Meme Estetiği İyileşme Süreci Günlüğüm - Bilgisi Olan ?

Birde kızlar siz dikiş izleri için ne zaman krem kullanmaya başladınız ve hangi kremi aldırdı doktorunuz
Bana doktor 1. Hafta dıkıstekı bantları cıkardıktan sonra vazelin, kantaron yağı fln sürebilirsin dedi. Baska bısı yapmıcak mıyım pansuman vs dedım yoo hayır onları sursen yeter dedı. 20. Gunum suan, sol dıkıs ıyı sızlama acı vs yok ama sag taraf egılıp kalkınca yasa ters bı hareket yapınca sızlıyo normal mi acaba????

Bana doktor 1. Hafta dıkıstekı bantları cıkardıktan sonra vazelin, kantaron yağı fln sürebilirsin dedi. Baska bısı yapmıcak mıyım pansuman vs dedım yoo hayır onları sursen yeter dedı. 20. Gunum suan, sol dıkıs ıyı sızlama acı vs yok ama sag taraf egılıp kalkınca yasa ters bı hareket yapınca sızlıyo normal mi acaba????
Benim dikişlerde sızlama yok 15. Günüm o yüzden bilmiyorum ama şuan iyileşme süreci bence normaldir

Sapkasizmandalina Sapkasizmandalina merhaba sizinki kas altı Mİ kas zarı altı Mİ? Benim kas zarı altı 300 cc. Ve bence dokununca anlaşılıyor. Kas altı olunca anlaşılmıyor mu? Yanıtlayabilirseniz çok sevinirim
Benim kas altı ama şuan anlaşılıyor sert çünkü 1 yıl içinde doğallaşıyor diye biliyorum ama normal meme kadar yumuşak olmadığını söylüyorlar

Benim kas altı ama şuan anlaşılıyor sert çünkü 1 yıl içinde doğallaşıyor diye biliyorum ama normal meme kadar yumuşak olmadığını söylüyorlar
Benim 3 sene oldu. Hiç dokum yoktu. Kas zarı altı. 300 cc mentor. Sıkınca anlaşılıyor bence. Sizin ne kadar süre oldu kaç cc acaba dokunuz var mıydı?

Çok geçmiş olsun ne güzel çabuk toparlanmışsınız, darısı bizim başımıza 🤩 kas altı kas üstü mü, kaç cc takıldı.?
Merhaba. Benim kas altı 400 CC takıldı motiva HP yuvarlak. Gözünüzde çok büyütmeyin . 5.günden itibaren hasta psikolojisinden çıktım.şuan tam 2 hafta oldu amelîyat olduğumu unutacak kadar normale döndüm çok şükür.

Selam kızlar yine ben 😆🙈❤️
31 gün önce meme estetiği oldum.
1.65 - 65 kilo - 450CC Mentor High profil

Ameliyatta takılan sütyen çok dardı ve kendime yeni bir ameliyat sütyeni aldım. Silikonlarım çok üstte kaldığı için önden bantlı cerrahi sütyen kullanmaya başladım. (Faydasını gördüm mü bilemem) Ve dün cerrahi sütyenin son günüydü ve bugün sporcu sütyenimi kullanmaya başladım. + Göğüs bandı kullanıyorum.(Pentiden aldım. Balensiz, süngersiz ama arkadan takmalı normal sütyene benziyor.)

Babam hayati tehlike yaşayacak kadar acil bir sağlık problemi yaşadığı için doktor kontrolüne gidemedim. Bu süreçte 20 saate yakın otobüs yolculuğu yapmak ve araç kullanmak zorunda kaldım.

1. Hafta
İlk başlarda ölecekmişim gibi göğüsümde baskı vardı. 5 gün içinde bu his kayboldu.
Beni en çok zorlayan şey yatmak ve tuvalete gitmekti.
Yatarken 3 yastıkla yattım ve zamanla yastıkları azalttım ve ağrı içinde uyumaya alıştım.
Tuvalet ve kalkma problemim için nişanlım yardım etti sağolsun. Tek başıma tuvalete gidecek gücüm yoktu. Kilotumu bile cekemiyordum. Sifona bile basamiyordum.
Tabi bu sorunların hepsi 1 haftada geçti.

