Meme küçültme meme ucu dikişleri erimedi

krakerrr

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2022
48
11
34
45 gün önce meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı oldum. 3. Haftada tüm dikişler eridi ama meme ucu çevresinde dikişlerim hala duruyor kabuk bağlıyor silikon dikiş ipi yüzeye çıkıyor dikiş noktasından birkaç yerde de iltihap3akiyor yara kalkınca bu durum normal midir sizce? Bir ayda bütün dikişler düştü diyenler vardı meme ucunda dikiş reaksiyon gösteriyor dedi doktor sarı kantaron sür dedi hiç dikiş alınmalı vs böyle şeyler söylemedi.

Ay bu ne benim bugün tam 57.gunum 2.haftadan itibaren benim hic birseyim kalmamıştı. Antibiyotikli krem kullanmadiniz mi

Ay bu ne benim bugün tam 57.gunum 2.haftadan itibaren benim hic birseyim kalmamıştı. Antibiyotikli krem kullanmadiniz mi
Hiçbir şey kullanma dikişler reaksiyon göstermiş dedi doktorum. Ama dedim göğüsler kuruyor birşey surmezsem iyice acıyor ben kendim mavi hametan pomad kullanmıştım sonra doktor da sarı kantaron sür yeter dedi. Kantaron sürdüm kabuk bağlamaya başladı ama dikiş ipleri düşmüyor. Benimde 3. Haftada hepsi düştü ama meme ucu düşmedi aksine iltihap yaptı 3 gün önce dikiş iplerini kendim kesip çıkardım silikon gibi ipler. Hem mavi hem silikon gibi iki çeşit ip kullanmış normalde bu ipler kendi eriyor diyorlar??? Ama erimedi onları aldım dikiş yerlerinde birkaç gün daha iltihap oldu sarı kantaron sürünce hemen düzeldi iltihap kurudu şuan iyileşiyor. Sizde ipler alındı mı doktor tarafından? Yani anlıcaginiz ipler sadece meme ucunda kaldı erimedi böyle şeyler oldu :/

Etlik sehir hast
Bedeniniz kaç acaba ameliyat sonrası bana 85 b medikal sütyen taktı sonra bu bol gelecek şimdilik sıkıyor dedi. Göğüslerim hala büyük geliyor bana bilmiyorum tabi eski haline göre çok iyi küçüldü de 85 b yerine daha küçük isterdim bana mı öyle geliyor yoksa daha da küçülür mü ödem mi var

Bedeniniz kaç acaba ameliyat sonrası bana 85 b medikal sütyen taktı sonra bu bol gelecek şimdilik sıkıyor dedi. Göğüslerim hala büyük geliyor bana bilmiyorum tabi eski haline göre çok iyi küçüldü de 85 b yerine daha küçük isterdim bana mı öyle geliyor yoksa daha da küçülür mü ödem mi var
O bölgeyi bol su ile yıkayın erimezse dr alması gerek

O bölgeyi bol su ile yıkayın erimezse dr alması gerek
Dikişleri kendim aldım mecburen zaten yüzeye çıkmıştı pomad sürüyordum cildi onarsin diye ama bu sefer iple birlikte deriye kaynamaya çalışıyordu bazı dikişlerin ucu çıkmıştı diye kendim uygun materyaller ile kesip çekip çıkardım. Çıkardıktan sonra iyileşmeye başladı. Süreçten memnunum ama en zorlayan bu oldu. Doktorum deneyimli başarılı biri ama devlet Hastanesi'nde olunca hasta takibini düzgün yapmıyor orası zaten. Doktor ameliyattan ameliyata koşturmaktan ona ulaşmam zor oluyor. Sırf kendisi başarılı diye devlette oldum ameliyatı ama böylesi sıkıntılar yaşanıyor oralarda malum.. gerekli zamanda antibiyotikli krem vermiş olsa bu sıkıntıyı yaşamazdım belki de neyse iyileşmem uzadı biraz ama olsun yine de memnunum

