Merkel Antalya'da altın varaklı koltukları geri gönderdi

kito_

Gülümse ! ne düşündüğünü bilmesinler..
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2013
3.034
4.655
G-20 zirvesi için Antalya'ya gelen dünya liderlerinin mesajları kadar beraberindeki kişiler, kaldıkları odalar, yiyecekleri ve içecekleri de ilgi konusu oldu.
CNN Türk'ün haberine göre ABD Başkanı Obama, Antalya'da kendisi için hazırlanan özel villa yerine 'kral dairesini' tercih ederken; Almanya Başbakanı Angela Merkel'in 'sıradan bir odada' kaldı.
Obama'nın kurşun geçirmez oda camlarının ölçüsü tam beş ay önce alınarak, Amerika'dan getirildi. Banyosunda jakuziden musluğa her şey altın varaklıydı.

Odasına hem bir satranç takımı hem de sevdiği müzik CD'leri konulmuştu. Çatal bıçak takımı ile yiyecek ve içecekleri ise Amerika'dan gelmişti.

Dünyanın en güçlü liderlerinden bir başka isim, Almanya Başbakanı Merkel ise Obama'nın aksine ne kurşun geçirmez camlar istemişti ne de 'özel' bir oda.

Otel yönetimi, Merkel için hazırladıkları odaya altın varaklı mobilyalar koymuşlardı.

Merkel, odayı görünce "Lütfen bunları götürün. Bana daha günlük, sade koltuklar getirin" dedi. 3.9 trilyon dolarlık milli geliriyle dünyanın en büyük 4. ekonomisi olan Almanya'nın Başbakanı özel bir restoranda, özel kahvaltıyı da kabul etmedi.

Otelin herkese açık restoranında 'açık büfe' kahvaltı yapmayı tercih etti.

ADI YAZILI BORNOZU YANINDA GÖTÜRMEDİ

Merkel'in kullandığı 'tek özel' eşya ise isminin yazılı olduğu ve üzerinde Alman bayrağının yer aldığı 'bornoz' idi. Ancak Merkel, giderken o bornozu da otelde bırakmayı tercih etti

http://www.hurriyet.com.tr/merkel-antalyada-altin-varakli-koltuklari-geri-gonderdi-40015738

Vayy görgüsüz Obama...

Merkelcim canım sana karşı önyargılarım yıkılabilir her an bebişimmm...

Osmanlı torunu olmadıkları için bence. Osmanlı torunu olsalar o altın varaklı koltukları da sırtlayıp ülkelerine götürürlerdi.

Osmanlı torunu olmadıkları için bence. Osmanlı torunu olsalar o altın varaklı koltukları da sırtlayıp ülkelerine götürürlerdi.

Canım Angela sıkı protestan ve babası din adamı.

Proteastanlıkta hristiyanlığın en yalın ve en temiz hali. Yani din adamına, meryem anaya dua falan yok, aşırılık yok.

Hristiyanlığı övüyor bilmem ne demesinler de kadın inancı gereği aşırıya kaçmayı, lüksü vs kabul etmeyen sade bir kadın. Hep böyleydi.

Sonuçta hristiyanlıkta hak dindi bir zamanlar ve incil değiştirilse de Allah'ın ayetlerini içeren bir kitap ve hristiyanlıkta aşırılığı, lüksü, ihtişamı yasaklamıştır. Protestanlar hepten uyar buna.

Ama müslümanlar ki dinimiz aşırılığa haram derken bu durumu övmekte sakınca görmez. Arap liderini gördük adam resmen görgüsüzlüğün dibine vurdu ama sorsan müslüman...

Yanarım yanarım buna yanarım.

Canım Angela sıkı protestan ve babası din adamı.

Proteastanlıkta hristiyanlığın en yalın ve en temiz hali. Yani din adamına, meryem anaya dua falan yok, aşırılık yok.

Hristiyanlığı övüyor bilmem ne demesinler de kadın inancı gereği aşırıya kaçmayı, lüksü vs kabul etmeyen sade bir kadın. Hep böyleydi.

Sonuçta hristiyanlıkta hak dindi bir zamanlar ve incil değiştirilse de Allah'ın ayetlerini içeren bir kitap ve hristiyanlıkta aşırılığı, lüksü, ihtişamı yasaklamıştır. Protestanlar hepten uyar buna.

Ama müslümanlar ki dinimiz aşırılığa haram derken bu durumu övmekte sakınca görmez. Arap liderini gördük adam resmen görgüsüzlüğün dibine vurdu ama sorsan müslüman...

Yanarım yanarım buna yanarım.

