Meraklı Kv Sorunu... Hatta meraklı sülale sorunu!

Morusevenanne

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
837
1.051
Şurda hep okuyodumda okurken bile sinir fışkırıyodu benden hemcinslerime yapılanlar karşısında. En sonunda bende yazdım işte buraya.
Dün iftara eşimin ailesi geldi. (9 aydırda zerre kadar sevemedim, ısınamadım ve nefret ediyorum) Kv gelir gelmez heryere bakıyor, dolabıma saklama kaplarının içine, kiler dolabıma.. açıp açıp bakıyor. bikaç kez bozdum buna rağmen yapıyor! Neyse ben iftar sonrası bi yığın bulaşıkla mutfakta cebelleşirken, kulağımda içerde. Herkes camiye gitmişti, eşim ben ve annesi kaldık evde. bıraktım bulaşığı bi bakayım dedim. Ana! :KK57: Benim kayınvalide açmış yatakodamın kapısını, ışığı. içeriye bakıyor.
Zekama tüküreyim akıl edemedim Anne neye baktın demeyi! Zaman geri dönse o kadına o lafı çarpacam ama dönmüyor ki. Koridorumuz uzun, koridorun başında durdum baktım. Eşimde yanımda. Eşime bir bakış fırlattım. :KK67:o da bi an şokla saçmaladı. 'halıları kaldırmışmı diye bakıyor' dedi. geveledi yani ben annesine söz saldırısı yapmayayım diye Ne alaka? dedim... şokla o saçmaladı biliyorum. Neyse, bi anda pasratım bağlandı kadını bozmadım salak gibi. geçtim mutfağa, sinirliyim ama ! kudurcam resmen fışkırıyo gözlerimden sinir.bi ara yatakodasına gittim kapattım kapıyı oturdum sakinleşmek için. eşim geldi, çemkirdim gönderdim. Yapma lütfen ayıp olcak dedi, dahada sinirlendim.
Sonra kv çağırdı beni, danteller örmüş. Salon takımı, yatak odası takımı onları gösteriyor. Bende dedimki 'yatak odama bu yüzden mi bakmıştın, ben kendi örtülerimi kaldırdım ama ya sermiyorum artık' dedim. ama kadın hiiiiiç oralı bile olmadı. he baktım, yok bakmadım, ölesine baktım demedi bile. 2 kez tekrarladım bu lafımı. ama içim soğumadııı!!! Sonrada bildiğiniz totomu döndüm Tv izledim. hanfendide bi güzel örtülerini salonuma serdi. ayrıca benim dantellerimde serili idi annemin ördükleri. onlara öyle bi bakış atıyoki eeeh bu mu yani çeyizindeki, benimkiler daha iyi güzel güpür gibi kolay kullanırsın diye diye serdi yani. attırıverdi koltuğun üstüne benimkileri. ellemedide kaldı öyle orda paçavra giibi. böyle güzel oldu şöyle güzel oldu, ay güpür gibi örmüşüm, şöyle sereyim şunu falan filannn..
Ben pür dikkat tv'ye bakıyorum. sordu moralin mi bozuk diye, yoooo dedim. duduş kuşları gibi oturduk oturduk öbür oğlanları geldi almaya,, gitti 12'de. :KK67: o gider gitmez aldım topladım dantalleri hepsini ve tıktım poşete eşimin gözü önünde. 'ev benim değil onun sanki, insan sorar kullanır mısın diye'dedim.
Sonra Kv gidince eşimle bi kapıştık biz. Annesine ve ailesine demediğimi bırakmadım. Medeniyetin onda birinden nasibini alsaydı ailen bunların hiçbiri olmucaktı dedim. daha neleeeer neler. Sevmiyorum, istemiyorum, soğudum.pişman değilim uzak durduğuma falan filan.... Eşimse gözleri dolu dolu dinledi. Yapma etme tutma kendine yazık bana yazık çok üzülüyorum dedi. Ben anlattıkca artık haklısın dedi. Ama dedim hep böyle şeyler yapılıyo bana ve sen nadir olarak haklısın diyosun. Ailemden hepten soğuma diye her hatalarını itiraf edemiyorum diyo. ailesi bana yemeği yediler eline sağlık bile demedi. :KK43: Eşime dediler! eşim yaptı sanki yemekleri! eline sağlık Y.. Ama bi dahakine B'ye bırak o daha güzel yapar belki dedi abisi. Bende afiyet olsun ama bunu deyince şunu anladım ki beğenmemişsiniz ki bidahakine daha güzel olsun diyosunuz. Ama olsun doymuşsunuzdur inşallah ya dedim gülerek gülümseyerek hoş dille.
Evime geldiklerinde herbiri çil yavrusu gibi dağılıp nerde ne var bakıyolar ben cinnet geçiricem ya. Napabilirim daha başka? bozuyorum ama anlamıyolar. Eşimle 9 aydır mahvolduk ailesi yüzünden vallahi sinir hastası oldum. Hastanelik oldum kaçkez. Daha geçen gün acillik oldum ya. Nefes alamadım kasıldım kaldım. Artık birisi ufak bişiy yapsın uyuşup kalıyorum. suratım karıncalanıyor, kulaklarım ellerim kolum. Valla hasta oldum bildiğiniz. Eşim tamam ailesinden kopmaz, çoğunluklada benden yana. O da tamam. Eşim diyorki boşver yapsınlar cahilliklerine ver, bu yaştan sonra nasıl değiştircez. Yalvardı bana bildiniz üzülmeyelim artık nolur, kim naparsa yapsın aileler naparsa yapsın huzurlu olalım. sen üzülünce kahroluyorum, bana bağırdığında erkekliğim eziliyor gibi ağırıma gidiyor diyor. Dik duralım dedi.
