Meme Estetiği İyileşme Süreci Günlüğüm - Bilgisi Olan ?

Boyun uzun ama zayifsin, pirincle bi dene. Belni 325 yapabilirsin. Ben ilk 450 yapmistim, ozaman bile keske daha büyük yapsaydim dedim. Sonra omuzlarim sirtim cok agridi yeniden yaptirdim 325 simdi. Boyum 161, kilom ozaman 52. Simdi kilom 57
Evet bende ilerde sorun yaşamak istemem o nedenle çok büyük yapmak istemiyorum kas altından mı yaptırdın sen

Evet bende ilerde sorun yaşamak istemem o nedenle çok büyük yapmak istemiyorum kas altından mı yaptırdın sen
Evet kas alti, ilk iki hafta 1 kilo bile kaldirmaman gerekiyor. Zaten gücünde yetmiyor. Ben iki hafta arabada kullanamadim. Oturmak aorun degildi ama geri kalkmak cok zordu. Hele yatinca, sirt üstü yatman gerek. Uyurken vucut zaten uyariyor, yani uyurken yana dönme sansin yok. Bende öyle oldu. Agrim ilk iki gün oldu galba ama onada agri kesici fayda ediyor düzenli icersen.

Evet, morardim. Çok normal.. 1 haftaya geçiyor.... Böyle şeyleri dert etme hepsi geçiyor. Eşitsizlik, morarma, ödem. Ben 45. Günündeyim hala üstleri sert ve şiş. Eskisi gibi bakmıyorum bile artık .. çünkü iyileştiğinin farkındayım.
İlk memelerimi gördüğümde kare şeklindeydi. Çok yeni olmasına rağmen şekli şimdiden yuvarlaklasti..... Takmayın umursamayin böyle şeyleri rahat uyuyun. Benim gibi takıntı yapmayın

Merhaba benim 19 ağustosta 1.ay dolacak hala böyle kasımsı görüntüsü var. Altları yuvarlak değil. O düzeliyor mu? Sizin de öyleymiş ya ilk merak ettim.

Merhaba benim 19 ağustosta 1.ay dolacak hala böyle kasımsı görüntüsü var. Altları yuvarlak değil. O düzeliyor mu? Sizin de öyleymiş ya ilk merak ettim.
Merhaba, benim bugün tam 2 ay oldu. Düzeliyor merak etmeyin. Ben çok kafama takıyordum oturup ağladığım bile oldu şuan bile hala sertlik ve şişlik var tam oturmadı hala çok yeni. Meme estetiği 6-12 ay süreçte oturuyor. Benim gibi kafaya takip uykularınizdan olmayın. Hepsi geçiyor hepsi...

Merhaba, benim bugün tam 2 ay oldu. Düzeliyor merak etmeyin. Ben çok kafama takıyordum oturup ağladığım bile oldu şuan bile hala sertlik ve şişlik var tam oturmadı hala çok yeni. Meme estetiği 6-12 ay süreçte oturuyor. Benim gibi kafaya takip uykularınizdan olmayın. Hepsi geçiyor hepsi...

Ya nasıl huzur verici, pozitif birisiniz. Valla içim rahatladı, emin bile hissettim geçeceğine😍 çok teşekkür ederim❤️🤗

Ya nasıl huzur verici, pozitif birisiniz. Valla içim rahatladı, emin bile hissettim geçeceğine😍 çok teşekkür ederim❤️🤗
Güzelim biliyorsun yer çekimi diye bir şey var.. düzelecek ilk aylarda memelerin hoşuna gitmeyebilir. Açılan cebe 6 ayda oturuyor. Zaten yumuşayınca istediğin şekli verebiliyorsun memeye sütyenle. Takmayın kafanıza.. özelden mesaj atın sizinle fotoğraf paylaşayım 💜

Merhabalar, hepimize geçmiş olsun benim bugün 2.haftam doldu hala şiş ödemli ağrı yok 300cc kas altı takıldı. İlk 3 gün hiç şişlik ödem yoktu. Direnler çıkana kadara ağrım oldu, çıktıktan sonra ağrım olmadı. Tek sorunum şişlik sağ tarafta arada şişlik oluyor sol taraf mütemadiyen şiş çok rahatsız edici . Dikişlerde sorun olmadı hala ince bant duruyor Dr kendiliğinden düşecek dedi kendiliğinden düşmesini bekliyorum. Toparlayıcı sütyen ve operasyon sonrası sütyen aldım her ikisinide kullanıyorum.
Formlarda okudum yüz üstü yatma olayı nedir Dr bana böyle birşeyden bahsetmedi. Egzersiz masaj yada krem önerisinde de bulunmadı. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim😊

