Tüp Bebek Merkezleri Maya Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi görenler burada buluşalım

HTML:
arkadaşlar mayanın hakkında açılan bir çok dava olduğundan dolayı ve sonradan açılan bir davadan dolayı maya tüp bebek merkezinin mühürlenerek kapatıldığını duydum, eğer doğru ise çok sevindim inşaallah bir daha da açılıp insanların sağlıkları ile oynayamazlar...

Hadi yaa ee ben oradan testlerimi sonuclarımı alacaktım.diger doktorum istedi.tekrar yapmaya gerek yok dedi...ne yapacagım simdi

merhaba...

haber dogru mu acaba?? nerden ogrenebiliriz ki ??

umarim kapatilmistir...

arkadaşlar mayanın hakkında açılan bir çok dava olduğundan dolayı ve sonradan açılan bir davadan dolayı maya tüp bebek merkezinin mühürlenerek kapatıldığını duydum, eğer doğru ise çok sevindim inşaallah bir daha da açılıp insanların sağlıkları ile oynayamazlar...

dün bende oradaydım
opu işlemim oldu. pazarteside transferim olacak.
umarım korktuguma ugramam yorumlar cok korkuttu benı..:KK43:

Herkese merhaba,

MAYA’da basima gelenleri soyle ozetleyeyim sizlere. Bu mesaji, kendilerinin de okuyacaklarini da bilerek yaziyorum. Kendileri sayesinde su anda tum doktorlara karsi guvensiz ve tepkiliyim... Ama yine de soyluyorum, tedavinin olumlu sonuclanması sans isi, sizin bunyenize ve psikolojinize baglı... Cunku, eminim tum doktorlar, tum klinikler, tum merkezler, embriyologlar, hemsireler, herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya calisiyor... Ancak yine de doktorlarin hastayla iletisimine verdigi CIDDIYET cok cok onemli !!

Olanlar soyle... Sadece olayları yazacagim, hicbir yorumda bulunmayacagim:

Temmuz 2011 de tedaviye basladik. 12. gun testinde, b-hcg’m 5,89 cikinca Dr. Osman Denizhan ÖZGÜN, “bu bebek duser”, dedi. 2 hafta boyunca gun asiri kan testi yaptirmaya devam ettim... Gebelik devam etti... ta ki 2 hafta sonunda deger artisi gerileyene kadar... b-hcg'm 4000 civarlarinda olmasina ragmen kese gorunmeyince “kurtaj olacaksin” dediler. O pazartesi gunu kurtaj oldum... Persembe gunu yine b-hcg testi verdim. Degerim artmisti... Telefon ustune telefon... “Dis gebelik geciriyorsun, hemen almamiz lazim”, dediler... Ben de o zaman araliginda baska bir doktora gittim... Bu doktor, ultrasona bakar bakmaz bebegin sag tupumde oldugunu gordu... Hemen ardindan MAYA’ya gittim... “Yaklasik 5 dk. aradiktan sonra!”, bebegin sag tupumde oldugunu gorebildiler... o esnada "hala goremediniz mi?" dememek icin icim icimi yedi... Her neyse... Sag tupumde bebek, sol tupumde de hidrosalpinksim oldugu icin "KULAKCIKLARI KESECEGIZ" dedi Osman hoca... Bu ifade, “tuplerini alacagiz” idi.. Ne kadar komik di mi :) trajikomik.... ayrica, hazir operasyona girmisken,“hidrosalpinkside aliriz” dediler...

20 agustos 2011 de, gayet basit ve hic canin acimayacak denilen ameliyata girdim (mayanın kendi binasında)... Yaklasik 2 saat sonra, odama döndüm... Normalde laparoskopi yapilacakti, ama bana acik ameliyat (sezeryan) yapilmisti...
- AYILDIKTAN SONRA: hem Adnan hoca, hem de Osman hoca, "HERSEYI TEMIZLEDIK, TUPLERINI ALDIK, TAS GIBI SERTLESEN HIDROSALPINKSINI DE ALDIK" dediler... Hatta sol tarafimda cektigim agri asiri olunca, korkarak “YOKSA YUMURTALIGIMI MI ALDINIZ?” diye sordugumda, "ORADAN BUYUK BIR PARCANIN ALINDIGINI, FITIK OLUSMAMASI ICIN DIKISLERI SIKI DIKTIKLERINI” soylediler...

- AMELIYATTAN 1 GUN SONRA: Ben acliktan geberiyordum... Hastanede, aciktigimi, ne zaman yiyecegimi sordugumda, "DIYETISYENIN yemek YAZMAYI UNUTTUGUNU VE TELEFONUNA DA ULASILAMADIGINI" soylediler... Yaklasik bir saat sonra, tuvalete kalktigimda, banyoda esimin yaninda bayildim... Ortada ne bir hemsire, ne bir hasta bakici... Esim beni tek basina yataga kadar tasidi... Dikislerimin acisiyla ayildim... Tansiyonum 5 kusure dusmustu... Bunun uzerine, bana bir kase hosaf getirdiler... Ardindan yaklasik 4 saat sonra, Osman bey geldi... Bakti ben zor da olsa kalkabiliyorum yerimden, o gun taburcu ettiler...