Aşırı yıprandık ailesi yüzünden, hastada olduk. manevi hastada olduk, fizyolojik hastada olduk. Kalplerimiz sıkışıyor kavga sırasında inanın. O üzülüyor, kalbi başlıyor sıkışmaya oturup susuyoruz sarılıyoruz. ben ağlıyorum, öfkemden kalbim sıkışıyor batıyor göğsüme bi bıçak. fenalaşıp yatıyorum. İkimizde diyoruzki suratlarımıza, 'yaşamak istemiyorum ölmek istiyorum. Bu böyle gitmez, bu işin sonu ayrılığa gidiyor, olmaz böyle' diyoruz. Ama ben onu o beni yiyoruz kedi köpek gibi. Kocamın dizine yatıp ağlıyorum artık haftada kaç kez! Ben nasıl alışcam bu aileye. Nasıl ısınacağım? Napabilirim yuvamı korumak için. Eşim ufak tefek gaflete düşüyor ailesi için beni üzüyor ama her zaman değil. Mesela bana göre, annesini bakarken gördü ya hani o da benle bir. '' Anne napıyosun! orası bizim mahremimiz bi daha izin almadan bakma! neyi kontrol ediyosunki??'' demeliydi. ama demedi adam.
Bunu unutmam, ya sen söylicen ya ben dedim. ve dicemde, geçen gün yaptığın hareket içimden atamadım bi daha benim yatakodamı kontrol etme anne diyesim var.
Bu daha dünki olay. 9 aydır nice saçmalıkları oldu hepsinin.
Tüm düğün takımı emanet edip balayına gittim, döndüğümüzde dedilerki biz hepsini saydık hepsini abinize verip aileyiz üçün beşin lafı olmaz, abinin borcu var dediler. VERMEDİM. Vermedim ama ok gibi saplandı beynime bu aptallıkları. Bana 10 kuruş dahi elime verende olmadı, hep eşim verdi aldı sattı. almasınlar tamam çocuk değilim lanet olsun almasınlar, ama 10 kuruş avcuma vermedikleri gibi, aldığım her evime eşyamda köstek oldular. beyaz eşyalarımı alırken çıkarmadıkları rezalet kalmadı. bana spotcudan alalım dediler ya!! yeni geline, çeyize spot eşya!!
Evlerine borç gelir sgk'dan bize derler ödeyin.Ödemedik.
Beyaz eşyalarım takılmadı 9 ay elektirik arızasından. onca para verdim arızalanırsa garantiye girmiyor diye. beyaz eşyasız 9 ay idare ettim ben! İdare ettim ama, geldiler buzdolabımı istediler. Büyük oğlan çamaşır makinası aldı sizde buzdolabını verin dediler. VERMEDİM. ailem aldı onu bana dedim.
Ben evlerine giderim biride hoşgeldin demez. Bayramda kaynıma bayramın mübarek olsun derim sanada iyi bayramlar demedi bile baktı ayı gibi suratıma. Bana demedi, kalktı gitti dıdının dıdısı akrabasına bayramın mübarek olsun yenge dedi.
Evlerine gittiğimde kayınpeder sürekli küfür eder kızar herşeye. bel altı aşırı kötü küfürler hemde! bacağını ayırır yatar. bi ayağı koltukta öbürü koltuğun tepesinde ayırır yatar.
Eşimle sıkıntılı olduğumu bazen kaynanaya çıtlatırım aman sen sus aman sen kadınsın aman sen çeneni açma der. sen sus kadınsın der. öle deyince kestim anlatmayı zaten zerre anlatmıyorum.
Evlerinde salata yaparım hiçbiri ağzına sokmaz. hal böle olunca yemeği nasıl yapim orda, hayatta yapmam zaten.
Elimde poşet varsa açar bakar kadın içine..
Çantamı bile dururken açar bakar!! bi gün açtı yine dururken, baktı bu ne bu ne bu ne ? Bende dedim; para mı aradın anne? Para orda değil al bak burda dedim çıkardım verdim. Ay ben ne parası bakim kızım patik koycaktım çantanadaaa..... Çantada nolur ki paradan başka? hem sen bana ver patiği ben çantama koymucam onu dedim.
Napim ben ya? aşırı mı tersleyeyim. onlar gibi ayı gibi davranıp kalp mi kırayım. küt diye lafımı indireyim. herşeye rağmen hiçbirine hakaret etmedim, suratım asıktır, moralsiz keyifsiz dururum anlaşılır suratımdan, ama laf olarak bişi hiç demedim. Desem, bozuşsak yani bildiğin mutlu huzurlu olur muyuz kocamla :KK43:
Yani garip şekilde kocamla anlaşmazlığa düşüyorum. ona bazen normal geliyo olanlar, bana hakaret geliyo.
Kültür farkı mı bu bilmiyorum. her annesigile gitmek istediğinde kavga ediyoruz. ben istediğimde gidilcek diye dikleniyo bazen. Hür şekilde saatlerce oturmak istiyorum ailemin yanında diyo. Bende istemiyorum napimmm :KK43: ailesi zor ama elbet eşimde zor. bana ters gelen huyları varrr. Benim ailem uzakta, ben göremiyorum sende görmeyver haftada 3-4 kez diyorum. haftada 1 gidiyoruz ben istemediğim için. Ben seni ailene bayramda seyranda götürüyorum, sende benimkine gitcen diyo. buyur burdan yak :KK20: tabiiki gidicem aileme onlar uzak şehirdeler. onun ailesi burnumun dibinde! Kocamda saçmalıyo bazen, oda çok üzüyo beni. hem ailesi hem kocam artık kaldıramıyorum.

