Meme protezlerimi çıkartıyorum

Merhaba hala aktifseniz sorum olacaktı protezinizi çıkarttınız mı? Eğer öyleyse göğsünüz geri kendini toparladı mı acaba
Merhaba evet çıkardım 2 sene oldu sağlık sorunlarım tamamen düzeldi 🥰 dümdüz olmadım hatta tam tersine dolgun göğüslerim var şu an çok rahatım yazın çok rahat ediyorum ilk yaptırdığımda 75a ile yaptırmıştım çıkarmadan 85 b / c oluyordu şuan 80b/c oluyor dolgun duruyor hatta yanlardan bakınca bile avucumdan taşıyorlar

Burada da çıkarma konum var

Affınıza sığınarak ben de cevap vermek ve bilgilendirmek istedim. Ne de olsa kadın dayanışması platformu bura. Ben 1 ay önce çıkarttırdım. Konu sahibi arkadaştan çok fazlaca yardım aldım iyileşme sürecinde. Hala ödemlerim var ve sporcu sütyeni kullanıyorum. Bir ay sonunda çıkart dedi doktorum. Şu haliyle normal bir meme ve gayet güzel görünüyor. Ancak 6 ay sonra asıl şeklini alırmış. Yanii dümdüz olmadım. Ödem tam bitince mutlaka daha da küçülecektir. Destekli sütyenler gayet de işimi görür. Her yerde dediğim gibi iyi ki kurtulmuşum diyorum. Ama kolay olmadı tabii. Ne kadar çok kurtulmayı operasyon acısı bile katlanılır kıldı.🙏
Benim 4 Ay olacak yaptıralı cok memnunum inşallah sağlıkla kullanmak nasip olur. Size de cok geçmiş olsun öncelikle doktorlar ne kadar ömür boyu desede 50 yaşlarından sonra tabi yaşarsam eğer :)) bende çıkarttırmayı düşünebilirim o yüzden cok merak ettim çevremde 15 yıllık silikonları olanlar var hala cok guzel duruyor sizinde mi Bi sorun oluştuda cıkartma kararı aldınız acaba benim Dümdüz oldugu için öncesi ben bu halinden çok memnunum

Merhaba evet çıkardım 2 sene oldu sağlık sorunlarım tamamen düzeldi 🥰 dümdüz olmadım hatta tam tersine dolgun göğüslerim var şu an çok rahatım yazın çok rahat ediyorum ilk yaptırdığımda 75a ile yaptırmıştım çıkarmadan 85 b / c oluyordu şuan 80b/c oluyor dolgun duruyor hatta yanlardan bakınca bile avucumdan taşıyorlar
Ay cok geçmiş olsun okudum yazınızı çok kötü bir tecrübe olmus sizin için ama şükür kurtulmussunuz doktorunuzada denecek çok sey var aslında ama neyse....

Benim 4 Ay olacak yaptıralı cok memnunum inşallah sağlıkla kullanmak nasip olur. Size de cok geçmiş olsun öncelikle doktorlar ne kadar ömür boyu desede 50 yaşlarından sonra tabi yaşarsam eğer :)) bende çıkarttırmayı düşünebilirim o yüzden cok merak ettim çevremde 15 yıllık silikonları olanlar var hala cok guzel duruyor sizinde mi Bi sorun oluştuda cıkartma kararı aldınız acaba benim Dümdüz oldugu için öncesi ben bu halinden çok memnunum
Hiç bir sorunum yoktu, gayet te başarılı yerleşmiş protez ameliyatı olmuştum. Şimdi 58 yaşındayım. 10 yıllık kullanımdan sonra daha dikkatli kontrolden geçmesi gerekir. Bunu biliyoruz. 24 yıldır kullanıyorum diyenler var. Genç oldukları için haklı olabilirler. Kendine güven duygusunu da destekler bunu da biliyoruz. Ancak eninde sonunda çıkartılacak bir şey için gecikilmiş kapsül filan falan... vb hiiiç değmez diye düşündüm. Ben mutluyum... taktıranlarada saygım var kendi tercihleri.

Geçmiş olsun , konunuzla pek ilgisi yok ama benimde dişime 2 adet implant yapıldı 3 sene önce ve bende ozamandan beri eskisi gibi değilim. Acaba benimde ilgisi varmıdır merak ettim. Vücudumuz yabancı maddeleri kabullenmiyor olumsuz etkiliyor maalesef:KK43:

Geçmiş olsun , konunuzla pek ilgisi yok ama benimde dişime 2 adet implant yapıldı 3 sene önce ve bende ozamandan beri eskisi gibi değilim. Acaba benimde ilgisi varmıdır merak ettim. Vücudumuz yabancı maddeleri kabullenmiyor olumsuz etkiliyor maalesef:KK43:
Diz kapağı, diş, kalça gibi implantların da belli süresi var diye biliyorum. Tabii kesin bilgiyi hekime sormak gerekir.

