mesleğimden utanmaya başladım

İyi geceler hanımlar. Bir aylık nişanlıyım. İletişim Lisesi Mezunuyum, 2 yıldır da muhabir olarak çalışıyorum. İyi kötü bir düzenim var. Mesleğime de aşıktım mı desem aşığım mı desem bilemedim sözümün burasında. Nişanlımın annesi de, anneannesi de vs. hepsi beni çok seviyor. Nişanlanmadan önce dayısı basın sektörü ölü iş memurluk sınavına çalışsın deli gibi memur olsun garanti olsun vs. demişti. Nişanlımda sağolsun beni savunmuştu. Memur olabileceğimi de düşünmüyorum açıkçası, yazmaya alıştım, yoğunluğa alıştım, masa başında oturmamaya alıştım. Memuriyet ise çok sakin, sıradan, relax görünüyor gözüme. İki aydır işsizdim, şükür buldum bir iş, tekrar düzenim oturuyor yavaş yavaş, şartlarda güzel. Bugün nişanlımın anneannesine gittik. Nişanlımın kardeşi anestezi, kuzeni de att okuyor onlardan konusu açıldı napcaksın ne olacaksın vs. Anneannesi de bana inşallah sende başı olan bir iş bulursun dedi... Yutkundum kaldım, resmen boynumu büktüm karşısında... Biliyorum kötü niyetle demedi ama sürekli böyle laflar içimde büyüyo atamıyorum üzülüyorum ...

Oturdum kpss ye çalışıyorum... Sizinde başınıza geldi mi böyle bi durum, bilmiyorum ama Allah'tan dileğim inşallah kimsenin başına gelmez. Çünkü çok koyuyor emin olun ne kadar art niyet taşımadığından emin olsanız da içinizde büyüyo büyüyo oturuyo işte bi düğüm boğazınıza...

Okuduğunuz için teşekkür ederim, rahatlamak istedim. Hem yazdım hem ağladım, dertleşecek kimsemde yok...

meslek utanilacak bir sey degil. sizin yerinizde olamk isteyen cok insan var. insanlarin ne düsündügünü göz önüne alip plan yaparsak olmaz ki.
ömür boyu yapacaginiz isi sevmeniz lazim yoksa mutsuz olursunuz. ben de issizim ve cok düsünüyorum ne yapsam diye. üniyi bitirip geldim yabanci bir ülkeye. kuaförlük oku, cocuk bakiciligi yap bir kadina uyan en iyi meslek diyen var. master desem nasil cocuk bakacaksin, banka desem cocuguna nasil vakit ayiracaksin, kariyer desem kocandan sonra eve gelmek zorund kalacaksin, tekrar baska bir sey okusam kadin cabuk yaslanir bosa zamanin gidecek,
yapanlari örnek versem onlar avrupali zeki insanlar diyenler oldu. cokcalismak istiyorsan iki saatlik temizli isleri var hem ev isleri aksamaz diyen var. ki inanin temizlige de gittim zamaninda. calisip para kazanmak ayip degil. ama insanlara bir seyleri begendirmek zor. onun icin sizin ne düsündügünüz önemli bence.

konu başlığını görünce düşündüm acaba ne iş yapıyor diye aklıma başka şeyler geldi:KK9::KK9::KK9:
bence mesleğinin utanılacak bir tarafı yok sen severek yapıyorsan gersini boşver....

İyi geceler hanımlar. Bir aylık nişanlıyım. İletişim Lisesi Mezunuyum, 2 yıldır da muhabir olarak çalışıyorum. İyi kötü bir düzenim var. Mesleğime de aşıktım mı desem aşığım mı desem bilemedim sözümün burasında. Nişanlımın annesi de, anneannesi de vs. hepsi beni çok seviyor. Nişanlanmadan önce dayısı basın sektörü ölü iş memurluk sınavına çalışsın deli gibi memur olsun garanti olsun vs. demişti. Nişanlımda sağolsun beni savunmuştu. Memur olabileceğimi de düşünmüyorum açıkçası, yazmaya alıştım, yoğunluğa alıştım, masa başında oturmamaya alıştım. Memuriyet ise çok sakin, sıradan, relax görünüyor gözüme. İki aydır işsizdim, şükür buldum bir iş, tekrar düzenim oturuyor yavaş yavaş, şartlarda güzel. Bugün nişanlımın anneannesine gittik. Nişanlımın kardeşi anestezi, kuzeni de att okuyor onlardan konusu açıldı napcaksın ne olacaksın vs. Anneannesi de bana inşallah sende başı olan bir iş bulursun dedi... Yutkundum kaldım, resmen boynumu büktüm karşısında... Biliyorum kötü niyetle demedi ama sürekli böyle laflar içimde büyüyo atamıyorum üzülüyorum ...

