Meme protezi sonrası 10.gün dikişte kanama

canım bende cuma günü oldum bugün 3. günü bitiriyorum bende kaburga değil ama inanılmaz sırt agrısı var ne şekilde yatarsam yatayım hep agrıyor

hem protez büyüklüğünden hemde korsenin sıkmasından ötürü 1 haftayı gördükten sonra rahatlıcam insallah.

ben bu aksam strip bantları cıkarıp ilk pansumana başlıyorum günde 1 kere yapıyorum ben pansumanı antiniyotikli krem sürüp üzerine beyaz pansuman bezi koyup kapatıyorum bu sekilde.

dikişler iyice kapanana kadar her aksam yatmadan 1 kere yapıyorum

ilk ameliyatımı bu sekilde geçirmiştim enfeksiyon vs sorun olmamıştı güzel de kapanmıştı dikişler

Eklentiler

• IMG_3294.jpeg
    IMG_3294.jpeg
    92,4 KB · Görüntüleme: 29
Tecrübeniz var sizin bir bakabilir misiniz görsel ekledim durum bu şekilde . Doktor bana çok açma geceden geceye pansuman yap dedi ama gazlı bez köşeye kadar kan olmuştu mikrop kapar diye korktum çıkardım baticon sürüp gazlı bez yapıştırdım üstüne ama sanki pansuman yaparken 1 dikiş daha açılmış gibi geldi bana emin değilim çok eğilip bakamadım ama sanki 1 yerden daha hafif bir sızıntı gördüm gibi of korkuyorum her gün daha iyiye gitmesi gerekmiyor mu🥹doktor Pansuman’a devam 1 haftaya iyileşiceğini düşünüyorum diyor ama hiç sanmıyorum. Bir de ben 2 yastıkla 45 derece açıda yatıyorum arada dik oturuyorum yürüyorum yürümem filan sakıncalı mı aceba bu süreçte doktor geçicek demekten başka bir şey demiyor .

ben çok bir sıkıntı görmedim ama 10 gün oldu diyorsun normalde kapanmaya başlamış olması lazım derinin.

ağır mı kaldırdın dikişlerini gerdin mi canım

enfeksiyon olacak mikrop kapacak diye korkuyorsan thiocilline antibiyotikli krem sür dikiş yerlerine öyle kapat pansumanı bende dün başladım kreme

thiocilline ile ilk ameliyatı sıkıntısız geçirmiştim şimdi yine sürmeye başladım tüp bitene kadar günde 1 kere sürüyorum

Tecrübeniz var sizin bir bakabilir misiniz görsel ekledim durum bu şekilde . Doktor bana çok açma geceden geceye pansuman yap dedi ama gazlı bez köşeye kadar kan olmuştu mikrop kapar diye korktum çıkardım baticon sürüp gazlı bez yapıştırdım üstüne ama sanki pansuman yaparken 1 dikiş daha açılmış gibi geldi bana emin değilim çok eğilip bakamadım ama sanki 1 yerden daha hafif bir sızıntı gördüm gibi of korkuyorum her gün daha iyiye gitmesi gerekmiyor mu🥹doktor Pansuman’a devam 1 haftaya iyileşiceğini düşünüyorum diyor ama hiç sanmıyorum. Bir de ben 2 yastıkla 45 derece açıda yatıyorum arada dik oturuyorum yürüyorum yürümem filan sakıncalı mı aceba bu süreçte doktor geçicek demekten başka bir şey demiyor .
korsenin göğüs altına denk gelen çıt çıtını en genişte bağla yukarılara doğru cıktıkca sıkarsın dikişlere baskı sürtünme yapıyor belki de

gazlı bezi de kalın koy yumuşak tutsun üzerini canım

ben çok bir sıkıntı görmedim ama 10 gün oldu diyorsun normalde kapanmaya başlamış olması lazım derinin.

ağır mı kaldırdın dikişlerini gerdin mi canım

enfeksiyon olacak mikrop kapacak diye korkuyorsan thiocilline antibiyotikli krem sür dikiş yerlerine öyle kapat pansumanı bende dün başladım kreme

thiocilline ile ilk ameliyatı sıkıntısız geçirmiştim şimdi yine sürmeye başladım tüp bitene kadar günde 1 kere sürüyo

bu arada korsede kritik nokta tepedeki lastiği sıkı tutmak göğüslere sekil veren ve toplayan kısım orası zaten onu sıkı bağla yeterli canım

korsenin göğüs altına denk gelen çıt çıtını en genişte bağla yukarılara doğru cıktıkca sıkarsın dikişlere baskı sürtünme yapıyor belki de

