Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme Ameliyati Sonrasi Hormon Tedavisi Yan Etkileri

Merhaba radyoterapi aldıysanız eğer ona bağlı olarak Akciğerde lekelenme görülebiliyor

allah razı olsun ne güzel anlatmışsınız yüreğinize sağlık herkes böyle güzel atlatır ve anlatır inşallah tabi bende inşallah...

Merhaba bende tamoxit kullanımına başlayalı 2 ay oldu sizlerde de oldu mu bilmiyorum ama bende aşırı bir baş ağrısı ve sinir başladı ve ben bu ilacı 5 yıl kullanacağım yan etkilerini okuduğum da fazlaca yan etkileri gösteriyor kullanmasak riskimiz yüksek kızlar

Merhabalar,ben yaklaşık 3,5yıldır kullanıyorum tamoksifen i.Başta çok zorlandım,menopoza girmiş gibi sıkıntılarım oldu.Ateş basmaları,bunalma hissi,duygu durum değişiklikleri vb.Ama spor,özellikle yürüyüş benim en büyük kurtarıcım oldu.Kullanacak arkadaşlara en büyük tavsiyem sporu hayatlarına dahil etmeleri.

Çok geçmiş olsun çok güzel anlatmışsınız.. annenizde saç dökülmesi oldu mu…bana da 4 kür tc kemoterapi önerdilet saç dökülmesi beni ürkütüyor.. çalıştığım için ne yapıcam bikemiyorum..

Tamoksifen ve zoladex iğne kullandım 1 ay ancak oldu, kirpiklerim ve kaşlarım döküldü, hangisi yaptı anlamadım iğneyi yaptirmicam fakat tamoksifeni de kullanmak istemiyorum hatta 1 içiyorum bi içmiyorum o kadar anlamsız geliyor ki % 3 luk bi oran var bilimsel olarak ama doktorlar %50 diyor neye göre anlamadım ilaç sektörüne de bi güveniyorum bi güvenmiyorum arada kaldım

Merhabalar
Bana da meme kanseri teşhisi konuldu ve 10 gün önce ameliyat oldum. Sağ mememden tümörlü kısım alındı. Ameliyat esnasında birkaç lenf de alınıp hızlı patoloji yapılmış kanser hücresi tespit edilmediği için lenfler alınmadı. Ameliyat sonrası patoloji sonucuna göre 1.evre ve östrojen reseptörleri pozitif, progesteron reseptörleri pozitif çıktı. Bu nedenle kemoterapi verilmesine gerek olmadı söylendi. 6 hafta radyoterapi alacağım ve akabinde 5 yıl tamoksifen kullanmam gerektiği söylendi. 48 yaşındayım ve menopoza girmedim. Tamoksifen kullanan 55 yaş üstü menopoza girmiş kadınlar için bu ilacın rahim kanseri yapma riskinin bulunduğunu ancak benim için benim yaşımda olup menopoza girmemiş diğer kadınlar kadar risk olduğunu ve ilacın bu riski arttırmadığını söyledi doktor. Ayrıca tamoksifenin menopoza sebep olmadığını sadece menopozda görülen sıcak basmaları, duyusallık, asabiyet gibi yan etkilerinin olduğunu ve regl düzensizliği yapabildiğini ancak bunun menopoz olmadığını hatta kadınların menopoza girdiğini düşünüp tedavi sırasında hamile kaldıklarından bahsetti. Bu nedenle ben bu ilacı kullanmanın çok da sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum. Ayrıca bu etkileri azaltmak için bolca spor yapmamı özellikle düzenli yürüyüş ile pilates veya yoga yapmamı tavsiye etti. Ve ilacın kilo almayı kolaylaştırdığını kilonun da ilacın etkisini azalttığını bu nedenle sporun önemli olduğunu ve beslenmeme dikkat etmem gerektiğini söyledi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…