2-3. HAFTA
2-3. Haftalarda göğüsümun içinden tıkır tıkır sesler geliyordu. Sanki içinde su baloncukları varmış gibi. 3. Haftada bu tamamen geçti.
Tek problemim dekoltemde olan ödem ve silikonun üstte kalması. Ve yatıp kalkarken çektiğim ağrı.
Bilmiyorum belki benim canım çok kıymetli o yüzden acı bana fazla gelmiş olabilir.
Uyandıktan 1 saat sonra kaslarım alıştığı için ağrım geçiyordu.
Bu süreçte temizlik yaptım. Yemek pişirdim. AVMeye gittim. Nisanlimla gezdim vs. Ağrı dışında yine problemim olmadı.

4. HAFTA
Ödemlerimin bir kısmı geçti ama üstte olan sertlik hala devam ediyor.
Göğüs bandajinin faydasını görür gibiyim.
Memelerim alttan yumuşamaya başladı. Yumuşaklığı hoşuma gitmeye başladı. Çok güzeller 🥰😍
Buarada doktor kontrolünede gittim. Her şey yolunda dikislerin iyi görünüyor.2 ay sonra gel bu boyut sana çok yakıştı dedi. ( KEŞKE 500CC YAPTIRSAYDİM. BÜYÜK MEMELER HARİKAAAA..)

krem olarak dikis izlerine Dermatix Jel sürüyorum. Doktorum başka bir şey önermedi.
sütyen dikişlerime baskı yaptığı için steril gazlı bezle üstlerini hala kapatıyorum.

MASAJ KONUSUNDA; Doktorum bandajlarimi çıkarır çıkarmaz hemen ilk hafta masaja basla dedi. Silikonlarini aşağıya it dedi. Sabah ve akşam hala masaj yapıyorum bebe yağı ile.

Şimdilik hala seklinden memnun değilim. Çok yeni olduğu için zamana bıraktım.
Burayi güncellleyecegim iyilestikce.

İyileşme sürecinde tavsiyelere açığım. Ne öğrendiysem buradan öğrendim çünkü.
Sevgiler.. ❤️

2. AYIM BİTTİ VE .. (Güncelleme)
Memelerim baya düzelmeye başladı. Şekli yuvarlaklasti ve normal sütyen taktiğimda çokta güzel duruyor.
Hala sporcu sütyeni takıyorum ve hareketlerime dikkat ediyorum. Kollarımı dikkatli kullanıyorum.

Dikiş izi konusunda; baya düzeldi kremimi günde 3 defa sürüyorum. Şuan rengi açık kırmızı gibi.
Kremim Dermatix
Onun dışında bepanten sürüyorum göğüslerime ve güzelce masaj yapıyorum.

Ödem konusunda; hala sertlik ve şişlik var. Ama yumuşayan yerleri çok güzel ve orjinal memeymis gibi hissettiriyor. Dekoltesi çok güzel oldu. Memelerime bayılıyorum dekolte konusunda....

2 AY 10 GÜN GÜNCELLEME
Bugün sütyen bedenimi öğrendim 85B
Keşke daha büyük taktırsaydım dediğim anlardan birini yaşadım... 500-550CC gibi
Memelerimde bariz yumuşama var. Dokunmadan edemiyorum çok güzeller...

Dikiş izi konusunda; soluklasmayi bariz görüyorum.. Hala rengi kırmızımsı

5. AY ( güncelleme)
Bütün problemlerim geçti. Boyutu keşke daha büyük olsaydı diyorum. Çünkü benim hiç göğüs dokum yoktu. Onun dışında harika görünüyorlar. Bütün problemlerin hepsi zamanla geçiyor merak etmeyin. İyileşme süresi kişiye göre değişiyor ve kas altı ameliyatları bütün ameliyatlar acılı oluyor bıçak altına yatarken bunu unutmayın.

Yumuşaklık harika gerçek meme gibi kimse anlamıyor silikon olduğunu yumusacık pamuk gibi sadece dekoltem biraz sert. Sütyenle birleştiriyorum ayırıyorum her şekle giriyor çok güzeller.. 🙈🙈🙈

Yara izleri konusunda;
Hala izler duruyor açık pembe gibi oldu renkleri. Krem sürmeye devam edeceğim geçene kadar. Geçmezse üstüne dövme yaptırırım diye düşünüyorum.
Sevgiler ..❤️

1 sene dolana kadar burayı sizler için güncelleyeceğim çünkü hala yorum yazan fikir danışan arkadaşlar var ❤️
Bebeğim his kaybı yaşadın mi 3.aya gireceğim meme uçlarım aciyor birde normalmi

Merhaba, ben de şimdi kontrol ederken buraya soru sorduğum aklıma geldi ve siteye giriş yaptım :) 3 gün sonra 2. Ayım bitmiş olacak ve eşitsizlik düzeldi, memeler yumuşadı hatta sallanmaya başladı. 😍 korkmayın yani geçecek hepsi. Çok geçmiş olsun 🤍
merhaba ne zamandır meme büyütme ameliyatı olmak istiyordum ve aklımda hep 300cc vardı. doktorumla görüştüm 350cc kas zarı altı mentor tercih etmemin daha uygun olduğunu söyledi. zayıf bir yapım olduğu için büyük durmasından korkuyorum en azından sizinki gibi 325 olmasını isteyeceğim. boy ve kilonuz kaçtı acaba?