100 cden 80 b düştüm. Medikal sutyenim biri s biri m beden. Ödem derken 50 güne kalmaz kalmamali...Ellediğiniz de o sertlikler gittiyse Ödem gitti demektir. Ben sporcu sutyenine gectim

Son düzenleme:
100 cden 80 b düştüm. Medikal sutyenim biri s biri m beden. Ödem derken 50 güne kalmaz kalmamali...Ellediğiniz de o sertlikler gittiyse Ödem gitti demektir. Ben sporcu sutyenine gectim
Sporcu sütyeni Nasıl bi model kullanıyorsunuz acaba görsel yükleyebilir misiniz rica etsem 🙏

Sanırım geç iyileşiyorum özellikle sağ göğüs biraz daha şiş ve dikiş yerlerim de ağrı oluyor bazı erimeyen dikiş ipleri diken gibi çıkıyor yüzeye çok garip ilk 3hafta iyiydi sonra sorunlar yaşamaya başladım hızlı iyilesiyorum diye seviniyordum. Beslenme ile alakalı belki de biraz ona bağlıyorum

Sporcu sütyeni Nasıl bi model kullanıyorsunuz acaba görsel yükleyebilir misiniz rica etsem 🙏
Biri fermuarli Biri kopcali
Sanırım geç iyileşiyorum özellikle sağ göğüs biraz daha şiş ve dikiş yerlerim de ağrı oluyor bazı erimeyen dikiş ipleri diken gibi çıkıyor yüzeye çok garip ilk 3hafta iyiydi sonra sorunlar yaşamaya başladım hızlı iyilesiyorum diye seviniyordum. Beslenme ile alakalı belki de biraz ona bağlıyorum
Evet doktor bana dediki kan değerin ne kadar iyi olursa okadar hızlı iyileşirsin mesela ben ameliyata girerken kanım 14.6 ydi çıktım 10.4 du 25 .gün olcturdum 14.1 di . Ve benim 3 günden itibaren biseyim yoktu dikislerim düşmeye başladı. Kremde bactiroban kullandım. Hatta bazıları deri altında kayarken ben çıkardım ora delik oldu tekrar kapandı.
1000060467.jpg
1000060466.jpg

Evet doktor bana dediki kan değerin ne kadar iyi olursa okadar hızlı iyileşirsin mesela ben ameliyata girerken kanım 14.6 ydi çıktım 10.4 du 25 .gün olcturdum 14.1 di . Ve benim 3 günden itibaren biseyim yoktu dikislerim düşmeye başladı. Kremde bactiroban kullandım. Hatta bazıları deri altında kayarken ben çıkardım ora delik oldu tekrar kapandı.
Eki Görüntüle 3376187 Eki Görüntüle 3376188
Kopcali medikal sütyen aynısı bende var ama sıkıyor artık rahat edemiyorum onda doktor sıkması lazım dedi de bilmiyorum fermuarlı olan da onunla aynı kumaştan mı acaba onun gibi sıkı mı? Bı tane sporcu sütyeni aldım ama oda fazla rahat takmamis gibi sanki. Ortası bişe arıyorum:) göğüs ucu yara durumda bu yüzden mağazada denemeye çekiniyorum doğru bulmuyorum aldığım da olmasa bile elimde kalıyor napcam bilemedim

Eki Görüntüle 3376187 Eki Görüntüle 3376188
Benim değerler daha girerken düşüktü amleyat sonrası ablam yanımdaydi 3 hafta ev yemekleri vs daha sağlıklı besleniyordum o gitti sonra koşturmaktan hem düzgün beslenemiyorum hemde bu sorunları yaşamaya başladım şeker ağırlıklı sakın bi şeyler yemeyin diye anlatıyor bir doktor hazır gıda yemeyin3fslan bende onu yaşıyorum maalesef cidden dikkat etmek lazım

