Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Şöyle ki bana iki toksoplazma testi yapıldı birisinin pozitif diğerinin negatif çıkması gerekiyordu ki değerlerde öyle geldi, ben kedimi kucaklamıyorum ya da yerden kaldırıp almıyorum ama otururken üstüme gelirse de kaçmıyorum bazen iğne yerleri acıyor bu durumda da yana kaydırıyorum
Yaa aklıma şey geldi. Ben küçükken kumsalda oynarken elime dışı kumlu yumuşacık bir şeyler geliyordu. Geçenlerde eksisözlükte gezerken o elime gelen yumuşak şeyin kedi kakası olduğunu anlamamı sağlayan bir başlığa denk geldim. Acaba toksoplazma geçirmiş miyimdir? 😂😂😂 bu arada bu tarz testleri kaçıncı haftada istiyorlar bir bilgisi olan var mı?

Yaa aklıma şey geldi. Ben küçükken kumsalda oynarken elime dışı kumlu yumuşacık bir şeyler geliyordu. Geçenlerde eksisözlükte gezerken o elime gelen yumuşak şeyin kedi kakası olduğunu anlamamı sağlayan bir başlığa denk geldim. Acaba toksoplazma geçirmiş miyimdir? 😂😂😂 bu arada bu tarz testleri kaçıncı haftada istiyorlar bir bilgisi olan var mı?
Valla binlerce kedi kakası ellemişimdir, bir kere ellemekle kesinlikle bir şey olmaz. Olma ihtimali yüksek bir durum değil zaten, sadece riske atılmamalı

Valla binlerce kedi kakası ellemişimdir, bir kere ellemekle kesinlikle bir şey olmaz. Olma ihtimali yüksek bir durum değil zaten, sadece riske atılmamalı
Olabilir ama olduysam da sıkıntı değil zaten hatta sevinirim. Bu, en azından hamileyken öyle bir risk yaşamayağım demektir. Benim ablamın da kedisi vardı mesela onun tokso plazma testi pozitif çıkmıstı. Doktoru, hamile kalmadan önce geçirmişsin bir daha yakalanma riskin yok demiş mesela.

Olabilir ama olduysam da sıkıntı değil zaten hatta sevinirim. Bu, en azından hamileyken öyle bir risk yaşamayağım demektir. Benim ablamın da kedisi vardı mesela onun tokso plazma testi pozitif çıkmıstı. Doktoru, hamile kalmadan önce geçirmişsin bir daha yakalanma riskin yok demiş mesela.
Evet. Ben de çok üzülmüştüm negatifi görünce 😄 kesin pozitifimdir diyordum. Artık sokak kedilerini mıncırmak yok maalesef, sadece mama ve su🤗

Ben 5. Haftada yaptırdım bence her doktor istiyordur çünkü sadece bu test değil anti rubella testi vs de istediler. O gün yaklaşık 7 tüp kan verdim neredeyse her şeye baktılar. Hayırlısı olsun olabilir 😂😂

Sabah uyandım kalktım resmen pijamam sırılsıklam oldu. Akıntı rengi yesilimsi kahverengimsi hemen Dra gittim. Genital Enfeksiyon varmış 😩 3 günlük bi ilaç verdi. Progestan kullananlarda çok görülen bir durum dedi. Bebeklerim iyi çok şükür ama ben çok tedirgin oldum..
Çok geçmiş olsun ya ben ilk transferimde inanılmaz kaşıntı yaşıyordum o kadar dikkat etmeme rağmen ve en sonunda ağızdan kullanmaya başlamıştım

Çok geçmiş olsun ya ben ilk transferimde inanılmaz kaşıntı yaşıyordum o kadar dikkat etmeme rağmen ve en sonunda ağızdan kullanmaya başlamıştım
Ya kaşıntı da yok ama yeşil akıntı direkt ondanmis. Belki yeni başlamıştır. Ağızdan alırsan bayılırsın demişti doktorum o yüzden korkuyorum Bi de ilacın kutusunda araba surulmez uyarısı var içince. Ve ben bunu 16 haftaya kadar kullanacağım oy oy

