Mide ameliyati sonrası patoloji sonucu

Suayhan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2016
5
0
32
Merhaba babam mide ameliyati oldu patoloji sonuçlarını aldık ama babam bize pek bişey demediği için sonuçları ne anlama geliyor tam olarak anlayamadım.eğer bu konuda bilgisi olan varsa soruma cevap veren olursa memnun olurum.

Midenin %80 i alindi Pataloji sonuclarina gore
Meteryalin alindigi yer:Mide, sleeve gastrektomi
Mikroskobik tani:25cm uzunlukta 6cm genişlikte açıldığında mukozosi düzgün görünümde gastrektomi meteryali.

Patolojik tani: Mide, sleeve gastrektomi:

Lamina propriada ödem
Submukozada hiperemi
ne demek açıklarsanız memnun olurum

OTE="Suayhan, post: 47651486, member: 779245"]Merhaba babam mide ameliyati oldu patoloji sonuçlarını aldık ama babam bize pek bişey demediği için sonuçları ne anlama geliyor tam olarak anlayamadım.eğer bu konuda bilgisi olan varsa soruma cevap veren olursa memnun olurum.

Midenin %80 i alindi Pataloji sonuclarina gore
Meteryalin alindigi yer:Mide, sleeve gastrektomi
Mikroskobik tani:25cm uzunlukta 6cm genişlikte açıldığında mukozosi düzgün görünümde gastrektomi meteryali.

Patolojik tani: Mide, sleeve gastrektomi:

Lamina propriada ödem
Submukozada hiperemi
ne demek açıklarsanız memnun olurum[/QUOTE]
Cok geçmiş olsun ne rahatsızlığı vardı neden ameliyat oldu

Midesinin %80 alındı. ülseri vardi ilerde kötü bir hastalık yapmasın diye alındı dedi. Alınan parçanın patoloji sonucunu yazdım. Sizce ne anlama geliyor bilginiz var mı bu konuda.

"Suayhan, post: 47663332, member: 779245"]Midesinin %80 alındı. ülseri vardi ilerde kötü bir hastalık yapmasın diye alındı dedi. Alınan parçanın patoloji sonucunu yazdım. Sizce ne anlama geliyor bilginiz var mı bu konuda.[/QUOTE]
Patolji sonucuna göre almışlardırmidenin bi kısmını ki ülser tedavisi oluyo diye biliyorum ben belki tedavi edilmeyecek durumda olduğundan olmuş olabilir şikayeti neydi ameliyat olmadan öncecok geçmiş olsun ama pataloi sonucunda benim anlayacağım şekilde değil gastroenterolojidoktoruna gösterin zaten bilgi verir size farklı bir doktora kan tahlili olsa anlarım ama bu rapaor olduğu içinzor ama siz az çok anlarsınız halinden durumu nasıl kilosu yemesi morali

Patolji sonucuna göre almışlardırmidenin bi kısmını ki ülser tedavisi oluyo diye biliyorum ben belki tedavi edilmeyecek durumda olduğundan olmuş olabilir şikayeti neydi ameliyat olmadan öncecok geçmiş olsun ama pataloi sonucunda benim anlayacağım şekilde değil gastroenterolojidoktoruna gösterin zaten bilgi verir size farklı bir doktora kan tahlili olsa anlarım ama bu rapaor olduğu içinzor ama siz az çok anlarsınız halinden durumu nasıl kilosu yemesi mora
Patolji sonucuna göre almışlardırmidenin bi kısmını ki ülser tedavisi oluyo diye biliyorum ben belki tedavi edilmeyecek durumda olduğundan olmuş olabilir şikayeti neydi ameliyat olmadan öncecok geçmiş olsun ama pataloi sonucunda benim anlayacağım şekilde değil gastroenterolojidoktoruna gösterin zaten bilgi verir size farklı bir doktora kan tahlili olsa anlarım ama bu rapaor olduğu içinzor ama siz az çok anlarsınız halinden durumu nasıl kilosu yemesi morali[/QUOTE]

Midesi küçüldüğü için yemesi az. Kilo da verdi. Ama ben bu patoloji sonucunu merak ediyorum bunu bilen kimse varsa lütfen cevap versin.acil !!!

Midesi küçüldüğü için yemesi az. Kilo da verdi. Ama ben bu patoloji sonucunu merak ediyorum bunu bilen kimse varsa lütfen cevap versin.acil !!!
Doktoruna neden sormuyorsun?
Alınan doku ödemliymiş basitçe açıklaması.
Önemli bişey yazmıyor.
Detaylı bilgiyi doktorundan al.

Açıkçası bize bilgi vermediği için bende kötü bişey varımidır diye korkuyorum. Sanırım doktoru da kendisi dışında kimseye bilgi vermedi. Ameliyattan Bi kaç ay sonra tedavi olucam dedi. Kötü bir hastalık ismi söylemedi ama endişe ediyorum.eve getirdiği patoloji raporunu yazdım.şimdilik buraya sormak istedim. Belki yanıt bulabilirim. Umarim :KK43:

X