Çok geçmiş olsun 🙏🙏🙏

Konum uzun olacak ama okumanızı tavsiye ederim.
2017 martta 295cc implant ameliyatı oldum allergan natrelle.
O tarihten beri sağ gögsüm hic iyileşmedi şöyleki dısarıdan bakınca her şey cok güzel şiş morluk vs yok gayet ideal boyutlar her sey cok iyi ama gel gelelim dokununca bile acı cekiyorum.
Her yıl ultrason cektirdim sıkıntı yok dediler. Ama bunun bir açıklaması olmalıydı.

Buraya kadar tamam.
Ben 2017 mart ayından beri yani protez ameliyatı yaptırdığımdan beri aşırı halsizim, enerjim düşük.
Hiç buna bağlamamıştım bugüne kadar.
Sürekli panik atak geçiriyorum.
Sürekli halsizim sarhoş gibiyim.
Kan değerlerime baktırıyorum normal ama bende bir sorun var. Bu net belli.
Sürekli sağlıksızım.
Fıldır fıldır gezen ben protezden sonra cafeye bile gitsem cok durmadan dönerdim eve yorgunluktan.
Evde temizlik dahi yapmıyorum. İki makine bosaltsam nefes nefeseyim 5 yıldır.
Beni tanıyan herkes enerjime şok geciriyorlar ben ki koç burcuyum yorulmak nedir bilmem normalde.
İnanın cok kötüyüm 5 senedir.

Gel gelelim anksiyetem ilerledi sebepsiz hastalıklarımı araştırmaya başladım.
Meme doktorum 2017 yılında natrelle diye tutturan avaz avaz insanları natrelleye iten doktordu :)
Aaaa bir baktım piyasadan cekilmiş doktor asla bana bilgi vermiyor. Lenfoma yapıyormus bu marka.

Neyse ben doktor arayısına girdim 2 doktorla görüşüyorum. Olay sadece natrelle değil bu arada. Diğer tüm markalar dahi riskliymiş.
Alenen doktor kendi söyledi yeni doktorum.
Baska bir marka takılı hasta hicbir sebep yokken cıkarttırmak istemiş cıkarmıs patolojiye gönderilmiş tedbir amaçlı kadın kanser çıkıyor.
Belirti yok. Ağrı acı yok. Ben cok iyiyiyim yeaaa memeeeeee diyenler için lafım yok. ben de öyleydim hepimize sağlık dilerim..
Ama gözüm korktu.
Vücudumuz bu protezleri kabul etmiyor hele ömürlük diyen doktorlar var ya yatacak yerleri yok para avcıları hepsi.

Her neyse. 1 2 ay içinde silikonlarımı cıkarttırıyorum. Sağlıktan değerli değil destekli sütyen takarım yine de riske atamam kendimi.
Okudugunuz için tesekkür ederim bu mesajım 1 kişiye bile yarar sağlarsa ne mutlu bana.
Doktorlar ilgilenmiyor bazıları.. o yuzden iyi düsünün mr cektirin derim..

Güncelleme ; çıkaralı 2 sene oldu 👍🏻 ilk çıkardığımda bu konuyu da paylaşmıştım
Son durum; dolgun göğüslerim var dümdüz olmadım yaşadığım tüm sağlık sorunları bitti ✅
Protezlerimi çıkarttım (fotoğraflı)
Merhaba ben de çok ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyorum 3 ay önce mentol marka silikon takıldı ameliyatım ikinci üçüncü gününden itibaren gece terlemesi huzursuz bacak sendromu kollarımda kaslarımda Ağrı gece özellikle kollarım ellerim taş gibi kasılıyor uyuşuyor ve bunlar ara ara hala devam ediyor özellikle şu son bir haftadır kalçam baş parmağıma kadar ciddi anlamda uyuşuyor geçiyor uyuşuyor sürekli bu şekildeyim doktoruma sorduğumda tabii ki bütün plastik cerrahlar gibi kesinlikle psikolojik olacağını söyledi Ben özellikle çıkarttırmak için gittim beni ikna edebilmek için bir saat dil döktü yine randevu tarihini aldım ama beklemem için iyi düşünmem için bana 22 şubat'a randevu verdiler biliyorum ki daha önce randevu verebilirdi. Doktorum işinin evli bir insan eğitimlerini çok iyi almış bir insan ama maalesef benim gibi bu sorunları yaşayıp da sıkıntısını anlatan hastaların şikayetleri raporlanmadığı için maalesef birçok kişi tarafından bilinmiyor ben artık bu şekilde yorumluyorum. Peki sizde de böyle şikayetler var mıydı uyuşmalar karıncalanmalar lütfen acil cevap verirseniz çok mutlu olurum benim göğsüm dümdüzdü hiç yoktu yani sıfır erkek gibi öyle düşünün ama şunu anladım ki sağlıktan öte yol yokmuş 3 ay önceki hayatıma mumla arıyorum göğsüm olsa ne olur olmasa ne olur artık bu düşüncedeyim

Konum uzun olacak ama okumanızı tavsiye ederim.
2017 martta 295cc implant ameliyatı oldum allergan natrelle.
O tarihten beri sağ gögsüm hic iyileşmedi şöyleki dısarıdan bakınca her şey cok güzel şiş morluk vs yok gayet ideal boyutlar her sey cok iyi ama gel gelelim dokununca bile acı cekiyorum.
Her yıl ultrason cektirdim sıkıntı yok dediler. Ama bunun bir açıklaması olmalıydı.

