Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Lekelenme maalesef bende ara ara var. Kalca dinlendirmek icin progestan iğneden gunde 2 prolutex igneye gecmiştim, ikinci gun falan pembe kanamam olmustu. Proluton depot vurul demisti doktor, gecti sonra. Elimdeki prolutex igneler bitince (7gun vurdum) tekrar progestan kalcadan olana döndüm, iki gün oldu ve tüm gün kahverengi lekelerim geldi. Kahverengi oldugu icin sorun etmedim ama pembeye dönerse proluton depot vurulcam hemen doktora ulaşamasam bile.
Bu endiseler bizi hic terketmeyecek gibi görünüyor. Sizin bir onceki kaybiniz da endişenizi arttiriyor. Ama şunu bilin ki bu bambaska bi gebelik. Sürekli bunu kendinize söyleyin. Tüple gebeliklerde de hep lekelenme kanama var, cok sükür ki çoğunun çaresi de var. Siz de pembe bir sey görür görmez proluton depot yaptirirsiniz doktorunuza danisarak. Kafaniz rahat olur.
Aynen depotlu bir şey vurulmuştum bende demek ki benimkisi de proluton depottu. Benin doktorum biraz sakin yaklaştı nedense pembe olursa da sıkıntı yok pedini dolduracak sekilde olursa gel dedi ve igne fln vermedi extra. Sizin rahminizde kanama alanı gözükmüş müydü acaba? Kanama alanı görmedıgi icin mi vermedi acaba bana? 🙄

Merhaba kızlar bu gün benim transferden 7 gun geçti dayanamadım evde erken hamilelik testi yaptım ama sonuç negativ çıktı moralim bozuldu zaten kasik bek arısı vardı ama herkez normal dedi ağrı olsun 😢

Arkadaşlar ben bir şey yaptım çok pişman oldum ama bir anda boş bulundum. Uyuyordum, bir anda zil çaldı. Kapıya gittim ve kargocu 20 kg kedi kumunu kapının içine bıraktı ben de o anda tutup çuvalı bir adım geri çektim. Sonra ben ne yaptım dedim hemen gidip uzandım şimdi psikolojik olduğunu düşündüğüm bir şekilde bacaklarım, belim ağrıyor. Bir şey olmamıştır değil mi? Yani o kadar dikkat ederken nasıl boş bulundum anlamadım

Merhaba en kisa zamanda bu sefer saglikla alin kucaginiza insallah... sizi hatirlatip üzmek istemem ama benzer bi durum var gibi bende de o nedenle soruyorm. En basindan beri gelisimde nasil bi sıkıntı yasadiniz acaba? Biraz detayli yazabilir misiniz? Problemli basladi derken bunu kontrollerde dr mu söyledi?
İlk 2-3 hcg test değerim gününe göre çok düşüktü yine artış oranları da aynı şekilde düşüktü. Kaçıncı gün olduğunu hatırlamıyorum ama bir testimiz 37 iken 2 gün sonra yalnızca 47’ye yükselmişti. Ondan 2 gün sonrakinde 82’ye yükselmişti normalde bu değerin olduğu günde en az 150’lerde olması gerekiyordu. Doktor başta hiç kalp atışı olacağına dahi inanmıyordu ama kalbi attı doktor şaşırmıştı hatta kalp atışı gördüğünde. Biz bu yüzden en başından beri bebekte bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Doktor da aynı şeyi düşünüyor. Başka doktora muayene olduk o da aynı şeyi düşündü. Daha geç dönemde kötü bir sürprizle karşılaşmaktansa hayırlısı böyleymiş demek ki. Kürtaj oldum bu gün adet olduktan sonra dondurulmuş embriyolardan tekrar transfer yapacağız.

