Medeni hal

vidiz

Guru
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2009
42
8
Medeni hal olarak sadece evli ve bekar kullanımı vardı. Ancak şuan e devlette medeni hal boşanmış yazmakta. Nüfus memurları eskiden bekar olarak düzelttiklerini çünkü üstünde yazdığını söylüyorlar e şimdide çipte yazıyor artık nüfus cüzdanı gösterilen her yere bilgisayar üzerinden bağlanılıyor ve sistemde böyle görünüyor, banka memuru, kurumunuzdaki çalışanlar , trafik çevirmesindeki polis hepsi medeni halinize bilgisayar ekranından bakıyor ve ben geçmiş yıllarda arkadaşımın mebbis personel ekranında bekar yazdığını hatırlıyorum yoksa yanlış mı biliyorum lütfen özellikle devlet memurları ve öğretmenlerden bilgisi olan yazsın hep dul yada boşanmış mı yazıyordu mebbiste bekar mı?

Medeni hal olarak sadece evli ve bekar kullanımı vardı. Ancak şuan e devlette medeni hal boşanmış yazmakta. Nüfus memurları eskiden bekar olarak düzelttiklerini çünkü üstünde yazdığını söylüyorlar e şimdide çipte yazıyor artık nüfus cüzdanı gösterilen her yere bilgisayar üzerinden bağlanılıyor ve sistemde böyle görünüyor, banka memuru, kurumunuzdaki çalışanlar , trafik çevirmesindeki polis hepsi medeni halinize bilgisayar ekranından bakıyor ve ben geçmiş yıllarda arkadaşımın mebbis personel ekranında bekar yazdığını hatırlıyorum yoksa yanlış mı biliyorum lütfen özellikle devlet memurları ve öğretmenlerden bilgisi olan yazsın hep dul yada boşanmış mı yazıyordu mebbiste bekar mı?
Kaç kere evlenip ayrıldığımız da yazsın bari.

Bu ne saçmalık.

Boşanmış insan haliyle bekar oluyor, boşanmış diye yazmak neden?

Bekar yazanı da gördüm mebbiste. Boşanmış yazanı da. Şimdi ben de o durumda olucam :)

Bekar yazanı da gördüm mebbiste. Boşanmış yazanı da. Şimdi ben de o durumda olucam :)
Eğer boşanmış olmasına rağmen bekar yazan gördüyseniz bu çok önemli çünk bende öyle biliyorum 2016 yılına kadar tüm elektoenik sistemlerde de bekar olarak değiştiriliyordu ancak 2016 dan sonra böyle bir dönüşüm başlamış ve artık boşanmış ve dul yazıyor eğer eskiden böyle olanları biliyorsanız dava açacağım lütfen söyleyin

Son düzenleme:
Ben kendimi biliyorum bir önceki boşanmamdan sonra bekar yazıyordu, şu an medeni durumum evli, boşanma aşamasındayım.

Kaç kere evlenip ayrıldığımız da yazsın bari.

Bu ne saçmalık.

Boşanmış insan haliyle bekar oluyor, boşanmış diye yazmak neden?
Ben kendimi biliyorum bir önceki boşanmamdan sonra bekar yazıyordu, şu an medeni durumum evli, boşanma aşamasındayım.

Ben bosandiktan sonra kimliggimde bekar yaziyordu
mebbiste bekar mı yazıyordu, yada her hengi bir oersonel sayfasında

Sanırım yukarıdan gelen bir emirle herkesin boşanmış ve dul yazmasını sağladılar çok büyük bir haksızlık yapılıyor şimdi nüfus cüzdanının çipinde yazmasıyla üstünde yazması arasında bir fark yok ki, kurum memuru gördükten sonra ne fark edecek ki. Bize bir anket verildiğinde yada kağıt üstünde biz boşanmış mı yazacağız sessiz bir devrimle bu kavramları hayatımıza geri aldılar

Ya bosanmis yazmasi cokta incitici degildir.Zaten her 5 kisiden 2 kisi bosaniyor yani artik göze batmiyor

Ya bosanmis yazmasi cokta incitici degildir.Zaten her 5 kisiden 2 kisi bosaniyor yani artik göze batmiyor
Ben maaşımı yapan memurun söylemesi ile gördüm taciz vakalarının önüne nasıl geçilir böyle eskiden sistemlerde de bekar yazıyormuş ama kimse kabul etmiyor kaldı ki yarın bir anket verseler elinize medeni hale ne yazacaksınız toplum boşanmış kadının bekar olduğunu kabul etmişti bu sene böyle bir uygulamanın altında ne olduğu beni ciddi anlamda düşündürüyor

X