Meme reddi sorunsalı

Sentinus17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2018
740
735
28
Bebeğim meme reddi yaşadı. Çünkü 3 günlükken sarılıktan fototerapi almıştı. İyi beslensin diye biberon verdik. Memeyi istemedi. Hiç almamazlık etmesim diye uyku halindeyken vermeye çalıştım birkaç kez. Sonra sağmaya başladım. 2 ml falan çıkıyordu tek sağmada. Hatta 2. Pompayı da aldım diğeri iyi değil diye. Bu sefer de 4 ml çekti bıraktı. Mamaya alışmışken 39 günlükken yani bugün mamayı reddetti. Sebebi ise şu sanırım: Biz biberon olarak philips aventin cam biberonunu kullanıyorduk. Çocuğa hem gaz hem kusma yapınca antikolik biberonunu aldım philips aventin. İki biberonun da emzik uçları çok çok farklı. Cam olan geniş meme gibi diyeyim. Antikolik olan dar. 2 gün çok güzel içti antikolikten. Kesinlikle gazını azalttı. Kusma da yaşamadık. Bu sabah 2 biberon mama içti resmen ve çığlık çığlığa ağlamaya başladı. İlk kez böyle ağlarken görünce çok korktum. Eşim de meme ver dedi. Almaz diye beklerken pat diye aldı. Çok şaşırdım. Sabahtan beri meme veriyorum. Akşam üstüne doğru sol memede yarım saat sağ memede yarım saat durdu. Sızlanmaya başlayınca tekrar sol memeyi verdim. Yine bastı çığlığı. İki memeyi de sıktım ama hiç süt çıkmadı. Mecbur mama verdim. O mamayı içerken süt dolmaya başladı. Mamayı bitirmeden meme verdim. Emdi. Akşam saat 10da emdi. Uyudu. Saat 11 de içim rahat etmedi meme tuttum uykuluyken. İçmedi. Azcık emdi gibi. Uyumaya devam etti. Şuanda saat 1 oldu. Bezi de temiz. İşememiş yani. Sizce aç mıdır? Bir sorun var mıdır?

Bu arada meme ucum olmadığı için bebedorun silikon meme ucunu kullanıyorum emzirirken. Philipsin small bedenini aldım. Rezalet. Göğüs ucunuz genişse bebedor iş görüyor.

Bebeğim meme reddi yaşadı. Çünkü 3 günlükken sarılıktan fototerapi almıştı. İyi beslensin diye biberon verdik. Memeyi istemedi. Hiç almamazlık etmesim diye uyku halindeyken vermeye çalıştım birkaç kez. Sonra sağmaya başladım. 2 ml falan çıkıyordu tek sağmada. Hatta 2. Pompayı da aldım diğeri iyi değil diye. Bu sefer de 4 ml çekti bıraktı. Mamaya alışmışken 39 günlükken yani bugün mamayı reddetti. Sebebi ise şu sanırım: Biz biberon olarak philips aventin cam biberonunu kullanıyorduk. Çocuğa hem gaz hem kusma yapınca antikolik biberonunu aldım philips aventin. İki biberonun da emzik uçları çok çok farklı. Cam olan geniş meme gibi diyeyim. Antikolik olan dar. 2 gün çok güzel içti antikolikten. Kesinlikle gazını azalttı. Kusma da yaşamadık. Bu sabah 2 biberon mama içti resmen ve çığlık çığlığa ağlamaya başladı. İlk kez böyle ağlarken görünce çok korktum. Eşim de meme ver dedi. Almaz diye beklerken pat diye aldı. Çok şaşırdım. Sabahtan beri meme veriyorum. Akşam üstüne doğru sol memede yarım saat sağ memede yarım saat durdu. Sızlanmaya başlayınca tekrar sol memeyi verdim. Yine bastı çığlığı. İki memeyi de sıktım ama hiç süt çıkmadı. Mecbur mama verdim. O mamayı içerken süt dolmaya başladı. Mamayı bitirmeden meme verdim. Emdi. Akşam saat 10da emdi. Uyudu. Saat 11 de içim rahat etmedi meme tuttum uykuluyken. İçmedi. Azcık emdi gibi. Uyumaya devam etti. Şuanda saat 1 oldu. Bezi de temiz. İşememiş yani. Sizce aç mıdır? Bir sorun var mıdır?

