Meme Büyütme Sonrası Çatlak Oluşumu

Maervt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
89
23
35
Merhaba kızlaaar! Pazartesi günü meme büyütme ameliyatı olacağım. Yuvarlak kas altı takılacak. Çok heyecanlıyım! Meme büyütme ameliyatı olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Ameliyattan önce deride çatlak olmasın diye göğüslerinize bir şey sürdünüz mü acaba? Çatlak oluştu mu protezlerden sonra? Çatlak oluşur mu acaba diye korkuyorum..

Sarı kantaron yağı önerdi doktorum.. henüz başlamadım ama saygılar çıktıktan sonra başlayacağım. Ben hamileyken vaseline markanın kakaolusunu kullanmıştım bir tane çatlağım olmadı yine göğüslerime de aynısını kullanacağım..

Hamileyken, piyasada ne kadar krem, yağ vb varsa kullanmıştım. Sonuç, cayır cayır çatladım. Olan bir sürü parama oldu. Deriniz buna müsaitse, her türlü çatlarsınız. Bebe yağı, sadece gerilmeyi yumuşatıyor. Şimdilik gerilmeyi minimum seviyede tutmak için, bebe yağı sürüyorum.

Hamileyken, piyasada ne kadar krem, yağ vb varsa kullanmıştım. Sonuç, cayır cayır çatladım. Olan bir sürü parama oldu. Deriniz buna müsaitse, her türlü çatlarsınız. Bebe yağı, sadece gerilmeyi yumuşatıyor. Şimdilik gerilmeyi minimum seviyede tutmak için, bebe yağı sürüyorum.
Kakao yağı deriyi esnetip çatmalayı önlüyor benim jinekolog doktorum önermişti bende vaseline kakaolu almıştım sürekli sürüyordum ufacık kaşıntı olsun hemen sürdüm. Hiç çatlamadım. Tabi bünyeylede alakalı en az 3 kilo bebek büyüyor orada.. inşallah memeler çatlamadan hallederim bunu da. Ama dediğim gibi plastik cerrahta sarı kantaron yağı önerdi doku iyileşmesini de hızlandırıyor dedi. Diyorum ya zaten sargılıyım daha.. bakalım evde hepsi var bebeyağı falanda var. Sırayla sürerim artık.

7 yıl önce ameliyat olmuştum. Sonrasında çatlak oldu ama henüz başlarındaydı ve doktorumun önerisi ile bene yağı kullandım. Hiç çatlak kalmadı.

X