Buraya kadar tamam.
Ben 2017 mart ayından beri yani protez ameliyatı yaptırdığımdan beri aşırı halsizim, enerjim düşük.
Hiç buna bağlamamıştım bugüne kadar.
Sürekli panik atak geçiriyorum.
Sürekli halsizim sarhoş gibiyim.
Kan değerlerime baktırıyorum normal ama bende bir sorun var. Bu net belli.
Sürekli sağlıksızım.
Fıldır fıldır gezen ben protezden sonra cafeye bile gitsem cok durmadan dönerdim eve yorgunluktan.
Evde temizlik dahi yapmıyorum. İki makine bosaltsam nefes nefeseyim 5 yıldır.
Beni tanıyan herkes enerjime şok geciriyorlar ben ki koç burcuyum yorulmak nedir bilmem normalde.
İnanın cok kötüyüm 5 senedir.

Gel gelelim anksiyetem ilerledi sebepsiz hastalıklarımı araştırmaya başladım.
Meme doktorum 2017 yılında natrelle diye tutturan avaz avaz insanları natrelleye iten doktordu :)
Aaaa bir baktım piyasadan cekilmiş doktor asla bana bilgi vermiyor. Lenfoma yapıyormus bu marka.

Neyse ben doktor arayısına girdim 2 doktorla görüşüyorum. Olay sadece natrelle değil bu arada. Diğer tüm markalar dahi riskliymiş.
Alenen doktor kendi söyledi yeni doktorum.
Baska bir marka takılı hasta hicbir sebep yokken cıkarttırmak istemiş cıkarmıs patolojiye gönderilmiş tedbir amaçlı kadın kanser çıkıyor.
Belirti yok. Ağrı acı yok. Ben cok iyiyiyim yeaaa memeeeeee diyenler için lafım yok. ben de öyleydim hepimize sağlık dilerim..
Ama gözüm korktu.
Vücudumuz bu protezleri kabul etmiyor hele ömürlük diyen doktorlar var ya yatacak yerleri yok para avcıları hepsi.

Her neyse. 1 2 ay içinde silikonlarımı cıkarttırıyorum. Sağlıktan değerli değil destekli sütyen takarım yine de riske atamam kendimi.
Okudugunuz için tesekkür ederim bu mesajım 1 kişiye bile yarar sağlarsa ne mutlu bana.
Doktorlar ilgilenmiyor bazıları.. o yuzden iyi düsünün mr cektirin derim..

Güncelleme ; çıkaralı 2 sene oldu 👍🏻 ilk çıkardığımda bu konuyu da paylaşmıştım
Son durum; dolgun göğüslerim var dümdüz olmadım yaşadığım tüm sağlık sorunları bitti ✅
Protezlerimi çıkarttım (fotoğraflı)
Merhaba bende çıkarmayı düşünüyorum.Hiçbir problem yok ama doğallığımı özledim derimin daha fazla genisleyip goguslerimin deforme olmasini istemiyorum.2019 yilinda taktirmistim.Siz çıkarttıysanız sonuc nasil oldu?Kötu mu oldu sonuc?cok merak ediyorum acikcasi silikonlar cikinca goguslerim kotu olur diye korkuyorum.

Merhaba bende çıkarmayı düşünüyorum.Hiçbir problem yok ama doğallığımı özledim derimin daha fazla genisleyip goguslerimin deforme olmasini istemiyorum.2019 yilinda taktirmistim.Siz çıkarttıysanız sonuc nasil oldu?Kötu mu oldu sonuc?cok merak ediyorum acikcasi silikonlar cikinca goguslerim kotu olur diye korkuyorum.
Merhaba, Türkiyede kimse fotoğraf paylaşmıyor insanlar işlem sonrasını çok merak ediyor ama yabancı bir fb gurbu var ve insanlar orada her detayını öncesini sonrasını, tüm deneyimlerini paylaşıyor ismi: Breast implant illness and healing by Nicole. Bu gruba bu ameliyatı olmayı düşünen herkesin girmesini tavsiye ederim süreç hakkında hiç bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz. Grupta her ülkenin uzman doktor listesi bile var. Benim fikrimi soracak olursanız bir çok insanla konuştum deneyim gördüm okudum VS ne olursa olsun ameliyatın ilk zamanları görüntü kötü olsa da aylar içinde her şey yoluna giriyor

X