Dün akşam bağrış çağrış ağla zırla, tatlıya bağladık. Birbirimizden huzur dilendik resmen ve komik gelmesin ama kağıda döktük sözlerimizi, isteklerimizi. söz veriyoruz yazdık altına. Bundan sonra tartışma ortamı oluştuğu anda farklı odalara çekilip sakinleşene kadar çıkmama sözü verdik. Sesini yükseltip tartışan bağıran çağıran 250 tl verecek ev kumbaramıza. Yani çocukca belki ama yol bulamıyoruz başka.
Aile danışmanına gidelim bile dedik. ve gidicemde yani. Kocama diceklerki, ya Y beyfendi kişisi, siz aptal mısınız abartıyosunuz. B hanıma yüklenmeyin.. dicekler bunu ona ve ben bunu sırf duymak için yine gidicem...

Konu içersinde dedi dedim demedi demiş diyor dedi didididi oldu farkındayım, affola... :KK43:

Sonradan ilave etmek istedim; çeşitli komplikasyonlara sahip 9 yıldır şeker hastasıyım. Üzüldüğümde ve stresim olduğunda inanılmaz şekerim yükseliyor.. birde diyabetimle mücadele ediyorum şu hayatta yani.

Tekrar bir ilave daha : en başta yazarken hep üstün körü yazdım gittim ama burda yorumlar geldikce bişeyler aklıma geliyor. Ben aylar önce yatak odamdan yumak halinde düğümlenmiş ipler bulmuştum çeşitli ücra yerlerden. ben koymadım, annemde koymadı. evime girenlerden biri koydu muhakkak, asla inanmam hacı hoca işlerine ama buldum yani. nerden geldi o ip evime. koyan gerizekalımıydı temirlerken bulamıcam mı sandı bilmiyorum. ilk bulunca araştırmaya başlayıncada gadrop arkasına tıkıştırılmış, bazamın üstündeki sert zeminle arasındaki boşluğa sıkıştırılmış falan filan. kim ne amaçla yaptı zerre umrumda değil ama, bu da oldu yani. diyosunuz ya baksa yatakodana nolacak ama işkilleniyorum paranoyak gibi elimde değil.

Son düzenleme:
Esinle hic bir sorunun yok ve okudugum kadariyla anlayisli bir ese sahipsin bosuna baskalari yüzünden esinle huzurunu bozma..

