Bisküvi - Kurabiye Tarifi Mevsiminde:Portakallı Kurabiye

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.748
48
20201203_154116.jpg

Portakalın özellikle kek ve kurabiyelerdeki o buram buram kokusuna bayılıyorum. Çok kolay ve lezzetli bir kurabiye yaptım .Eşim çok beğendi, bakalım sizde yapınca beğenecek misiniz ?

🍊Portakallı kurabiye 🍊

Malzemeler:

-2 adet yumurta (1 yumurta sarısı ayrılacak)
-1 çay bardağı yoğurt
-1 çay bardağı sıvı yağ
-1 su bardağı toz şeker
-1 adet portakal kabuğu rendesi
-1 paket vanilin
- 1 paket kabartma tozu
-3,5 su bardağı un

Üzeri için:

-1 adet yumurta sarısı (ayırmış olduğunuz)
-2 yemek kaşığı toz şeker

Yapılışı:

Bir adet yumurta ve bir adet yumurtanın beyazını, yoğurdu, sıvı yağı ve portakal kabuğu rendesini bir kabın içinde güzelce karıştırıyoruz.

Kabartma tozu ve vanilyayı ekledikten sonra, unu kontrollü olarak ekleyerek yoğuruyoruz ve kulak memesi kıvamında bir hamur elde ediyoruz.

Hazırladığınız hamurdan cevizden biraz irice parçalar kopartarak elimizde yuvarlıyoruz ve yağlı kağıt serilmiş bir fırın tepsisine yerleştiriyoruz.30 adet kurabiye çıktı ..

Üstlerine yumurta sarısı sürüp ve toz şeker serpiştiriyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derece fırında, üstleri kızarana dek yaklaşık 15 dakika kadar pişiriyoruz. .

Afiyet Olsun...

20201203_153417.jpg
20201203_153320.jpg

Portakalın özellikle kek ve kurabiyelerdeki o buram buram kokusuna bayılıyorum. Çok kolay ve lezzetli bir kurabiye yaptım .Eşim çok beğendi, bakalım sizde yapınca beğenecek misiniz ?

🍊Portakallı kurabiye 🍊

Malzemeler:

-2 adet yumurta (1 yumurta sarısı ayrılacak)
-1 çay bardağı yoğurt
-1 çay bardağı sıvı yağ
-1 su bardağı toz şeker
-1 adet portakal kabuğu rendesi
-1 paket vanilin
- 1 paket kabartma tozu
-3,5 su bardağı un

Üzeri için:

-1 adet yumurta sarısı (ayırmış olduğunuz)
-2 yemek kaşığı toz şeker

Yapılışı:

Bir adet yumurta ve bir adet yumurtanın beyazını, yoğurdu, sıvı yağı ve portakal kabuğu rendesini bir kabın içinde güzelce karıştırıyoruz.

Kabartma tozu ve vanilyayı ekledikten sonra, unu kontrollü olarak ekleyerek yoğuruyoruz ve kulak memesi kıvamında bir hamur elde ediyoruz.

Hazırladığınız hamurdan cevizden biraz irice parçalar kopartarak elimizde yuvarlıyoruz ve yağlı kağıt serilmiş bir fırın tepsisine yerleştiriyoruz.30 adet kurabiye çıktı ..

Üstlerine yumurta sarısı sürüp ve toz şeker serpiştiriyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derece fırında, üstleri kızarana dek yaklaşık 15 dakika kadar pişiriyoruz. .

Afiyet Olsun...

Ellerine sağlık abla, çok leziz gözüküyorlar. Portakal ve limonu ben de tatlılarda çok seviyorum. Fresh bir tat veriyor, çok yakışıyor. Afiyet olsun :KK36:

X