Mide Balonu Deneyimim

Umaru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2013
17
17
Merhaba arkadaşlar. 28 Ekim'de Medsil marka mide balonum takıldı. Taktırmadan önce çok araştırma yaptım ama yeterli paylaşım bulamadım. Yabancı forum sitelerini takip ettim. Düşünenlere yardımcı olmak adına deneyimimi paylaşmak istedim. Bugün 3. Günüm ve sıvı beslenmeye devam ediyoruz. İlk 3-4 gün sıvı beslenme olarak geçiyo yani. Ama tamamen sıvı hiçbir tane olmayacak şekilde komposto suyu, kefir, sebze çorbası ama süzülmüş berrak yani blendırdan geçirilmiş değil. Pazartesi itibariyle de püre şeklinde beslenmeye geçeceğiz. İlk 2 gün daha zordu mide bulantıları kramplar çok fazla oluyor hele kramplar çok rahatsız ediyor. Ama doktorum bulantı ve kramplar için ilaç verdi hiç kusmadım (herkeste başka etki gösterebilir tabi) ama çok çok az sıvı tüketebilmiştim ve sürekli yattım. Hareket edince daha fazla kasılma oluyor diye. Bugün 3. Gün biraz daha iyiyim ama sıvı tüketmekten (buarada sıvı tükketiğim şeyler de çaybardağı kefir, çaybardağı komposto suyu ve yarım kase sebze çorbasının berrak suyu) inanılmaz açım. Yani iştahınız var ama mide krampları ve doluluğu sebebiyle bişey yemeniz mümkün değil. Zamanla mide balona tam alışınca da az bi yemekle doyarım diye düşünüyorum ama canınızın bişeyler çekmesi geçmiyor. Ben ilk günler bile ya çok acıkırsam diye korkuyodum çünkü operasyon öncesi 12 saat önce bişey yiyip içmiyosunuz ve çok açıkmıştım. Operasyon bitince sanki mideme taş doldurmuşlar gibi bi his oldu ya da mide boşluğuma yumruk yemişim gibi. Şimdilik böyle. Ben 80 kiloyla başladım ve 25 kilo vermek istiyorum. Verilen tüm yönergelere uymaya çalışıyorum, zahmetli bir süreç en azından yaptırdığıma değsin. Yürüyüş yüzme gibi sporlara da başlayacağım ama henüz tam alışmadığım için biraz yürürsem çok ağırlık yapıyo gibi geliyo ve kasılmalar rahatsız ediyo. Bir de laktozsuz süt içiyorum mesela yudum yudum o beni zorlamıyo ama su içerken çok zorlanıyorum. Su mideme taş gibi oturuyo sanki. Rapor aldığım için bu süreci yatarak geçiriyorum. Gelişmeleri yazarım tekrar.

4. Gün ağrılar, kasılmalar azaldı. Yürümek biraz yorucu geliyor hemen oturmak istiyorum midemi çok dolu hissediyorum. Sıvı beslenmekten dolayı halsiz ve yorgunum ve de çok açım. Yemek hayalleri kuruyorum resmen. Yarın püre şeklinde beslenmeye geçicem sonunda. Muhtemelen o da biraz rahatsız edecek beni yani açsınız ama olay yemeye gelince mide kasılıyo.