Annesine gelince sert bir dile söyle kadina hosuna gitmedigini , ve hoslanmadigini bu tür hareketlerden bir söylersin iki söylersin sonunda anlar..

Kendini doldurma kendine zarar veriyosun sonuc olarak ..

Ne tuhaf bir aile. Kilere niye bakıyor,yatak odanızı niye kontrol ediyor?
Çantaya bakmak zaten ayrı bir olay.
Ne denir bilemedim. Eşiniz demiyorsa 'anne yatakodamızda ne işin var'diye siz söyleyin sertçe. Kilerinizi çantanızı karıştırırken sertçe söyleyin ne arıyorsun anne diye.
Yemeği beğenmemek ne demek? İnsan beğenmesede eline sağlik der yahu,emek vermişsiniz.
Görgüsüzler belliki,çok haklısıniz kızmakta,eşiniz uyarmıyorsa siz uyarın diyeceğim, baska yol gelmedi aklıma zira bende nefret ederim eşyalarımın karıştırılmasindan.

Çok dolmuşsun ya ne desem bilemedim. eşin çaresiz sanırım duygusal. Yine senden yana ama orayı da kıramıyor. Diyemiyor işte adam ne deveyi güdüyor ne gidiyor. Öyle böyle idare etmek lazım. Yaşları var, eşin iki arada. Sen haklısın ama bazen en kötüsü bu oluyor haklı olduğunu tüm dünya biliyor ama bir şey yapamıyorsun farklı şartlardan dolayı. eşin sana karşı bir kırılgan savunma geliştirmiş bu konuda çekiniyor senden hemen bahane buluyor falan kırmak istemiyor da seni. En iyi çözüm sende ya onları deli sayıp eşinle bir olup gülü geçeceksin ya da sinirini çıkaracaksın her seferi sinir harbi. Sana zarar. Allah bilsin de idare et en iyisi, eşinle huzurluysan en iyisi bu. Allah kolaylık versin..

Ne var yani baktıysa ? ne düşünüyorsun , yediğini mi düşünüyorsun?
öte yandan ne var yatak odanızda mahremınızde? birde siz sadece yatak odanızda sevişiyorsunuz galiba sizin fikre göre biz eve kimseyi almayalım aman mahrem aman kacmasın büyüsü

Gercekten annen baksaydı ne olurdu ? bakalım heves etmısdır bakmıstır , senın evınse onunda oglunun evı yanı kadın kotu nıyetlı olsa sana dantel orup verır mıydı?
Belli ki saf karşısındakinin cigerini tanımamış daha . tanısa eyvallah edermi elin kaprisli kızına?

Öte yandan kocanızın yerınde olsam yatak odasında ona cemkırırken sanırım senı rezıl ederdım.
Ha o kocanız yakındır sızı havaya atıp tutmayışı.
Size gelince siz bu kadar değer veriyorsunuz ki milletin laflarıyla hastanelik oluyorsunuz demek ki, sınır hastası oldum demişssiniz demek ki öyleydiniz çünkü net söylüyorum bu söylediklerinizde hiç birşey yok hiç hemde.
Aileniz biliyor mu bunları ? zira benim annem beni evire cevire döverdi bu olanları, taktıklarımı , söylediklerimi takındığım tavrı duysaydı.Size kimse akıl vermiyor mu arkadaşım?

Son düzenleme:
eşin senin yanında sonuçta...sende onu üzme kendinde üzülme..
bence mutluluğun için eşini dinlemelisin
son aldığımız kararla dünya yıkılsa dönüp noluyo demiycez güya. Yani bunu yapmak için elimizden geleni yapıcaz inşallah. Umarım başarırız.

Madem anlaşamıyorsunuz neden kv ve ailesiyle bu kadar sık görüşüyorsunuz?
eşiniz üzüldüğünüzü görüyorsa hayatım ben annemlere gidicem desin gitsin sizi sürüklemesin
o haftada 2 kere gidiyosa gitsin siz ayda bir uğrayın mesela.
bunun ayarını yapabilir eşiniz.

Bence de terapiste gidin. Sizde biraz eski beni gördüm. Çok hırçınsınız. Aile terapistinden ummadığınız şeyler duyabilirsiniz.
evet ben hırçınım kabul ediyorum bunu. çünkü hep annem der, eşimede demişti aşırı hırçın diye. çocukluğum hırçınlıkla geçti, tabiiki kişisel huylarıma ve hayatıma etkisi büyük. olumsuzluğu daha büyük ama, o yüzden kişilikler yüzündende yıpranıyoruz ve şart görüyorum terapisti.

