Melankolik miyim?

Insan kac yasinda olursa olsun anne baba sefkatine ihtiyac duyuyor.
Onlarla acik acik konusun. Sakalarini kaldiramadiginizi ve artik duymak istemediginizi soyleyin.
Acik ve net konusmanin her zaman ise yaradiginj dusunuyorum.
En sonunda da rest cekin. Hala ayni devam ederlerse silin onlari.
Zor olsa da..
Yok zaten öyle süklüm püklüm durmuyorum ben her şeyi yüzlerine haykırıyorum. Şaka yapıyoruz abartma diyorlar ya da of sen ne fena ne geçimsiz bir insansın deyip beni haksız çıkarıyorlar. Sonra hemen yine lakaplar takılıyor

Başlarda Tabiki alışkanlığın getirdiği yokluk hissediliyor. Bende sizin gibi hayatım boyunca kendim için birşeyler yapmamıştım ve baktım olan bana oluyor giden benden gidiyor, hep ben çabalıyorum kimse benim için birşeyler yapmıyor. Bende bu döngüye son vermek istedim. İnanın o kadar huzurluyum ki keşke cesaret edip daha öncesinde de yapsaymışım kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Güzel tek başıma bir sayfa açtım aile akraba ne varsa hepsini sildim. Sizin de cesaret toplayıp yapmanız gerekiyor şu örnekle daha iyi anlatabilirim. Bebekler ilk doğduğu zaman nefes almayı bilmedikleri ve nefes alınca canları acıdıkları için ağlarlar, ilk birkaç dakika o nefes onların canını çok yakar ama nefes almak zorunda olduklarını farkedince alışmaya başlarlar. Benimde nefes almam gerekiyordu ve öğrendim diyelim :) güzel olan herşey acı verir zamanla da buna alışılır.
Ne güzel vala hayran kaldım ben dik duruşunuza. Ben sadece aileme karşı böyleyim. Çok kavga edip rest çektim. Sonra tükürdüğünü yalayan ben oldum 🙈 şu yazdıklarımı başkası yazsa kızarım. Daha ne bekliyorsun çıkar hayatından derim ama çok zorlanıyorum. Denedim, belki merak ederler bir ararlar diye bekledim. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış, umurlarında bile olmadı. Konuşsam da bişey değişmiyor, başım sıkışsa arayıp çağırsam gelmezler bile, sen hallet derler. Ne bekliyorsam

Ne güzel vala hayran kaldım ben dik duruşunuza. Ben sadece aileme karşı böyleyim. Çok kavga edip rest çektim. Sonra tükürdüğünü yalayan ben oldum 🙈 şu yazdıklarımı başkası yazsa kızarım. Daha ne bekliyorsun çıkar hayatından derim ama çok zorlanıyorum. Denedim, belki merak ederler bir ararlar diye bekledim. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış, umurlarında bile olmadı. Konuşsam da bişey değişmiyor, başım sıkışsa arayıp çağırsam gelmezler bile, sen hallet derler. Ne bekliyorsam
Umarım tavşan yakında o dağdan gider☺️🙏 en kısa zaman da bundan kurtulmanızı diliyorum kendinizi elinizde olmayan şeyler için yıpratmayın artık 🙏🙏

Ailem değer vermeyip sahip çıkmadığı için herkes beni suçlayacak bende sorun bulacakmış gibi geliyor. İçten içe korkuyorum ilerde eşim, arkadaşlarım en ufak bir sorun yaşadığımda ailenle bile anlaşamıyorsun diye yüzüme vururlar diye
Hicde öyle hissetme.
Arkadaşlarına belli etme eşin belki öğrenir duygularını gizleyemezsin ama bu senin utanç kaynağın değil onalrin kişilikleri davranışlarından dolayı oluyor.bjnuda eşin yüzüne vurmaz insan evladiysa.
Benimde tıpkı sizinki gibi annem özellikle bire bir bemziyor ailem var.ann ve babam.katdeslerimdw sıkıntı yok.
Evlendim uzaklaştım oanlrdan bunu ben istedim iannain şimdi babamın yüzünü bile görmek istemiyorum.annemlede mesafeliyim.neden kendinizi ezik hissediyorsunuz onalr hatalai.anne baba oldu diye dogrularmi hayır.bu onalri mükemmel yapmaz.
Şimdi bende anneyim iki evladım var kelimelerimi bile seçerek soyluyorm kalbi kirilmasin diye.annr baba dogurmakla olmuyor malesef.

Hicde öyle hissetme.
Arkadaşlarına belli etme eşin belki öğrenir duygularını gizleyemezsin ama bu senin utanç kaynağın değil onalrin kişilikleri davranışlarından dolayı oluyor.bjnuda eşin yüzüne vurmaz insan evladiysa.
Benimde tıpkı sizinki gibi annem özellikle bire bir bemziyor ailem var.ann ve babam.katdeslerimdw sıkıntı yok.
Evlendim uzaklaştım oanlrdan bunu ben istedim iannain şimdi babamın yüzünü bile görmek istemiyorum.annemlede mesafeliyim.neden kendinizi ezik hissediyorsunuz onalr hatalai.anne baba oldu diye dogrularmi hayır.bu onalri mükemmel yapmaz.
Şimdi bende anneyim iki evladım var kelimelerimi bile seçerek soyluyorm kalbi kirilmasin diye.annr baba dogurmakla olmuyor malesef.
Çünkü eşim haklı çıkmak için bir kere bunu kullandı zaten. Annenle bile anlaşamıyorsun dedi. Sonra çok özür diledi ama çıkmadı aklımdan. Kendimi sorgulamaya başladım gerçekten sorun çıkaran ben miyim diye. Annemin şu koca dünyada böyle davrandığı tek kişi benim. Onun ailesi ona böyle davranmış o da bana yapıyor. Kendi ailesine karşı tam bir hizmetkar, bunu görev biliyor. Öl deseler ölür. Benim de aynı şekilde olmamı bekliyor. Teyzelerime daha şevkatli

X