Canım benim çok üzüldüm,geçmiş olsun. Baştan beri hep endiseliydin kalp atışını duyduğunda bende seninle birlikte derin bi nefes almıştım. Hayırlısı böyleymiş, sağlıksız embriyo bi aşamada duracaktı gelişimi, erken olması daha az acı verir belki.
İyi tarafından düşünelim ;hamile kaldın ilk denemede bu çok önemli ,genetik testte de sağlıklı embriyo bulununca herşey çok daha güzel olur, bizi habersiz bırakma.
.
Teşekkür ederim canımm💕 Biliyorum benimle bekledin kalp atışını. Kısmet değilmiş yapıcak bişey yok. Baştan beri problemli başladı içim hiç rahat değildi o yüzden bir yerde karşıma bir problem çıkacağını biliyordum. En azından erken oldu daha basit bir işlem gördüm en azından. Sağlıksız bir bebekti muhtemelen böylesi daha hayırlıymış demek ki. Kürtaj oldum bu gün. Hayırlısıyla adet olduktan sonra genetik incelemeden sağlıklı dönen embriyolarımız ile tekrar transfer yaptıracağız. O şekilde sağlıklı gebeliği elde edeceğiz inşallah. Sen de sağlıkla doğurursun inşallah bebeğini canım🌸

Arkadaşlar ben bir şey yaptım çok pişman oldum ama bir anda boş bulundum. Uyuyordum, bir anda zil çaldı. Kapıya gittim ve kargocu 20 kg kedi kumunu kapının içine bıraktı ben de o anda tutup çuvalı bir adım geri çektim. Sonra ben ne yaptım dedim hemen gidip uzandım şimdi psikolojik olduğunu düşündüğüm bir şekilde bacaklarım, belim ağrıyor. Bir şey olmamıştır değil mi? Yani o kadar dikkat ederken nasıl boş bulundum anlamadım
Birkaç saniyelik bir şeyden sorun olacağını düşünmüyorum. Evham yapmamaya çalışın ve bol bol dinlenin❤️

İlk 2-3 hcg test değerim gününe göre çok düşüktü yine artış oranları da aynı şekilde düşüktü. Kaçıncı gün olduğunu hatırlamıyorum ama bir testimiz 37 iken 2 gün sonra yalnızca 47’ye yükselmişti. Ondan 2 gün sonrakinde 82’ye yükselmişti normalde bu değerin olduğu günde en az 150’lerde olması gerekiyordu. Doktor başta hiç kalp atışı olacağına dahi inanmıyordu ama kalbi attı doktor şaşırmıştı hatta kalp atışı gördüğünde. Biz bu yüzden en başından beri bebekte bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Doktor da aynı şeyi düşünüyor. Başka doktora muayene olduk o da aynı şeyi düşündü. Daha geç dönemde kötü bir sürprizle karşılaşmaktansa hayırlısı böyleymiş demek ki. Kürtaj oldum bu gün adet olduktan sonra dondurulmuş embriyolardan tekrar transfer yapacağız.
Nasılsınız iyi misiniz? Operasyon nasıldı? Çok geçmiş olsun 🙏❤️

Gittim doktora, evden çıkmadan kahverengi lekelenmelerim oldu. Açıkçası bu durum beni epey bir strese soktu. Bebeği gördük çok şükür, kalp atışlarını da gördük. Ama tabi bu durum beni yine de tatmin etmedi neticede daha önceden bir tane düşüğüm oldu ve o da bu şekilde lekelenmeyle başlamıstı. Şu bir hafta neler olcak belirsizlik icersindeyim açıkçası. Evet, bu topikteki hemen hemen herkes lekelenme tarzı şeyler yaşadı kimisi düşükle sonuçlandı kimisi de devam ediyor ama işte belirsizlik ister istemez yoruyor insanı. Doktorum her şeyin normal olduğunu hatta bebegin 7+1 (7+0 ım normalde) olduğunu, bazı kadınlarda halk arasında üstüne görme diye tabir edilen kanamaların yaşandıgını. Kimi kadının bunu 8. Haftada kimisinin de 12. Haftada bile yaşayabildiğini söyledi. Bu arada rahimde herhangi bir kanama alanı da yokmuş, 3-4 gün bu lekelenme devam edermiş, korkacak bir durum yokmuş. Pedi dolduracak sekilde kirmizi kanaman olursa gel, oyle durumlarda serum takmak gerekebilir dedi. Hastanede bir adet proluton vuruldu. Onun dısında üç günde bir ıgne fln vermedi. Bakalım ya hepimizin hakkında en hayırlısı olsun inşallah. 🤲🤲🤲🤲
Şükür bebeğiniz iyiymiş 😊 lekeler tüp bebekle hamile kalan kadınların hemen hemen hepsinde oluyor bence hiic sıkmayın canınızı. Gözünüz aydın 🤗
Bir adım geri çekmeyle bişey olacağını sanmıyorum. Kanama filan yoksa zaten herşey yolundadır.