Esinle hic bir sorunun yok ve okudugum kadariyla anlayisli bir ese sahipsin bosuna baskalari yüzünden esinle huzurunu bozma..

Annesine gelince sert bir dile söyle kadina hosuna gitmedigini , ve hoslanmadigini bu tür hareketlerden bir söylersin iki söylersin sonunda anlar..

Kendini doldurma kendine zarar veriyosun sonuc olarak ..
hiç bugüne kadar sert çıkmadım, gülerek ve hoşlukla dedim. ama artık serte başvurcam. zira çok tuhaf geliyor bazı şeyler.

Bende burda herkes gibi eşini üzme diycem.. Onun ailesi atsa atamaz satsa satamaz.. Sevmiyosun anlıyorum da eşin için idare ediceksin yada adam akıllı konuşucaksın.. Eşinle hiç bi probleminiz yok aslında 3. şahıslar yüzünden huzurunuzu kaçırıyosunuz kesinlikle değmez..

Şurda hep okuyodumda okurken bile sinir fışkırıyodu benden hemcinslerime yapılanlar karşısında. En sonunda bende yazdım işte buraya.
Dün iftara eşimin ailesi geldi. (9 aydırda zerre kadar sevemedim, ısınamadım ve nefret ediyorum) Kv gelir gelmez heryere bakıyor, dolabıma saklama kaplarının içine, kiler dolabıma.. açıp açıp bakıyor. bikaç kez bozdum buna rağmen yapıyor! Neyse ben iftar sonrası bi yığın bulaşıkla mutfakta cebelleşirken, kulağımda içerde. Herkes camiye gitmişti, eşim ben ve annesi kaldık evde. bıraktım bulaşığı bi bakayım dedim. Ana! :KK57: Benim kayınvalide açmış yatakodamın kapısını, ışığı. içeriye bakıyor.
Zekama tüküreyim akıl edemedim Anne neye baktın demeyi! Zaman geri dönse o kadına o lafı çarpacam ama dönmüyor ki. Koridorumuz uzun, koridorun başında durdum baktım. Eşimde yanımda. Eşime bir bakış fırlattım. :KK67:o da bi an şokla saçmaladı. 'halıları kaldırmışmı diye bakıyor' dedi. geveledi yani ben annesine söz saldırısı yapmayayım diye Ne alaka? dedim... şokla o saçmaladı biliyorum. Neyse, bi anda pasratım bağlandı kadını bozmadım salak gibi. geçtim mutfağa, sinirliyim ama ! kudurcam resmen fışkırıyo gözlerimden sinir.bi ara yatakodasına gittim kapattım kapıyı oturdum sakinleşmek için. eşim geldi, çemkirdim gönderdim. Yapma lütfen ayıp olcak dedi, dahada sinirlendim.
Sonra kv çağırdı beni, danteller örmüş. Salon takımı, yatak odası takımı onları gösteriyor. Bende dedimki 'yatak odama bu yüzden mi bakmıştın, ben kendi örtülerimi kaldırdım ama ya sermiyorum artık' dedim. ama kadın hiiiiiç oralı bile olmadı. he baktım, yok bakmadım, ölesine baktım demedi bile. 2 kez tekrarladım bu lafımı. ama içim soğumadııı!!! Sonrada bildiğiniz totomu döndüm Tv izledim. hanfendide bi güzel örtülerini salonuma serdi. şöyle güzel oldu, ay güpür gibi örmüşüm, şöyle sereyim şunu falan filannn..
Ben pür dikkat tv'ye bakıyorum. sordu moralin mi bozuk diye, yoooo dedim. duduş kuşları gibi oturduk oturduk öbür oğlanları geldi almaya,, gitti 12'de. :KK67: o gider gitmez aldım topladım dantalleri hepsini ve tıktım poşete eşimin gözü önünde. 'ev benim değil onun sanki, insan sorar kullanır mısın diye'dedim.
Sonra Kv gidince eşimle bi kapıştık biz. Annesine ve ailesine demediğimi bırakmadım. Medeniyetin onda birinden nasibini alsaydı ailen bunların hiçbiri olmucaktı dedim. daha neleeeer neler. Sevmiyorum, istemiyorum, soğudum.pişman değilim uzak durduğuma falan filan.... Eşimse gözleri dolu dolu dinledi. Yapma etme tutma kendine yazık bana yazık çok üzülüyorum dedi. Ben anlattıkca artık haklısın dedi. Ama dedim hep böyle şeyler yapılıyo bana ve sen nadir olarak haklısın diyosun. Ailemden hepten soğuma diye her hatalarını itiraf edemiyorum diyo. ailesi bana yemeği yediler eline sağlık bile demedi. :KK43: Eşime dediler! eşim yaptı sanki yemekleri! eline sağlık Y.. Ama bi dahakine B'ye bırak o daha güzel yapar belki dedi abisi. Bende afiyet olsun ama bunu deyince şunu anladım ki beğenmemişsiniz ki bidahakine daha güzel olsun diyosunuz. Ama olsun doymuşsunuzdur inşallah ya dedim gülerek gülümseyerek hoş dille.
Evime geldiklerinde herbiri çil yavrusu gibi dağılıp nerde ne var bakıyolar ben cinnet geçiricem ya. Napabilirim daha başka? bozuyorum ama anlamıyolar. Eşimle 9 aydır mahvolduk ailesi yüzünden vallahi sinir hastası oldum. Hastanelik oldum kaçkez. Daha geçen gün acillik oldum ya. Nefes alamadım kasıldım kaldım. Artık birisi ufak bişiy yapsın uyuşup kalıyorum. suratım karıncalanıyor, kulaklarım ellerim kolum. Valla hasta oldum bildiğiniz. Eşim tamam ailesinden kopmaz, çoğunluklada benden yana. O da tamam. Eşim diyorki boşver yapsınlar cahilliklerine ver, bu yaştan sonra nasıl değiştircez. Yalvardı bana bildiniz üzülmeyelim artık nolur, kim naparsa yapsın aileler naparsa yapsın huzurlu olalım. sen üzülünce kahroluyorum, bana bağırdığında erkekliğim eziliyor gibi ağırıma gidiyor diyor. Dik duralım dedi.
