Mavi Safir Taşı

_kybele_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2020
537
373
33
Bu konuda deneyimi olan varsa lutfen paylaşabilir mi?

Bilen bilir Can aydoğmuş diye bi astrolog var. Ve bir keresinde mavi safirin satürn taşı oldugunu ve kötü oldugunu söylemişti. Hatta ünlülerin hayatlarından örnekler vermişti. Adam açık açık birine kötülük yapmak istiyorsanız mavi safir hediye edin demişti. Neyse... Gelelim asıl meseleye... Çok değer verdiğim bi ablam 10 gündür hastanede yatıyordu psikolojisi bozuk doktpe intihara öeyilli falan demiş. Kendi de beynimdekiler susmuyor diyor garip varlıklar gördüğünü söylüyor. Neyse bunu söylerken parmagındaki yüzük dikkatimi çekti. Mavi safir... Bunu çıkar bence dedim bana oglum aldı diyor (biraz sorunlu bı hayatı var yetımhanede buyumus falan ogluna çok düşkün) ne dediysem çıkarttıramadım. Sizce batıl inanç mı? Yoksa googleda buldugum açıklamayı gönderip çıkarttırmalı mıyım?

Bu konuda deneyimi olan varsa lutfen paylaşabilir mi?

Bilen bilir Can aydoğmuş diye bi astrolog var. Ve bir keresinde mavi safirin satürn taşı oldugunu ve kötü oldugunu söylemişti. Hatta ünlülerin hayatlarından örnekler vermişti. Adam açık açık birine kötülük yapmak istiyorsanız mavi safir hediye edin demişti. Neyse... Gelelim asıl meseleye... Çok değer verdiğim bi ablam 10 gündür hastanede yatıyordu psikolojisi bozuk doktpe intihara öeyilli falan demiş. Kendi de beynimdekiler susmuyor diyor garip varlıklar gördüğünü söylüyor. Neyse bunu söylerken parmagındaki yüzük dikkatimi çekti. Mavi safir... Bunu çıkar bence dedim bana oglum aldı diyor (biraz sorunlu bı hayatı var yetımhanede buyumus falan ogluna çok düşkün) ne dediysem çıkarttıramadım. Sizce batıl inanç mı? Yoksa googleda buldugum açıklamayı gönderip çıkarttırmalı mıyım?
Tıp dünyasının gözü yaşlı 🥲

Mavi safir taşı olup deneyim paylaşacak biri yok mu?

E internetteki diğer bilgilere göre de çok olumlu etkileri var. Hatta ruhsal rahatlama falan sağlıyormuş.
Ama çok ilgimi çeken şey sizin o yüzüğü farketmeniz oldu. Hiç öyle dikkatli biri olamadım.
Arkadaşınıza şifa diliyorum. Psikoljik rahatsızlığı olduğu için de kafasına böyle şeyler sokmamaniz iyi olacaktır. Paranoyaya dönmesin bazı şeyler.

Çok ilginç, daha bugün arkadaşımın aldığı onix taşına bakarken isminin ayrılık taşı olduğu ve taşın hayatından bir şeyleri çıkarmayu kolaylastirdigigini, bağımlılıktan kurtulma gibi olumlu etkileri varken eşle dostla kocayla arayi bozma etkisi olduğunu,bu nedenle adının ayrılık taşı olduğu ve çok tercih edilmediğini okuduk,hakkında konuştuk.
Safir taşı hakkında da bilgim yok, ama çok sevdiğim bir taş. Safir rengini de çok severim. Güzel bir safir yüzük bulsam da alsam diyordum ben de

Mavi safir taşı olup deneyim paylaşacak biri yok mu?
Bende var bu taş. Hayatıma etkisi olduğunu hiç süşünmedim. Sevgiliyken eşim hediye etmişti. Sıradan biriyim yani deneyimden kastınız ne bilmiyorum😊 hani taşı aldım alalı hayatımdan kötü olaylar beynimden oyunlar eksik olmadı falan diyecek halim yok işte her şey normal. Pek inanmam öyle şeylere kehribar takarım bazen, o da sevdiğim için yani

E internetteki diğer bilgilere göre de çok olumlu etkileri var. Hatta ruhsal rahatlama falan sağlıyormuş.
Ama çok ilgimi çeken şey sizin o yüzüğü farketmeniz oldu. Hiç öyle dikkatli biri olamadım.
Arkadaşınıza şifa diliyorum. Psikoljik rahatsızlığı olduğu için de kafasına böyle şeyler sokmamaniz iyi olacaktır. Paranoyaya dönmesin bazı şeyler.
Iyi geldi cevabınız 😋 en iyisi kutusuna koyayim yüzüğümü.

Batıl inanç diyorum. Net. Niye mi? Çünkü boşanan tum kadinlarin safir taşlı yüzüğü yoktu. Muhtemelen bana denk geldi🤣

Ya şöyle diyeyim google a mavi safir kötü mü yazıp yorumları okuyun belki hurafe ama ben bu tarz şeylere inanıyorum.

Yani alınmayın ama "sadece" bir taşın insan bedenini hasta edebileceğine inanıyor musunuz cidden?
Taş radyoaktif falan değilse mümkün değil.
İnstagramda bunun ticaretini yapanlar var. Dünyanın parasına satıyorlar bir de. Hastalıklara şifa diye. :olamaz: Bir youtuber denemek için almış, videosunu izledim, kadın alerji ilacını almadı sırf denemek için. Bir işe yaramadı yani sonuç olarak.

Iyi geldi cevabınız 😋 en iyisi kutusuna koyayim yüzüğümü.

Batıl inanç diyorum. Net. Niye mi? Çünkü boşanan tum kadinlarin safir taşlı yüzüğü yoktu. Muhtemelen bana denk geldi🤣
Yani bir taş hakkında farklı yorumlar yapılabiliyorsa batıldır tabii ki. Yarın ben de bir taş bulup bunu takan hastalık yüzü görmüyor diyebilirim.
Bu gibi şeylerde esas olan düşüncedir/ona inançtır bence. Bunu taktığım sürece hasta olmam diye düşünen/inanan hasta olmaz. Psikoloji herşeydir diye boşuna demiyorlar.
Hani çalışmayan buzhanede kapalı kalınca donarak ölen kişi hikayesi gibi.

X