Meme ameliyatı hikayem

Valla arkadaşım cebe oturmazsa açıp alttan cebi biraz daha genişletip cebe yerleştiriyorlarmış ama inşallahhhhh bu olmayacak ve ineceklerrrr 🙏☺️ Pozitif düşünelim de öyle olsun gerçekten bidaha ameliyat ortamına dahi girmek istemiyorumm 🤯🤯
Ayy arkadaşım Allah korusun inşallah iner,benim ağustosa kadar inmesi lazım ya😄 masaj yapıyorum,hem de selülit kremiyle😂

Merhaba size de çok çok geçmiş olsun 💐 bana doktorum masaj önermedi şöyle düşün dedi henüz iyileşmemiş bir dokuya masaj yaparsan kendini incitirsin dedi 🤔 masajı önermediği için bu bantı kullandırıyor bu bantta ameliyattan çıktığımda takmışlardı bana o günden beridir kullanıyorum fakat medikal malzeme satan yerlerde olabilir. Her doktor farklı uygulama yapıyor işte kafalar burada karışıyor :) kimi sütyen kullan 2 ay diyor kimi kullanma diyor kimi masaj uyguluyor kimi bant takıyor vs. Diren konusunda da meme içinde 100 cc ye kadar örneğin kan oluşumunu çoğu doktor bırakıyor diren takmıyor demişti fakat çoğu doktorda işi garantiye almak İçin ben uygularım alabildiğim kadar içerdeki kirli kan ve sıvıyı çekerim diyor yani herkesin uygulama farklı tek bir doğru yok sanıyorum . Evet dikleştirme olmadım sadece protez konuldu dediğim gibi diri ve dik durmuyorlar ama şuan için dolgun görünüyor tabi henüz 3. Haftaya giriyorum . Asıl önemli olan yumuşayacağı ve küçüleceği zaman nasıl görüneceği 😓
Çok geçmiş olsun .sizin doktorunuzun adını öğrenebilirmiyim?
benimde dikleştirme olmadan protez takıldı fakat meme içini doldurmak yerine çok daha yukarı takmış ve igrenç iki meme üstüste bi görüntü oldu Silikonlar aşağı inmeyecekmiş gibi duruyor niçin böyle koydunuz dediğimde de sizin memeniz sarkık protezin yeri doğru diyor. Eee ben memem dolsun biraz sarkık olsun sıkıntı yok demiştim benimle dalga geçer gibi konuşuyor deliricem şikayet dilekçesi yazdım başhekimle görüştüm sonuç nolucak Hiç bilmiyorum paramla rezil oldumÇektiğim acılar da cabası 😔
Sizin protezi memenize doğrumu takmış doktorunuz?

Merhaba bende 5 Gün önce ameliyat oldum acılar dan dolayı çok pişmanım kendi başıma hiçbir şey yapamıyorum tuvalete bile başkasının yardımıyla gidiyorum ve üstelik çektiğim acılara değmeyecekmiş gibi geliyor bendede biraz sarkma vardı dikleştirme istemedim Doktor protez o kadar yukarı koymuş ki menem aşağıda protez yukarda çok çirkin bir görüntü var şu anda sürekli ağlıyorum çok az aşağı ineceğini söylüyor olması gereken yer orasıymış. Acaba benim gibi bi sorun yaşayan varmı ????
1 ay sonra gerçek şeklini alır az çok. Ama memenizin aşağıda sarkması yeteri büyüklükte silikon takmamis. Yada fazla olan deriyi alıp sikiliastirmasi. Lazımdı.internette bazı doktorlar bildiğin bunua ilgili özellikle yorum yapmış. Ameliyatta üstelik. İnşallah düzelir. Ya. Bende düşünüyorum. Ama okadar bütçem yok. Malesef.