- SIGORTA MESELESI: Bu arada, defalarca OZEL SIGORTAMIZ oldugunu ve bize adam gibi bir fatura vermelerini istememize ragmen, odedigimiz bedelin 500 lirasini “ameliyat” ve 1600 lirasini “konaklama ucreti” olarak gosterdikleri icin ozel sigorta sadece ameliyat ucretininin bir kismini iade etti. Ozel sigorta, konaklama ucretini odemeyiz dedi. Dolayisiyla, bizim bir de bu zarara ugramamiza neden oldular...

BURAYA KADAR ANLATTIKLARIM SADECE AGUSTOS AYINDA YASADİKLARIMIZDI. ESAS SKANDAL AMELIYATTAN 4 AY SONRA ACIGA CIKTI!!!: Ameliyattan yaklasik 4 ay sonra, ben baska bir tup bebek merkezine gittim... Orada ultrosana girdigimde, bir parca hidrosalpinks goruldu... Yeni doktorum, MAYA‘yi aramami ve bu hidrosalpinksin neden orada oldugunu sormami istedi... Adnan hoca’yi cepten aradim. Ilk konusmamizda bana yuvarlak bir cevap verdi... Ardindan yeni doktorum, daha net bir cevap istedigini, ve cok basit olarak “RAHIMLE TUPUM ARASINDA BAGLANTI OLUP OLMADIGINI” sorup netlestirmemi istedi... Adnan hocayla 3. telefon konusmamizda, bana "ICERIDE YAPISIKLIK COKTU. BIZ SOL TUPUNU HIC GOREMEDIK BILE" dedi. SOK OLDUM!!! Boylece yaklasik 5 ay sonra, alındı denilen tuplerimden birinin oldugunu ogrendim.

Ardindan Osman hocaya konuyu, orada calisan danisman bir arkadas araciligiyla ilettim. (Ben Osman Hoca ile kendim konusmadim, ve hatta konusmak da istemedim!!..) Osman hoca, Adnan hocanin yanlis hatirladigini, TUPUMU KISMEN ALMIS OLABILECEKLERINI iletti.

Tum bu olanlar uzerine artik ben de dava acmaya hazirlandigim icin, elimde hem kesin bir delil olsun diye hem de bu bilgi karisikligini gidermek icin, acılı da olsa rahim filmi - HSG cektirdim... Sol tupum oldugu gibi duruyordu filmde!!... Ve sag tupumde de sadece kesenin oldugu yer alınmıstı. Yani bu mevcut durumda ben tedaviye baslasam, embriyo yine sag tupume kacabilirmis... Ama bana OSMAN ile ADNAN HOCANIN DEDIGI, "IKI TUPUNU DE ALDIK, ARTIK EMBRIYONUN KACACAGI YER KALMADI. BUNDAN SONRAKI TEDAVINDE KESİN TUTAR!" oldu.

Su anki asamamiz ise, cok dogal olarak, "INKAR ASAMASI".... Esim, Osman hocayla gecen hafta gorusmeye gitmis... "BIZ OYLE BIRSEY DEDIGIMIZI TAM HATIRLAMIYORUZ. EVET, SIZE AMELIYATTA OLANI BITENI TAM OLARAK ANLATMAMAKTA HATA ETTIK(!). ADNAN HOCA DAHA TEMKINLI YAKLASIP HIDROSALPINKSI ACMAYALIM“ demis de Osman hoca da acalim orayi temizleyelim demis de vs vs...."

Oysa, benim bekledigim onlardan, ustun basari degildi... Sadece durustluk idi. Bana , "kusura bakma, tupunu goremedik ama elimizden geleni yaptik" deselerdi, ne kendilerinden birsey eksilirdi ne de ben 5 aydir tuplerim alindi, kendiliginden hamile kalma umudum kalmadi diye aglardim... Ustune ustluk, 5 ay sonra elimde olan, yalan bir ameliyat raporu ve beyani, hastalikli bir tup ve korku... Cunku artik hicbir doktora guvenmiyorum.

Karar sizin... son diyecegim, hidrosalpinksiniz varsa once onu tedavi ettirin...

cok cok gecmis olsun canim, bende iki kez denedim ve olmadi seninde dedigin gibi. eksik olan cok seyleri vardi. transferim olucak bir kanimi alip bakmadilar bile bunun hormonu durumu ne ha diye.. ancak verdiler hormon haplari beni hap manyagi yapmislardi dozlarda yuksek, sonuc negatief cikti zaten 2 embryo vardi ikiside gitti 2 kere denedim ama simdi bakiyorum iyikide bitmis olarla isim. ara valan dediler aramadimda, biz umut ediyoruz onlar dalga gecer gibi oluyor.. artik burda baslicam tedaviye baska caremde kalmadi turkiye de iyi bir yerde bilmiyorum seninde dedigin gibi gercekten guvenim kalmadi

