Merhaba arkadaşlar ben bir buçuk senelik evliyim gebelik istiyorum ben ve eşim de hiçbir sorun olmamasına rağmen çocuğum olmuyor klomen ve çatlatma iğ

benwqqq

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2023
17
2
20
Merhaba arkadaşlar ben bir buçuk senelik evliyim gebelik istiyorum ben ve eşim de hiçbir sorun olmamasına rağmen çocuğum olmuyor klomen ve çatlatma iğnesi vuruldum etkisini göremedim en son nil bilgen e gittim oda birşeyimin olmadığını tekrar klomen verip yumurtalarını bakicaz dedi benimle aynı durumda olan arkadaşlar varmı yorum yapabilirle

Hangi tahlillerin sonucuna göre bir şeyiniz olmadığı söylendi? Normalde 1 sene hiç gebelik oluşmazsa tüp bebek servisine yönlendirirler. Siz gittiniz mi? Size hormon testi, eşinize spermiogram testi yapıldı mı? HSG Rahim filmi çekilip tüpleriniz kontrol edildi mi? Smear testi yapıldı mı?

Merhaba arkadaşlar ben bir buçuk senelik evliyim gebelik istiyorum ben ve eşim de hiçbir sorun olmamasına rağmen çocuğum olmuyor klomen ve çatlatma iğnesi vuruldum etkisini göremedim en son nil bilgen e gittim oda birşeyimin olmadığını tekrar klomen verip yumurtalarını bakicaz dedi benimle aynı durumda olan arkadaşlar varmı yorum yapabilirle
Merhaba canım aynı sekilde bizdede sorun olmadı doktorum klomen duphaston coraspirin ve hormonlara iyi gelen guatir ilacı verdi bunları kullan su tarihlerde birlikte olun dedi bidahaki ay gel dedi çok duymuştum klomenle hamile kalnlari çok şükür rabbim nasip etti bu ilaçlar sayesinde rabbim sizede nasip etsin inşallah 🤲 diyeceğim tek şey gerçekten stresten uzak olun ve eğer alabilirsiniz karı koca için ayı bir bal karısımi var biz onuda kullandık faydasını gördük canım

Merhaba canım aynı sekilde bizdede sorun olmadı doktorum klomen duphaston coraspirin ve hormonlara iyi gelen guatir ilacı verdi bunları kullan su tarihlerde birlikte olun dedi bidahaki ay gel dedi çok duymuştum klomenle hamile kalnlari çok şükür rabbim nasip etti bu ilaçlar sayesinde rabbim sizede nasip etsin inşallah 🤲 diyeceğim tek şey gerçekten stresten uzak olun ve eğer alabilirsiniz karı koca için ayı bir bal karısımi var biz onuda kullandık faydasını gördük canım
Bende çok duydum klomenle hamile kalmayı ama olmadı birinci denememde bu seferde kullanıyorum inşallah sonucunu alırım doktor bundanda sonuç almasan iki ay sonra tüp Bebege gondericem seni dedi sebepsiz kısırlık varsa dedj ilk cocugunu o şekilde getir dedi bende daha çok erken diye düşünüyorum normal gebelik için daha çok şansım var ben çok stres oluyorum bu durumda hangi macunu kullanmıştinix acaba canım

Merhaba canım rahim filmi çektirdim her iki tupumde açık hiçbir sorun yoktu hormon testi yaptım herhangi birşey çıkmadi yumurtaliklarda herhangi bir şey yok eşim butun testlerini yaptırdı hiç bir şey çıkmadı en avcılar hospıtol hastanesinde Nil bilgene gittim o bana klomen verip yumurtalarını bakicaz dedi ondan sonra olmasa iki ay sonra tüp Bebege gondericem dedi ilk çocuğun o sekilde olur diye bende tüp Bebek için daha erken olduğunu düşünüyorum

Benimde senin gibi oldu 3 ay boyunca femara ve çatlatma iğnesiyle tedavi gördüm gebe yine kalamadım. Yurt dışına çıkacaktık doktorum çatlatma iğnesinden umut kesti ve sadece iki ay daha femara kullanmamı söyledi olmazsa orda bir doktora görünmemi istedi bu arada tüp bebek uzmanı na da gittik sizin birlik işiniz yok dedi neyse . Geldim yurt dışına kafam bomboştu gezdik tozduk bir baktım hamileyim kafa rahattı çünkü . Ama bebeği iki aylıkken kaybettik. Şimdi hala deniyorum olmuyor yine bakalım hayırlısı . Ama buradaki doktor bana Q10. Ve d vitamini son olarakta l- carnitine kullanmamı önerdi doktorunuza danışıp uygun olup olmadığını sorabilirsiniz