5. Gün: püre beslenmeye geçtim mideme kıvamlı bişeyler girdiği için çok mutluyum. Akşam yemeği olarak doyurucu olması için 2 parmak kadar haşlanmış tavuk göğsünü 2-3 kaşık kadar yoğurtla blenderdan geçirdim ama tavuk tam olarak püre olmuyor ne kadar uzun süre blenderdan geçirmiş olsam da minik minik parçalar geliyor onları da çok iyi çiğniyorum ama hemen midemde ufak bi kasılmaya yol açtı. Balon iştahınızı kesinlikle kesmiyo belki sadece karnınızı ağrıtıp midenizi bulandırdığı zaman. Gözümün önünden kebaplar hamburgerler geçiyor ama mama gibi tavuk yoğurt yemeye gelince yiyemiyorum. Ağzıma kilit takmışlar gibi. Şu an önümde kebap olsa ne kadar istesem ağzımın suyu da aksa minik bi parçadan fazlasını midemin kabul edeceğini sanmıyorum. Mide balonu kesinlikle tek başına kilo verdirecek bir şey değil bence ki midem daha da alışınca daha rahat yiyebileceğim ama kesinlikle diyete yardımcı. Verilen diyet listesine göre hareket etmek gerekiyor. Yoksa balonun bu etkisi iyice kaybolabilir ve fazla yemeniz durumunda zaten şiş olan mideyi 2 kat şişirebilirsiniz. Ha bi de aşırı şişlik yaptı. Normal dediler. Vücut sindirmeye çalıştığı için gaz yapıyomuş sık sık geğirme geliyo 4 gün sıvı beslendiğim için de hiç tuvalete çıkamadım. Karnım davul gibi şiş. 1 hafta sonra düzeliyomuş dedi diyetisyen bakalım. Gelişmeleri yazarım.

nasıl gidiyor acaba

Biraz bozdum ben açıkcası ama bu hafta tekrar toparlamaya çalışacağım. Midem dolu ama yine de sevdiğim şeyleri tüketmede artık pek bi problem yaşamıyorum gibi. Bu ara biraz fazla kaçırdım ve spor yapmıyorum. Ölçüme gittiğimde 4.5 kilo vermişim ama 3.5u kastan yani kalıcı değil. Kastan kaybettiğim için de yağ oranım artmış. Hiç hareket etmediğim için. Maalesef depresyondayım ve ikisi birlikte çok zorluyor. Yaptırcaksanız kesin hazır olduğunuz motivasyonunuzun yüksek olduğu bi zamanda yaptırmanızı öneririm

bugün ölçüm yapıldı 500 gr daha vermişim. Bu sefer 1.5 kilo kas yapmışım ve yağ oranım %2 azalmış. Belden de 5 cm incelmişim toplamda. Bu kadar az olmasının sebebi üstüste kaçamak yapmam. Normalde de aşırı fazla yiyen biri olduğum için kaçamağın dozunu varın siz düşünün. Yine de hamur işi gibi şeyleri tüketemiyorum. Bir kere denedim mideme taş oturmuş gibi oluyor.

merhaba. suan nasil gidiyor? tek endisem gidecegim ve ulkede tek kalacagim. bu sorun olur mu diye korkmuyor degilim.

10 gün falan sonra pek problem olmuyo aslında ve ben şu an artık balonu hissetmiyorum bile. Düzenli spor ve beslenme yapamamaya başladım yine totalde 6.250 kg da kaldım. Herkeste süreç aynı ilerlemeyecektir elbette ama 2 ay oldu sanırım keşke bunun yerine kapıya diyet yemeği getiren bir yere para verseymişim en azından düzenli ve kalorisi uygun yemeğim gelirdi. Denemesem içimde kalacaktı ama bence yaptırmayın. Ben şubatta çıkarttırmayı düşünüyorum. Aslında şimdi bile çıkarttırmak istiyorum da yıl sonu malum para ayıramadım

selam ben de 18 mart persembe mide balonu taktirdim. bulanti kusma kramplar mide yanmasi, hepsini yogun yasadim. ama bugün itibariyle azaldilar. sizin tecrübelerinizi de duymak isterim

Merhaba bende 22 martta taktırdım nasıl gidiyor acaba kaç kilo ile taktirdiniz şu an kaç verdiniz kendinizi masil hissediyorsunuz

Allahını seven bir hangi doktorda kaça yaptırdığını söylesin öngörüşme olmadan kimse fiyat sötlemiyor hiçbir doktor bende kapı kapı dolaşıp fiyat alamıyorum

