meltem hanım sinirlerim çok bozuk

nesrin111

hayat boş boş boş
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
3.852
18
meltem hanım herşey eşimin işinden ayrılması ile başladı.kredi borcu vardı ,birde işsizlik döneminde kredi kartı borcu çıktı.şimdi işe girdi çalışıyor ama bu borçlar nasıl ödenecek bilmiyorum.aileme bişi diyemiyorum,eşimin annesi babası yardımcı olamıyorlar.abileri deseniz onlarda kendi hallerinde..aylrdır kafamda ya haciz gelirse durumu.( bir tanesi avukatlık oldu borcumuzun ,ne zaman haciz gelir diye korkuyorum)aileme diyemem çeşitli nedenlerden dolayı..sadece kardeşimden para isteyebildim..burası küçük yer ,iş bulamıyorum ,malum kriz de var..sabah akşam aklımda bu borçlar..çıldıracapım artık..kafam o kadar dolu ki,nasıl boşaltacağım bilmiyorum.sürekli sıkıntı halindeyim.kafamda bir ağırlık var..iyi düşünemiyorum..kadın doğuma gitmem lazım parasızlıktan gidemiyorum..ssk yok,yeşil karne yok..psikiyatriste gideceğim gidemiyorum..birde bunlar yetmezmiş gibi eşimin ailesi sanki hiç bir şeyi bilmiyormuş gibi başımıza çocuk mevzusu çıkardı..delirmek üzereyim..bizim derdimiz neeeeeeee onların derdi neee..birkaç kere durup durup annesi bu mevzuyu açtı..artık onlara da gitmek istemiyorum...iş bulmak istiyorum,olmuyor..evde bunalıyorum,sıkılıyorum...arkadaşım yok burada...letilerimle anlaşamıyorum hepside benden yaşça büyük ve ayrı dünyaların insanlarıyız..çok sıkıldım bunaldım...bu borçlar bitmeden de benim sıkıntım geçmeyecek anlaşılan..her an eşimi yeniden işten çıkartacaklarmı korkusu var.((...çok bunaldım ,artık kafamı taşıyamıyorum...

Nesrin Hanım, ssk'nız yoksa, hızla yeşil kart çıkartmalısınız ve bir psikiyatra başvurarak antidepresan kullanmalısınız. Kaygılarınız ve depresyonunuz yükselmiş. Bu çok önemli.
Size yeşil karta nasıl başvurabileceğiniz ile ilgili kısa bir bilgi vermesi amacı ile aşağıdaki bilgiyi de yolluyorum, bir araştırın isterseniz.
ıyiliklerle,
Dr. Meltem

Ödeme Gücü Olmayan Vatandaşların Tedavi Giderlerinin Devlet Tarafından Karşılanması ve Yeşil Kart Uygulaması Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre kimlerin Yeşil Kart talebinde bulunacakları aşağıya çıkartılmıştır:

1- Hiçbir sosyal güvenlik kurumunun güvencesi altında bulunmayan ve bu Kanunun öngördüğü usul ve esaslar çerçevesinde belirlenecek aylık geliri veya aile içindeki gelir payı 4857 sayılı ış Kanununa göre belirlenen asgari ücretin vergi ve sosyal sigorta primi dışındaki miktarının 1/3'ünden az olan ve Türkiye'de ikamet eden Türk vatandaşları,

2- Özel kanunlarla sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanması öngörülen vatandaşlar,(Örneğin 2022 sayılı Kanundan yararlananlar)

Başvurular Kaymakamlıkların belirlemiş olduğu Yeşil Kart bürolarına yapılır.

mektem hanım yeşil kart da ha diyince çıkmıyor maalesef..başvuru yapsam bile ayları buluyor.burası küçük yer..devlet hastanesine gitsem,doktora bandrol alamadım desem acaba benimle yine de ilgilenir mi diye düşünüyorum...hayır derse bir de rezil olup dönmek var.(
ilaç kullanmak istemiyorum...konuşarakta ne kadar sorunum hallolur,sonuçta devlet hastanesi,doktor bana saatlerini ayrıramaz..elinde de sihirli değnek yok.(
yüksek lisansı bitirdim ama buna rağmen kendi alanımda bile iş bulamıyorum..26 yaşıma geldim hiç bişi yapamadım şu ana kadar..bu da beni üzüyor..hiç bir iş veren fırsat vermiyor..tek umudum kpss..ondan da iyi puan alamadım,2010 u beklemem lazım..öss ye girip kpss ile kolaylıkla yerleşebileceğim bir bölüm okumak istiyorum..kafamda bir sürü şey var ama nerden ,nasıl başlayacağım,nasıl sıraya koyacağım bilmiyorum..böylelikle vakit geçtikçe geçiyor..eşim çalışıyor ama ssk dan sadece o faydalanabilecek( çırak olarak ssksını yaptıkları için ) sorunlar sorunlar sorunlar

Bilemem ki Sevgili Nesrin Hanım. Ama hiç de rezil olmazsınız. Doktorun en azından size yol göstermesidir beklenen.
ılaç kullanıp kullanmayacağınıza doktor karar vermeli, siz önyargılı olmamalısınız.
ıyiliklerle,
Dr. Meltem

X