Ya kaşıntı da yok ama yeşil akıntı direkt ondanmis. Belki yeni başlamıştır. Ağızdan alırsan bayılırsın demişti doktorum o yüzden korkuyorum Bi de ilacın kutusunda araba surulmez uyarısı var içince. Ve ben bunu 16 haftaya kadar kullanacağım oy oy
Allah kolaylık versin ya ben de baygınlık yapmamıştı ama böyle sersemlik yapıyordu.

Ben 5. Haftada yaptırdım bence her doktor istiyordur çünkü sadece bu test değil anti rubella testi vs de istediler. O gün yaklaşık 7 tüp kan verdim neredeyse her şeye baktılar. Hayırlısı olsun olabilir 😂😂
Allah Allah benden niye kimse test istemiyor acaba? Bi dahaki gittigimde kendim isteyeyim bari :)

Benim pozitif çıktı tokso plazma,çocukken az oynamazdim kedilerle.
Bu arada kese gördügümüz gün 8 tüp kan alındı birde idrar örneği verdim ben.bu testlerin erken yapılması lazım herhangi bi olumsuzlukta hemen müdahale edebilmek için.

Ya kızlar bişey sormak istiyorum şuan 5. Haftamdayım arada bir eğilmek zorunda kaldığım durumlar oluyor yavaşça eğilmenin herhangi bi sakıncası yoktur dimi?

Ya kızlar bişey sormak istiyorum şuan 5. Haftamdayım arada bir eğilmek zorunda kaldığım durumlar oluyor yavaşça eğilmenin herhangi bi sakıncası yoktur dimi?
Yoktur tabiiki, o kadar da evhamlanip kendimizi strese sokmayalim. Dikkatli ve yavas olalim yeter 🙌 benim yeni basladigim doktorum yoga ve pilatese bile serbest dedi ama ben o kadarini da dusunemiyorum 🙈

kızlarr oksaparı göbekten vuruyorum hergün.noramlde çok yavaş vururdum 1-1.5 dkyı bulurdu vurmam.bugün elim kaydı hızlı vurmuş bulundum.ceviz büyüklüğünde şişlik oldu morarma da oldu tutunca da çok ağırıyor.dindirmek için ne yapabilirim.ilk kez oldu böyle hızlı gittiği için😔😔

kızlarr oksaparı göbekten vuruyorum hergün.noramlde çok yavaş vururdum 1-1.5 dkyı bulurdu vurmam.bugün elim kaydı hızlı vurmuş bulundum.ceviz büyüklüğünde şişlik oldu morarma da oldu tutunca da çok ağırıyor.dindirmek için ne yapabilirim.ilk kez oldu böyle hızlı gittiği için😔😔
Bastırın hemen ben öyle yapmıştım, morluk hala geçmedi maalesef ama şişlik hemen geçti. Geçmiş olsun 🙏

Kızlar sağlık için değil bu sefer, özel bi durumdan bahsetmek istiyorum. Çok sinirliyim. Ben annemde kalıyorum yarın pazar diye evime geldim eşimle vakit geçiririm biraz diye, telefon çaldı biraz önce arkadaşımız arıyor. Ee bu akşam nereye gidiyoruz diyor.eşim de X eve geldi çıkamam diyor. İlk annemde kaldığım gün de başka arkadaşı ile görüştü. Ben normalde bunlara asla takılmam, herkes herkesle görüşür eder. Güvenim sonsuzdur. Ama bu sefer istenmiyormuşum gibi hissettim. Zaten eve geleyim mi falan dediğimde de hiç sevinmedi. Şimdi sorum şu, ben bu hormonların esiri mi oldum aşırı tepki mi veriyorum?

kolonyalı pamukla ovala geçiyor canım

X