MERHABA SERT ELEŞTİRİLERE İHTİYACIM VAR

Yanlış mı yaptım, diye düşündükçe kendi yazdıklarınızı okuyun.
Sonlara doğru insana kusma isteği geliyor adamların yaptıklarından.
Elbette tekrar seveceksiniz. Bunları düşünmek için erken, kurtulduğunuza şükredin. Zaman herşeyin ilacı.

Atacak çamur bulamayınca hep maddiyattan suçluyorlar zaten. Bana da zengindi , para için bıraktı vs diyorlarmış halbuki ben maaşını bile sormadım karşı tarafın. Sonra da herşeyi gönderdiğimiz halde nişanda giydiğim elbiseye varana kadar hesaplayip parasını istemişler babamdan . Halbuki biz de birsürü masraf yaptık ama aramızda bile konusu geçmedi o psikolojik çökmenin yanında aklımıza gelecek son şey buydu. Sizinki de hırs yapmıştır muhtemelen para harcatti bize sonra da bıraktı diye niye bıraktığını düşünememislerdir😏
Evet mesela sevgililer gününde de ayrılmıştım uyandığım halde kafede bağırıp çağırıp rezil ettiği için bide erkek knkasi yanında. Ondan sonra babası falan bizle konuştu. Babasına dedi ki aman baba bırak salon falan tuttuk ya vepte görüyor ondan yapıyor demişti ben şok olmustum

Evet mesela sevgililer gününde de ayrılmıştım uyandığım halde kafede bağırıp çağırıp rezil ettiği için bide erkek knkasi yanında. Ondan sonra babası falan bizle konuştu. Babasına dedi ki aman baba bırak salon falan tuttuk ya vepte görüyor ondan yapıyor demişti ben şok olmustum
Bu insanları mecbur değilsin dünyada sadece bu insanlar yok. Her şey istediğin gibi yaşa her şey sana hizmet etsin sen onlara hizmet etme senin istediğin gibi olsun onların istediği gibi olmasın. Bu yaşlar bir kere geliyor bu duygular bir kere yaşanıyor sana değer veren insanlarla olmak yerine niye böyle insanlarla olasın ki. Zaman mantık zamanı arkadaşım duygularla hiç hareket etme ki ortada da Duygu bırakmamışlar zaten

Bu insanları mecbur değilsin dünyada sadece bu insanlar yok. Her şey istediğin gibi yaşa her şey sana hizmet etsin sen onlara hizmet etme senin istediğin gibi olsun onların istediği gibi olmasın. Bu yaşlar bir kere geliyor bu duygular bir kere yaşanıyor sana değer veren insanlarla olmak yerine niye böyle insanlarla olasın ki. Zaman mantık zamanı arkadaşım duygularla hiç hareket etme ki ortada da Duygu bırakmamışlar zaten
Çok doğru dediniz

Eski konumu bilenler bilir. Düğüne 2 ay kalmışken nişanlım ve ailesi yüzün ayrılmak zorunda kaldım.
zaten herkesin de işine geldi kimse arayıp sormadı. nişanlım kişisi yüzüğü attığım güğnden itibaren karı kıza yöneldi . ( evden ağlayarak eşyalarımı getirdiğim gün alanyaya gitmiş gezip tozmalar. bide orda yaşayan eskort tipli kızları takibe alıp beğeni atmalar vs.) her gün bana inat gezme tozma storyleri)
Sorun şu ki 1 ay oldu ayrılalı hala doğru mu yaptım diye kendimle çelişiyorum ağlıyorum. bunlar normal mi. böyle sanki hiç geçmicek bir daha kimse beni sevmicek gbi
ayrılma nedenimiz: düğüne AZ kalmışken nişanlımın ve ailesinin birlikte yaşayalım diye beni zorlaması. istemediğimi söylediğim halde böyle karar almışlar. kendilerine ev alacaklardı . düğüne kadar sizin evde oturcaz düğünü yapıp gitcez dediler tamam dedim. aradan bir ay geçti 1 yıl felan oturcaz bilgin olsun dediler. bnde istemediğim için nişanlım ve ailesi 5 gün beni ne aradı ne sordular. adam yerine konulmadım. konuşmak için yanına gittim ileri geri konuştu bnde kafasına fırlattım yüzüğü. ondan sonra da ne aradılar nede sordular.
belki kabul etseydin diyenler olacak ama etmeme sebebim: daha nişanlılık döneminde bile köle olarak görülmem.
işte bize gelince bulaşık yıkamadan gidiyorsun. dükkana gelince burayı temizlemiyorsun. işte evlenince çalış bnden para isteme
bu arada çalışan okumuş biriyim iş yerlerimiz yakın 4-5 dükkan var arada aynı sektör. akşam iş çıkışı yanına gidince burayı temizlemiosun diye bağırığ aşağılayıp beni çarşıda rezil ettiği için ailesi bana laf ederken savunmadığı için. bide maaşı yok babasıyla çalışıyor harçlıkla gelip gidio sorumluluk duygusu gelişmez diye istemedim. ne vefasızlığım kaldı ne saygısılığım.
kredi ile ev alındı biz ev aldık diye onu almayız bunu almayız sürekli. bir koltuk 1 buzdolabı alındı kavga dövüş geri kalan 2. el yada benim aldığım esyalar bir sürü sey aldım daha bnden yatak odası istio. nerde yatacagız diyorum babanın evinde hiç mi koltukda yatmadın yatıver nolmuş diyo düğüne 1 tane bilezik aldılar gene laf etmedim. tüm bunlar olurken babası araba aldı. dükkana makine aldı. ve benim koltuğumun aynısından yazlıklarına aldı. hala ama akılsız başım sorguluyor doğru mu yaptım diye.
bence dogru karar almissin yüzügü atmakla aslina dönünce ne mal oldugunu olduklarini ögrenmis oldun üzülme sakin seni üzmeye cekinmeyenler icin kendini yipratma Her serrde bir hayir vardir o gider insaAllah daya iyisi gelir iyikide atmisim yüzugü diye sevinirsin

Neden hala takiptesiniz? Kendinizi cezalandiriyorsunuz resmen. Doğru olanı yaptığınızı anlamanız için Allah korusun başınıza daha ne gelmeliydi? Kendinize haksızlık edip kendi kul hakkınıza giriyorsunuz.

X