Ben 2021 ocakta ameliyat oldum aynı sizin gibi vücudum dikiş sütürüne reaksiyon gösterdiği için erimiyordu. Siz çok iyisiniz bana kıyasla ben aylarca her yerimdeki dikişlerin enfeksiyonundan açılmasından çok çektim. Merak etmeyin eninde sonunda gidiyor o ipler. Doktorunuzun dediği gibi hiçbir şey sürmeyin, temiz tutun, hatta ara ara baticon ile pıt pıt temizleyebilirsiniz de. Yaklaşık 6 ayda hiçbir problemim kalmamıştı benim ama geçen seneye kadar hala ara ara ipler dökülüyordu özellikle bu meme ucu çevresinden :confused:

Kopcali medikal sütyen aynısı bende var ama sıkıyor artık rahat edemiyorum onda doktor sıkması lazım dedi de bilmiyorum fermuarlı olan da onunla aynı kumaştan mı acaba onun gibi sıkı mı? Bı tane sporcu sütyeni aldım ama oda fazla rahat takmamis gibi sanki. Ortası bişe arıyorum:) göğüs ucu yara durumda bu yüzden mağazada denemeye çekiniyorum doğru bulmuyorum aldığım da olmasa bile elimde kalıyor napcam bilemedim
Kopcali evet rahatsiz fermuarli daha rahat. Benimki çok farklı bir kumaş ankara da kendileri ureten medikal den aldim. Doktor kac hafta kullanın dedi ? Benimki 6 ve 8 hafta kullanıp sonra sporcuya geçicez dedi. Ankarada olsaydınız ben dolaba koydum size verirdim
Benim değerler daha girerken düşüktü amleyat sonrası ablam yanımdaydi 3 hafta ev yemekleri vs daha sağlıklı besleniyordum o gitti sonra koşturmaktan hem düzgün beslenemiyorum hemde bu sorunları yaşamaya başladım şeker ağırlıklı sakın bi şeyler yemeyin diye anlatıyor bir doktor hazır gıda yemeyin3fslan bende onu yaşıyorum maalesef cidden dikkat etmek lazım
Aslinda işte ilk 1 haftada iyileisliyor demekki vücut geç iyileşiyor. Bol bulgur pilavı yesil mercimek, pancar yoğurtlu ve et

Kopcali evet rahatsiz fermuarli daha rahat. Benimki çok farklı bir kumaş ankara da kendileri ureten medikal den aldim. Doktor kac hafta kullanın dedi ? Benimki 6 ve 8 hafta kullanıp sonra sporcuya geçicez dedi. Ankarada olsaydınız ben dolaba koydum size verirdim

Aslinda işte ilk 1 haftada iyileisliyor demekki vücut geç iyileşiyor. Bol bulgur pilavı yesil mercimek, pancar yoğurtlu ve et
Anka medikal diye bir üretici vardı Ankara'da ona bakıyordum ama İstanbul'da ki temsilci geç iletişime geçince mecbur burda bi medikalciden aldım bende aşırı sokuyor göğüs kafesim agriyacak şekilde yani ama doktor sıkması lazım dedi. Ben2-3 gündür takmayı bıraktım ama galiba taksam iyi olacak birkaç hafta daha dayanayim bari uygun bi sporcu sütyeni bakıyorum kalıcı diklik sağlayan emziren annelre uygun korse tarzı kumaştan üretilen bir toparlayıcı aldım bir tık sıkıyormus ama rahatsız etmiyomus kargoyu bekliyorum bakalım onu denicem inşallah iyidir. Diklik sağlayacaksa iyi zira şimdiden sanki sarkmaya meyilli gibi hissediyorum. Dikleştirme de yaptı ama kendi dokumdan dokun az dedi taş gibi göğüsler olmayacak ama diklik geçici daha sonra istersen yine protez takılır demişti. Düzgün bir sporcu sütyeni bulursam güzel olacak

Kaç yaşındasınız küçültme ameliyatından sonra hamilelik durumda emzirme oluyormu

Hangi hastanede oldunuz il olarak bende araştırma yapıyorum şuan çocuk emziriyorum emzirme bittikten sonra hemen olmak istiyorum 105c kullanıyorum

X