Tekrar Merhaba! 6 ay oldu 10 kilo anca verebildim arkadaşlarım son 2 ay iyice saldım ve 4 kilo da geri aldım hatta :KK43: ama bu vesileyle kesin olarak yeme bozukluğum olduğunu anlamış oldum. Mide balonu, midenizin bir kısmını doldurmak ve daha az yemenizi sağlamak üstüne kurulu. Ancak benim gibi duygusal yeme problemi olanlar bilir zaten dolu midenin üstüne yemeye devam ettiklerini. Balon öncesinde de yediğim yemeğin üstüne, dondurma, çekirdek, meyve, farklı bir yemek, farklı atıştırmalıklar vs bir sürü şey yiyebiliyordum. İlla canımın çektiği bir şey de değil stres, sıkıntı, yalnızlık vs ne tetikliyorsa o an dolabı açıp ne bulduysanız yemek istiyorsunuz ve TV karşısında yeme alışkanlığı kesinlikle bırakılmalı. Yani demem o ki böyle bir probleminiz varsa balon sizde de çok işe yaramayacaktır. Belki daha fazla da verebilirdim buna rağmen ama alkollü içecekleri bol tükettiğim oldu ve aşırı kalorili tabii. Yeme bozukluğunuz varsa asla ama asla önermiyorum para çöp oluyor onun yerine eve diyet yemekleri gönderen bir firma ile anlaşmak ve ona para vermek çok daha mantıklı düzenli ve kalori hesaplı yeme açısından. Bozukluk için de psikoloğa para vermek daha mantıklı. Balonu hala çıkarmadık duruma göre 2 ay daha fazla kalabiliyormuş. Ben önümüzdeki ay çıkarttırmayı düşünüyorum. 1 ay daha bekleme sebebim de, diyetisyenim kontrollü yeme konusunda sürekli beni uyarıyor böyle olursa balon çıktıktan sonra birden aşırı kilo alırsınız diyor. Midenizde boşluk olacak çok daha rahat yiyeceksiniz vs vs. O sebeple bari 1 ay daha dursun yaz geldi en azından hareket artar, yürüyüşler yapıp dengelerim dedim. Sürekli midem kalıcı genişledi gibi düşünceler oluşuyor kafamda ama tabii ki suratıma karşı evet mideniz genişledi demiyorlar toparlar diyorlar, bilemiyorum. Mide genişlemesinin uzun vadede kalıcı olabileceği ile ilgili bir çok yazı okudum. Bilen varsa yeşillendirsin lütfen ya da sizin doktorlarınız, diyetisyenleriniz ne diyor.? Bir de son olarak yabancı sayfalarda da balonu çok araştırdım ve belirli bir sayı üzerinde yapılan deneyde balon çıktıktan sonra belli bir kısım hemen verdiklerini geri almış diğer kısım da 2 yıl içerisinde ve sonrasında geri almış. Yani beslenme alışkanlığını değiştirmek temel şart veya imkanınız varsa tüp mide en garantisi (uzun vadede yine dikkat edilmeli) Ne yazdım ama fiyuuu :KK70: Benim eyorlamam bu kadar. SONUÇ: Tavsiye etmem.

Dipnot: Balon çıktıktan sonra alıp verme durumumu tekrar yazarım bir süre sonra.

Allahını seven bir hangi doktorda kaça yaptırdığını söylesin öngörüşme olmadan kimse fiyat sötlemiyor hiçbir doktor bende kapı kapı dolaşıp fiyat alamıyorum
Ben Ankara'da Geçen yıl ekim sonunda 8500 e taktırdım. 1500'de çıkartma ücreti var dendi onu vereceğim çıkartıklarında. Bankadan taksit yaptırdığım için bana daha pahalıya patladı. Önermiyorum pek okursunuz yazdıklarımı :) Bu yıl dolar kuru arttığı için fiyatları biraz daha artmıştır diye düşünüyorum. Ön görüşmelere gidin isterseniz zaten onlara ücret almıyorlar.