Oturdum kpss ye çalışıyorum... Sizinde başınıza geldi mi böyle bi durum, bilmiyorum ama Allah'tan dileğim inşallah kimsenin başına gelmez. Çünkü çok koyuyor emin olun ne kadar art niyet taşımadığından emin olsanız da içinizde büyüyo büyüyo oturuyo işte bi düğüm boğazınıza...

Okuduğunuz için teşekkür ederim, rahatlamak istedim. Hem yazdım hem ağladım, dertleşecek kimsemde yok...

Sevmedigin işte calisip mutsuz olsan daha mi iyi tatlim? Allah herrkesin rizkini her meslekte veriyor. Sen yeteri isteyerek isini yap baskalarinin laflarina da kulaklarini tika. Herkesin ideali hayalleri farkli.

Ah yapma allah aşkına cahil ve yaşlı bir kadın böyle bir laf etmiş..Sen gencecik aklı başında okumuş insan nasıl bunu ciddiye alırsın? Tek mesleği memuriyet,doktorluk,öğretmen sanan güruhun çoğu öldü sanıyordum..muhabirlik ne alaka memurluk ne alaka??? Alakasız bambaşka iki meslek..cahil bir kadın cehalet akan bir cümle kurdu diye? Herşey para değil ölüp gidicez, zamanını sevdiğin başarılı işlerle geçirmek çok önemli:KK56:

Guzel guzel soylemisler bence alinganlik yapacak birsey yok. Ama evlenince kocan polis zaten sen bi yerde o bi yerde, cocuklar olucak bilmem ne off oyle karisiyoki isler. Erkekler zaten lutfedip bi isin ucundan tutuyo, yemegi camasiri bulasigi sana bakicak hep. Simdi guzel oluyor tabi sadece kendinden sorumlusun, ama sonra zorlasiyor isler.
Onlar dedigi icin degil de, kendi rahatin icin memurluk ya da masa basi is derim ben. Saatin belli filan sonucta

Son düzenleme:
4 yıl lisede fotoğrafçılık ve grafik tasarım okuyup, 4 yılda gazetecilik üzerine lisans yaptım.
Erkek arkadaşım da 4 yıl gazetecilik okuyup şimdi üstüne sinema üzerine yüksek yapıyo.
Teyzeye selam olsun:KK9:

Babam da memur olun modunda ama benim babam ben bildim bileli böyle:KK1: Maaşın aynı tarihte yatar, haftasonun tatil vs memurluk iyidir der hep.
Ben bu yıl deniycem açıkcası kpssyi.
Muhabirlikten öte editör vs olarak girebilirsin dergilere ya da internet haber sitelerine. Çalışma koşulları muhabirlikten daha iyi. Şahsen ben de muhabirlik yapmak istemiyorum kurum içinde koşturmak daha çok işime geliyo.

Canını sıkma özel sektörde meslek ayrımı yok valla her iş; işsiz kalma tehlikesi taşıyo, her iş sömürü mağduru.

Yasli ne dedigini bilmeyen kadini ciddiye alip uzulmeye bile degmez.Onun gibiler icin tek meslek doktor,ogretmen, muhendistir,baska meslek yoktur zaten.Gelin alirken (!) de ogretmen kiz isterler ki 3 ay tatili olsun.:KK1:

Uzme kendini canim yaaa.
Bence sen ne istiyosan onu yap,hangi iste mutlyysan kimseyi umursama.
Sonuçta mesleğini sevmezsen mutsuz olursun...