Evet kas alti, ilk iki hafta 1 kilo bile kaldirmaman gerekiyor. Zaten gücünde yetmiyor. Ben iki hafta arabada kullanamadim. Oturmak aorun degildi ama geri kalkmak cok zordu. Hele yatinca, sirt üstü yatman gerek. Uyurken vucut zaten uyariyor, yani uyurken yana dönme sansin yok. Bende öyle oldu. Agrim ilk iki gün oldu galba ama onada agri kesici fayda ediyor düzenli icersen.
Peki kendiniz tuvalete gidebildiniz mi ilk günler yardımsız ve bu sikayetleriniz kaç gün sürdü çok geçmiş olsun 🙏

Merhabalar, hepimize geçmiş olsun benim bugün 2.haftam doldu hala şiş ödemli ağrı yok 300cc kas altı takıldı. İlk 3 gün hiç şişlik ödem yoktu. Direnler çıkana kadara ağrım oldu, çıktıktan sonra ağrım olmadı. Tek sorunum şişlik sağ tarafta arada şişlik oluyor sol taraf mütemadiyen şiş çok rahatsız edici . Dikişlerde sorun olmadı hala ince bant duruyor Dr kendiliğinden düşecek dedi kendiliğinden düşmesini bekliyorum. Toparlayıcı sütyen ve operasyon sonrası sütyen aldım her ikisinide kullanıyorum.
Formlarda okudum yüz üstü yatma olayı nedir Dr bana böyle birşeyden bahsetmedi. Egzersiz masaj yada krem önerisinde de bulunmadı. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim😊
Yüz üstü zaten istesende yatamazsin, bide yan yatarsan eşit olmaz. Bilemedim nasil anlatcam, yani egri olur. Sekli bozulur. Masaj yapiliyor ama hatirlamiyorum ne zaman yapiliyordu. Galba iki hafta sonra yumsak masaj, yani fazla bastirmadan. Genede doktoruna danis

Peki kendiniz tuvalete gidebildiniz mi ilk günler yardımsız ve bu sikayetleriniz kaç gün sürdü çok geçmiş olsun 🙏
Evet gidebildimmi, ama daha uzun sürdü. Bide ilaclar kabizlik yapti ama kendini zorlamaman lazim dikisler patlamasin diye. Ve 3 aymiydi bant sürekli takman lazim. Bir arkadas yazmis hepsi geciyor. Korkulcak birsey yok gercekten. Tabiki herkes ayni sekilde hissetmiyordur ama gende gecici bir durum. Ödemde biri yazmis, unutmustum ben. 6 ay faln sürüyor ödemin gitmesi ve gögüslerin yumsamasi.

Evet gidebildimmi, ama daha uzun sürdü. Bide ilaclar kabizlik yapti ama kendini zorlamaman lazim dikisler patlamasin diye. Ve 3 aymiydi bant sürekli takman lazim. Bir arkadas yazmis hepsi geciyor. Korkulcak birsey yok gercekten. Tabiki herkes ayni sekilde hissetmiyordur ama gende gecici bir durum. Ödemde biri yazmis, unutmustum ben. 6 ay faln sürüyor ödemin gitmesi ve gögüslerin yumsamasi.
Bant dikiş üzeri için mi? Nasıl bir bant?

Selam kızlar yine ben 😆🙈❤️
31 gün önce meme estetiği oldum.
1.65 - 65 kilo - 450CC Mentor High profil

Ameliyatta takılan sütyen çok dardı ve kendime yeni bir ameliyat sütyeni aldım. Silikonlarım çok üstte kaldığı için önden bantlı cerrahi sütyen kullanmaya başladım. (Faydasını gördüm mü bilemem) Ve dün cerrahi sütyenin son günüydü ve bugün sporcu sütyenimi kullanmaya başladım. + Göğüs bandı kullanıyorum.(Pentiden aldım. Balensiz, süngersiz ama arkadan takmalı normal sütyene benziyor.)

Babam hayati tehlike yaşayacak kadar acil bir sağlık problemi yaşadığı için doktor kontrolüne gidemedim. Bu süreçte 20 saate yakın otobüs yolculuğu yapmak ve araç kullanmak zorunda kaldım.

