Matematik bilenler bakabilir mi?

YouTube da birçok hocanın anlatımı var. Hangisinden anlıyorsan sırayla o videoları izle bence. Bu arada ortaokuldan beri matematik görmüyorum öğretmenlerim anlatmadı derken ne demek istedin anlamadım. 3 sene ortaokul 4 sene lise matematik anlatılmadı mı. Öyleyse ortaokul konularından başla izlemeye. Matematik soru bankalarının tamamen çözümlü olanları var onlardan alırsan daha iyi olur.
Şöyle açıklayayım ortaokulda sınıfta sadece dershaneye gidenler varmış gibi onlarla soru cozerlerdi dershaneye gitmeyenler onlari izlerdi,lisede de meslek lisesiydim doğru düzgün hiçbir dersi görmedim. Türkçe,genel kültür falan halletmeye çalıştım ama mat lazım

Kpss dershanesine gitmiştim hızlandırılmış olanlarına. Öğretmenimiz her derse 2 saat geç gelirdi gelince de hızlı hızlı anlatıp gecerdi. Matematik öğretmeninden yuzum gülmedi hic onun için dershane düşünmüyorum bende. Ozel ders daha mantıklı gibi
Matematik temelin yoksa dershane tavsiye etmem sınıfın gerisinde kalıp iyice kopabilirsin. Matematiği çok kötü olan biri için özel ders çok daha verimli olur.

Antremanlarla matematik diye bi kitap vardı. Ondan alıp çözmeye başlayabilirsiniz. Sıfırdan matematikten başlıyor. Ben ilköğretim matematik öğretmeniyim. Matematik diğer dersler gibi 1anda başarılan bi ders değildir. Bol bol soru çözüp çözemediklerini öğrenerek üstüne eklersin.
Onu çözdüm,kolay seviye olarak birden fazla kaynak bitirdim. Orta seviyeye başladığım zaman kitabın yarısını yapamıyorum

Anteremanlarla matematik karekök hatırladığım kadarıyla temeli hiç olmayanlar içindi. Nette sayısız hocalar var hepsi de harika anlatıyor. Benim hocam mat temel ve orta için Tonguç akademi mat orta üst düzeyde ve aklıma gelmeyen çok iyi kanallar var. Bence bunlardan faydalanabilirsin. Ekstra hiç anlamadığın konular için özel ders alırsın. Yapamadığın sorular için app sorun kalmasın vs gibi uygulamaları indirilip ücretsiz çözdürebilirsin.
O uygulamalar doğru cevaplıyor mu acaba? Kpss soru gruplarında bazen yanlış cevapliyorlardi

ayy siz yazinca aklima geldi ben behzat hocadan ozel ders almistim her hafta ankaraya gelirdi benim icin, kafama vura vura anlatmisti da sayisalda 9 bin yapmistim :KK70: o olmasa benim de kotuydu durumum.

ama sinava bu kadar az kalmisken behzat hoca veya bir baskasiyla yuksek net yapmaniz zor acik soyleyeyim K Karfirtinasi matematiginiz bu kadar kotuyse ve idealiniz varsa bir yil mezuna birakin, simdiden behzat hocayla calismaya baslayin. sanirim su an kendi sitesi ve kendi kitaplari var. cok cok cok tatli biri yani matematigi nasil anladiginiza siz bile inanamazsiniz. kolay sorular da cozmez.
Mutlaka deneyeceğim👍

Ben varım. Son seneme kadar matematikten hep kalırdım, anca performanslarla geçerdim. Sınav senemde hallettim. Hoş 181018101 kere mezuna kaldım ama başka sebeplerden..........

Benim dayım matematik öğretmeniydi, özel ders hiç almadım ama eski konu anlatım kitaplarını aldım. Bütün yaz oturdum çalıştım valla. Çözümlü örnekleri anlayana kadar okudum, her soruyu denedim. İnternetten konu anlatım + soru çözüm videoları izledim, ki aşırı faydası olduğunu düşünüyorum, önce orta seviyeli sonra da zor seviyeli kaynaklardan pratik yaptım. Bir yerden sonra zaten fark ediyorsun ki lise matematiğinde konular belli soru tipleri belli. Motifler hep aynı, dönüp dolaşıp aynı şeyler soruluyor ama anlatım dili farklı. Emek verirsen, zamanın da varsa gerçekten hallolur gözünde fazla büyümesin. Ben 2^3=8 bile diyemiyordum başlamadan önce
Teşekkür ederim bunu okumak iyi geldi😊 kolay seviyeleri çözüyorum artık şükür. Genelde orta seviyedeyim bazi konularda zor seviyeleri çözdüğüm de oluyor. Ama tam burda tıkandım iste bakalim🤷‍♀️

matematik bol bol çeşitli soruları çözerek öğrenebileceğin bir ders. o yüzden ilk etapta adım adım matematik kitaplarındaki basit çözümlü soruları çözmeye başlayarak konulara bir temel oluşturup mantığını anladıktan sonra bi sonraki aşamaya geçip youtubeden vs. çözümlü anlatımlı soruları izleyebilirsin. izlerken mutlaka önünde kağıt kalem olsun soruyu yaz önce kendin çözmeye çalış sonra çözümü izle bu şekilde nerelerde hata yaptığını daha net görüp yanlışlarını düzeltme fırsatın olur.

Iyi geceler. Ben eşit ağırlıktan bir bolum istiyorum ama kabusum matematik peşimi bırakmıyor. Çözümlü sorular,videolarla falan bir yere kadar gelebildim sonrası yok. Tıkanıp kaldım resmen. Cok yüksek net yapmam lazım. Benim gibi olup sonradan matematik yapabilen ya da varsa matematik öğretmeni olanlar bana bir çözüm söyleyin lütfen. Özel ders mi alsam,dershaneye mi gitsem,kendim daha çok mu çalışsam? Soruya nasil başlanacağını anlamıyorum bir turlu göremiyorum. Tek derdim matematik diğer derslerinde sıkıntı yok😔bu arada ortaokuldan beridir matematik görmüyorum ogretmenlerim anlatmadılar. Bende dershaneye falan gidemedim
Merhaba canim..kisa surede matematigi ogrenmen cok zor..once ortaokul konularindan baslaman lazim..calismaya..sana tavsiyem .sayilar..oran oranti..ve denklemler..konularina..calismalisin ortaokul konularindan..cunki bu altyapiyi saglamadan..lise konularina adapte olamazsin..ozel ders al bence..dershane matematik anlaminda zaman kaybinolabilir..birebir seninle ilgilenecek ve takip edicek bir hoca olmali..disiplinli yurumesi icin..ama bunu icinde rastgle bi hoca secme kendine..arastirip bul..bulundugun sehirde..

X