Maydonoz ve süt buharı hakkında

yalel

Begüm'ün Annesi...
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
5.494
45
Kızlar, epeydir okuyorum okuyorum, bi doğru düzgün detaylı anlatıma denk gelemedim.

Bilenlerden rica etsem,
Acaba şu maydonozlu süt buharı kürü meselesini bi enine boyuna anlatabilirler mi acaba?

Tam ölçüleri nedir? kaç kilo süt-ne kadar maydonoz?
Ne kadar kaynatılacak?
Buharına oturulacak, üstümüze bi çarşaf/battaniye falan alıcaz, öyle mi?
Ne zaman uygulanacak? Adetliyken mi? Sonrasında mı?
Buhar operasyonundan sonra, ne yapılacak?
Bunu kimlerin yapması lazım? Gebe kalmak isteyen herkes yapabilir mi? Yoksa özel olarak bi hastalığa mı iyi geliyor?

Bi zahmet, bi bilen şunları yanıtlayabilir mi lütfen?

Kızlar, epeydir okuyorum okuyorum, bi doğru düzgün detaylı anlatıma denk gelemedim.

Bilenlerden rica etsem,
Acaba şu maydonozlu süt buharı kürü meselesini bi enine boyuna anlatabilirler mi acaba?

Tam ölçüleri nedir? kaç kilo süt-ne kadar maydonoz?
Ne kadar kaynatılacak?
Buharına oturulacak, üstümüze bi çarşaf/battaniye falan alıcaz, öyle mi?
Ne zaman uygulanacak? Adetliyken mi? Sonrasında mı?
Buhar operasyonundan sonra, ne yapılacak?
Bunu kimlerin yapması lazım? Gebe kalmak isteyen herkes yapabilir mi? Yoksa özel olarak bi hastalığa mı iyi geliyor?

Bi zahmet, bi bilen şunları yanıtlayabilir mi lütfen?

biri bi el atsın şu konuya da lütfen kızlar..

- Tam ölçüleri nedir? kaç kilo süt-ne kadar maydonoz?
- Ne kadar kaynatılacak?
- Buharına oturulacak, üstümüze bi çarşaf/battaniye falan alıcaz, öyle mi?
- Ne zaman uygulanacak? Adetliyken mi? Sonrasında mı?
- Buhar operasyonundan sonra, ne yapılacak?
- Bunu kimlerin yapması lazım? Gebe kalmak isteyen herkes yapabilir mi? Yoksa özel olarak bi hastalığa mı iyi geliyor?

biri bi el atsın şu konuya da lütfen kızlar..

- Tam ölçüleri nedir? kaç kilo süt-ne kadar maydonoz?
- Ne kadar kaynatılacak?
- Buharına oturulacak, üstümüze bi çarşaf/battaniye falan alıcaz, öyle mi?
- Ne zaman uygulanacak? Adetliyken mi? Sonrasında mı?
- Buhar operasyonundan sonra, ne yapılacak?
- Bunu kimlerin yapması lazım? Gebe kalmak isteyen herkes yapabilir mi? Yoksa özel olarak bi hastalığa mı iyi geliyor?

yok mudur bir bilen acaba?

Canım miktar önemli değil ben 2 litre süte ebe gümeci maydonaz
elma yağı koydum kaynattım bir kaba dökktüm üstünede tahta koydum buhar uçmasın diye küçük biyerden buharın çıkmasını sagladım tam oraya oturdum üstümede battaniye aldım..
Bayagı iltahap geldi..
Yumurtlama günlerime yakın yaptım 3 gün..
Bana bunu bir ebe vermişti tarifi..
Birde bulabilirmisin bilmiyorum karakabak var onuda aynen ortadan bölüp sütte kaynatıp üzerine oturuyorsun çenenin dayanacağı sıcaklıkta olmalı..İltahabı çekiyor..
Bunu özelleikle tüpleri tıkalı olan kadınlar yapıyor..
Ben kabağı yapamadım bulamadım çünki 1 tane buldum ama
Hava soguktu sogukta yapınca üşütme riski var hiç üşütmemek gerekli..

