Meğer eşinin ailesiyle de evleniyormuşsun..

Herseynasiip

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
9
8
28
Arkadaşlar o kadar bunaldım ki lütfen fikir istiyorum. Anlatacaklarım biraz uzun.
Bu benim eşimle ikinci evliliğim. Eşimin ise ilk.. Şu anda 5 yaşında bir kızım var. Eşimle aynı mahallede oturuyorduk ve sevdik birbirimizi. Kızımı seve seve kabul etti. Ailesi istemedi tabii bu evliliğin olmaması için de elinden geleni yaptı ama eşim ısrarla ben onunla evlenicem telli duvaklı düğün yapcam o evden sadece onu değil kızını da kızım olarak ikisinin elinden tutup çıkaracağım dedi. Yaptı da. Mecburen kabullendiler. Önce yüzükler takıldı. O aşamada bana öyle iyi davrandılar ki inanamadım. Kendimi sevgi selinin içinde gibi hissettim aynı şekilde kızıma da öyle. Kayınbabam maddi durumunun iyi olmadığını evi ayıramayacağını söyledi kabul ettim. Düğünümüz oldu ve herşey o gün başladı. Aynı evin içine girdik kaynanam sürekli herseyde laf sokmaya başladı. Çocuğumla vurdu beni. Ama bunu eşim yokken yapıyordu. Milletin yanında çok iyidi ama gülerek laf sokmayı da çok seviyordu. Bir sene kadar sesimi çıkarmadım. Sessiz kaldım. Eşim kendi farketmeye başladı. Sordu,anlattım. Evi ayırmak istediğimizi söyledik. Kaynanam ayılıp bayılmaya başladı. Sanki ülkeyi terkedecegiz (!) Kayınbabam ise direk defolun gidin o zaman dedi. Çünkü biz evi ayırmak istediğimizi söylemeden iki gün öncesine kadar kredi çekin araba alalım diyordu biz istemiyorduk. Bu arada ikimiz de çalışıyorduk. Ve onların işine geliyordu. Evden kovdu o gün ayrıldık evden. Ev bulana kadar annemlerde kaldık. Bir kere bile aramadılar. Bizim eşyalarımızı benim dedem aldı. Eşimin tüm akrabaları düşman oldu bize. Bir senedir evimiz ayrı. Görüşmüyorduk taa ki iki hafta öncesine kadar. Yavaş yavaş yanaşmaya başladılar. Sürekli arayıp yemeğe gelin çaya gelin diyip duruyorlar. Ve benim aileme karşı tepkililer. Sizi bizim yanımıza göndermek yerine teşvik edip eşya aldılar diyolar. Ve ben asla gitmek istemiyorum bir yandan eşimin ailesi iyi ya da kötü diyorum. Eşim ise çok görüşmek taraftarı değil. İlk aradıklarında gerekeni konuştum ama ısrarla aramaya devam ediyorlar. Uzun bir yazı oldu okuduğunuz için teşekkür ederim. Peki ben şimdi ne yapmalıyım ?

eşinizin tepkisi çok yerinde sessizce izleyin bence çünkü sizinle zaten aynı fikirde.
eşinize istemiyorum diye konuşup durursanız ters tepebilir çünkü ne evet ne hayır. gözlemleyin...
Evet ben zaten hiç birşey demiyorum ailen görüşmek istersen görüşebilirsin diyorum. Eşim ise çok tepkili. Evden kovdular bir senedir aramadılar ne yaptı demediler dedem olmasa ne kadar zorlanacağımızı da biliyorlardı görüşmek isteme sebepleri para diyor

Birak kocan gorusmek istemiyorsa goruşmesin ne cok lazim olsalardi kredi cekip araba alalim demez , evinizi kurmaya yardim ederlerdi. Üstelik birde kovmuşlar
Çünkü biz onlarla yaşarken çok rahatlardı maddi anlamda. Düğünde takılan takılar düğünden bir sonraki gün bozdurulup kayınbabamın borcuna yatırılmış. Onlarla kaldığımız süre boyunca çocuk kandırır gibi sürekli bir seneye kalmaz evinizi ayırırız dediler. Kovmadan 3 ay öncesi dalga geçer gibi gidin evlere bakın dediler 😊 ve en son kredi çekin araba alın olayından sonra kovulduk..

Kız bırak aaaa
Eşin görüşme taraftarı değil zaten alttan alttan sen de taraftar olmadığını belli et bitsin gitsin. Yine elleri dara düşmüş herhalde, yanaştıklarına göre 🧐
Tabii ki kayınbabamın borcu hiç bitmiyor çünkü 😊 ama elalemin yanında havasından yanına yanaşılmaz

İkinci evliliğin ve çocuğunla kayınvalide li eve girmekle hata etmişin. . Eminim çocuğunda derin izler olmuştur.
Allahtan eşın anlamış da çıkalım demiş .. Eşin iyi birisi sen bence karışma pek naparsa napsın, sen muhattap olmazsın sizi kovan biriyle olur biter.

