Merhaba ikiz gebelik

Kelebegimx

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2022
2.885
3.728
Merhaba Arkadaşlar İkiz Gebelik olanlar Varmı Nasıl Gidiyor Hamilelik Bukantilariniz Çokmu Konuşalım

Merhaba Arkadaşlar İkiz Gebelik olanlar Varmı Nasıl Gidiyor Hamilelik Bukantilariniz Çokmu Konuşalım
Merhabalar 8haftalık hamileyim iki kese var denildi önceleri şimdi birinden kalp atışı aldık diğeri yok dün hastaneye gittim tek kesedeler dedi biri büyümüş biri küçük tekrar gelişir mi çok merak ediyorum

Canım benim 4. Hafta 2 kese göründü ilk betam yüksek olduğu için ikiz denmişti zaten nerdeyese öğrendiğimin 3. Günü acillik oldum tüm gün aralıksız kustum tansiyonum hep düştü neyse serum takıldı tabi dr ilaç verdi çok şükür ilaç topladı beni şimdi iyiyim kusma geçince tansiyonum düzeldi bakalım ne olacak kalp atışı için 13 şubat gitcem ikiz beklemiyordum şok yaşadım bakalım hayırlısı

Ben de ikiz hamileyim 11 haftam bitiyor yarın kızlar zor geçiyor valla mide bulantım aşırı fazla açım ama yiyemiyorum yediğim gibi çıkıyor ilaç kullanmama rağmen mideme hiç faydası yok bazı geceler mide ağrısından uyuyamıyorum ama ne gariptir ki karnım çıkmaya başladı galiba ikiz olduğundan kaynaklanıyor he bu arada ilk öğrendiğim tarihten itibaren 6 kilo verdim ben

11 Şubat'ta kontrolüm var belki cinsiyet tahmini söyler doktorum arkadaşlarımın çoğu 12 haftalıkken öğrendi cinsiyeti çok merak ediyorum vee 1 aydır görmüyorum en son kalp atışlarını dinlemiştim bu arada yazmayı unuttum onu da ekleyin düşük tehlikem vardı 4 hafta iğne+ ilaç kullandım ikizlerde herşeyi daha fazla yaşıyormuşuz doktorum öyle söyledi

Kuzum bende 13 haftalık oldum aynı durumdayim tek yumurtami çift yumurtami

Cinsoyeti cok merak ediyorum

Kuzum bende 13 haftalık oldum aynı durumdayim tek yumurtami çift yumurtami
Doktorum çifte benziyor bir dahaki geldiğine netlestiririz dedi ya bir de ben bu sağlık adımlarını merak ediyorum herkes diyor ki çevremdeki yani hani bu riskli gebelikleri takip eden doktorlar var ya bir de ona muayne ol diyorlar sen naptın nasıl ilerliyor bilgin var mı bu konu hakkinda

Kuzum benim çift yumurta ikizi evet normal kadın doğuma gitmiyorum ben perinatoloji riskli gebelik bakıyor çoğul gebeliklere sende ona git

Merhabalr bende 7 haftalik gebeyim tek yumurta ikizi oldugunu ogrendik ancak bulantim ve kanamam cok oldu 1 hafta hastanede yattik simdi progestan kullaniyorum cok sukur ikisinin kalp atisini da aldik cok kucuguz umarim bulantilarim gecer ve onlari saglikla kucagimiza aliriz

Ya ben normal kadın doğuma gidiyorum acaba bu sefer perinatoloniye mi gitmem gerekir ki

Merhaba, sizin perinatolojiye gitmeniz gerekiyor kontroller için.
Çoğul gebelik riskli olduğu için perinatolog takip ediyor. Sağlıkla gelsin yoldaki tüm bebekler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…