Aşırı yıprandık ailesi yüzünden, hastada olduk. manevi hastada olduk, fizyolojik hastada olduk. Kalplerimiz sıkışıyor kavga sırasında inanın. O üzülüyor, kalbi başlıyor sıkışmaya oturup susuyoruz sarılıyoruz. ben ağlıyorum, öfkemden kalbim sıkışıyor batıyor göğsüme bi bıçak. fenalaşıp yatıyorum. İkimizde diyoruzki suratlarımıza, 'yaşamak istemiyorum ölmek istiyorum. Bu böyle gitmez, bu işin sonu ayrılığa gidiyor, olmaz böyle' diyoruz. Ama ben onu o beni yiyoruz kedi köpek gibi. Kocamın dizine yatıp ağlıyorum artık haftada kaç kez! Ben nasıl alışcam bu aileye. Nasıl ısınacağım? Napabilirim yuvamı korumak için. Eşim ufak tefek gaflete düşüyor ailesi için beni üzüyor ama her zaman değil. Mesela bana göre, annesini bakarken gördü ya hani o da benle bir. '' Anne napıyosun! orası bizim mahremimiz bi daha izin almadan bakma! neyi kontrol ediyosunki??'' demeliydi. ama demedi adam.
Bunu unutmam, ya sen söylicen ya ben dedim. ve dicemde, geçen gün yaptığın hareket içimden atamadım bi daha benim yatakodamı kontrol etme anne diyesim var.
Bu daha dünki olay. 9 aydır nice saçmalıkları oldu hepsinin.
Tüm düğün takımı emanet edip balayına gittim, döndüğümüzde dedilerki biz hepsini saydık hepsini abinize verip aileyiz üçün beşin lafı olmaz, abinin borcu var dediler. VERMEDİM. Vermedim ama ok gibi saplandı beynime bu aptallıkları. Bana 10 kuruş dahi elime verende olmadı, hep eşim verdi aldı sattı. almasınlar tamam çocuk değilim lanet olsun almasınlar, ama 10 kuruş avcuma vermedikleri gibi, aldığım her evime eşyamda köstek oldular. beyaz eşyalarımı alırken çıkarmadıkları rezalet kalmadı. bana spotcudan alalım dediler ya!! yeni geline, çeyize spot eşya!!
Evlerine borç gelir sgk'dan bize derler ödeyin.Ödemedik.
Beyaz eşyalarım takılmadı 9 ay elektirik arızasından. onca para verdim arızalanırsa garantiye girmiyor diye. beyaz eşyasız 9 ay idare ettim ben! İdare ettim ama, geldiler buzdolabımı istediler. Büyük oğlan çamaşır makinası aldı sizde buzdolabını verin dediler. VERMEDİM. ailem aldı onu bana dedim.
Ben evlerine giderim biride hoşgeldin demez. Bayramda kaynıma bayramın mübarek olsun derim sanada iyi bayramlar demedi bile baktı ayı gibi suratıma. Bana demedi, kalktı gitti dıdının dıdısı akrabasına bayramın mübarek olsun yenge dedi.
Evlerine gittiğimde kayınpeder sürekli küfür eder kızar herşeye. bel altı aşırı kötü küfürler hemde! bacağını ayırır yatar. bi ayağı koltukta öbürü koltuğun tepesinde ayırır yatar.
Eşimle sıkıntılı olduğumu bazen kaynanaya çıtlatırım aman sen sus aman sen kadınsın aman sen çeneni açma der. sen sus kadınsın der. öle deyince kestim anlatmayı zaten zerre anlatmıyorum.
Evlerinde salata yaparım hiçbiri ağzına sokmaz. hal böle olunca yemeği nasıl yapim orda, hayatta yapmam zaten.
Elimde poşet varsa açar bakar kadın içine..
Çantamı bile dururken açar bakar!! bi gün açtı yine dururken, baktı bu ne bu ne bu ne ? Bende dedim; para mı aradın anne? Para orda değil al bak burda dedim çıkardım verdim. Ay ben ne parası bakim kızım patik koycaktım çantanadaaa..... Çantada nolur ki paradan başka? hem sen bana ver patiği ben çantama koymucam onu dedim.
Napim ben ya? aşırı mı tersleyeyim. onlar gibi ayı gibi davranıp kalp mi kırayım. küt diye lafımı indireyim. herşeye rağmen hiçbirine hakaret etmedim, suratım asıktır, moralsiz keyifsiz dururum anlaşılır suratımdan, ama laf olarak bişi hiç demedim. Desem, bozuşsak yani bildiğin mutlu huzurlu olur muyuz kocamla :KK43:
Yani garip şekilde kocamla anlaşmazlığa düşüyorum. ona bazen normal geliyo olanlar, bana hakaret geliyo.
Kültür farkı mı bu bilmiyorum. her annesigile gitmek istediğinde kavga ediyoruz. ben istediğimde gidilcek diye dikleniyo bazen. Hür şekilde saatlerce oturmak istiyorum ailemin yanında diyo. Bende istemiyorum napimmm :KK43: ailesi zor ama elbet eşimde zor. bana ters gelen huyları varrr. Benim ailem uzakta, ben göremiyorum sende görmeyver haftada 3-4 kez diyorum. haftada 1 gidiyoruz ben istemediğim için. Ben seni ailene bayramda seyranda götürüyorum, sende benimkine gitcen diyo. buyur burdan yak :KK20: tabiiki gidicem aileme onlar uzak şehirdeler. onun ailesi burnumun dibinde! Kocamda saçmalıyo bazen, oda çok üzüyo beni. hem ailesi hem kocam artık kaldıramıyorum.

