Mersin karın germe meme toparlama ameliyatı sürecim

enigma_33

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
711
26
Merhaba kızlar
170 boyunda 71kg mım
Serüvenim 129kg ile başladı
Tüp mide ameliyatı ve spor egzersiz ve hala diyet ile 55-60 kilo verdim 5-6yıl içerisinde
(Önce tüp mide üniversite hastanesinde sonrasında da revizyonunmu imc hastanesinde dr.Ahmet tekin de oldum)
14 şubat 2024 yani 3 gün önce meme toparlama ve karın germe ameliyatı oldum.
Ameliyatımda memelerimde sadece toparlama dikleşme yapıldı ikizlerimi 1.5 yıla yakın emzirdim ve kilo alıp vermekten aşırı derecede sarktı (ameliyat öncesi 80E cuptım)
3gün önce ameliyat oldum 3,5 saat sürdü
İlk gece uyudum sondalıydım rahat geçti sadece çok şiş olmanın ağırlığı var ki hala çok ödemliyim
ameliyat ertesi gün sabah sondayı çıkardılar ve wc ye gittim kambur olarak yürüdüm elbetteki ilk kalkmada ağrışar pluyor ve sizi refakatçi ve hemşire sırtınıdan kaldırıyor. Kasıklarımda İki adet direnim vardı ikinci gecenin sabahında çıkardılar ve taburcu oldum.
Evdeyim kambur yürüyerek kenfim wc ye gidiyorum oturup kalkıyorum.
1kilo kadar sarkan göbeğim çıkarıldı liposakşın yapılmadı.
Yeniden güncel bilgi paylaşırım.

Güncelleme
Bu gün ameliyat sonrası 8.gün
Yataktan rahat şekilde çıkıp yatıyorum hala evde aktif değilim gaftada da bir kadınım var temizliğe gelen görümcem de evde yemek vs.işlerle ilgileniyor
İkizlerim var 11yaşında küçük çocuğum yok onunda rahatlığı var tabii
5.gün kendi pansumanımı kendim yaptım (batikon sürüp sargı bezi koydum)
Yarın 9.gün dr. Kontrolüm var elimden geldiği kadar az eğik duruyorum çalışan kadın olunca ev aşırı sıkıcı bana dinlenmek değil de bunalmak gibi geliyor ev ortamı yarın aracı kendim sürerek yavaş yavaş dr. Kendim gitmek niyetindeyim

Güncelleme 9.gün doktor kontrolü
Dikişlerimin kenarlarını kesti ama almadı 14.gün alıcak
Yavaşça Araç sürebilirim
Ellerimi kaldırabilir ama çok uzatmayacağım
Pansuman artık yapmayacağım
Yüryüş yapabilirim
1 litreden fazla kaldıramam
Korseyi yıkamak için 3-4 saat korsesiz ve medikal sütyensiz kalabilirm
Artık dik yürüyebilirim

Güncelleme 24.gün
Hala meme ve karnımın ödemi şişliği çoook fazla ağrım sızım yok olsa da çok az oluyor hala ağırlık kaldırmıyorum.

Güncelleme 32.gün
Hala ödemliyim tartıda hala2-3 kilo fazlam var ama onun dışında eski kıyafetlerime artık girebiliyorum

Güncelleme 55.gün

Sabah biraz koştum çok az bir sızı oldu 80/B bazı sütyenler olup bazıları olmuyor hala az da olsa memede ödemim var özellikle sağ memede ve ucu biraz gömük
Karın germe dikişlerimde hala ödemli bombe oluyor orada en iyisi 3.ayı beklemek

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle geçmiş olsun umarım herşey istediğiniz şekilde ilerlemiştir 🙏🏻 çalıştığınızdan bahsetmişsiniz işinize dönebildiniz mi süreç nasıl ilerliyor rahatça hareket edebiliyor musunuz?

Bu gün 22.gün
Kendi işimi yaptığım için kendime 3 hafta izin vermiştim ama tabii bu arada dışarı da çıkıyorum hatta bir kaç gün forum da yaptım🫣
Ama sürekli bir mesainiz varsa oturarak biraz zorlanabilir siniz
Zaten 1ay rapor alabilirsiniz diye biliyorum ben almadım
Evde yermek falan yapıyorum ağırlık kaldırmak dışında normal hayatıma devam ediyorum

Umarım istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. Çok aktif bir hayatınız var anladığım kadarıyla siz kolay kolay yaslanmazsiniz 🙂

43.gün doktor kontrolüm vardı 6.hafta bitimi herşeybyolunda
Hala ödemliyim korse ve mesikal sütyen çıktı
Ağır spor hatiç normal hayatına dön dedi

65.gün
Herşey yolunda hala ufakta olsa ödemler var
Bir haftadı tekrar koşmaya başladım (yavaş tempo ile)
Hala tartıda 2kilo fazlayım (belkide kilo almışımdır)
İz kreminin ikinci tüpüne başladım bbir tüp 50 gün gitmişti

X