Mesane Kanseri (Yapay Mesane)

Canım Allah şifa versin öncellikle 🙏 mesaneyi aldırmak kesin çözümmü mesela iyi huyluysa kanser türü doktor önce mesane duvarlarını kazır kanserli hücreyi alır . Birde iyi bir üroloji doktoru bulun her doktor bir olmaz .
Babamın kanseri kötü huylu ve t2 evresinde yani mesanenin dışındaki kaslara kadar ilerlemiş o yüzden tek çare mesanenln alınması dedi doktor

Dr Evren Süer dedi bir cerrah arkadaş. Ankara Üniversitesi için. İbni Sina hastanesinde yapıyormuş. Geçmiş olsun

Merhaba, babama 1 ay önce mesane kanseri teşhisi konuldu ve tur ameliyatı sonrası patolojide t2 çıktı şimdi mesane ve prostatı komple alınıp yerine göbekten dışarı torba takılacakmış. Biz bunun yerine içeri yapay mesane yaptırmak istiyoruz öncelikle İstanbul olmak üzere bu konuda önerebileceğiniz doktor ve hastane tavsiyesinde bulunabilecek olan varsa lütfen söylesin. Ya da en azından bu süreci yaşayanlar bilgi verebilirse sevinirim🙏
Biz yasadik malesef.
2020 aralik sonunda teshisi konuldu. Korananin zirve yaptigi zaman. Devlet hastaneleri gitmek imkansız di. Özel de kemoterapi ile baslayalim kücülsün aliriz dediler. Patoloji den yanlış tümör türü teshis edildi. Yanlis kemoterapi uygulandi. Nisana 2021 kadar. 4. Kemoterapi yapilmadan babamin durumu cok kötülesti. Tekrar pet cekildi. Kemoterapi hicbirseye yaramadigi bir kac ay yasar dediler. Ameliyatida kesinlikle yapamayiz dediler.
Biz Almanya da yasiyoruz. Mayis 21 de babam almanya ya döndü. Iki gün sonra da ameliyat oldu.
Mesaneyi prostata komple aldilar. Torba dışarıya aldilar.
Malesef lenflere kadar bulasmisti. Tam temizlenemedi. Içeride kalmasi imkansizdi. Cünkü heryere bulasmisti. Isin tedavisi yapildi sonra.
Ocak 2022 de psa tekrar yükselse gecti. Xtandi 40 haplarla devam ettik. Agustos 2023 kadar durumu cok iyidi.
Agustos 23 te psa tekrar yükselmeye basladi. Xtandi 40 etksini kayb etti. Kemoterapi yapildi 6 defa. Simdi de Psma tedavisi yapılıyor cok yeni bir tedavi. Insallah ise yarar.
Ameliyatı sakin bekletmeyin. Ne kadar hizli bu tümörden kurtulursa o kadar yasama kalitesi olur.
Cok hizli yayilan bir kanser türü. Beklediginiz hergün onun aleyhine isliyor.
Türkiye de böyle bir ameliyati yapacak biri var mi bilmiyorum. Inşallah vardir. Babami özel hastaneler ameliyat etmediler. Bu ameliyati yapamayiz dediler.
Tekrar yaziyorum beklemeyin hemen ameliyat olsun. Gerekirse torba disarida olsun. Biz bununla 3 yil yasiyoruz.

Geçmiş olsun Dr Evren Süer yapıyormuş. Ankara tıp fakültesi İbni Sina da
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun not aldım götüreceğim
Arkadasa yazdigimi sizde okuyun lütfen.
Kemoterapi den önce Ameliyat olun. Ne kadar hizli bu tümörden kurtulursaniz o kadar iyi.
Okudum evet ama babamın da lenfler de ve sanırım karaciğer dede var radyoterapi ve kemoterapi beraberinde alacak sonra ameliyat diyorlar pet sonucu bugün yarın çıkar geçen hafta çekildi ama biyopsi yapan doktor lenfler de olduğunu söylemiş

Okudum evet ama babamın da lenfler de ve sanırım karaciğer dede var radyoterapi ve kemoterapi beraberinde alacak sonra ameliyat diyorlar pet sonucu bugün yarın çıkar geçen hafta çekildi ama biyopsi yapan doktor lenfler de olduğunu söylemiş
Babanizi amelyat etmeseler yakinda tuvaletini yapamayacak. Böbrekler tikanacak. Gerisini yazmak bile istemiyorum. Biz bunlari yasadik.
Basta ameliyat olmasi gerekiyor. Özel le hic gitmeyin. Kemoterapi den dünya para kazandiklöari icin Kemoterapi ile basliyorlar.