Dün akşam bağrış çağrış ağla zırla, tatlıya bağladık. Birbirimizden huzur dilendik resmen ve komik gelmesin ama kağıda döktük sözlerimizi, isteklerimizi. söz veriyoruz yazdık altına. Bundan sonra tartışma ortamı oluştuğu anda farklı odalara çekilip sakinleşene kadar çıkmama sözü verdik. Sesini yükseltip tartışan bağıran çağıran 250 tl verecek ev kumbaramıza. Yani çocukca belki ama yol bulamıyoruz başka.
Aile danışmanına gidelim bile dedik. ve gidicemde yani. Kocama diceklerki, ya Y beyfendi kişisi, siz aptal mısınız abartıyosunuz. B hanıma yüklenmeyin.. dicekler bunu ona ve ben bunu sırf duymak için yine gidicem...

Konu içersinde dedi dedim demedi demiş diyor dedi didididi oldu farkındayım, affola... :KK43:

off sorunlarımız ortak :KK43: biz de artık yapacak bişey bulamıyoruz, ne zaman eşimin ailesinden birine gidecek olsak ben çok geriliyorum ve beraberinde kavga çıkıyo. çünkü gerçekten çok cahil insanlar, küçümsemek değil bu üzerimdeki bi gömleği bile sorgular dururlar. ne zaman aldın? nerden aldın? kaça aldın?!! sinir oluyorum, hep alınmalar kırılmalar her hareketimin altından bişeyler aramalar.