Merhaba bende 22 martta taktırdım nasıl gidiyor acaba kaç kilo ile taktirdiniz şu an kaç verdiniz kendinizi masil hissediyorsunuz
80-81civarıydım şimdi 72lerdeyim alıp veriyorum 1-2. Şu an hiç balon yok gibi bende pek işe yaramadı yani boşa para verdim. Uzun uzun açıkladım yukarda bakarsınız :)

Tekrar Merhaba arkadaşlarım! Balonu henüz çıkarttırmadım, düzenli mide koruyucu kullanıyordum ama bir süre aksattım geçen gün yürüyüş yaparken midemde bir ağrı oldu hemen geri döndüm koruyuculara. Diyetisyenim belli bir süre sonra mideyi yorar demişti. Bu cuma çıkartmak için planlama yapacağız bakalım. Benim size sormak istediğim balon taktırıp çıkartan oldu mu? Çıktıktan sonraki süreç nasıl oldu? İştah çok açıldı mı? Balon varken yenen porsiyonlar kadar yendiğinde yeterli geldi mi? Deneyimi olan varsa lütfen erinmeyip paylaşabilir mi gerçekten insanı kısmen de olsa motive ediyor. Son zamanlar biraz daha sıktım kendimi bi 3 kilo daha verdim sanırım ama diyetisyenle daha görüşemedik bayram falan derken. Son gelişmeleri yine yazarım. Şimdi çıktıktan sonraki süreci çok merak ediyorum verdiğimi geri almasam bari :S

Merhaba. 2009 dan beri çok fazla paylaşım yapıyorum burada ama kullanıcı adımı bulamadığım için yeniden üye oldum. Söylemek istediğim, yıllardır 2009 senesinden beri diyet + diyetisyen + spor+ilaç her türlü saçma sapan diyet aklınıza ne gelirse denedim. Geçen sene aralıklı oruç + fonksiyonel beslenme ile hayatımda ilk kez 20 kg verdim, sonrasında yine sapıttım ve 10 kg geri aldım. Ben mide balonunu aralıklı oruç ve fonksiyonel beslenmeye yardımcı olabileceği düşüncesi ile yaptırdım. 1 senelik yaptırdım 21500 tl ödedim. ilk 4 gün her gün balonu çıkartırma düşüncesi ile, hastanede ağrıdan ağlayarak serumlar ve ağrı kesicilerle ve kusarak geçti. Sonrasında 2 hafta iyiydi çünkü yiyemiyordum.. bu sürede kilo verdim evet, ama normalde de bu şekilde yemediğinizde veriyorsunuz zaten.
sonrasında herşey eskiye döndü, çünkü yemek yemek için aç olmama gerek yok, mide çeperini hissedene kadar yedim. şu anda balonu taktırdığım kilodan fazlayım, çünkü aç olduğum için değil duygusal yeme problemim olduğu için yiyorum.
350 cc şişirdiler sadece ilk seferde, 1 ay sonra gidip tekrar şişirteceğim bakalım ne olacak.
Kesinlikle, tavsiye ETMIYORUM. Hipnoz a gidin, yeme bozukluğu için terapi alın, bilinçalti temizliği yaptırın vs iştah kontrolü için ama bu çok saçma, tabii ki yeme bozukluğu olanlar için, ki genelimiz de öyle zaten aç olduğumuz için yemiyoruz, ya da tok olsak da yiyoruz.
Insanlar 90 kilo veriyorlar, sadece diyet ve yürüyüş ile, önemli olan kafa yapısını değiştirmek.
Bu arada, türkiyede olan olmayan zayıflama hapları, her türlü farklı detox türevleri, piyasadaki bütün popüler diyetler tarafımdan denenmiştir. Kafa yapımı değiştirmediğim sürece olmuyor.
Boşuna para vermeyin, onun yerine size hangi gıdalar iyi gelmiyor onları öğrenmek için para harcayın... banatüm süt ürünleri+gluten+baklagiller dokunuyormuş mesela, onları kestiğimde kilo veriyorum, ama o zaman da hayatın tadı kalmıyor...

