Bebek Çocuk Odası Dekorasyonu Mavi Renkli Bebek/Çocuk Odaları

cherryblossom

Guru
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
1.290
2
Bence renklerin cinsiyeti yoktur.
erkek anneleri genelde maviyi seçerler ama pembe bir odayı erkek bebekler için hazırlayacağınız gibi mavi bir odayı da kızlar için hazırlayabilirsiniz.
baştan belirteyim.
cinsiyetciliğe gerek yok anneleryerimseniben:kahve:a.s.

bebek%20odasi%20resmi.jpg

d7.jpg

185112yunuslu.jpg

185092pandal-.jpg

bulutmavilogo.jpg

50_luna_bebek_odasi_(mavi).jpg

bebek_odasi_01.jpg

ay_gunes.jpg

erkekoda.jpg

POINT-MAV.jpg.jpg

beyazcamlime5.jpg

doğru söylüyorsun renk ayrımcılığına gerek yok ama bir erkek bebeğe pembe bir kıyafet yakışmaz birde onların kişilik gelişimi için bu tarz şeyler önemli mesela bir erkek çocuğuna bebek ile oynaması için ısrar edemezsiniz bu durum onun kişilik gelişimi bozukluğuna yol açar

valla erkeklere pembe yakışıyor bence
benim oğlum olursa pembe bady de giydiririm kırmızı da..
renklerin cinsiyeti yoktur o yakışır bu yakışmaz diye bir şey de yok bence..

tabi tümden bir erkeğin odasını pembe yapın demiyorum
zaten bebek ve çocuk odalarının tek renk olmasına da karşıyım
mümkün olduğunca çeşitli olmalı hem renk hem de obje açısından
kızlara mavi giydirince problem olmuyor da erkeklere pembe giydirince mi problem oluyor hem??

bu yargılarınız size ataerkil kültürün yüklediği hçbir geçerliği olmayan yargılar.

kadına dair şeylerin değersiz ve küçük görülmesini içeriyor içinde.

ayrıca bir erkek çocuğun silahtan ziyade bebeğinin olması emin olun onu daha iyi bir insan olmaya yönlendirebilir.

kız çocuklar arabayla oynayınca kişilikleri mi bozuluyor acaba?

bence erkekler de oyuncak bebeklerle oynasın. ne var bunda yani?? hem belki böylelikle küçük yaşlardan çocuk sevgisini benimserler ve de ileride bebek bakımında daha bir içtenlikle eşlerine yardım ederler. bebek bakımını bu kadar abartmazlar belki böylece. bebeklerle olan ilişkilerini bu kadar mesafeli yapmazlar.

benim erkek arkadaşımın da bir bebeği varmış küçükken. hiç de kişilik açısından psikolojik açıdan anormal bir erkek değil.
benim de oyuncak arabalarım vardı bir sürü. bende de bir sorun yok.

korkulası bir şey olmaz yani bence!!

artık son dönemde uzmanlar da bu görüşten yana hanımlar.

bir dipnot olsun bunlarda bu başlıkta bence tam yeri çünkü:kahve:

Son düzenleme:
ben baştan sade ahşap gorünüş oda yaptım oğlular için:kahve:,bir tek halı ve perde vinni de puh aldım taktımgamyoncuiremsu,bence özel bebek odalar gereksiz masrafyasakkelime,kim sever kim sevmez,:asigim::nazar:

bece renklerin cnsiyeti yok benim oğlumun odası turuncu hemde baya cartlak bi turuncu gören herkes kız odası gibi dedi ama oğlum doğunca herkes alıştı inş. bi ara foto eklerim

bebekken giydirebilirsin erkek çocuğuna pembeyi ama 5-6 yaşına geldiğinde asla giydiremezsin çok zor..onlar için kız kızdır,rengi bellidir bebekle oynayanı çok azdır kızlara da renk seç desen ilk tercihi pembedir..iç güdüsel olabilir ama sınıfımda durumlar yıllardır böyle..

X