Evlenince koşturma ağır gelebilir sana.Şimdi doymamışsın ama ilerde doyacığını da düşün...Biraz daha çalışıp memuriyet en doğrusu görünüyor...Ben de sakinken yoğunluğu özlüyorum ,ama yoğunken de sakinliği özlüyorum.Ama evli olsam sakin çalışmak isterim..

hangi işi yapmak istersen o mesleği yap sevmedin işte çalıştığında her günün zindan oluyo
yaşlı insanlar severler öyle sakin işi ondan öyle demiştir oda
mesleğinde gayet güzel hiç utanma severim muhabirliği elimde olsa bende senn yaptığn işi yapmak isterdim...
konuşan konuşur takma sen

Siz hangi meslekte mutluysaniz o işi yapın bosverin başkalarinida bunlara takilmayin keyfinize bakin nisanlinizlada mutluluklar dilerim.

niye uzulup agliyosun cnm elalemden sana ne su muhendismis su dr mus yok su tip okuyomus. baskalarinin ne dusundugu seni bu kadar mi ilgilendiriyor. hayat senin sen mutluysan huzurluysan salla gitsin ya uzulmeye aglamaya degmez. birak agzi olan konussun kendini eksik hissetmen cok sacma. kendini simart sev daha fazla hep daha iyi olmak zorundamisin. baskalariyla kiyaslama kendini uc bes cahil insan seni uzmesin. saglikliysak varsa bir isimiz gerisi allah kerim tabi calis gelistir kendini ama baskalarinin agzina bakma tika kulaklarini kapa gozlerini. elalem hapsinden cikar ozgur birak kendini neyle mutluysan onla kal.ruhunu insan baskisindan kurtar bak cok mutlu olacaksin tecrubeyle sabittir...sevgiler

Mutlu olduğun işte çalışman daha önemli. Kimseyi dinleme. Bir insan mutlu olduğu işte verimli olabilir, kariyer yapabilir. İstemediğin bir iş olursa eğer ayakların geri geri gider ve ne kendine ne de işine verimli olabilirsin. Maalesef çevre öyle bir hale gelmiş ki, herkes öğretmen, memur olmak zorundaymış gibi. Hep bir baskı, hep bir kıyaslama çabası...

İletişim çok kaliteli bir meslek ,her cahilin söylediği söze alınmayın
iletişim önemli matemetik kadar, çöpçüde önemli bu insanların memur olma aşkı memlekettİletişim çok kaliteli bir meslek ,her cahilin söylediği söze alınmayın
iletişim önemli matemetik kadar, çöpçüde önemli bu insanların memur olma aşkı memlekette ne zaman bitecek,önemli olan işin hakkını vermek ve çalıştığın ikte mutlu olmak ,he ,he de geç e ne zaman bitecek,önemli olan işin hakkını vermek ve çalıştığın işte mutlu olmak ,he ,he de geç

insanın nereden ekmek yiyecegi hiç belli degil ama bende masa başı işte hayal edemiyorum açıkçası kendimi. herkes sevdigi isi yapmalı bence. para,düzen tabi ki bunlar da önemli ama en azından nisanlın arkandaymıs. bence önemseme bile.

Kesinlikle mesleğinden utanma, bu hayat senin neden başkaları için yaşayacakmışsın ? Hem o anneanne kaç yaşında ? Onun hayata bakışı ile seninki bir olabilir mi ? Sevdiğin işi yapmalısın, bu hayata bir defa geliyoruz. Hiç kimseyi ilgilendirmez senin tercihlerin, seni sahip olduğun iş nedeni ile daha az ya da daha çok mu sevecekler ? Sen namusunla para kazanıyorsun yahu, işini severek yapıyorsun, boş ver başkalarını. Yarın bir gün işini değiştirip sevmediğin bir işe girersin, her gün işkence olur o işe gitmek. Bence başkalarının etkisinde kalmadan kendin karar ver ne olmak istediğine...

Sakın baskası icin kendi degerlerinizden mesleginizden vazgecmeyin. Esiniz sizi boyle kabul ediyorsa kime ne. Mesleginiz cok güzel. Memurluk sinavina tabiki hazirlanin girin. Yerlesirseniz memur olarak ne guzel ama mesleginizi kpss caliscam diyede birakmayin. Hadi diyelim kazandiniz farkli bir sehire cikti memuriyetiniz. Bir sene veya yarim donem ayri kalcaksiniz.Esiniz bunu kabul edecek mi? Lutfen bunlari bastan konusun.Önce calisan gelin isteyip sonradan dizimin dibinden ayrilmasın otursun evinde cocugunu dogursun diyen kaynanalar var. Ne yazikki bu tipik kaynanalar anlamazlar aldiginiz egitimin onemini zorlugunu.

X