gazlı bezi de kalın koy yumuşak tutsun üzerini canım
Yok ameliyat olalı bugün 11 gün oldu ama kanama sorunum 7.günden sonra başladı yani 4 gündür dikişte kanama sorunu var. Doktor özellikle sadece baticon dediği için antibiyotikli krem kullanmıyorum kendimi de yormadım 4 günden sonra iyi hissetmeye başladım bir kaç çamaşır filan katladım ama yani yormadım zorlanmadım anlamadım ki neden oldu :KK43:

bu arada korsede kritik nokta tepedeki lastiği sıkı tutmak göğüslere sekil veren ve toplayan kısım orası zaten onu sıkı bağla yeterli canım
Evet evet sadece tepedeki iki lastiği taktım ama onları da en bola taktım kanama bitmeden sıkmak ta istemiyorum baskı yapar artar diye . En tepe 2 si hariç diğer kopçaları hiç takmadım açık onlar

Yok ameliyat olalı bugün 11 gün oldu ama kanama sorunum 7.günden sonra başladı yani 4 gündür dikişte kanama sorunu var. Doktor özellikle sadece baticon dediği için antibiyotikli krem kullanmıyorum kendimi de yormadım 4 günden sonra iyi hissetmeye başladım bir kaç çamaşır filan katladım ama yani yormadım zorlanmadım anlamadım ki neden oldu :KK43:
kan sulandırıcı asprin yeşil çay gibi şeyler tüketmemeye çalış canım bu arada 15 güne kadar normal diye biliyorum ben senin yerinde olsam minimum hareket ile devam ederim biraz daha sabır et bakalım doktor da bekle iyileşecek demiş

Evet evet sadece tepedeki iki lastiği taktım ama onları da en bola taktım kanama bitmeden sıkmak ta istemiyorum baskı yapar artar diye . En tepe 2 si hariç diğer kopçaları hiç takmadım açık onlar
kopçaları hiç bağlamıyor musun ama istersen en gevşek ölçüde bağla ki göğüslerin şekil alsın canım bide hızlı tempolu yürüyüş vs bunlara girme biz dışarıdan iyileşti görüyoruz ama yaranın birde içeriden iyileşme süreci oluyor oda daha uzun sürüyor

cilt yenilenmesini arttırmak için takviye kullan c vitamini çinko içerikli ürünler var ya onların faydasını cok cok görürsün eczanede trndyolda her yerde satılıyor

kopçaları hiç bağlamıyor musun ama istersen en gevşek ölçüde bağla ki göğüslerin şekil alsın canım bide hızlı tempolu yürüyüş vs bunlara girme biz dışarıdan iyileşti görüyoruz ama yaranın birde içeriden iyileşme süreci oluyor oda daha uzun sürüyor

cilt yenilenmesini arttırmak için takviye kullan c vitamini çinko içerikli ürünler var ya onların faydasını cok cok görürsün eczanede trndyolda her yerde satılıyor
Sadece en tepedeki 2 kopçeyi bağlıyorum en gevşekte. Aşağıları şuan için takmıyorum kanama durana kadar. Evden dışarı çıkmıyorum zaten arada evin içinde yürüyorum hareketsiz kalmıyım fazla diye özel ihtiyaçlar dışında kalkmamakta çalışıyorum arkama 2 yastık koyarak dik bir şekilde oturuyorum sürekli :KK43: geçicek inşallah kötü bir şey olmasın da sıkıcaz artık dişimizi çok çok teşekkür ederim sana da içimi rahatlattın 💕

Sadece en tepedeki 2 kopçeyi bağlıyorum en gevşekte. Aşağıları şuan için takmıyorum kanama durana kadar. Evden dışarı çıkmıyorum zaten arada evin içinde yürüyorum hareketsiz kalmıyım fazla diye özel ihtiyaçlar dışında kalkmamakta çalışıyorum arkama 2 yastık koyarak dik bir şekilde oturuyorum sürekli :KK43: geçicek inşallah kötü bir şey olmasın da sıkıcaz artık dişimizi çok çok teşekkür ederim sana da içimi rahatlattın 💕
ben ilk ameliyatta günlük 1000 mg c vitamini ve 10-15 mg çinko desteği almıştım her gün.