Canım miktar önemli değil ben 2 litre süte ebe gümeci maydonaz
elma yağı koydum kaynattım bir kaba dökktüm üstünede tahta koydum buhar uçmasın diye küçük biyerden buharın çıkmasını sagladım tam oraya oturdum üstümede battaniye aldım..
Bayagı iltahap geldi..
Yumurtlama günlerime yakın yaptım 3 gün..
Bana bunu bir ebe vermişti tarifi..
Birde bulabilirmisin bilmiyorum karakabak var onuda aynen ortadan bölüp sütte kaynatıp üzerine oturuyorsun çenenin dayanacağı sıcaklıkta olmalı..İltahabı çekiyor..
Bunu özelleikle tüpleri tıkalı olan kadınlar yapıyor..
Ben kabağı yapamadım bulamadım çünki 1 tane buldum ama
Hava soguktu sogukta yapınca üşütme riski var hiç üşütmemek gerekli..

teşekkür ederim.
yumurtlama günlerine yakın yapınca, o ayki yumurtlama döneminde hamiş olunabilir mi? yoksa o yumurtlama dönemi boş mu geçirilecek?

teşekkür ederim.
yumurtlama günlerine yakın yapınca, o ayki yumurtlama döneminde hamiş olunabilir mi? yoksa o yumurtlama dönemi boş mu geçirilecek?

O ay hamile kalabilmen için canım ama üşütme kendini..
Hatta buharı yapıp ilişkiye girmen daha faydalı..
Senin sorunun ne canım?
Benim ilk filmimde tüpüm tıkalı çıkmıştı buharı yaptım baya zaman sonra yine çekildi rahim filmi bu defa açık çıktı şükürler olsun..
Belkide bu buhar açtı tüpümü..
İnşallah şifa olsun tatlım..

mrb arkadaşlar,ben yeni katıldım buforuma,bu ay yumurtlama döneminde yaptım bnde bu kürü ama hasta oldum,bilmiyorum,allah yardımcımız olsun

mrb arkadaşlar ben yeni üyeyim 22 yaşında 3/5 senedir coçuk istiyoruz olmadı,yapmadığım kalmadı bu buhar iyi geliyomu bilmiyorum çok yanlızım ne olur destek her aldığım hamile haberinde perişan oluyorum pskolejim bozuldu kimseyle paylaşamıyorm ...............:KK43:

ayyy bende yapayımmı yapmayayım diye gidip gidip geliyorum havalar soğuk ya üşütürsek ondan korkuyorum.

Merhaba arkadaşlar ben iki yıllık evliyim..eşimde bende doktora gittik hiçbir proslem yokken hamile kalamıyorum.süt maydonoz buharını denemek istiyorum.fakat rakı buharınıda duydum ve denedim..bakalım bu ay belli olur 5-6 gün boyunca maydonos süt buharını yapsak bir sakınca olurmu acaba..cevaplarsanız çok sevinirmm.....allah bütün çocuk isteyenleri çocuk sevgisinden mahrum etmez inşallah..