Bende aynı durumdaydim canım sadece çatlatma iğnesi kullanmaya gerek görmedi doktorum ama Klomen kullandığım ay hamile kalamadım sonrasında akışa bıraktım olacaksa olur dedim ve Klomen sonrası ikinci ay hamile olduğumu öğrendim. Hiçbir sorun yoksa biraz stres faktörü etkiliyor ne yazıkki

Birde etkisi var mı bilmiyorum ama hamile kalmadan önce minimum gluten ve şeker kullandım yediğime ictigime dikkat ettim hatta spor programına yazıldım sonraki ay hamile olduğumu öğrendim.

Öncelikle merhaba bende sizinle aynı şekilde bir buçuk senedir çocuk istiyorum.Defalarca özel yada devlet bir çok doktora gittim eşimde de bendede hiç bir sorun olmadığını yumurtanın gayet güzel olduğunu stres yapmamam gerektiğini şöyledir vitamin verip gönderdiler hep.Araştırmalarım sonucu ben rahim filmi çekindim.Anestezili kolay bir işlem oldu.Rahim filmim de temiz çıktı yani 3. Basınçta kapalı olan tüpler açıldı denildi.Ama sonrasında maalesef yine gebelik olmadı.Çaresiz ve umutsuz tüp bebeğe yönelecektim.Üni hastanesinde bir doktor beni kafasına taktı ve çok ilgilendi.Herşeyi araştırdı.Allah razı olsun.Tanı amaçlı lakraskobi ve hsteroskobi yapmak istediğini söyledi.Sonuçra ameliyattı korktum ama Yinede doktoruma güvendiğim için tamam dedim.İyi ki de tamam demişim rahim filmimi özelde çektirmiştim sonuç temiz olmasına rağmen doktorum ameliyatta iki tüpünde girişini polipler kapatmış ve normal yolla gebe kalma ihtimalin zaten yokmuş dedi.Şimdi çatlatma tedavisi uygulayacak.inş bende kavuşurum hayalime.Demek istediğim şu bazen hiç bir şey yok diyorlar rahim filmi de tazikli su verdikleri için tazyikten dolayı polipler oynayabilir ve açık görünebilirmiş.Doktorum böylesini ilk defa gördüm iki tüpü de kapatmış dedi.size tavsiyem iyi bir doktor bulup lakraskobi ve histereskobi yaptırmanız.Bakalım bundan sonra ki süreçte beni neler bekleyecek .

Benimde senin gibi oldu 3 ay boyunca femara ve çatlatma iğnesiyle tedavi gördüm gebe yine kalamadım. Yurt dışına çıkacaktık doktorum çatlatma iğnesinden umut kesti ve sadece iki ay daha femara kullanmamı söyledi olmazsa orda bir doktora görünmemi istedi bu arada tüp bebek uzmanı na da gittik sizin birlik işiniz yok dedi neyse . Geldim yurt dışına kafam bomboştu gezdik tozduk bir baktım hamileyim kafa rahattı çünkü . Ama bebeği iki aylıkken kaybettik. Şimdi hala deniyorum olmuyor yine bakalım hayırlısı . Ama buradaki doktor bana Q10. Ve d vitamini son olarakta l- carnitine kullanmamı önerdi doktorunuza danışıp uygun olup olmadığını sorabilirsiniz

Bende çok duydum klomenle hamile kalmayı ama olmadı birinci denememde bu seferde kullanıyorum inşallah sonucunu alırım doktor bundanda sonuç almasan iki ay sonra tüp Bebege gondericem seni dedi sebepsiz kısırlık varsa dedj ilk cocugunu o şekilde getir dedi bende daha çok erken diye düşünüyorum normal gebelik için daha çok şansım var ben çok stres oluyorum bu durumda hangi macunu kullanmıştin cnm