Sakın barışmayın ve tekrar bir araya gelmeyin. Eşinizin ailesi maalesef kötü niyetli, barışırsanız aranızı da bozarlar. Oğullarını para kaynağı olarak görüyorlar.

ev kurulabiliyordu madem neden en basta neden ayni eve girdiniz.. tek basina bir gelinin sigmasi bile zorken cocugunuzla ev ev ustune olmayacagi o kadar belli ki.. ikiniz calisirken nasil ev acamadiniz anlam veremedim..

bu birlik oturanlar hem geline oglana huzur vermez hem de ayrilirken cirkeflesirler anlamiyorum dertlerinin ne oldugunu.

zulmunuze devam edin diye mi yollayacakmis ailen seni geri onlara..

bir yil durup korono gunlerini beklemisler geri yakinlasmak icin.

sizin o aileyle isiniz bitmis. kocaniz gorusurse gorussun anasi babasi.. siz uzak durun.

Ne güzel eşiniz sizden yana ve gerçekleri görebilecek kadar akıllı üstelik iyi biri de sizi kızınızla birlikte kabul etmiş maşallah Rabbim muhabbetinizi bozmasın. Kötü kalpli ailesi ile görüşmek zorunda değilsiniz eğer kendisi şimdiki düşüncesinden vazgeçip görüşmek isterse siz güzel bir dille görüşmek istemediğinizi izah edersiniz eşiniz de anlayış gösterir. Ben olsam ben de görüşmezdim.

İkinci evliliğin ve çocuğunla kayınvalide li eve girmekle hata etmişin. . Eminim çocuğunda derin izler olmuştur.
Allahtan eşın anlamış da çıkalım demiş .. Eşin iyi birisi sen bence karışma pek naparsa napsın, sen muhattap olmazsın sizi kovan biriyle olur biter.
Haklısınız, dost bildim diyelim yanılmışım..

ev kurulabiliyordu madem neden en basta neden ayni eve girdiniz.. tek basina bir gelinin sigmasi bile zorken cocugunuzla ev ev ustune olmayacagi o kadar belli ki.. ikiniz calisirken nasil ev acamadiniz anlam veremedim..

bu birlik oturanlar hem geline oglana huzur vermez hem de ayrilirken cirkeflesirler anlamiyorum dertlerinin ne oldugunu.

zulmunuze devam edin diye mi yollayacakmis ailen seni geri onlara..

bir yil durup korono gunlerini beklemisler geri yakinlasmak icin.

sizin o aileyle isiniz bitmis. kocaniz gorusurse gorussun anasi babasi.. siz uzak durun.
Ben evlendikten sonra işe girmiştim. Onlar öncesinde de eşimi kullanmışlar hep. Birikim yapamamış o an mecbur kaldık. Ama tabii şimdiki aklım olsa aç kalacağımı bilsem yine de o eve gitmezdim. Haklısınız

Ne güzel eşiniz sizden yana ve gerçekleri görebilecek kadar akıllı üstelik iyi biri de sizi kızınızla birlikte kabul etmiş maşallah Rabbim muhabbetinizi bozmasın. Kötü kalpli ailesi ile görüşmek zorunda değilsiniz eğer kendisi şimdiki düşüncesinden vazgeçip görüşmek isterse siz güzel bir dille görüşmek istemediğinizi izah edersiniz eşiniz de anlayış gösterir. Ben olsam ben de görüşmezdim.
Amin 🙏 teşekkür ederim fikirleriniz için.. Eşim onlar benim için önemli değil anne baba olsalardı evden kovmazlardı eğer eşyaları dedem değilde biz almış olsaydık ve su an borcumuz olsaydı emin ol yine yanaşmazlardı diyor

Amin 🙏 teşekkür ederim fikirleriniz için.. Eşim onlar benim için önemli değil anne baba olsalardı evden kovmazlardı eğer eşyaları dedem değilde biz almış olsaydık ve su an borcumuz olsaydı emin ol yine yanaşmazlardı diyor

Kesinlikle doğru söylüyor bence siz de kapatın bu konuyu ailesi ile görüşmesi için eşinizi teşvik etmeyin ve bu insanların size tekrar bulaşmasına izin vemeyin.

Hep isteklerini yaptirmak icin size yaklaşip iyi davranmışlar. Aynı evi kabul edin diye nisanda iyi davranmislar. Simdi de bir cikarlari vardirki barismak istiyorlar.

Çocuğunuz varken aynı evi kabul etmeniz hataydı. o evde cocugunuza iyi davranilmayacagi belliydi hadi siz yetiskinsiniz sineye cekersiniz ya da karsilik verirsiniz ama kızinız daha cok kucuk kotu muameleyle nasil baş edecegini bilemez. Neyseki hatadan donup evi ayirmişsiniz.

Bundan sonra mesafeli olun guler yuzlerine aldanmayin aynı hataya dusmeyin. Birde kızınızı elinizden geldigince olan olaylardan uzak tutun.

hıc bırsey yapmayın yoklarmıs gıbı davranın
esın ılerde gorusmek ısterse kendı aılesı kendısı gorussun
ha gelır sızden ozur dılerler esseklık yaptık affet derler o zaman bayramdan bayrama bır cay ıcmeye mısafır gıbı gıdersınız
aradıklarında bır ozur bıle dılemedınız ne gorusmesı bakalım gonlum sızı affedecek mı ? dersınız
sıkıntı etmeyın aslında kotu sandıgınız bu mevzu sızın ıyılıgınıze olmus evınıze cıkmıssınız bu tuhaf aılenın ıcınden ayrılmıssınız bu sayede ne guzel ıste

X