biz de her tartışma sonunda salya sümük ağlayıp barşıyoruz ikimiz de çok pişman oluyoruz ama çözüm de yok. söz veriyoruz tartışmayalım, kavga etmeyelim diye ama yok yine aynı. artık gün sayıyorum şu kadar zamandır kavga etmiyoruz diye. 8 gün oldu :)

ama biz bugün görümce cadısına gidicez bakalım yine neler çıkarcaklar

Ne tuhaf bir aile. Kilere niye bakıyor,yatak odanızı niye kontrol ediyor?
Çantaya bakmak zaten ayrı bir olay.
Ne denir bilemedim. Eşiniz demiyorsa 'anne yatakodamızda ne işin var'diye siz söyleyin sertçe. Kilerinizi çantanızı karıştırırken sertçe söyleyin ne arıyorsun anne diye.
Yemeği beğenmemek ne demek? İnsan beğenmesede eline sağlik der yahu,emek vermişsiniz.
Görgüsüzler belliki,çok haklısıniz kızmakta,eşiniz uyarmıyorsa siz uyarın diyeceğim, baska yol gelmedi aklıma zira bende nefret ederim eşyalarımın karıştırılmasindan.
di mi. bazı insanların hoşuna gitmez evinin karıştırılmasıı. bu anormal bişi değil dimi ya. :KK43:

Olayları fazla abartıyorsunuz. Evet yapılanlar gerçekten yanlış ama sini krizine girmeye gerek yok BAZILARINDA. Siz zaten yapacağınızı yapmışsınız, onlara uymamışsınız, susup oturmamışsınız. Gereken şeyler söylenmiş ama anlamıyorlarsa başka ne yapılabilir? Bağları kopartamazsınız, siz koparsanız eşiniz tek gitse daha mutlu olacaksanız öyle yapın bence.

Bu arada anlatmadan geçemeyeceğim. Annem 1 yıl sonra ilk defa evime ziyarete gelmişti. Gelmeden önce e dolapları açıp bakacağını bildiğim için eşime dolabını düzeltmesini annemin bakacağını söyledim. Eşim de alışkın değil kayınvalide ölse bakmaz çünkü öyle bir kadın. Benim annemse neyi nereye yerleştirsek daha iyi olur diye fikir vermek için bakar. Bekarken de dolaplarıma bakar, şunu şuraya alsan bunu da buraya koysan daha iyi olur derdi.
Eşim önce bi itiraz etti, neden bakacakmış, söyle bakmasın, olur mu öyle şey diye köpürdü. Ben de biraz tabiri caizse kuyruğunu kıstırdım onun, donuna kadar düzelt demiyoruz kadın oturup senin eşyalarını karıştıracak değil dolaplar nasılmış içleri büyük mü diye bakacak altı üstü dedim. Ayrıca ev yerleştirme olayı olsaydı bakılmayacak mıydı o dolap içlerine, benimki geç kalınmış bir durum sadece dedim. Sonra paşa paşa düzeltti.

Ayrıca benim annem de böyle kullanmayacağım bir sürü ıvır zıvır verdi ve hala veriyor. Geldiğine de yaptığı ahşap boyamalardan getirmişti, şuraya koy buraya koy getirin asalım falan dedi. Eşim "bakalım kullanacak mıyız" gibi bir şey deseydi, yahut böyle aşırı bir tepki verseydi her şeyi önüme alır yerlere atar parçalar "mutlu musun şimdi" derdim ve ömrüm boyunca da kin beslerdim.

O benim ailemin bazı müdahaleci huylarına ses çıkarmadı, ben onun ailesinin eşyalarının bizde olmasına ve yeni geline bırakın spotçular çarşısından eşya alınmasına bir bardak dahi alınmamasına ses çıkarmadım ( ses çıkarmadım dediysem büyük tepki vermedim ama üzüldüğümü, sıkıldığımı söyledim). Evlilikte karşılıklı bazı durumları tolere edebilmek önemliymiş 1 senelik sıkıntılardan sonra bunu öğrendim. Ayrıca aileler hakkında her düşündüğünüzü söylememeniz de önemliymiş. Bazı şeyler içinizde kalmalı çünkü bir gün size "sen zaten ailemi hiç sevmedin, istemedin" olarak dönmesi çok olası.
Aİlesinin durumunun size özel değil de huy olduğunu bilirseniz daha objektif düşünürsünüz bence.
Eşinizle konuşabiliyor ve çözüm arıyorsunuz bakın bu güzel bir durum. Oturup konuşun ailesini de yermeyin, görgüsüz, ayı bile olsalar ailesi onun. Atamaz satamaz.
Gidip gelmeleri azaltın ama gidince de kalkalım gibi baskı yapmayın mesela. Kimse ailesine gidip diken üzerinde olmak istemez.

X