Mert'in katili tutuklandı

ben de bu cani yaratigin yabanci olmadigini, aileyi tanidigini düsünmüstüm.

icim sogumadi......

cocugu varsa da Allah o mahsumlari korusun. yapitiginin acisini bizzat kendi ceksin icerde.

valla hep 3. sayfa haberleri çıkar ama ben bu haberden çok etkilendim, hiç aklımdan çıkmıyor

valla hep 3. sayfa haberleri çıkar ama ben bu haberden çok etkilendim, hiç aklımdan çıkmıyor

Çünkü bu tür olaylar çok arttı peş peşe olmaya başladı, Chess im...

Çünkü anneyiz daha çok vuruyor bizi bu tür haberler...

Ben artık idam cezasını o kadar çok destekliyorum ki, böyle sapıkların toplumdan temizlenmesini istiyorum...

Çocuklara uzanan bu pis eller kırılsın...

Idam cezasina karsiyim ama bu tur haberleri gorunce aklima gelen ilk ceza oluyor.Hapis cezasi,muebbet icimi sogutmuyor.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

simdi face baktim bursa yaziyor olay karsda olmamismiydi yani ciddi ciddi b kisimi hani günah almayalim diye...
ama ne yalan sölim suratinda bile meymenet yok :KK19:
sayet bu kisi ise gercekten agacda sallanmasini görmek isterdim ama simdi gene uydururlar birsey ruhsagligi vs. diye :KK52:
bu tür vakalari hemen idam edilse bak bakim tüm ruhsaligi iyi olmayanlar nasilda sagligina kavusurlar..!

Son düzenleme:
Çünkü bu tür olaylar çok arttı peş peşe olmaya başladı, Chess im...

Çünkü anneyiz daha çok vuruyor bizi bu tür haberler...

Ben artık idam cezasını o kadar çok destekliyorum ki, böyle sapıkların toplumdan temizlenmesini istiyorum...

Çocuklara uzanan bu pis eller kırılsın...

haklısın canım, hiç mi vicdanı sızlamadı, hiç mi eli titremedi diye düşünmeden edemiyorum, sadece masum bir çocuktu

yazıklar olsun. meymenetsiz tipli.daha gencecik çocuk bide ya ne ister küçük bebeden . ona içerde aynı muameleyi yaparlar hiç merak etmeyin.
ben rüyamda kardeşime böle bişi olduğunu görmüştüm çok önceden.1hala etkisindeyim. rüya olmasına rağmen . allah anasına babasına sabır wersin

içerde şişlerler bunu................

Allah korusun böyle canilerden

haklısın canım, hiç mi vicdanı sızlamadı, hiç mi eli titremedi diye düşünmeden edemiyorum, sadece masum bir çocuktu

Bunu yapan insan olamaz ki vicdanı sızlasın, eli titresin.

Mahlukat olarak görmek lazım bunları, insan değil...

Son düzenleme:
Bu nasıl bir caniliktir Mert'in yaşında kardeşim var son olanlardan sonra sabahları 100 metre yakındaki okula bile ben götürüyorum artık. Nasıl bir insan 9 yaşındaki bir çocuğa böyle yapar.

Mobese kameralarındaki görüntüler yayınlanmış bu it ile küçük Mert yan yana yürüyor yavrum atlayıp zıplıyor sokaklarda başına ne geleceğini bilmeden. Bu nasıl caniliktir ya. Hiç mi o çocuk atlayıp zıplarken ben ne yapıyorum demedi kendi kendine.

İdam kesinlikle bunun gibi itler için geri gelmeli. Adam suçunu itiraf etmiş bir de pişmanım diyor. Pişman olsan ne olur it o çocuk geri mi gelecek?

İnşallah gebertirler bunu içerde. Ama mümkünse gebertmeden önce o yavruya yaptıklarının aynısını yapsınlar.

Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldürdükten sonra Erzurum'a kaçan Aykut B. için ailesinin, polise kayıp başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.
Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldürdükten sonra Erzurum'a kaçan zanlı Aykut B. için ailesinin, polise kayıp başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.
Konu ile ilgili süreci anlatan Kars Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, "Zanlı Aykut B., Mert'in babası ve amcası ile ticaret yaptığı için Mert'le de tanışıyorlar. Mert olayın olduğu gün çiğ köfte almak için 3,5 lira alıyor ve dükkandan çıktıktan sonra Digor Pazarı'nın orada zanlı ile karşılaşıyor ve Mert zanlıya kendisini eve bırakmasını istiyor. Zanlı çocuğu aldıktan sonra direkt olayın olduğu yere götürüyor. Zanlı bu arada geçen 2 saat 40 dakikalık sürede bu menfur olayı gerçekleştiriyor. Daha sonra gelip arabasını yıkıyor ve Erzurum'a kaçıyor. Zanlının babası ve amcası bunun üzerine kayıp ilanı veriyor. Ertesi gün zanlı Erzurum da çalışamayacağını anlayınca geri dönüp karakola ben eve döndüm dedi" ifadelerini kullandı.
"BAZI İNSANLARIN KIŞKIRTICILIĞINA ÜZÜLDÜM"
Olayın ayın 6'sında saat 14.30'da gerçekleştiğini belirten Emniyet Müdürü Çakmak, "Aile bize olayı 19.30'da bildirdi. Aile MOBESE'de kameraları inceleyince bize yanlış bir çocuk ve yanlış bir şahıs gösterdi. Ve biz bunun üzerine araştırmaya başladık. Ekipler oluşturduk ve Digor Pazarı civarını aradık. Ertesi gün ise farklı bir yerde Mert'in cesedini bulduk. Ondan sonra biz ekipler kurduk. Bu ekipleri farklı farklı gruplara ayırdık. MOBESE ekibimiz, teknik ekibimiz DNA ve kriminal ekibimiz olarak ayırdık. Tabii ki bunların hepsi zaman aldı. DNA'yı Çarşamba akşamı Ankara'ya gönderdik, sonucu Perşembe akşamı geldi. Ayrıca bir MOBESE kamerasının görüntülerinin alınması bir gün sürüyor. Ve 25 MOBESE kameramız var. Elimizde yalnızca yanlış bir bilgi vardı. Aileden ve çevreden bize hiçbir bilgi de gelmedi. Arkadaşlarımız böyle başladı bu çalışmaya. Ve büyük bir özveri ile olayı en kısa zamanda aydınlattık. Eğer bir şeyi çözmek istiyorsak polise bilgi ve belge verilmesi gerekiyor. Bunu hep beraber çözmemiz gerekiyor. Ancak bu konuda bazı insanların kışkırtıcılık yapmasına ben üzüldüm" dedi.
Kaynak: İHA