2009 yılında mayada tüp bebek tedavisine başladım elime lucrini verdi gönderdiler aslında orada anlamalıydım insanların duygularını önemsemeyip bu durumu ticarete döktüklerini neyse başladık benim rahmimde bir sürü problemim varmış rahim kalp şeklinde ve bölme varmış önce onun alınması gerekiyormuş hiç rahim filmi falan çekmediler doğru dürüst ultrason muayenesi bile etmediler 4 tane embriyo transfer edildi gebeliğim korkunç ağrılar ile başladı öyle de devam etti bir sürü ilaç kullandırdılar gebeliğim boyunca ve her sorduğumda bu ilaçlar bebeğime zarar verirmi diye zarar verecek olsa verirmiyiz diye birde azarladılar neyse artık sayelerinde gebe kaldım ya habire arıyorlar sonunda dünyalar güzeli bebeğim dünyaya geldi ancak sağ elinin 3 parmağı eksik doğdu genetik testini yaptırdık ve kromozomları normal genetik bir anormalliği yok ve tamamen bu durumda kusur maya tüp bebek merkezinde ve bebeğim elini öğrendikten sonra beni asla aramadılar ne yaptınız ne ettiniz diye gitmek isteyen ve bilgi almak isteyenler paylaşmak istedim tabi ki siz bilirsiniz yine de..
kullandıgın ilacları herkes kullanıyor coocuguda oluyor sadece ılaclaramı baglıyorsun bu durumu

mayayı düşünen tdavı olab baska arkadasla rvarmı

bizde orada 3. denememizi yaptırmıstık.. fakat yapılan tedavi sonucunda ben sadece zaman kaybını öğrendim, onlarında yeni denemeleri oldu.. bize alınan normal ücretten ayrı, şu tedavi var, gebelik oranını % 30 arttırıyo dediler., kabul ettik, ücreti şu kadar.. verdik.. yine şu var dediler kabul ettik şu kadar.. ben islemler bitip olumsuz yanıtı aldığım zamanlarda bi hemsire arkadas söyledi.. seni deneme olarak kullanmıslar... nasreddin hoca misali, ya tutarsa... diye ?

ve gerçekten hastaların hem duygularını, hem de paralarını sömürmekten baska hiçbirsey değill.. onlar sadece alacakları paraya bakıyolarr.. yoksa hasta o parayı nerden bulmus, sonrasında o parayı nasıl öder, bunları düşünmeksizin,

6 HÜCRELİ Yİ bana transfer etmis oldular.. 8 HÜCRELİ olması gerekirken, nasreddin hoca gibi ya tutarsa ... KINIYORUMM GERÇEKTEN KINIYORUMM MAYA YI ??!!!

8 dediler 6hucrelimi transfer ettiler orada calisan hemsiremi soyledi
gecmis olsun cnm tutmamasinin nedeni yanlis tedavi sekli

8 dediler 6hucrelimi transfer ettiler orada calisan hemsiremi soyledi
gecmis olsun cnm tutmamasinin nedeni yanlis tedavi sekli

yok 8 demediler, 6 dediler ve tarnsfer islemi için gün verdiler.. ben ve esim bu olmaz diye o anda bilmiyorduk.. bizde acaba dedik, hani önceki 2 sefer ki ni Anatolia tüp bebek te yaptırdıydık, hersey çok güzel gelismesine rağmen tutmladıydı. doktorum ve oradakiler çok güzel ilgilendiler..ama tutmamasının sebebini dokturumda anlamadı. ben bu sonuçlara göre sonuç bekliyordum dedi.. demek ki kısmetim değilmiss..artık vardır bunda da bi hayır diyorum..
yok bu hemsire arkadas baska yerden ve kendisi de bu islerin içinde, o da yaptırdı tüpbebek yani.. 6 hücreli zaten tutmazdı nie trsfer yaptılar ki dedi.. ben tabi iyice bozuldum..
ama onlara bunun hesabını sormak isterdim..
hani bana %30 arttırıcı gelismeler bu sonuca göre nerde ????
bu 6hücreli neden ?? 8 hücreli olması gerekirken ??
birde yumurtalarım azdı benim ve kalite bakımından da seçe seçe bir taneyi bulmuslar, o da 6 hücreli .. :s :KK43:

ben bu sıtede 4 hucrelının tuttugunu gördüm yakın akrabam 5.hucrelıydı ıkıncı gun embryosuydu tuttu.
bence baska bırsey var ..tedavın için daha detaylı arastır ..ınsaalalh en kısa sürede yavruna kavusursun

ben bu sıtede 4 hucrelının tuttugunu gördüm yakın akrabam 5.hucrelıydı ıkıncı gun embryosuydu tuttu.
bence baska bırsey var ..tedavın için daha detaylı arastır ..ınsaalalh en kısa sürede yavruna kavusursun

valla bi bulabilmiş değiller, sebebinin ne olduğunu :KK50::KK50: :KK25:
insallah hep beraber tsk ederim.

X