1. Hafta
İlk başlarda ölecekmişim gibi göğüsümde baskı vardı. 5 gün içinde bu his kayboldu.
Beni en çok zorlayan şey yatmak ve tuvalete gitmekti.
Yatarken 3 yastıkla yattım ve zamanla yastıkları azalttım ve ağrı içinde uyumaya alıştım.
Tuvalet ve kalkma problemim için nişanlım yardım etti sağolsun. Tek başıma tuvalete gidecek gücüm yoktu. Kilotumu bile cekemiyordum. Sifona bile basamiyordum.
Tabi bu sorunların hepsi 1 haftada geçti.

2-3. HAFTA
2-3. Haftalarda göğüsümun içinden tıkır tıkır sesler geliyordu. Sanki içinde su baloncukları varmış gibi. 3. Haftada bu tamamen geçti.
Tek problemim dekoltemde olan ödem ve silikonun üstte kalması. Ve yatıp kalkarken çektiğim ağrı.
Bilmiyorum belki benim canım çok kıymetli o yüzden acı bana fazla gelmiş olabilir.
Uyandıktan 1 saat sonra kaslarım alıştığı için ağrım geçiyordu.
Bu süreçte temizlik yaptım. Yemek pişirdim. AVMeye gittim. Nisanlimla gezdim vs. Ağrı dışında yine problemim olmadı.

4. HAFTA
Ödemlerimin bir kısmı geçti ama üstte olan sertlik hala devam ediyor.
Göğüs bandajinin faydasını görür gibiyim.
Memelerim alttan yumuşamaya başladı. Yumuşaklığı hoşuma gitmeye başladı. Çok güzeller 🥰😍
Buarada doktor kontrolünede gittim. Her şey yolunda dikislerin iyi görünüyor.2 ay sonra gel bu boyut sana çok yakıştı dedi. ( KEŞKE 500CC YAPTIRSAYDİM. BÜYÜK MEMELER HARİKAAAA..)

krem olarak dikis izlerine Dermatix Jel sürüyorum. Doktorum başka bir şey önermedi.
sütyen dikişlerime baskı yaptığı için steril gazlı bezle üstlerini hala kapatıyorum.

MASAJ KONUSUNDA; Doktorum bandajlarimi çıkarır çıkarmaz hemen ilk hafta masaja basla dedi. Silikonlarini aşağıya it dedi. Sabah ve akşam hala masaj yapıyorum bebe yağı ile.

Şimdilik hala seklinden memnun değilim. Çok yeni olduğu için zamana bıraktım.
Burayi güncellleyecegim iyilestikce.

İyileşme sürecinde tavsiyelere açığım. Ne öğrendiysem buradan öğrendim çünkü.
Sevgiler.. ❤️
Merhaba hayırlı olsun. Benimde 16.günüm kas altı yapıldı. Halen dokununca ve yataktan kalkınca ağrıyor. Onun dışında pek bir problemim yok bende yumuşamasını bekliyorum ☺️

Merhaba, peki morardınız mı? Benim göğsüm çok morardı yeşillendi doktorum normal dedi. Sizde de oldu mu?
Biraz kapansa bu fark fena olmaz :KK43: bir de yumuşasa

Ben de kas altı 375 cc taktırdım 165 boyum 51 kgyim ince belim olduğu için dolgun göğüs istedimmm
Merhaba banada 375 cc kas altı takıldı. Boy 161 Kilo 59 sizin kaç gün oldu boyutundan memnun musunuz?

İlk 2 hafta eşim yardım etti. Duş alırkende sadece saçım için yardım etti 3 hafta kadar çünkü benim saçım çok uzun. 🙏 2. Haftadan sonra azaldı bende ama çok dikkat ettiğim için 1 ay kollarımı çok yukarı kaldırmadim. 2. Haftamda yemek pişirdim temizlik yaptım çok çaba sarf etmeden 🙏

Merhaba hayırlı olsun. Benimde 16.günüm kas altı yapıldı. Halen dokununca ve yataktan kalkınca ağrıyor. Onun dışında pek bir problemim yok bende yumuşamasını bekliyorum ☺️
Canım hayırlı olsun yeni memelerin. Hepsi geçecek merak etme. 3 ay sonrasında yumuşama başlıyor canım. Benim şuan 2. Ayım bariz yumuşamayi altlardan hissediyorum. Eşim bile söyledi yumuşamış diye. Merak etme çok güzel olacaklar 💜

X