Ben daha yeniyim 15 gün oldu 325 cc mentor dokum yoktu küçüktü baya
merhaba boyunuz ve kilonuz kaçtı acaba? 3 gün sonra ameliyat olacağım doktorum 350cc mentor önerdi ama zayıf bir yapım olduğu ve meme dokum çok az olduğu için büyük durmasından korkuyorum. sakıncası yoksa fotoğraf alabilir miyim?

merhaba boyunuz ve kilonuz kaçtı acaba? 3 gün sonra ameliyat olacağım doktorum 350cc mentor önerdi ama zayıf bir yapım olduğu ve meme dokum çok az olduğu için büyük durmasından korkuyorum. sakıncası yoksa fotoğraf alabilir miyim?
Merhaba sizin boy kilo kaç 350 cc aşırı büyük boyut değilmiş bende 1 ay oldu ameliyat olalı sağ 350cc sol 300 cc takıldı ilk bandajı açtığında o şokla çok büyükmüş gibi geldi gözüme tabi yıllarca küçüğe alışınca şimdi oturmaya başladı gözüm alıştı boyut olarakta hoşuma gitmeye başladı ne çok büyük ne de çok küçük oldu benim için ideal oldu boy 1.58 kilo 57

Merhaba sizin boy kilo kaç 350 cc aşırı büyük boyut değilmiş bende 1 ay oldu ameliyat olalı sağ 350cc sol 300 cc takıldı ilk bandajı açtığında o şokla çok büyükmüş gibi geldi gözüme tabi yıllarca küçüğe alışınca şimdi oturmaya başladı gözüm alıştı boyut olarakta hoşuma gitmeye başladı ne çok büyük ne de çok küçük oldu benim için ideal oldu boy 1.58 kilo 57
geçmiş olsun canım. boyum 1.60 kilom 47 2 gün sonra da ben ameliyat olacağım. doktor çok bilgili ama yine de büyük olması hususunda güvenemiyorum. sizce kiloma göre abartı durur mu?

geçmiş olsun canım. boyum 1.60 kilom 47 2 gün sonra da ben ameliyat olacağım. doktor çok bilgili ama yine de büyük olması hususunda güvenemiyorum. sizce kiloma göre abartı durur mu?
Teşekkür ederim sizde kolaylıkla atlatırsınız inşallah boyut sizde nasıl durur bilemem sizi yanıltmak istemem benim 75 a yı doldurmuyorken 75byi dolduruyor şuan

Benim 3 sene oldu. Hiç dokum yoktu. Kas zarı altı. 300 cc mentor. Sıkınca anlaşılıyor bence. Sizin ne kadar süre oldu kaç cc acaba dokunuz var mıydı?merhaba benim de kas zarı altı ile yapıldı 300 cc mentor biraz dokum vardı benim boyum 170 ama bana küçük gibi geldi moralim bozuldu sizin şuan ne durumdalar kas zarı altında protez nasıl görünüyor yardımcı olur musunuz

Merhaba bende bugün doktorla görüşme yaptım ve ameliyat olmaya karar verdim 24 yaşındayım meme dokum yok denecek kadar az fakat boyutu konusunda karar veremedim doktorum 300 veya 350 cc önerdi 350 çok büyük gibi geldi gözüme 300 ideal gözüküyor ama diyorum ikisinin ortası mı olsa 325 falan çok kararsızım ve cok fazla endişelerimde var yardımcı olursanız çok mutlu olurum desteklerinize ihtiyacım var 😔

Bende 4 gun once oldum banada motiva ergonomix 350 hp onerildi ama cok kararsiz kaldim buyukmu olur kase konulmus gibi mi durur diye ve sonunda 320 motiva ergonomix demi taktirdim cunku dekolte v olsun istemiyodum sonucta sutyen takinca iyice yukari itecek bakalim simdilik buyuklugunden memnunum sonucta yok denecek kadar kucuktu benimkiler boyum 160 kg 55
Demem o ki eger kararsizsan arsini bul

X