benimde dikleştirme olmadan protez takıldı fakat meme içini doldurmak yerine çok daha yukarı takmış ve igrenç iki meme üstüste bi görüntü oldu Silikonlar aşağı inmeyecekmiş gibi duruyor niçin böyle koydunuz dediğimde de sizin memeniz sarkık protezin yeri doğru diyor. Eee ben memem dolsun biraz sarkık olsun sıkıntı yok demiştim benimle dalga geçer gibi konuşuyor deliricem şikayet dilekçesi yazdım başhekimle görüştüm sonuç nolucak Hiç bilmiyorum paramla rezil oldumÇektiğim acılar da cabası 😔
Üzmeyin kendinizi biraz bekleyin. Belki şekil alır. Eğer almazsa. Doktor memenin şekline göre takar. Ben daha önce silikon burda durur diye birşey de duymadım. Millet gider şekil alsın diye yapar . Tövbe tövbe doktorunuz beni sinir etti. Lütfen biraz bekleyin. İnşallah toparlanir

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun , doktorumun adını isterseniz size özelden yazabilirim şimdi bende çok acılar çektim sorunlar yaşadım ama şu konuda doktorumun hakkını yiyemem çektiğimin her acı ve sorunda yanımdaydı her gün her saat beni aradı kontrole çağırdı mesaj attı halimi her dakika anlık takip etti o konuda hakkını yiyemem :) yani en kızdığım şey doktorların işlerinin bitikten sonra hastası ile araya mesafe koyması . Hastanın asıl sana o zaman daha çok ihtiyacı olacak halbuki.. ben şundan dolayı çelişkiliyim ben yaşım 36 - 2 çocuk - hamilelik hacmi kaybolmuş memelere sadece silikon yeterli olur mu bikaç sene sonra ne yaşarım bundan dolayı çelişkiliyim . Benim gibi memelere sadece protezle toparlama yapılmış uzun zamandır kullanan var mı bilmiyorum yoksa genç -çocuk -hamilelik yaşamamış birine sadece protez konulması tabiki daha avantajlı olacaktır . Benim sol yerinde duruyor sağ yukarıda biraz oda dediğim gibi bu bant ile üstten baskı yaparak oturacak dedi şuan 3. Haftamdayım yavaş yavaş iner diye düşünüyorum . Bence sizin ki de inecektir . Bant kullanabilirsiniz doktorunuza sorup ve enfla C vitamin vermişti bana doktorum bu ilaç ödem attırıp dokuların iyileşmesini sağlıyormuş onu da verebilir belki sorarsanız . Zamanla inecektir

Merhaba
Ben banta birgün dayanabildim sadece ve çıkardım. Canım çok acıyor. Benim şeklinde bir problem yok. Yani evet çok şiş ve ödemliler. Ama bantı takınca daha çok şişti nedense. Öyle mememde 2 meme görüntüsü falan yok. Sadece benim mememin biri 1cm daha düşüktü. Ama ben dikleştirme istemedim. Asimetrik olur dedi. Olsun dedim ve doğru karar vermişim bence. Çünkü ekstra ağrıya katlanacak halim yok inanın. Şu bant mahvetti beni. Üstten aşağıya doğru sıkıştırıyor, alttan dikişlerime baskı yapıyor.

Çok geçmiş olsun 💐 beni de rahatsız eden bu göğüs üstündeki bant aynı sizin gibi . Onu bazen bunalıyorum çıkarıyorum duruşum bile değişiyor . Rahatlıyorum daha dik duruyorum ağrılarım azalıyor ama sonra sıkıca o bantı takıyorum göğüslerim yanmaya başlıyor acıdan içten dikişlerime baskı oluyor canım yanıyor kambur yürüyorum nefes alamıyorum derken sanki iyileşemeyecekmişim gibi hissediyorum bende . Şu banttan kurtulduğum gün pasta keseceğim :)))
Valla bu bant beni mahvetti. Yok dayanamadım çıkardım. Tam ağrılar geçmişken sil baştan oldu.