1. ay kontrolüme gittiğimde doktorum şok olmuştu gördüğüm en hızlı ve en iyi yara iyileşmelerinden diye. bende bunu yurtdışı sitelerinde protez olan yabancı kadınların yazdıklarından okuyarak öğrenmiştim. birde enfla c var yine antibiyotik bittikten sonra kesinlikle tavsiye edeceğim ilaç. onun içinde de c vitamini var zaten. yara iyileşmesini arttırıyor. sana da tavsiye ederim canım bu tarz takviyeler kritik önem taşıyor ilk 1 ay sürecinde. sonrası zaten vücut kendini ayağa kaldırıyor

bende bütün gün oturuyorum arada uzanıyorum geri kalkıyorum 4 gün oldu evdeyim inanılmaz sıkıcı seni cok iyi anlıyorum.

ilk ameliyatta meme değil taş koymuslardı sanki göğüslerime korseyi cıkarınca korkuyordum dusecekler diye :KK70:

ikinci ameliyatta öyle olmadı daha kolay geçiriyorum cok sukur ama yine dikişlere dikkat tabi

Merhabaa💐 meme fotoğrafını görünce yazmak istedim bütün yorumları da okudum. Bende 27 şubatta meme büyütme oldum, ilk hafta hiçbir şeyim yoktu dikişlerimde, 2. Hafta aniden kanama ve akıntı oldu ve aklım çıkmıştı. Doktorumla görüştüm sadece baticon pansumanı önerdi, 4-5 gün akıntısı oldu ve geçti. Sonra duşa girdiğimde dikişler ıslanınca tekrar başladı ve doktorum korkmamam gerektiğini, içerideki sıvının aktığını, ilk 3 hafta normal olduğunu , baticona devam etmem gerektiğini söyledi. Ne krem ne de başka bir şey söylemedi ve bende onun dediğine uydum çünkü her doktor kendi yaptığı operasyonu biliyor, o yüzden doktorun dediğinden şaşmamak önemli bence🌸
Fotoğrafını görünce kendiminkine çok benzettim. Benim de sol memede dikişlerin başladığı yerdeydi. Baticon önemli, bende öyle iyileşti ☺️ umarım sende bir an önce iyileşirsin 💐

ben ilk ameliyatta günlük 1000 mg c vitamini ve 10-15 mg çinko desteği almıştım her gün.

1. ay kontrolüme gittiğimde doktorum şok olmuştu gördüğüm en hızlı ve en iyi yara iyileşmelerinden diye. bende bunu yurtdışı sitelerinde protez olan yabancı kadınların yazdıklarından okuyarak öğrenmiştim. birde enfla c var yine antibiyotik bittikten sonra kesinlikle tavsiye edeceğim ilaç. onun içinde de c vitamini var zaten. yara iyileşmesini arttırıyor. sana da tavsiye ederim canım bu tarz takviyeler kritik önem taşıyor ilk 1 ay sürecinde. sonrası zaten vücut kendini ayağa kaldırıyor
2 gündür efervesan vitamin içiyorum çinko ve c vitamini içeren enfla c yi de alayım o zaman o nu da kullanayım. Ben 5 gündür dikiş hiç kapanmadı kanamaya devam ediyor ya o yüzden böyle panik oldum işte insan bildiklerini de unutuyor kendi başına gelince çok çok teşekkür sana içimi rahatlattın şu zor süreçte 🙏 antibiyotik vesaire bütün ilaçlarımı içtim bitirdim zaten enfla c yi de alıp içeceğim tavsiyen üzerine🌸 senin de sürecin su gibi sorunsuz aksın geçsin inşallah hiçbir aksilik olmadan dikkat et kendine zorlama tekrar çok teşekkürler 💕

Merhabaa💐 meme fotoğrafını görünce yazmak istedim bütün yorumları da okudum. Bende 27 şubatta meme büyütme oldum, ilk hafta hiçbir şeyim yoktu dikişlerimde, 2. Hafta aniden kanama ve akıntı oldu ve aklım çıkmıştı. Doktorumla görüştüm sadece baticon pansumanı önerdi, 4-5 gün akıntısı oldu ve geçti. Sonra duşa girdiğimde dikişler ıslanınca tekrar başladı ve doktorum korkmamam gerektiğini, içerideki sıvının aktığını, ilk 3 hafta normal olduğunu , baticona devam etmem gerektiğini söyledi. Ne krem ne de başka bir şey söylemedi ve bende onun dediğine uydum çünkü her doktor kendi yaptığı operasyonu biliyor, o yüzden doktorun dediğinden şaşmamak önemli bence🌸
Fotoğrafını görünce kendiminkine çok benzettim. Benim de sol memede dikişlerin başladığı yerdeydi. Baticon önemli, bende öyle iyileşti ☺️ umarım sende bir an önce iyileşirsin 💐
Merhaba ah öyle mi🥺💗💗💗 çok sevindim buna en azından ciddi bu kadar panik yapıp korkmamı gerektiren bir durum yok o zaman o kadar sevindim ki söylediklerine inşallah benim de senin gibi tek bu sorunla biter gider iyi olalım hepimiz 🙏💖 ben 5 gündür dikiş hiç kapanmayınca o yüzden bu kadar panik oldum pansuman yaparken baktım tekrar hala aynı hiç kapanmamış doktor da bana sadece baticon pansuman diyo . Çok açma dedi günde 1 dedi ama çok durunca bez komple kan oluyor o şekilde de beklersem mikrop kapar diye korkuyorum değiştirdim mecbur pansumanı. Bu süreçte sence dik oturmam da ya da evde yürümem de bir sakınca var mı full yatmalımıyım 11 gündür yatıyorum zaten :KK43: doktor sadece hareketlerini kısıtla dedi ama dikiş açılıp kanama olunca kalkmaya evde yürümeye bile korkar oldum