Yapay mesane yapsalar da ürostomi torbası kaçınılmaz maalesef ameliyat ile bagırsaktan mesane yapıyorlar çıkan idrar torbaya direk doluyor

Hacettepe üniversite Murat fani Bozkurt radyoembolizasyon yapılıyor karaciğerde tümörler küçükse bir gidin görüşün

Babanizi amelyat etmeseler yakinda tuvaletini yapamayacak. Böbrekler tikanacak. Gerisini yazmak bile istemiyorum. Biz bunlari yasadik.
Basta ameliyat olmasi gerekiyor. Özel le hic gitmeyin. Kemoterapi den dünya para kazandiklöari icin Kemoterapi ile basliyorlar.
Yok özele gitmedik biri şehir hastanesi söyleyen bunu diğeri devlet hastanesi ikisi de önce kemoterapi ve radyoterapi sonra ameliyat dediler ama araştıracağım bu dediğinizi pet sonucuyla farklı doktorlara soracağım
Hacettepe üniversite Murat fani Bozkurt radyoembolizasyon yapılıyor karaciğerde tümörler küçükse bir gidin görüşün
Teşekkür ederim bunu da not alıyorum çok sağolun

Biz yasadik malesef.
2020 aralik sonunda teshisi konuldu. Korananin zirve yaptigi zaman. Devlet hastaneleri gitmek imkansız di. Özel de kemoterapi ile baslayalim kücülsün aliriz dediler. Patoloji den yanlış tümör türü teshis edildi. Yanlis kemoterapi uygulandi. Nisana 2021 kadar. 4. Kemoterapi yapilmadan babamin durumu cok kötülesti. Tekrar pet cekildi. Kemoterapi hicbirseye yaramadigi bir kac ay yasar dediler. Ameliyatida kesinlikle yapamayiz dediler.
Biz Almanya da yasiyoruz. Mayis 21 de babam almanya ya döndü. Iki gün sonra da ameliyat oldu.
Mesaneyi prostata komple aldilar. Torba dışarıya aldilar.
Malesef lenflere kadar bulasmisti. Tam temizlenemedi. Içeride kalmasi imkansizdi. Cünkü heryere bulasmisti. Isin tedavisi yapildi sonra.
Ocak 2022 de psa tekrar yükselse gecti. Xtandi 40 haplarla devam ettik. Agustos 2023 kadar durumu cok iyidi.
Agustos 23 te psa tekrar yükselmeye basladi. Xtandi 40 etksini kayb etti. Kemoterapi yapildi 6 defa. Simdi de Psma tedavisi yapılıyor cok yeni bir tedavi. Insallah ise yarar.
Ameliyatı sakin bekletmeyin. Ne kadar hizli bu tümörden kurtulursa o kadar yasama kalitesi olur.
Cok hizli yayilan bir kanser türü. Beklediginiz hergün onun aleyhine isliyor.
Türkiye de böyle bir ameliyati yapacak biri var mi bilmiyorum. Inşallah vardir. Babami özel hastaneler ameliyat etmediler. Bu ameliyati yapamayiz dediler.
Tekrar yaziyorum beklemeyin hemen ameliyat olsun. Gerekirse torba disarida olsun. Biz bununla 3 yil yasiyoruz.
Bizde şuan tomografi sonucunu bekliyoruz eğer inşallah başka yerlere sıçramadıysa hemen ameliyat günü verilicek. Allah sizinkine de bizimkine de şifa versin inşallah🤲🏻

Babamın kanseri kötü huylu ve t2 evresinde yani mesanenin dışındaki kaslara kadar ilerlemiş o yüzden tek çare mesanenln alınması dedi doktor
Allah şifa versin canım ,benimde kayınpederim mesane kanseri sürekli üreyen . Bir böbreğini kaybetti . Şimdilik iyi üremedi gibi .İnşallah babanıza Rabbim şifa versin

Aynı şeyleri annemde yaşadığımız için hemen yaşadıklarımızı anlatayım. 2020 yılında yüksek ihtimal sigaradan mesane kanseri teşhisi konuldu anneme. Ondan önce de 1 yıl boyunca bizden saklamış yaşadıklarını. Yaşadığı da, küçük tuvaletini yaparken pıhtılar halinde kan gelmesiymiş. Ne ağrı ne bir şey, hiçbir şeyi yokmuş.