Osmanlı torunu olmadığı için değil, müslüman olmadığı için reddetmiş yani. Ne olacak zey bizim bu gösteriş merakımız? Onu bunu bırak dünyaya rezil oluyoruz. Bu gidişlearap görgüsüzlüğü yerini türk görgüsüzlüğüne bırakacak.
Kimdi o yanında bin kişiyle gelip otel kapatan? Arap ülkelerinden birinin devlet başkanıydı değil mi?

Belki kullan at bornozdur :KK64:

Otel personeli şaşırmıştır tabii , genelde havlu , sabun , banyo terlikleri hatıra diye araklanır bizim otellerde:-)

O varaklı koltukları bende sevmiyorum Merkel , ama bu ortak görüşümüz yetmez sana kanımın kaynamasına , daha çok yolun var gönlümü kazanmak için :KK6::KK6:

Osmanlı torunu olmadığı için değil, müslüman olmadığı için reddetmiş yani. Ne olacak zey bizim bu gösteriş merakımız? Onu bunu bırak dünyaya rezil oluyoruz. Bu gidişlearap görgüsüzlüğü yerini türk görgüsüzlüğüne bırakacak.
Kimdi o yanında bin kişiyle gelip otel kapatan? Arap ülkelerinden birinin devlet başkanıydı değil mi?

Sorma ya sorma bir de Suudi Arabistan İslamiyetin doğduğu yer.

İslamiyet nere bu arap krallarının hayatı nere.

Adamların dünya yansa umru değil, Suriye ne hale geldi kılları kıpırdamadı.

Ama araplar mükemmel, arapça cennet dili pardon. Günaha girdim...

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Antalya'da gerçekleşen G20 Lider Zirvesi'ne ev sahipliği yapan Türkiye'ye başarılı organizasyondan dolayı teşekkür etti.
Merkel, G20 Lider Zirvesi kapsamında yaptığı açıklamada, G20 toplantısının gelecek yıl Çin'in Hangzou kentinde yapılacağını hatırlatarak, bugün de 2017'de Almanya'nın G20 başkanlığını üstleneceği yönünde bir karar alınacağını bildirdi.
Angela Merkel, Antalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nin çok güzel geçtiğini dile getirerek, “Ev sahipliği yapan Türkiye'ye burada her şeyi çok güzel organize ettiği için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.:KK49::KK49::KK49:

:KK48:Avrupalılar sade yaşamayı seviyor aslında sanırım.Mevlanada vs turist görüyoruz gayet sade.Bizim Türk ler avrupaya gitse mümkün değil süssüz olsun.
Vayy görgüsüz Obama...

Merkelcim canım sana karşı önyargılarım yıkılabilir her an bebişimmm...

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Antalya'da gerçekleşen G20 Lider Zirvesi'ne ev sahipliği yapan Türkiye'ye başarılı organizasyondan dolayı teşekkür etti.
Merkel, G20 Lider Zirvesi kapsamında yaptığı açıklamada, G20 toplantısının gelecek yıl Çin'in Hangzou kentinde yapılacağını hatırlatarak, bugün de 2017'de Almanya'nın G20 başkanlığını üstleneceği yönünde bir karar alınacağını bildirdi.
Angela Merkel, Antalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nin çok güzel geçtiğini dile getirerek, “Ev sahipliği yapan Türkiye'ye burada her şeyi çok güzel organize ettiği için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.:KK49::KK49::KK49:

Kakao Türkiye'nin ev sahipliği değil mevzu, mevzu başkanların tercihlerindeki unsurlar.

Yani Merkel " Türkiye berbat ağırladı, görgüsüz gibi oda hazırlamışlar, ben de hemen red ettim, Osmanlımıyım ben ayol" demesini beklemiyorduk zaten.

Erdoğana, Türkiye'ye laf edilmedi yani olay başka bil istedim..

Kakao Türkiye'nin ev sahipliği değil mevzu, mevzu başkanların tercihlerindeki unsurlar.

Yani Merkel " Türkiye berbat ağırladı, görgüsüz gibi oda hazırlamışlar, ben de hemen red ettim, Osmanlımıyım ben ayol" demesini beklemiyorduk zaten.

Erdoğana, Türkiye'ye laf edilmedi yani olay başka bil istedim..
zey..cimm bu şu demekki ben habere inanmıyorum..

Merkel, odayı görünce "Lütfen bunları götürün. Bana daha günlük, sade koltuklar getirin" dedi. 3.9 trilyon dolarlık milli geliriyle dünyanın en büyük 4. ekonomisi olan Almanya'nın Başbakanı özel bir restoranda, özel kahvaltıyı da kabul etmedi.
şu kelimeleri ve şu davranışlarını kim görmüş vede bilmiş de haber yapılmış garsonlarmı,, otel yöneticilerimi,, yoksa hürriyetin atmasyon gazetecilerimi.. :KK53::KK53::KK53:

şu kelimeleri ve şu davranışlarını kim görmüş vede bilmiş de haber yapılmış garsonlarmı,, otel yöneticilerimi,, yoksa hürriyetin atmasyon gazetecilerimi.. :KK53::KK53::KK53:

Kim görecek kakao,elbette otel yönetimidir herhalde,kadına kapısına kadar refakat edilmiştir odaya giripte o koltukları görünce böyle demesi çok normal yani..
Takma şu gazete işlerine lütfen.
Yandaş yazsaydı hee hee diyipkabulmu edecektin yoksa..