Bu arada meme ucum olmadığı için bebedorun silikon meme ucunu kullanıyorum emzirirken. Philipsin small bedenini aldım. Rezalet. Göğüs ucunuz genişse bebedor iş görüyor.
Son durum 1 buçukta uyandı 2 45e kadar emdi. Emerken bi anda bağırıp memeye devam ediyor. Yarım saat sağ yarım saat sol veriyorum. Çünkü yarım saate kökünü kurutmuş oluyor sütün. Sanırım az geliyor. 5 dk sağ 5 dk sol yapıyorum. Bunları yaparken deli gibi ağlıyordu. En sonunda bezi dolmadı diye üzülürken bi anda bezini full doldurdu. Maalesef ağlamaya devam edince mama vermek zorunda kaldım. Şimdi sakinleşti.

Merhaba bizde de benzer durumlar oldu ben beyaz gürültü ile emzirdim ve emzirirken odada yalnız olmaya dikkat ettim çok farketti şimdi de meme bağımlısı oldu:) darısı başınıza.. siz mutlaka sürekli deneyin ve o emmese bile memenizi boşaltın ..

Merhaba bizde de benzer durumlar oldu ben beyaz gürültü ile emzirdim ve emzirirken odada yalnız olmaya dikkat ettim çok farketti şimdi de meme bağımlısı oldu:) darısı başınıza.. siz mutlaka sürekli deneyin ve o emmese bile memenizi boşaltın ..
O emiyor ama meme çabuk boşalıyor. Ağlayınca sıkıp bakıyorum hiçbir şey çıkmıyo bi 5 10 dakka sonra damla çıkıyor ama zor yani. Mecburen mama takviye ediyoruz. Boş meme çektirmekten meme ucum yandı. Çok yıpratan bir süreç.

O emiyor ama meme çabuk boşalıyor. Ağlayınca sıkıp bakıyorum hiçbir şey çıkmıyo bi 5 10 dakka sonra damla çıkıyor ama zor yani. Mecburen mama takviye ediyoruz. Boş meme çektirmekten meme ucum yandı. Çok yıpratan bir süreç.
çok haklısınız ..gümüş kalkan kullanın faydasını görürsünüz..bende sütüm yetmiyo zannediyordum zamanında ama baya bi kilo aldırmışız küçük hanıma mama ekleyince ekstradan .. şimdi verdirmeye çalışıyorum o kiloloları buda zor

Ya çocuk 3 gün kaka yapmadı. Bir de çok ağladığında mecbur mama verdik. En sonunda dün süt gelmedi. Direk mama verdim tüm gün. Bu sabah ilk kez yapabildi kakasını. Hatta başlık açtım mukuslu kaka diye. Çok garip bir kaka ya. Oyun hamuru gibi mi desem bilemedim. Sonra mamaya devam ettim. Çocuk garip kakadan 2 3 saat sonra 1 avuç dolusu kaka yaptı resmen. Bağırsakları boşaldı çocuğumun. Sonradan yaptığı bildiğimiz hardal sarısı pütürlü.

2 gün emzirmeyip sonra emzirirseniz süt olmaz o memede Süt gelip giden bişey değil siz emzirdikce gelir . Ne kadar emersr okadar. İlk önce siz emzirin bebeğinizi güzelce sonra 30 CC mama verin ayı kaç bilmiyorum ama ona göre arttirabilirsiniz. Biberonla vermeyin ama kaşık biberon edinin onunla verin. Daha sonra iki memenizide 15 dk sağın makinayla boş boş süt ne çıktığının veya çıkmamasının önemi yok. Amacımız arz oluşturmak sütünüzü arttırmak. Bunu bir kaç hafta gece emzirme ve sağma işlemini aksatmadan yaparsanız göreceksiniz sütünüz artar.
Mamayı bir anda bırakıp full meme veremezsiniz. Çünkü memenizi az emdiginden sütünüz okadar var siz ilk önce memenizi verin sütü bosaltsin sonra mama verin doysun süt arttırmsk için sağın boş boş memenizi bir kaç hafta atlaman saatlerini 2 saatte 3 saatte bir bunu yaparsanız sütünüz artar. Sonrada mamayı azaltmaya başlarsınız ilk önce CC miktarini sonrada öğün miktarını azaltarak.

Son düzenleme:
Göğüs ucunuzun olup olmamasi önemli değil bebekler meme ucunu değil siyah olan bölgeyi emerler silikondan da kurtulun bebekle aranıza plastik sokmayın.sutun azalmasına verimli emmesine engel olur .

X