Teşekkür ederim canımm💕 Biliyorum benimle bekledin kalp atışını. Kısmet değilmiş yapıcak bişey yok. Baştan beri problemli başladı içim hiç rahat değildi o yüzden bir yerde karşıma bir problem çıkacağını biliyordum. En azından erken oldu daha basit bir işlem gördüm en azından. Sağlıksız bir bebekti muhtemelen böylesi daha hayırlıymış demek ki. Kürtaj oldum bu gün. Hayırlısıyla adet olduktan sonra genetik incelemeden sağlıklı dönen embriyolarımız ile tekrar transfer yaptıracağız. O şekilde sağlıklı gebeliği elde edeceğiz inşallah. Sen de sağlıkla doğurursun inşallah bebeğini canım🌸
Öyle canım, ileride daha çok üzülürdün vardır bunda da bi hayır. Rabbim sağlıklı bi gebelik nasip etsin inşallah, hayırlı evlat olsun.

Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim amin inşallah 💕

Şükür bebeğiniz iyiymiş 😊 lekeler tüp bebekle hamile kalan kadınların hemen hemen hepsinde oluyor bence hiic sıkmayın canınızı. Gözünüz aydın 🤗

Bir adım geri çekmeyle bişey olacağını sanmıyorum. Kanama filan yoksa zaten herşey yolundadır.
Yok kanamam vs yok bel ağrısı var ama o da psikolojik mi bilmiyorum ayy nasıl böyle bir hata yaptım

Hafif belli belirsiz, psikolojik dememin sebebi ise ayy ben ne yaptım dedikten sonra hissetmemdi
Psikolojiktir bence de, bir anlık gaflette bulunarak yapmışsınız kendinizi suçlamayın. Kimi doktor bu dönemde ağır kaldırmanın bir etkisinin olmadığını savunuyor, bakmayın biz çok pimpirikliyiz.

Psikolojiktir bence de, bir anlık gaflette bulunarak yapmışsınız kendinizi suçlamayın. Kimi doktor bu dönemde ağır kaldırmanın bir etkisinin olmadığını savunuyor, bakmayın biz çok pimpirikliyiz.
Evet evet halbuki bu süreçte en ufak kargoları bile yere koydurdum ama en agirinda böyle bir hata yaptım. Salı günü doktor kontrolüm var inşallah bir şey olmamıştır 🙏🙏 eşime söyleyemedim söylesem kavga ederdik çünkü o benden daha pinpirikli kendimi kötü hissediyorum vs dediğimde kötü şeyleri çağırma nereden çıktı bu şimdi diyor ben de suphelenmesin diye sesimi cıkarmadım 😔

Canım aynı şeyi bende yaptım birkaç gün önce su damacanısını görevli kapıya koymuştu döndürerek sadece bir adım içeri aldım ondan sonra kendimi suçladım psikolojik olarak belim ağrımaya başladı ama sonra başka düşüncelere dalınca ağrımın geçtiğini hissettim inşallah bir şey olmamıştır benimde duam bu yönde sende gönlünü ferah tut

X