Merhaba scottish cinsi kedimiz kanepeye işeyip yatağımıza büyük çişini yapmış neden yapıyor bunu

ozkangul3012

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2023
201
-15
24
Arkadaşlar kedimiz normalde akıllıydi ilk zamanlarda yapmıyordu ancak bugün kanepeye iki kere isedi en son yatağa kakasını da yapınca artık tahammülüm kalmadı hayvan şu yapabilir diyenler olacak ancak kötü olan şu ki ben hamileyim ve sürekli kustugum hassas bir dönemdeyim anlayacağınız kediyi ya alistiracagim bir yolu varsa ya da iyi birisine sahiplendirecegim. Bu dönemde bu beni çok aşıyor. Sizce neden yapıyor nasıl düzelir bilgisi olan var mı. Kediler kizmamizdan anlarlar mi ceza vermelimiyiz

Hayvanlar, insanlardan daha çabuk duygusal değişimleri farkeden canlılardır. Hamile olduğunuz için sizdeki duygu değişimleri evcil hayvanınızı da etkiliyor haliyle. Yapılan şey bir ilgi çekme yada şımarıklık belirtisi değil. Daha çok korku tepkisi gibi geldi belki de bunların dışında bir fiziksel problemi olabilir veterinere götürdünüz mü?

Kediler cezadan anlamazlar. Sahiplendirmeyi düşünmeden önce bir veteriner muayenesi yaptırmanız çok daha iyi olur.

Arkadaşlar kedimiz normalde akıllıydi ilk zamanlarda yapmıyordu ancak bugün kanepeye iki kere isedi en son yatağa kakasını da yapınca artık tahammülüm kalmadı hayvan şu yapabilir diyenler olacak ancak kötü olan şu ki ben hamileyim ve sürekli kustugum hassas bir dönemdeyim anlayacağınız kediyi ya alistiracagim bir yolu varsa ya da iyi birisine sahiplendirecegim. Bu dönemde bu beni çok aşıyor. Sizce neden yapıyor nasıl düzelir bilgisi olan var mı. Kediler kizmamizdan anlarlar mi ceza vermelimiyiz
siz bir hayvan sever değilsiniz, belki rahatsız belki tüyü kılı boğazına kaçtı evde bir çiçek vs var mı onu yedi belki yada midesi rahatsız mamasından birşey oldu sahiplendirmek ne demek? bakamayacağınız hayvanı almayacaksınız? çocuğunuz hastalandığında ay ben uğraşamam psikolojim bozuk sahiplendireyim bunu mu diyorsunuz yoksa hastaneye götürüp bir çözüm mü arıyorsunuz? bencede çok iyi birine götürüp sahiplendirin!!!!! sevgisizliğinize hamileliğinizi bahane etmeyin! ( 3 çocuklu 3 kedi annesi olarak söylüyorum bunları !

Peki çözümü nedir her strese girdiğinde etrafa kakasını yapacak bende hamile bir şekilde kuşa kusa onu mu temizleyecegim bunu mecbur bı şekilde anlamasi gerekiyor.
Doğum yaptıktan sonra tekrar hamile kalsanız yeni doğmuş bebeginiz için de aynı şeyi söyleyecek misiniz?

Peki çözümü nedir her strese girdiğinde etrafa kakasını yapacak bende hamile bir şekilde kuşa kusa onu mu temizleyecegim bunu mecbur bı şekilde anlamasi gerekiyor.
Kocanız yok mu? O temizledin.
Ya kumu pistir, ya kumu ıslanmıştır, ya kumunda hoşuna gitmeyen bir şey vardır ya da tepki veriyordur, strese girmiştir.
Bazen yapar kediler bunu. Hamilesiniz diye ilgiyi mi kestiniz? Bazı odalara sokmuyor musunuz? Eşiniz şehir dışına mi gitti? Bunların hepsi stres yapar. Benim kedim de ne zaman annem köye gitse tepki olarak benim dolabima işer

Ay hiç sevdiğim bi cümle değil ama bi tek siz hamilesiniz dünya üzerinde sanki. Hamileyim kuşumu bıraktım hamileyim gurbette yalnızım hamileyim kedim zıçtı. Her şeyi hamilelikle yumuşatamazsınız hanımefendi. Kediye de kuşa da bakamıyorsunuz zorlama nedeniniz ne ki, verin iyi birine en azından sevgi dolu bi evde büyüsün

Kuşunuzu yanınıza almayıp kedi mi aldınız kendinize? Şu hayvanları rahat bırakın ya. Hayvanlar bizim arada ovv çok tatlı bidi bidi yapacağımız şeyler değil. Can bu ya. Siz zaten kendinize bakamıyosunuz. Yok gurbetteyim bilmem ne. Yok korunamazdım sağlık sorunumdan dolayı hamile kaldım. Vallahi o çocuk için ben dua ediyorum. Lütfen doğunca korunun. Sonra bebeğim küçük ama hamileyim kakasını yapınca bezini değiştiremiyorum konuları da bizi bekler.

Kuşunuzu yanınıza almayıp kedi mi aldınız kendinize? Şu hayvanları rahat bırakın ya. Hayvanlar bizim arada ovv çok tatlı bidi bidi yapacağımız şeyler değil. Can bu ya. Siz zaten kendinize bakamıyosunuz. Yok gurbetteyim bilmem ne. Yok korunamazdım sağlık sorunumdan dolayı hamile kaldım. Vallahi o çocuk için ben dua ediyorum. Lütfen doğunca korunun. Sonra bebeğim küçük ama hamileyim kakasını yapınca bezini değiştiremiyorum konuları da bizi bekler.
Öğrenmesi lazım altına yapmamayı. Her şeyi bu kadından bekleyemeyiz kendine gel Merve!!

X