Merhaba
Ben banta birgün dayanabildim sadece ve çıkardım. Canım çok acıyor. Benim şeklinde bir problem yok. Yani evet çok şiş ve ödemliler. Ama bantı takınca daha çok şişti nedense. Öyle mememde 2 meme görüntüsü falan yok. Sadece benim mememin biri 1cm daha düşüktü. Ama ben dikleştirme istemedim. Asimetrik olur dedi. Olsun dedim ve doğru karar vermişim bence. Çünkü ekstra ağrıya katlanacak halim yok inanın. Şu bant mahvetti beni. Üstten aşağıya doğru sıkıştırıyor, alttan dikişlerime baskı yapıyor.
Sizinle aynı durumdaydım 1 cm sol meme aşağıdaydı . Bende gece yatarken takıyorum bantı gündüz çocuklara bakarken yoruluyorum beni çok sıkıyor takamıyorum ya bişekilde oturur yerine diye düşünüyorum eskiden bant mı varmış 😛 dikleştirme konusuna gelince bende yara yerinde hematom yaşadım doktor dikleştirme yapsaydık daha büyük sorun oluşacaktı iyi ki yapmamışız dedi oradan bi iyi ki o zaman oldum bende . Kesinlikle bilmiyorum o yara acısına herhalde bende dayanamazdım bunu zor atlatıyorum

Merhaba
Sizinle aynı durumdaydım 1 cm sol meme aşağıdaydı . Bende gece yatarken takıyorum bantı gündüz çocuklara bakarken yoruluyorum beni çok sıkıyor takamıyorum ya bişekilde oturur yerine diye düşünüyorum eskiden bant mı varmış 😛 dikleştirme konusuna gelince bende yara yerinde hematom yaşadım doktor dikleştirme yapsaydık daha büyük sorun oluşacaktı iyi ki yapmamışız dedi oradan bi iyi ki o zaman oldum bende . Kesinlikle bilmiyorum o yara acısına herhalde bende dayanamazdım bunu zor atlatıyorum

Bendede oturur yerine diye düşünüyorum. Zaten bazı doktorlar sütyen Bile taktırmıyorlar. Onların ki nasıl oturuyor di mi ama ☺️

Yani henüz bende iyi
Ki oldum bidaha olsa bidaha olurum diyenlerden değilim henüz o yüzden hala bazen kendime kızıyorum bakalım bundan uzun zaman sonra belki iyi ki diyebilir miyim acaba 🤔
Benim korktugum ilk zamanlar gecince bisi kaldirirken sonucta markete fln gidiyoruz hani agri olur mu ki ?

Şu anda 9.günümdeyim ilk 4 güne göre çok çok iyiyim ben çok korktum ağrılarım geçmeyecek kollarımı hareket ettiremiycem diye bir de üstüne o kadar acı ve kötü bir sonuç başhekimle görüştük sanırım tekrardan ameliyat edecekler çok korkuyorum o acıları tekrardan yaşayacagım için ben özelden nasıl mesaj atılıyor bilmiyorum Doktorunuzla görüşmek isterim çünkü hemen mi ameliyat olmam gerekiyor yoksa ödemler geçip tamamen iyileşme olduktan sonra altı ay sonra mı ameliyat olmam gerekiyor danışmak istiyorum