En iyi hastanelere, en bilindik profesörlere gittik. Bir tane hastanenin onkoloji bölümünden hemen birkaç kür kemoterapi aldı ve sonucunda biraz daha küçülmüş ur. Akabinde de doktor hemen ameliyatla mesaneyi alalım yerine torba kullanacak artık dedi. Biz dedik torba kullanması şart mı? Bunun başka bir yolu yok mu? Torba şöyle iyi, böyle iyi. Hatta hastalar yüzerlerken bile rahatsızlık çekmiyorlar. Alıştıktan sonra gündelik hayatında bile hiçbir sorunları olmuyor gibi şeyler söyledir. Sonra bizim bir süre zorlamamız sonunda (internetten yapay mesaneyi öğrenmiştik çünkü) yapay mesane yapılabildiği ama bu doktorun kadınlarda bunun işlevsel olacağını düşünmediği için tüm hastalarına poşet yaptığı ortaya çıktı. Derhal yapay mesane yapan doktor arayışına başladık.

İstanbul Liv Hospital'da Prof. Dr. Tahir Karadeniz'i bulduk. O da kanser bulgusunu onayladı. Kötü huylu ve kaslara metastaz yapmış ama başka organlara sıçramamış. Bunun üstüne mesaneyi alıp ince bağırsaktan yapay mesane yapalım dedi. Ama o tarihte fiyatların çok yüksek olduğunu hatırlıyorum. Özel sigortamız olmadığı için de bayağı bir tuzlu olmuştu bunu da araya sıkıştırayım. Neyse annem ameliyat oldu, ameliyatta bir sürü de lenf bezleri mi ne çıkarılmış. Tam emin değilim bundan ama o da ameliyatın en zor haliymiş. Çıkartmazsan yeniden nüksedebilirmiş. 15 gün sondalı bir şekilde hastanede yattı. Habire her gün hastane içinde turluyorsunuz. Zaten tüm ameliyatlar sonrası olduğu gibi, ilk zamanlar bunda da gaz çıkışını 4 gözle bekliyorsunuz.

Süreç dolup sonda çıktığında tuvaletini yapmaya geliyor sıra. İçinde kendi mesanen olmadığı için küçük tuvaletini yapmak artık eskisi gibi olmuyormuş. Herkes kendince bir şeyler bulup yapıyormuş. İşte öksürerek, bir şeyler düşünerek vs. Bir süre uğraşıp yapsa da eve gelince bir süre yapamamıştı annem. Yapamazsan da yeni mesanenle yapmayı öğrenene kadar TAK yapmak zorunda kalıyormuşsun. Aldık TAKları eve ama annem onları görünce çok korktu. Bildiğin plastik çubuk. Onların korkusundan mıdır nedir o günden sonra yapma zorluğu çekmedi. O gün bugündür yatarken hala bez kullanıyor. Kaçaklar olabiliyormuş. Ancak yine de torba yaptırmadığı içim şükrediyor. Her yıl kontrol yaptırması gerek ama 2 yıl sonrası ben iyiyim dedi artık doktora götüremiyoruz haliyle. Şu an iyi ve inşallah da böyle gidecek.

Darısı sizin başınıza diyor, sağlıklı günler diliyorum. Doktor seçiminiz ne olursa olsun güzel haberlerinizi bekliyoruz. Saygılar.

Unutmuşum, ameliyat sonrası bir de koruma kemoterapisi almıştı. O dönem iki kemoterapi sayesinde biraz saçları dökülse de sonra o dökülen saçları geri geldi ve şu an saç problemi de yok.

Merhaba, babama 1 ay önce mesane kanseri teşhisi konuldu ve tur ameliyatı sonrası patolojide t2 çıktı şimdi mesane ve prostatı komple alınıp yerine göbekten dışarı torba takılacakmış. Biz bunun yerine içeri yapay mesane yaptırmak istiyoruz öncelikle İstanbul olmak üzere bu konuda önerebileceğiniz doktor ve hastane tavsiyesinde bulunabilecek olan varsa lütfen söylesin. Ya da en azından bu süreci yaşayanlar bilgi verebilirse sevinirim🙏
Allah yardimciniz olsun şifa versin umarim sagligina kavuşur babanız

Çok geçmiş olsun mesane hastaları var bir sorayım sizin için

X