Meme ucu yarası

abis66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2022
2.786
3.257
36
Kızlar ilk defa 6 gunlukken kusmasindan kan geldi kızımın hemen aciller kan testleri felan yaptırdık.Çok şükür birşey çıkmadı meme ucu yarasına bağladı doktor...

şimdi iki aylık olacağız sabah kusmasinda yine kan vardı.. 😩😩 meme ucumu ağzı ile presliyor ince uzun hale getiriyor.. ufakta doku hasarı gördüm ondandır yine diye düşünüyorum..
Memem büyük kahverengi kısmı hiç almıyor zaten hep ucu emiyor hemen çıkarıyor savaşıyor resmen..
Emzirirken tüm meme ağrıyor taa sırtıma kadar batma oluyor.. emzirme sonrasi da ağrı devam ediyor.. meme ucumda iltihaplı gibi sarı noktalar var.. napacagim nasıl geçecek.. ağrıya dayanıp emziriyorum ama kan gelince yine moralim bozuldu..

Kızlar ilk defa 6 gunlukken kusmasindan kan geldi kızımın hemen aciller kan testleri felan yaptırdık.Çok şükür birşey çıkmadı meme ucu yarasına bağladı doktor...

şimdi iki aylık olacağız sabah kusmasinda yine kan vardı.. 😩😩 meme ucumu ağzı ile presliyor ince uzun hale getiriyor.. ufakta doku hasarı gördüm ondandır yine diye düşünüyorum..
Memem büyük kahverengi kısmı hiç almıyor zaten hep ucu emiyor hemen çıkarıyor savaşıyor resmen..
Emzirirken tüm meme ağrıyor taa sırtıma kadar batma oluyor.. emzirme sonrasi da ağrı devam ediyor.. meme ucumda iltihaplı gibi sarı noktalar var.. napacagim nasıl geçecek.. ağrıya dayanıp emziriyorum ama kan gelince yine moralim bozuldu..
Aynı durumdayım. Bende takip edeyim.

İlk önce emzirme pozisyonuna dikkat edin. Bebeğin başı ve vücudu size dönük olsun karın karına yani başında memeye baksın. Mümkün oldugunca ağzına memenin siyah bölgesinden almasını sağlayın. Eğer sadece ucunu aliyirsavsiz üstten alttan siyah bölgeyi içeri itin ağzının. Dudakları dışa dönük olsun emerken . Gene içe dönük ise siz dudaklarını dışa çevirin. Bende o acı tecrubeyi 3 bebeğimde de edindim. Malesef ne büyük acı biliyorum. Gümüş kapak yada göğüs kalkanı edinin. Sakın göğüs pedi kapatıp koymayın. Kuru kuru memenizi bebeğe vermeyin. Nemlentirin kendi sütünüzden sıkıp ıslatarak verin bebeğe .emzirme bitince biraz havalandırın memekerinizi üstünüm açık çok uyudum .sırta bıçak saplanır gibi ağrılar oluyordu.cikin odadan bağıracam aglayacam diyordum emzirme başlayınca. 2 ay her emzirmede sonra bebeğimin çenesi kuvvetlenip emmeyi de doğruyu yapınca kendiliğinden düzeldi acı ve yaralar geçti.
Tahin yağı iyi geliyordu, ayva çekirdeğine az su koyup jel oluyordu onuda sürmüştüm, garmastan pomad almıştım hiç fayda etmedi , lansinoh kremide fayda etmedi , en son madescar ve fito kremi karıştırıp sürüyordum tabi emzirme öncesi temizliyorum. O iyi gelmişti gümüş kapakla 6 aylık olana kadar bir bütün olmuştum tekrar yara olacak diye ödüm kopuyirdu. Birdahada olmadı

Son düzenleme:
Zamanında ayva çekirdeği jelinde ve tahin üstünde biriken yağdan çözümü buldum artık son çaremdi acıdan kıvranırken ne bulsam denedim bu ikisi çok iyi geldi birde emzirmeden önce suyla siliyordum yağ ağzına gelmesin diye..geçmiş olsun

İlk önce emzirme pozisyonuna dikkat edin. Mümkün oldugunca ağzına memenin siyah bölgesinden almasını sağlayın. Eğer sadece ucunu aliyirsavsiz üstten alttan siyah bölgeyi içeri itin ağzının. Dudakları dışa dönük olsun emerken . Gene içe dönük ise siz dudaklarını dışa çevirin. Bende o acı tecrubeyi 3 bebeğimde de edindim. Malesef ne büyük acı biliyorum. Gümüş kapak yada göğüs kalkanı edinin. Sakın göğüs pedi kapatıp koymayın. Kuru kuru memenizi bebeğe vermeyin. Nemlentirin kendi sütünüzden sıkıp ıslatarak verin bebeğe .2 ay sonra bebeğimin çenesi kuvvetlenir emmeyi doğruyu yapınca kendiliğinden düzeldi acı ve yaralar geçti.
Tahin yağı iyi geliyordu, ayva çekirdeğine az su koyup jel oluyordu onuda sürmüştüm, garmastan pomad almıştım hiç fayda etmedi , lansinoh kremide fayda etmedi , en son madescar ve fito kremi karıştırıp sürüyordum tabi emzirme öncesi temizliyorum. O iyi gelmişti gümüş kapakla 6 aylık olana kadar bir bütün olmuştum tekrar yara olacak diye ödüm kopuyirdu. Birdahada olmadı
Çok teşekkür ederim.. tahin yağını deneyeceğim bende lansinoh hiç bir işe yaramadı bende de.. 😔😔

Zamanında ayva çekirdeği jelinde ve tahin üstünde biriken yağdan çözümü buldum artık son çaremdi acıdan kıvranırken ne bulsam denedim bu ikisi çok iyi geldi birde emzirmeden önce suyla siliyordum yağ ağzına gelmesin diye..geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim.. deneyeceğim mutlaka.. umarım işe yarar bende de 🙏

X