Merhabalar çok geçmiş olsun. Siz dikleştirme değil direk silikon ameliyatı olmuşsunuz ama bence sonuç ne kadar %100 istediğiniz gibi olmasa da silikonlu meme zaten dik görüneceği ve çok sarkma olmayacağı için daha doğal duracaktır.
benim de 5. Haftam inanın 3. Hafta bittikten sonra çok daha iyi olacaksınız hızlı hızlı iyileşmeye başlayacak. Ayrıca iki meme bir birinden farklı ve bu yüzden iyileşme süreleri de farklı oluyor. Benim de sol memem daha çabuk cebe oturdu şu anda masaj yapmıyorum 1 haftadır ona ama sağa yapıyorum hala sol kadar inmedi.
Şu yapıştırdığınız bantların adı nedir? Niye yapıştırıyorsunuz?
Ben hiç kullanmadım. Medikal sütyeni 2,5 hafta taktım . Sonra çıkardım bir daha da takmadım hiç birşey. Çünkü aşağı inmesini engelliyor baskı yapıyor dedi. Dikiş yerime dermatix jel sürüyorum ve kantaron yağı ile hafif bastırarak masaj yapıyorum.
silikonum mentor 350 cc yuvarlak high profile pütürlü
Kas altı oldum. Devlet hastanesinde oldum.
diren kullanılmadı.
Aynı anda burun ameliyatı da oldum

Şu anda 9.günümdeyim ilk 4 güne göre çok çok iyiyim ben çok korktum ağrılarım geçmeyecek kollarımı hareket ettiremiycem diye bir de üstüne o kadar acı ve kötü bir sonuç başhekimle görüştük sanırım tekrardan ameliyat edecekler çok korkuyorum o acıları tekrardan yaşayacagım için ben özelden nasıl mesaj atılıyor bilmiyorum Doktorunuzla görüşmek isterim çünkü hemen mi ameliyat olmam gerekiyor yoksa ödemler geçip tamamen iyileşme olduktan sonra altı ay sonra mı ameliyat olmam gerekiyor danışmak istiyorum
Çok geçmiş olaun zaynaa . Neden tekrar ameliyat olman gerekiyormuş? Dr un ne söyledi bu konu hakkında

Çok geçmiş olaun zaynaa . Neden tekrar ameliyat olman gerekiyormuş? Dr un ne söyledi bu konu hakkında
Silikonlar çok yukarda göğüslerim aşagıda yatsı çirkin bir görüntü oldu dikleştirme öneriyorlar . Halbuki silikonları meme dokumu doldursun diye istiyordum sarkık olmaları sorun değildi ama dik dursun diye köprücük kemiklerime yakın takmış estetik olmayan bir görüntü oldu 😢dikleştirme yapılsa bile göğüslerim çok yukarıda Durucak o yüzden istemiyorum başka bir doktor araştırıyorum silikonlar aşagı çekile bilirmi araştırıyorum

Silikonlar çok yukarda göğüslerim aşagıda yatsı çirkin bir görüntü oldu dikleştirme öneriyorlar . Halbuki silikonları meme dokumu doldursun diye istiyordum sarkık olmaları sorun değildi ama dik dursun diye köprücük kemiklerime yakın takmış estetik olmayan bir görüntü oldu 😢dikleştirme yapılsa bile göğüslerim çok yukarıda Durucak o yüzden istemiyorum başka bir doktor araştırıyorum silikonlar aşagı çekile bilirmi araştırıyorum
Aaaa çok geçmiş olsun. Ama onlar zamanla inmeyecek miymiş?

Damla silikon takilsaydi keske benim de korkum havada durmalari .. sizinki belki zamanla iner dr a sordunuz mu bu durumu?

Merhabalar, göğüslerinizin şeklinde düzelme var mı?

Merhaba durum güncellemesi yapiyim dedim. Yarın tam 1 ay 1 haftam bitiyor. Hiçbir sıkıntım kalmadı. Gündüz sporcu sütyeni gece yatarken korse sütyenimi giyiyorum. Sadece sabahları uyanırken memelerim gergin ve şiş oluyor. Ama şükür ağrım sızım hiçbirşeyim yok. Bazen yan yatıyorum. Doktorum 2 ay sırtüstü demişti ama artık zorlanıyorum. Sağ göğsüm gayet doğal ödem baya azaldı. Sol göğsüm bir tık daha ödemli. Ama görüntü şahane. İki memem de indi. Yerlerinde ve çok güzeller ☺️

X