Memede solid kitle

ozlem suna

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2020
3
5
30
Merhabalar konuyu nereye açacağım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim mememde benim hissettiğim 3 4 aydır sızlama batma gibi ağrı acı oluyordu ama sürekli değil arada bir elimle bi kaç kez yokladım ama alt tarafa hiç bakmadım bişey gelmedi uzanırken alt tarafa baktığımda elime bi sertlik geldi şehir hastanesine gittim eliyle muayene de korkuttu beni elime pütürlü geldi biz böyle olmasını sevmiyoruz ultrason mr kan istedi kan verdim ultrason 13 ün de daha mr da adetin 12. Günü daha giremedim bana imkanın varsa bir yerde en azından git ultrason çektir dedi özele gittim evet bi kitle var dedi ama iyi huylu olarak görüyorum dedi bi de lenf noduna reaktif yazmış yani orada da lenf de büyüklük var yanlış hatırlamıyorsam kitle 14.5 mm reaktif lenf dediği de 14 16 mm di oda o aralarda kağıt şuan yanımda değil ama solid kitle kanser yazıyor ve lenf olarak da birleştirip baktığım da kanser var yayıldı yazıyor baktığım da çok korkuyorum yaşım 30 a gireceğim 2 tane çocuğum var 2 sini de emziremedim 1 ay kadar sağdım sadece sonra mama çünkü benim doğuştan memelerimin ucu gömük yani az çıkıyor gibi oluyor gidiyor. Aile de meme kanseri teşhisi konan teyzemin kızı başka yok lütfen bilgisi olan böyle olup da hem solid hem lenf yazan başına gelen varsa sonuçlar nasıl çıktı ?? Yarın değil bir gün hem devlet hem özele ultrason randevum var bu arada ..

Merhabalar gene ben okuyan olursa diye yazmak istedim mucize midir ya da ne bilmiyorum bugün regl oldum bu arada ben regl öncesi 1 hafta öncesi sertlik fark ettim devlet sadece eliyle muayene de kitle dedi özele gittim kitle dedi fakat reglimn 2. Günündeyim bugün hem onoklji hem de daha detaylı meme radyoloji doktoruna gittim.. tekrar bakıldı usg ile hiç bişey yokmuş yap nekrozu mu ne öyle bi şey dedi göğsümdeki sıradan yağı sertleşince kitle sanmışlar doopler diye bi cihaz dağa varmış ikna olmayınca onla da baktılar milimlik şeyleri dahi görüyoruz yok memen de bişey dedi yani aklınızda bulunsun adettinize 10 günmkala falan meme muayenesine gitmeyin sakın doktor da aynısınındedi bugün ya adet başladıktan bi kaç gün sonra ya da bittiysen sonra ki hafta en uygun günler bu günmüş çok şükür rahatladım elimi de gelmiyor zaten regl öncesi olan bi şeymiş darısı tüm şifa bekleyenlere ..

Merhabalar gene ben okuyan olursa diye yazmak istedim mucize midir ya da ne bilmiyorum bugün regl oldum bu arada ben regl öncesi 1 hafta öncesi sertlik fark ettim devlet sadece eliyle muayene de kitle dedi özele gittim kitle dedi fakat reglimn 2. Günündeyim bugün hem onoklji hem de daha detaylı meme radyoloji doktoruna gittim.. tekrar bakıldı usg ile hiç bişey yokmuş yap nekrozu mu ne öyle bi şey dedi göğsümdeki sıradan yağı sertleşince kitle sanmışlar doopler diye bi cihaz dağa varmış ikna olmayınca onla da baktılar milimlik şeyleri dahi görüyoruz yok memen de bişey dedi yani aklınızda bulunsun adettinize 10 günmkala falan meme muayenesine gitmeyin sakın doktor da aynısınındedi bugün ya adet başladıktan bi kaç gün sonra ya da bittiysen sonra ki hafta en uygun günler bu günmüş çok şükür rahatladım elimi de gelmiyor zaten regl öncesi olan bi şeymiş darısı tüm şifa bekleyenlere ..
Allah seni çocuklarına bağışlamış

Evet benımde adete 10 gun kala kocaman ama bır sertlık olustu
Sankı ıcerde sut bırıkmıs katılasmıs gıbı ama cevız kadar baya sert var yanı
Ultrasonla baktılar basıt kıst dedıler
Bıdaha gıttım rapora baktı basıt kıst bısey gorseler uyarırlardı dedı
Ama cok ıstıyorsan bosaltalım dedı . Yok kalsın ozaman dedım
Adet zamanı ındı kalmadı gıbı bısey
Ama ben hasta olmustum adetın ıkıncı gunu ıgne oldum adet kesıldı
Sımdı cok az ıcerden elıme bısey gelıyo gıbı ama o gunkı gıbı degıl
Bıdaha ultrason cekılcem yınede
Dedıgınız gıbı kendı kendıne gıdıyor olabılır

Ya ne kadar sevindim rabbim kimseyi korktuğuna uğratmasın

X