Masseter botoks (çene botoksu)

kbk12345

Guru
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2009
17
2
Valla eskı halınızle yenı halinizi kıyaslarsak suan yuzunuz baya ıyı olmus. Kesınlıkle uzulmeyın bence eskı halinden eser kalmadığı ıcın sukredın ınanın suan kı halı daha guzel. Sarkıklık da hıc yok ayrıca bellı sure sonra toparladı mı ondan mı? Belkıde ılk aylarda sarkma vardı sure gectıkce toparlamıstır

Aofm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
1
2
38
Merhabalar ben 3 hafta önce yaptırdım.ilk gün hiçbirsey hissetmedim 2. Gün den sonra hafif agrı ve halsizlik hissi oldu doktoruma sordum olabılıyormus.halsizlik hissi 4. Gün gecti fakat o bölgedeki agrı hissi ignelenme hissi 2 hafta sürdü.su an 3. Hafta bıttı fakat sag tarafımdaki agrı gecmedi kulak hızasından sakaklarıma kadar yayılan bır agrı ince hafıf bır agrı güldüğümde yemek yediğimde belirginleşiyor doktorum çene yapım bozuk oldugu ıcın (sag cenem bıraz daha buyuk )sag tarafa yuk daha fazla oldugu ıcın agrı hıssetmen bundan muhtemelen dedı. Bırkac doktora daha sordum ilk ay böyle agrılar olabılır calısmayı bırakan bır kas var ve dıger kasların buna ayak uydurması gerekıyor gibi cevaplar aldım benım önerim cene yapınızda asimetri varsa mutlaka önce cene cerrahına danısın benım işlemımı uzman plastık cerrah yaptı fakat bana ıslemden once cenenızde asımetrı var ve bu agrıya neden olur deseydı yaptırmazdım. 3 hafta oldu ve hala sag şakagımda agrı var batma tarzında bazen basımın arkasına enseme dogru yayılıyor cok can sıkıcı.umarım bırkac aya bu agrı gecer.
Merhaba. Ben de masseter botoks yaptirdim, cok pişmanım. 6 ay bitti ama şikayetlerim bitmedi. Sizin yazdığınız sorunlar bende hala devam ediyor. Bu nedenle size sormak istedim. Bu şikayetleriniz bitti mi? Ne kadar devam etti. Ben de artık sinirime geldiğini düşünmeye başladım. Kimse yaptırmasın, geri dönüşü olmayan etkisi olabilir. Risk almayın, herşeyin başı sağlık..

belgeseller

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2013
863
811
İlk sefer 4 ay gitti şu an 2. Yaptırdım 3 ay oldu vr kaslarımda çözülme henüz yok. Maalesef bunun kalıcı bir çözümü yok yalnız botoks yaptıra yaptıra süresi uzuyor anladığım kadarıyla. Kendi doktorlarım bana böyle bir şey demediler hiç sanmıyorum açıkçası
Kızlar benim on yılı askinkindir dış sıkma problemim var 3 farklı çene cerrahina gittim. Farklı zamanlarda toplamda 3 farklı plak yaptırdım hala da takıyorum plak.ama nafile çene kaslarımı her daim sıkıyorum gecede dişlerimi .psikolaga da gittim yok aynı aynı artık hayat kalitem çok düştü bende botoks yaptırmayı düşündüm yatıracaktım da derken bi fizyoterpistle tanıştım. Yüz şeklim benimde çok değişti alt çenem de kaymalar başlamıştı neyse..su an 5.seansım oldu yavaş yavaş rahatlama başladı bakalim neler olacak. Bi arastirin derim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 298 gün geçti.

belgeseller

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2013
863
811
ben de istiyorum 🥺
dislerim eridi artik sıkmaktan,
yüzüm erkeksileşti 🙄
icime sinen bir yer bulamadım.
dis hekimleri,kbb ler,estetik cerrahlar herkes yapıyor bu işlemi..nerde ve kime yaptiracagim bilmiyorum hic..
İstanbul/Anadolu yakasi Kartal/Maltepe/Pendik civari
Fizyoterapi aliyorum ben. Sizde araştırın.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 298 gün geçti.

polikop

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
3
1
26
Yaptirmak zorunda olmadikca uygulatilmamasi gereken botoks. Yaptiracaklar da cok iyi arastirmali hem botoksun markasini hem esit dozlarin uygulanip uygulanmayacagini vs.
ben cok da gerekmedikce dis sikma sorunumdan dolayi yaptirdim 30 ocakta. Ertesi gun iki tarafimda da yumrular olustu. 4 ocakta doktor ek doz uyguladi bunun sonucunda bir taraf duzeldi bir tarafta hala var ancak ek doza korkuyorum.
İki gun once gulusumde sorun olusmaya basladi eskisi gibi gulemiyorum, dudaklarim kasilip kaliyo sanki. Ve yuzumun geri kalaninda da tuhaf bir goruntu oldugunu gozlemliuorum. Kesinlikle meshur doktor/iyi doktor/ tecrubeli doktor filan onemli degil. Belli ki bu islem herkeste baska bir sonuca neden oluyo. Cok memnun olan da var ama ben cok pisman oldum.

kbk12345

Guru
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2009
17
2
Yaptirmak zorunda olmadikca uygulatilmamasi gereken botoks. Yaptiracaklar da cok iyi arastirmali hem botoksun markasini hem esit dozlarin uygulanip uygulanmayacagini vs.
ben cok da gerekmedikce dis sikma sorunumdan dolayi yaptirdim 30 ocakta. Ertesi gun iki tarafimda da yumrular olustu. 4 ocakta doktor ek doz uyguladi bunun sonucunda bir taraf duzeldi bir tarafta hala var ancak ek doza korkuyorum.
İki gun once gulusumde sorun olusmaya basladi eskisi gibi gulemiyorum, dudaklarim kasilip kaliyo sanki. Ve yuzumun geri kalaninda da tuhaf bir goruntu oldugunu gozlemliuorum. Kesinlikle meshur doktor/iyi doktor/ tecrubeli doktor filan onemli degil. Belli ki bu islem herkeste baska bir sonuca neden oluyo. Cok memnun olan da var ama ben cok pisman oldum.
Ben de pısmanım 30 yasını gecenler ozellıkle 5 kere düşünsün eger ıngılızcenız varsa lutfen yurt dısı forumlarına goz atın bır suru sıkayet oldugunu goruceksınız işin ilginci de şu orada ki hiç bir doktor bızım buradakıler gibi şaşkınlıkla karşılamıyor. Hatta cogu bellı yasın uzerınde sarkıklık yapabılcegını massaterın aslında derıyı toplayan bır kas oldugunu cok cok cok naçar kalmadıkca yapılmaması gerektıgını vurguluyor