Kim görecek kakao,elbette otel yönetimidir herhalde,kadına kapısına kadar refakat edilmiştir odaya giripte o koltukları görünce böyle demesi çok normal yani..
Takma şu gazete işlerine lütfen.
Yandaş yazsaydı hee hee diyipkabulmu edecektin yoksa..
nasıl takmayayım keleşim bu tarz haberler bir bakıyorsun bunlardan çıkıyor.. ülkemizde çok güzel G20 zirvesi ı yapıldı ben gurur duydum ertesi sabah hususi aldım gazeteyi ve toplantıyı öven bir satır bile yok.. neden keleşim neden öven bir satır bile yok particiliğimizi bir kenara koyalım sen doğrucu bir kadınsın gurur duymadınmı..

Kakao nasıl yani.

Adamların kaldığı otellere gazeteci akını oldu, otel yönetimiyle konuşmuşlardır öğrenmişlerdir. Zor birşey mi bu. Gidip garsonla konuşmasına gerek yok, otel yöneticileri kuş uçsa bilir ve gazetecilere servis eder.

Mesela Emine Erdoğan yurt dışında dükkan kapatınca gazeteciler gidip haber yaptı bu da öyle bişey.

Yani böyle birşey neden uydursun, Merkel altın varaklı koltuğu red edince kim itibarsızlaşır, kim prestij kazanır, kime ne faydası var bu haberin.

nasıl takmayayım keleşim bu tarz haberler bir bakıyorsun bunlardan çıkıyor.. ülkemizde çok güzel G20 zirvesi ı yapıldı ben gurur duydum ertesi sabah hususi aldım gazeteyi ve toplantıyı öven bir satır bile yok.. neden keleşim neden öven bir satır bile yok particiliğimizi bir kenara koyalım sen doğrucu bir kadınsın gurur duymadınmı..

Ülkemde yapılan zirveden elbette gurur duyarım..
Belkide bizlerin bilmediği şeyler dönüyor olabilir,birde bu yönden bakmalı konuya..
Bizler belkide konunun sadece üst tarafını görüp okuyoruz..
Diplere inemiyoruz tabiki..

Hadi merkel böyle birşey salladı diyelim,eline birşey geçermi sence.
Bence geçmez,çünkü ona ihtiyacı yok..

Ne alaka yahu? Sen misafirliğe gidince birine memnun kalmasan da eline sağlık, her şey için teşekkürler demiyor musun? Kimin memnun kalıp kalmadığını basın açıklamasından anlayamayız.

Ayrıca koltukların değiştirilmesi doğal olarak otel yönetiminden rica edilmiştir, yani bunun haber olması ve gerçeği yansıtması gayet olası. O tuhaf altın varaklı koltuklardan pek kimse hoşlanmıyor cicim, bunu kabullenmek gayet normal. Çok kasma.

Merkel altın varaklı mobilyaları reddedince bu G-20 zirvesini kötülemek mi oluyor yapmayın Allah aşkına, bu haberde Obama'nın kurşun geçirmez camlarından, altın varaklı mobilyalara kadar kaldığı kral dairesi de yazılmış, o Kısım doğru, Merkel kısmı mı yalan? Ki haberde Merkel'in tercihleri ele alınmış, bende nefret ederim altın varaklı herşeyden, evime sokmayacaklarım listesinin başında gelir ağır, altın varaklı objeler, mobilyalar, kasvetli boğucu perdeleri de hiç sevmem. Lider olsam sade bir oda isteyenlerden olurdum, bu benim tercihimdir, ağırlanmamla alakası olmaz.

Ayrıca su götürmez bir gerçek var ki evet ülkeleri çok güzel ağırladık, güvenlik önlemleri gayet iyiydi, sıcak ve memnun edici bir ortam oluşturulmuştu.

Mevzu bu değil, Merkel'in tercihleri, yeri değil ama gösterişe şaşaya örnek olması bakımından ibretlik, dün bir program seyrettim ve içim acıdı, biz Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak susuzluktan kırılan ülkelere su kuyusu açarken ki helal olsun, o çok gösteriş meraklısı Araplar tırlar dolusu eşyalarıyla tatil yapıyor burada, tek bir Kuruş faydaları olmuyor bu coğrafyada yaşayanlara.

Bizse sadece Avrupa puuuu sana diyoruz.

X