benim hikayemde bir çogunuzla aynı..kısaca bahsedeyim;on bes aylık evliyim ve bunun on iki ayını bebek isteyerek gecirdik..doktorlar tahliller igneler haplar antibiyotik hsg...iki aydır bıraktım biraz rölantiye aldım,yoruldum cünkü...hsg ceken doktora göre sag tüp açık sol da da geciş var ama filmi gören diğer doktorlar solun tamamen sagın kısmen kapalı oldugu kanısında en son laparoskopi dedi doktorum o güne kadar laparoskopiye sıcak bakan ben resmen kacar adım cıktım doktorun yanından..sonrada ara verdim işte..ilk ay bos gecti maalesef ikinci ay su an ovülasyon dönemindeyim hatta buyuk ihtimal günündeyim..iki aydır eşimin aldıgı bitkisel bi karısımı kullanıyorum icinde özellik bodur mahmut ve sahdere olan bi karısım..haftaya sogan ve brokoli kürüne baslayacagım amma velakiin bu süt buharı olayı kafamı karıstıyor benim..kimisi adetten sonra diyor kimisi adet döneminde kimisi de ilişkiye girmeden hemen önce diyor ama ovülasyona denk gelmesin diyende var eee iyi güzelde şimdi ovülasyona denk getirmeyeceksek şayet neden illaki ilişki öncesi yapıyoruz bunun mantığı ne yani hani ovülasyon dönemi olsa anlayacagım da o dönem dışında hamile kalma ihtimali nedir ki illaki hemen ardından ilişki deniyor?bilen yapan biri varsa bi akıl verse :KK43: belki benimde şifam onun iki dudagı arasındadır...kafam karmakarışık,hepinizin yaşadığı malum psikoloji içinde resmen çırpınıp duruyorum aylardır..rabbim nerde varsa bildiğimiz bilmediğimiz hepimizi en hayırlı zamanda hayırlı saglıklı uzun ömürlü evlatlarla taclandırsın inşallah...

benim hikayemde bir çogunuzla aynı..kısaca bahsedeyim;on bes aylık evliyim ve bunun on iki ayını bebek isteyerek gecirdik..doktorlar tahliller igneler haplar antibiyotik hsg...iki aydır bıraktım biraz rölantiye aldım,yoruldum cünkü...hsg ceken doktora göre sag tüp açık sol da da geciş var ama filmi gören diğer doktorlar solun tamamen sagın kısmen kapalı oldugu kanısında en son laparoskopi dedi doktorum o güne kadar laparoskopiye sıcak bakan ben resmen kacar adım cıktım doktorun yanından..sonrada ara verdim işte..ilk ay bos gecti maalesef ikinci ay su an ovülasyon dönemindeyim hatta buyuk ihtimal günündeyim..iki aydır eşimin aldıgı bitkisel bi karısımı kullanıyorum icinde özellik bodur mahmut ve sahdere olan bi karısım..haftaya sogan ve brokoli kürüne baslayacagım amma velakiin bu süt buharı olayı kafamı karıstıyor benim..kimisi adetten sonra diyor kimisi adet döneminde kimisi de ilişkiye girmeden hemen önce diyor ama ovülasyona denk gelmesin diyende var eee iyi güzelde şimdi ovülasyona denk getirmeyeceksek şayet neden illaki ilişki öncesi yapıyoruz bunun mantığı ne yani hani ovülasyon dönemi olsa anlayacagım da o dönem dışında hamile kalma ihtimali nedir ki illaki hemen ardından ilişki deniyor?bilen yapan biri varsa bi akıl verse :KK43: belki benimde şifam onun iki dudagı arasındadır...kafam karmakarışık,hepinizin yaşadığı malum psikoloji içinde resmen çırpınıp duruyorum aylardır..rabbim nerde varsa bildiğimiz bilmediğimiz hepimizi en hayırlı zamanda hayırlı saglıklı uzun ömürlü evlatlarla taclandırsın inşallah...
merhaba canım ;
hamilelik takvimini gördüm acaba hamile misin. nasıl kaldın merak ettim cevaplarsan sevinirim.

O ay hamile kalabilmen için canım ama üşütme kendini..
Hatta buharı yapıp ilişkiye girmen daha faydalı..
Senin sorunun ne canım?
Benim ilk filmimde tüpüm tıkalı çıkmıştı buharı yaptım baya zaman sonra yine çekildi rahim filmi bu defa açık çıktı şükürler olsun..
Belkide bu buhar açtı tüpümü..
İnşallah şifa olsun tatlım..

Buharı yaptıktan sonra birlikte olsak iki gün sonra gene yapıp birlikte olucaz ya bir önceki uygulamadan hamile kaldıysak zarar vermez mi?

Bir de adet biriminde yapıp beraber olun yazıyor ya daha ortada yumurtlama yokken beraber olsak neye yarar ki? 14. Gün yumurtlama genelde

X