Meme kanseri

BİR kan değeri var 0-30 çıkması lazımmış 33 çıkmış Dr la görüştük
28 inde tekrar usg çekil şuan gerek yok dedi ama ben korkuyorum
Bana bir doktor 40 yaş altında meme dokusu sıkı olduğu için ultrason ve mamografide gözden kaçma ihtimali olabiliyor demişti.Buna rağmen neden MR yapmıyorlar anlamış değilim.Hem net hem de radyasyonsuz

Gecen aylarda arkadasım bır gogsunde kıtle hissetti.
Ikı doktor gezdı bırısı kotu bırısı ıyı bisey yok dedı.
Bıyopsı alındı bısey cıkmadı .
Tum pet cekıldı ne alakaysa beyınde bıle bıseyler var gıbı konustular
Lenf bezlerıne yayılmıs dedıler ..
Ama ıltıhap dolu onu bosalttılar
Sonra yıne bısey yok dendı
Yani oyle panıge kapılmayın Allah korusun bısey yoktur

Lütfen ne olur konum taşınmasin sağlık en büyük dert
Şuan ağlıyorum çok ama çok ağladım meme usg de biats 4a yazıyor kimi yerde %50-40 kötü kimi yerde
%10 kötü yazıyor
İki çocuğum var yaşım genç başına gelen varmı kan verdim yarın öğleren sonra Dr görecek dua edin lütfen
Eşim dışında çocuklara bakacak burda ailem yok moralim çok kötü allahim kimsenin başına vermesin
İnşallah bir şeyiniz yoktur,içinizi ferah tutun,dualarım sizinle,haber verin sonuclarinizi

İnternetten okuyarak kendi başınıza kararlar vermeyin internetten yalan yanlış bilgilerle hareket edip kendinizi üzmeyin bende farklı bir hastalıkta okadar çok korkular yaşadımki doktora gösterene kadar internetten aldığım yalan yanlış bilgilerle kanser olmasam bile olacaktım lütfen doktorunuza sorana kadar buradan hiç bir şey araştırmayın Allah şifa versin inşallah önemli birşey yoktur çok çok geçmiş olsun

Gecen aylarda arkadasım bır gogsunde kıtle hissetti.
Ikı doktor gezdı bırısı kotu bırısı ıyı bisey yok dedı.
Bıyopsı alındı bısey cıkmadı .
Tum pet cekıldı ne alakaysa beyınde bıle bıseyler var gıbı konustular
Lenf bezlerıne yayılmıs dedıler ..
Ama ıltıhap dolu onu bosalttılar
Sonra yıne bısey yok dendı
Yani oyle panıge kapılmayın Allah korusun bısey yoktur
Sonuçta ne oldu ? Memedeki şey iltihap mıymış?

O. Kan değerimin yüksekliği iyi huylu meme kitlelerinde de ortaya çıkıyor şeklinde de yazıyor nette , illa kötü bişey olunca yükslemiyor muş
Ben de bugğn ultrasondan çıktım bende de şüpheli lezyon var , 4 ay önceki ile aynı , 4 ay öncekine de 4a denmişti , aynıymış durumu…
Henüz Dr uma sormadım biyopsi ister mi diye , benşm de küçük bir çocuğum var ve tekim , destek olacak bir ailem yok sayılır ,
boşandım :KK43: insna en çok evlatlarını düşünüyor

Sonuçta ne oldu ? Memedeki şey iltihap mıymış?
Evet onu bosaltmıslar antıbıyotık tedavısıne baslamıslardı
Sımdı doger memede cıkmıs onu amelıyatla bosalttılar
Kotu hastalık degıl ama ne oldugunuda anlamadılar
Ama ilk zaman kotu hastalık dıye cok korkutmuslardı ..

Evet onu bosaltmıslar antıbıyotık tedavısıne baslamıslardı
Sımdı doger memede cıkmıs onu amelıyatla bosalttılar
Kotu hastalık degıl ama ne oldugunuda anlamadılar
Ama ilk zaman kotu hastalık dıye cok korkutmuslardı ..
Çok değişik sonuçta ultrasona kitlenin tipi anlaşılıyor yani … pet falan çekilmiş ..

Bende zamaninda agri ve ele gelen kitle icin dr a gitmistim. Muayne sonrasi ultsason verdi de. Yine supheli cikinca mr verdi. Mr da supheli cikinca biyopsi istedi dr .
Yaptirmadim ve baska dr a gittim . O sira da agrini adet sonrasi hafifledigini farkettim.
Yeni ultrasonu adet sonrasi cekindim ve temiz cikti. Simdi yilda bir kere kontrole gidiyorum.
Bu da boyle bir animdir.
Sizde mumkunse adet sonrasi yaptirin islemlerinizi. Ins sonuclariniz temiz cikar . Gecmis olsun.

Onkoloji hekimiyim. BİRADS 4 geldiyse biyopsi aldırmalısınız. CA 15-3 her meme kanseri hastasında yükselmez. Ama her birads 4 de elbette meme kanseri çıkmaz. Benim görüşüme göre biyopsi aldırıp sonrasında rahat bir nefes almalısınız.
Teşekkür ederim hocam
Önce üç yazmışlar yolda arayıp 4a ye çevirdiler
Bilemedim şuan regl günüm 28 inde tekrar usg çekincem ona göre hareket ederiz dedi Dr sizce beklemelimiyim

O. Kan değerimin yüksekliği iyi huylu meme kitlelerinde de ortaya çıkıyor şeklinde de yazıyor nette , illa kötü bişey olunca yükslemiyor muş
Ben de bugğn ultrasondan çıktım bende de şüpheli lezyon var , 4 ay önceki ile aynı , 4 ay öncekine de 4a denmişti , aynıymış durumu…
Henüz Dr uma sormadım biyopsi ister mi diye , benşm de küçük bir çocuğum var ve tekim , destek olacak bir ailem yok sayılır ,
boşandım :KK43: insna en çok evlatlarını düşünüyor
Allah yardımcımz olsun amin benim bugün göğsüm ağrımaya başladı ama psikolojikmi bilmiyorum

Bende zamaninda agri ve ele gelen kitle icin dr a gitmistim. Muayne sonrasi ultsason verdi de. Yine supheli cikinca mr verdi. Mr da supheli cikinca biyopsi istedi dr .
Yaptirmadim ve baska dr a gittim . O sira da agrini adet sonrasi hafifledigini farkettim.
Yeni ultrasonu adet sonrasi cekindim ve temiz cikti. Simdi yilda bir kere kontrole gidiyorum.
Bu da boyle bir animdir.
Sizde mumkunse adet sonrasi yaptirin islemlerinizi. Ins sonuclariniz temiz cikar . Gecmis olsun.
Saolun amin teşekkür ederim
Adet bitince tekrar usg çekilip başka Dr a gidecem inş

X