Aile Planlaması Microgynon doğum kontrol hapı kullananlar

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kackaloribu

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
6.963
30.787
30
Kızlar merhaba,

Bugün bu doğum kontrol hapını hastaneden verdiler üç kutu. koruyuculuğu ne zaman başlar doktora sordum ama cevabını hatırlamıyorum. bilen var mı acaba?

Bir de adet günüm değişir mi ilaç sonrası?

Bu ilacı kullananlar sorun yaşayan oldu mu?

Benim basimi cok ağrıtmıştı bu ilac kusmuştum felan. Sonra bi cinsel isteksizlik felan geldi bıraktım . En iyi prezervatif şuan icin benim gözümde. Tabi herkesin bünyesi farklıdır sende bisey olmaz belki

Merhaba ben de bugün başladım bu ilaca. Adetinizin ilk günü başladıysanız koruyuculuk hemen başlıyor, adetinizin sonraki günlerinde başlarsanız 10 gün ek koruma kullanmanız gerek dendi bana.

Hayır canım emzirirken kullanılan tek bi tane doğum kontrol hapı var carezette adi..bende onu kullanıyorum,diğerleri süte geçiyor
Çok teşekkürler canım bilgi için. Ya aslinda şöyle bana saglık ocagından verdiler doktoruna sor dediler bende instagramdan msj attim 3-4 doktor, 6. Aydan sonra kullanabilirsin dedi..cok kafam karıştı cerazetteye de 58 tl istediler ya 😔

Çok teşekkürler canım bilgi için. Ya aslinda şöyle bana saglık ocagından verdiler doktoruna sor dediler bende instagramdan msj attim 3-4 doktor, 6. Aydan sonra kullanabilirsin dedi..cok kafam karıştı cerazetteye de 58 tl istediler ya 😔
Aynen pahalı biraz ama ben haptan yanayım mecbur kullanıyorum..

Kızlar merhaba,

Bugün bu doğum kontrol hapını hastaneden verdiler üç kutu. koruyuculuğu ne zaman başlar doktora sordum ama cevabını hatırlamıyorum. bilen var mı acaba?

Canım onu kullanacağına spiral kullan daha iyi . O ilaç beni mahvetti . Aşırı sınır stres yaptı bende migrenimı tetikledi . Adet günlerini mahvetti . Kullanırken 2 haftada bir oluyordum . Bıraktım aralık ayında adetim sürekli geçti 10 yada 12 günüm geçti . Son7nda gidip spiral taktirdim

Canım onu kullanacağına spiral kullan daha iyi . O ilaç beni mahvetti . Aşırı sınır stres yaptı bende migrenimı tetikledi . Adet günlerini mahvetti . Kullanırken 2 haftada bir oluyordum . Bıraktım aralık ayında adetim sürekli geçti 10 yada 12 günüm geçti . Son7nda gidip spiral taktirdim
spiral yatırmadım ilacın 1.paketi bitti. 7 günlük aranın 3. günündeyim ama adet olmadım onun dışında ilk haftalarda mide bulantısı yaptı ama şimdi rahatsız etmiyor beni. benimde migrenimvar ama tetiklemesi çok şükür. sadece adetimi bekliyorum 4 gozle

spiral yatırmadım ilacın 1.paketi bitti. 7 günlük aranın 3. günündeyim ama adet olmadım onun dışında ilk haftalarda mide bulantısı yaptı ama şimdi rahatsız etmiyor beni. benimde migrenimvar ama tetiklemesi çok şükür. sadece adetimi bekliyorum 4 gozle
Mrb bende microgynon başladım her akşam 10da alıyorum . ama bişey sorucam size şimdi diyelimhapın sonuncusunu bugün aldım yarından itibaren 7 gun ara verip 8. Günün akşamı almaya devam ediyoruz dimi? Pek detaylı anlatmadılar yaa

Mrb bende microgynon başladım her akşam 10da alıyorum . ama bişey sorucam size şimdi diyelimhapın sonuncusunu bugün aldım yarından itibaren 7 gun ara verip 8. Günün akşamı almaya devam ediyoruz dimi? Pek detaylı anlatmadılar yaa
Ilacın paketi bittiğinde adet olmanız gerekiyor zaten

Evet kutu bitince 7 gün ara verip 8.gün yeni kutuya başlıyorsunuz

Ilacın paketi bittiğinde adet olmanız gerekiyor zaten
Emzirdiğim için düzenli olmayabilirmişim sanırım öyle demişti hatirlayamadim da ama . Bebek 6 aylık olduktan sonra başla dediler şuan 10 aylık yeni başladım
Evet kutu bitince 7 gün ara verip 8.gün yeni kutuya başlıyorsunuz
Tamam çok teşekkür ederim😊😊

Kızlar merhaba,

Hemen başlıyor. Kullanmıştım :)

benim doktordan öğrendiğim şu ben çarşamba günü son hapı aldım. 7 gün sayıyorum çarşambadan sonra 8. gün içiyorum yani perşembe.

X