Bebek Beslenmesi Meme dikleştirme sonrası emzirme

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Mavilikler3535

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2018
134
43
34
Arkadaslar hepinize merhaba.Dogru yeremı actım bılmıyorum.4 yıl once meme dıklestırme amelıyatı oldum.Sımdı dogumuma az kaldı.Sizce süt vermede sıkıntı yaşarmıyım sureklı bunu dusunuyorum.Benım gibi gıbı bu amelıyatı olup sorunsuz süt veren varmı acaba o kadar rahatlıyacagımki bunu duyunca.Göğüslerim cok büyüdü ve hassas aslında.Göğüs uclarımda oyle.Umarım sorun olmaz dogumdan sonra:KK43:

Bir ikis sene olmustur burda bir konuda okumustum. Bir uye meme kucultme ameliyati sonrasi bebegini emzirebildigini ama sutunun onceki dogumuna nazaran daha az oldugunu yazmisti. Ama kucultme ameliyatinda mecburen sut bezlerinin bir kismi aliniyor, sutun azalmasi dogal. Diklestirmede sut kanallarina yanlislikla zarar vermedilerse sut bezleriniz korunur ve sut verebilirsiniz diye dusunuyorum.

Bir ikis sene olmustur burda bir konuda okumustum. Bir uye meme kucultme ameliyati sonrasi bebegini emzirebildigini ama sutunun onceki dogumuna nazaran daha az oldugunu yazmisti. Ama kucultme ameliyatinda mecburen sut bezlerinin bir kismi aliniyor, sutun azalmasi dogal. Diklestirmede sut kanallarina yanlislikla zarar vermedilerse sut bezleriniz korunur ve sut verebilirsiniz diye dusunuyorum.
Teşekkür ederim ınsallah☺️😍

Göğüsleriniz tekrar sarktımı acaba dikleştirme sonrası? Memnunmusunuz dikleştirmedenmem
Göğüsleriniz tekrar sarktımı acaba dikleştirme sonrası? Memnunmusunuz dikleştirmeden
Suan icin memnunum.toparlayici sudyen takmadan gezebiliyorum.Tabi dogum kilolarini verdikten ve emzirdikten sonra nasil olur bilemem.

Arkadaslar hepinize merhaba.Dogru yeremı actım bılmıyorum.4 yıl once meme dıklestırme amelıyatı oldum.Sımdı dogumuma az kaldı.Sizce süt vermede sıkıntı yaşarmıyım sureklı bunu dusunuyorum.Benım gibi gıbı bu amelıyatı olup sorunsuz süt veren varmı acaba o kadar rahatlıyacagımki bunu duyunca.Göğüslerim cok büyüdü ve hassas aslında.Göğüs uclarımda oyle.Umarım sorun olmaz dogumdan sonra:KK43:
Sizde gelir kesinlikle. Asıl bende gelmez😄 1kg doku alındı benden

Protez takılmışmıydı? Kadüstü kas altı hangisi acabaa cok saevindim memnun olmanıza
Bende emzirme bittikten sonra gögüslerim için ameliyat olmayı düşünüyorum ama instagramda fenomen bir kadını gördükten sonra çok tereddüt ettim. Kadın çok acı çekiyordu. Şimdi kas altı kas üstü ne fark ediyor? Benim bedeniyle alakam yok ama sarkacak muhtemelen.

Bende emzirme bittikten sonra gögüslerim için ameliyat olmayı düşünüyorum ama instagramda fenomen bir kadını gördükten sonra çok tereddüt ettim. Kadın çok acı çekiyordu. Şimdi kas altı kas üstü ne fark ediyor? Benim bedeniyle alakam yok ama sarkacak muhtemelen.
Kas altı ilk 1 hafta cok agrılı, kasüstü ağrısız fark bu

Peki zor bi ameliyatmıydı dikleştirme kaç saat sürdü iyileşme süreci nasıldı şimdi bile nelere dikkat etmeniz lazım
Hastanede kaldıgım ilk gece zordu sadece.Saat olarak hatırlamıyorum.4 yıl oldu,genel anestezıyle oldum.Uzun surmustu amelıyat dıye hatırlıyorum.Ilk aylar hareketlerıne dıkkat etmen lazım sadece,bır sure spor yapamıyorsun.Ama ben sonuca odaklandıgım ıcın zorlanmadım.Bana gore iyi bır surectı.Suan dıkkat etmem gereken bırsey yok.Acı agrı yok.Ama izler alt tarafta kalıyor bılgınız olsun.İzli bir amelıyat .Ben bunu bılerek yaptırmıstım.

Ama benim ameliyat ters T sklinde ve gogus ucu mudaheleli bir ameliyatti.

Ama benim ameliyat ters T sklinde ve gogus ucu mudaheleli bir ameliyatti.

Merhaba , silikon takılmışmıydı acaba , bende ameliyat olmayı düşünüyorum kızım 2 yıl emdi tekrar bebek düşünürsem emebilir mi çok tedirginim fakat sürecide daha fazla uzatmadan ameliyat olmak istiyorum

X