[h=2]Kars Valisi Eyüp Tepe ile Emniyet Müdürü Ercan Çakmak'a teşekkür ziyaretinde bulunan acılı baba Yolcu Aydın, basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.[/h]
Kars'ta vahşice öldürülen 9 yaşındaki Mert Aydın'ın babası, caninin yakalanmasının ardından ilk kez konuştu. Yolcu Aydın, "Şahıs yakalandı ama içim hâlâ yanıyor" dedi.
Kars Valisi Eyüp Tepe ile Emniyet Müdürü Ercan Çakmak'a teşekkür ziyaretinde bulunan acılı baba Yolcu Aydın, basın mensuplarına da açıklama yaptı. Yolcu Aydın, "Şahıs yakalandı ama içim hâlâ yanıyor. Yakalansa ne olacak ki yine bir şey olmayacak. Ama sayın başbakanımıza, valimize, emniyet müdürümüze ve teşkilatına teşekkür ediyorum. Devletimiz var olsun, sağ olsun. Hepsinden Allah razı olsun. Zanlı ile bir akrabalık bağımız yok. Zanlının yakalanması içimizi çok az rahatlattı. Zanlıyla herhangi bir alışverişimiz bir kavgamız yok. Sadece dükkana gidip geliyormuş. Telefon kontör falan alıyormuş. Ama ailesini tanıyorum. Aramızda bir husumet yok" dedi.
"MERT BİZİM ACIMIZ"
Valiliğin önüne çıkan Vali Eyüp Tepe ve Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlandı.
"Keşke bu olay hiç yaşanmasaydı" diyen Vali Tepe ise, "Tek tesellimiz olayın faili meçhul kalmamasıdır. Olayın kısa sürede aydınlatılmış olması bizim için bir tesellidir. Ama Mert bizim çok büyük bir acımız oldu. Tekrar Mert'i geri getiremeyeceğiz ama en azından failin belli olması bizi bir nebze olsa teselli ediyor. Hassasiyet için bütün Kars halkına teşekkür ediyorum'' dedi.
SAĞDUYUYA ÇAĞIRDI
Ailenin akrabası olan eski belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu da acılı baba ile birlikte valiliğe giderek Vali ve emniyet müdürüne teşekkür etti ve çiçek verdi. Ailenin akrabası olan eski belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu da, "Bu vahşi insan sonuna kadar cezasını çekecektir. Bütün herkesi sağduyuya davet ediyorum. Sadece bir kişinin kendisine mahsus bir sapıklık hareketidir. Onun için diğer insanlara mal edilmemesi gerekiyor. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Lütfen sağduyulu olalım. Karsa yakışan da budur. Zaten toplumsal tepkimizi gösterdik. Ama artık bundan sonra adalet gereğini yapacaktır" diye konuştu.
Kaynak: İHA

http://www.haber7.com/guncel/haber/1146808-mertin-babasindan-ilk-aciklama

[h=2]Kars'ta yakalanan M. Aydın'ın katil zanlısı, Erzurum'da kameralı özel koğuşa konuldu. Balk'ın ilk sözünün 'Bilmiyorum neden yaptım' olduğu öğrenildi.[/h]Kars'ta yakalanan 9 yaşındaki Mert Aydın'ın katil zanlısı, gece yarısı getirildiği Erzurum E Tipi Cezaevi'nde 'can güvenliği' gerekçesiyle özel koğuşa konuldu. Katil zanlısı Aykut Balk (23), Kars'ta gece yarısı çıkarıldığı nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakkında 'canavar hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmek' suçundan tutuklandı.
MERT'İN KATİLİNİN İLK SÖZLERİ / İLK TALEBİ
Linç girişimine karşı Balk, bindirildiği zırhlı araçla Erzurum'a getirildi. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık raporu alınan Balk, Erzurum E Tipi Cezaevi'ne getirildi. Katil zanlısı Aykut Balk'ın ilk sözünün 'Bilmiyorum neden yaptım' dediği öğrenildi. Cezaevinde 'can güvenliği' gerekçesiyle kameralı özel koğuşa konulan Balk'ın infaz koruma memurlarından ilk talebi ise 'Su istiyorum' oldu. İnfaz koruma memurları tarafından katil zanlısına güvenlik gerekçesiyle kağıt bardakta su verildi.

http://www.haber7.com/guncel/haber/1146808-mertin-babasindan-ilk-aciklama

Böyle sapık ve canilerin tek cezası idam olmalı.
Bekletmeden hemen idam edilmeli tabii önce uzvu kesilerek.

Son düzenleme:
X