Görsel ekledim bakabilir misin doktor akşamdan akşama pansuman yap fazla açma dedi ama az önce tekrar pansuman yaptım gazlı bez kan olmuştu köşelere kadar mikrop kapar diye korktum tekrar baticon sürüp gazlı bez ile kapattım. Ama sanki pansuman yaparken 1 dikiş daha açılmış gibi geldi emin değilim çok eğilip bakamıyorum ama sanki bir yerden daha hafif sızıntı gördüm gibi bilmiyorum çok korkuyorum 10 günden sonra bunların olması normal mi ya :KK43: doktor pansuman diyip duruyor 1 haftaya iyileşir diye tahmin ediyorum diyo ama 5 gün oldu hala aynı . Bende 2 yastık koyup tam dik oturarak değil hafif aşağı doğru yatıyorum arada dik oturuyorum. Arada yürüyorum. Ama 5 günde hiç kapanma bişey yok 😢
Dr. Diyorsa bir bildigi vardir tabiki. Sadece batikonla kapanan cok yara var bu sekilde . Bir hafta takip et sonrasinda bidaha git bakalim . Cok acma demesi mikrop kapmamasi icin . Aciklik olsa batikon sürdügünüzde icerdeki yanmayi hissederdiniz diye düşünüyorum yine de tabiki doğrusunu doktor bilir. Benim tam 10. Gun başladı 1 hafta sürdü dr a gidip geldikten sonra 2 gun daha devam edip kesildi . Icini rahat tut acilma olsa bile enfeksiyon olmadığı surece problem yasamazsin. Bende baslarda cok korkuyordum herseyden ama simdi dr lar icin ne kadar basit olduğunu gördükçe bosa etkilenmisim diyorum

Dr. Diyorsa bir bildigi vardir tabiki. Sadece batikonla kapanan cok yara var bu sekilde . Bir hafta takip et sonrasinda bidaha git bakalim . Cok acma demesi mikrop kapmamasi icin . Aciklik olsa batikon sürdügünüzde icerdeki yanmayi hissederdiniz diye düşünüyorum yine de tabiki doğrusunu doktor bilir. Benim tam 10. Gun başladı 1 hafta sürdü dr a gidip geldikten sonra 2 gun daha devam edip kesildi . Icini rahat tut acilma olsa bile enfeksiyon olmadığı surece problem yasamazsin. Bende baslarda cok korkuyordum herseyden ama simdi dr lar icin ne kadar basit olduğunu gördükçe bosa etkilenmisim diyorum
Baticon sürerken hiç yanma filan olmuyor inşallah dediğin gibi olur çok teşekkür ederim içimi rahatlattığın için 💕🌸

Çok teşekkür ederim 🌸Normal bildiğimiz kan sarımsı akıntı filan hiç yok eriyen dikiş kullanıldı sanırım dikiş biraz açılmış pansuman yaparken bize öyle geldi doktora attım baticon pansuman dedi günde 1 kez başka yapıcak hiçbir şey yok illa ki geçicek diyo. Bilmiyorum ya çok moralim bozuldu eve tıkıldım kaldım 10 günde iyileşmeye başlıyor insanlar süreç uzadıkça uzuyor moralim çok bozuk:KK43: yani sızıntı şeklinde kanadığı için sürekli pansumanı yapıyoruz gazlı bezi koyduğumuz an yine zaten ufak ufak kan olmaya başlıyor sürekli açmakta istemiyorum kurusun bir an önce diye ama aktif kanayan bir yer nasıl hemen kurur sürekli pansuman yapmazsam o ıslak kan orada mikrop yapmaz mı kafam karman çorman doktor geçicek korkma diyor sadece
Merhaba suan benimde aynı temizleyip kurutup gazlı bezle kapatıyorum ama kapalıyken kanayıp tekrar pansuman yapmak için çıkardığımda yara soyulup açılıyor siz nasıl çözüm buldunuz yada tamamen kapandımı

X