Bende çok duydum klomenle hamile kalmayı ama olmadı birinci denememde bu seferde kullanıyorum inşallah sonucunu alırım doktor bundanda sonuç almasan iki ay sonra tüp Bebege gondericem seni dedi sebepsiz kısırlık varsa dedj ilk cocugunu o şekilde getir dedi bende daha çok erken diye düşünüyorum normal gebelik için daha çok şansım var ben çok stres oluyorum bu durumda hangi macunu kullanmıştinix acaba canım
Bal arı sütü ve polen karisimi canım bal satan yerlerden almıştık . inşallah rabbim herkese nasip etsin anne baba olmayı sadece stres yapmamaya çalış ilaçları kullanırken canım bende çok stresliydim niye olmuyor her ay düzenli ilişki oluyor yine olmuyor diye

doğru söylüyorsun canım kafanin rahat olması lazım bakalım şimdi klomen kullanıyorum dah önce kulandim çatlatma iğnesi de oldum bir işe yaramadı inşallah bu sefer tutar ben çok fazla vitamin ilacı kulandim biseyimin olmadığını vitamin ilacı verip gönderiyorlardi şuan folidoce kullanıyorum hayırlısı 😔

Öncelikle merhaba bende sizinle aynı şekilde bir buçuk senedir çocuk istiyorum.Defalarca özel yada devlet bir çok doktora gittim eşimde de bendede hiç bir sorun olmadığını yumurtanın gayet güzel olduğunu stres yapmamam gerektiğini şöyledir vitamin verip gönderdiler hep.Araştırmalarım sonucu ben rahim filmi çekindim.Anestezili kolay bir işlem oldu.Rahim filmim de temiz çıktı yani 3. Basınçta kapalı olan tüpler açıldı denildi.Ama sonrasında maalesef yine gebelik olmadı.Çaresiz ve umutsuz tüp bebeğe yönelecektim.Üni hastanesinde bir doktor beni kafasına taktı ve çok ilgilendi.Herşeyi araştırdı.Allah razı olsun.Tanı amaçlı lakraskobi ve hsteroskobi yapmak istediğini söyledi.Sonuçra ameliyattı korktum ama Yinede doktoruma güvendiğim için tamam dedim.İyi ki de tamam demişim rahim filmimi özelde çektirmiştim sonuç temiz olmasına rağmen doktorum ameliyatta iki tüpünde girişini polipler kapatmış ve normal yolla gebe kalma ihtimalin zaten yokmuş dedi.Şimdi çatlatma tedavisi uygulayacak.inş bende kavuşurum hayalime.Demek istediğim şu bazen hiç bir şey yok diyorlar rahim filmi de tazikli su verdikleri için tazyikten dolayı polipler oynayabilir ve açık görünebilirmiş.Doktorum böylesini ilk defa gördüm iki tüpü de kapatmış dedi.size tavsiyem iyi bir doktor bulup lakraskobi ve histereskobi yaptırmanız.Bakalım bundan sonra ki süreçte beni neler bekleyecek

Bende özelde yaptırdım anestezisiz hiç bir sorunumun olmadugini söylediler tüpler açık dediler bana hakkında hayırlısı olsun canım en yakın zamanda rabim yüzünü güldürsun

Bal arı sütü ve polen karisimi canım bal satan yerlerden almıştık . inşallah rabbim herkese nasip etsin anne baba olmayı sadece stres yapmamaya çalış ilaçları kullanırken canım bende çok stresliydim niye olmuyor her ay düzenli ilişki oluyor yine olmuyor diye
Tabi öyle stresten uzak durulması lazım bende c-life diye bir macun duydum sipariş ettim onu kullanırım diye düşünüyorum bir arkadaş tavsiye etti

Bende aynı durumdaydim canım sadece çatlatma iğnesi kullanmaya gerek görmedi doktorum ama Klomen kullandığım ay hamile kalamadım sonrasında akışa bıraktım olacaksa olur dedim ve Klomen sonrası ikinci ay hamile olduğumu öğrendim. Hiçbir sorun yoksa biraz stres faktörü etkiliyor ne yazıkki
Sadece klomen mi kullandin iğnesiz

Bende reglimin ikinci günü doktora gittim klomen verdi bittince gel dedi yumurtalara bakicam dedi geçen ay kulnadigimda iğne olmuştum Çatlatma bunda olurmu bilmiyorum doktor değiştirdim hayırlısı 😔
Eğer yumurtalar kendi catlamazsa kist olmasın diye iğne veriyor doktor ama kendi catlarsa ihtiyaç duymuyor. İnşallah bu ay müjdeli haberi alırsınız ama lütfen çok düşünmeyin ve stres yapmayın 🙏 herşey çok güzel olacak inşallah 🌸

X