mide balonu reklamları görüyorum her yerde bana aşırı gereksiz geliyor bu melet, mideni bildiğin genişletiyor balon nesi yararlı olacak ki? ilk hafta sıvı besleniyorsun öyle beslenirsen zaten kilo verirsin. diyetisyen kontrolünde diyet beslenmesine sokuyorlar seni e onu da normalda yaparsan zayıflarsın. sporla destekle diyorlar e zaten diyetle spor yaparsan zayıflarsın.

bu balonu taktıranları asla anlamıyorum. 10 bin tl balona vereceğine yemek firmasıyla anlaş düzenli yemeklerin gelsin. 1 ayda farkı gör.

ayrıca hala kilo verme sorununuz varsa if ve omad öneririm

Merhaba. 2009 dan beri çok fazla paylaşım yapıyorum burada ama kullanıcı adımı bulamadığım için yeniden üye oldum. Söylemek istediğim, yıllardır 2009 senesinden beri diyet + diyetisyen + spor+ilaç her türlü saçma sapan diyet aklınıza ne gelirse denedim. Geçen sene aralıklı oruç + fonksiyonel beslenme ile hayatımda ilk kez 20 kg verdim, sonrasında yine sapıttım ve 10 kg geri aldım. Ben mide balonunu aralıklı oruç ve fonksiyonel beslenmeye yardımcı olabileceği düşüncesi ile yaptırdım. 1 senelik yaptırdım 21500 tl ödedim. ilk 4 gün her gün balonu çıkartırma düşüncesi ile, hastanede ağrıdan ağlayarak serumlar ve ağrı kesicilerle ve kusarak geçti. Sonrasında 2 hafta iyiydi çünkü yiyemiyordum.. bu sürede kilo verdim evet, ama normalde de bu şekilde yemediğinizde veriyorsunuz zaten.
sonrasında herşey eskiye döndü, çünkü yemek yemek için aç olmama gerek yok, mide çeperini hissedene kadar yedim. şu anda balonu taktırdığım kilodan fazlayım, çünkü aç olduğum için değil duygusal yeme problemim olduğu için yiyorum.
350 cc şişirdiler sadece ilk seferde, 1 ay sonra gidip tekrar şişirteceğim bakalım ne olacak.
Kesinlikle, tavsiye ETMIYORUM. Hipnoz a gidin, yeme bozukluğu için terapi alın, bilinçalti temizliği yaptırın vs iştah kontrolü için ama bu çok saçma, tabii ki yeme bozukluğu olanlar için, ki genelimiz de öyle zaten aç olduğumuz için yemiyoruz, ya da tok olsak da yiyoruz.
Insanlar 90 kilo veriyorlar, sadece diyet ve yürüyüş ile, önemli olan kafa yapısını değiştirmek.
Bu arada, türkiyede olan olmayan zayıflama hapları, her türlü farklı detox türevleri, piyasadaki bütün popüler diyetler tarafımdan denenmiştir. Kafa yapımı değiştirmediğim sürece olmuyor.
Boşuna para vermeyin, onun yerine size hangi gıdalar iyi gelmiyor onları öğrenmek için para harcayın... banatüm süt ürünleri+gluten+baklagiller dokunuyormuş mesela, onları kestiğimde kilo veriyorum, ama o zaman da hayatın tadı kalmıyor...
Ah hislerime tercüman olmuşsunuz.derdimiz açlık olsa dermanı çok.tek dert duygusal ben de doğumdan sonra böyle oldum ne yapacağımı bilemiyorum. psikoloğunda fayda olacağına inanmıyorum.denemediğim şey kalmadı krizsiz bir akşamım bile yok.nereye kadar böyle devam eder bilemiyorum.belki de kınadığımı yaşıyorumdur. nasıl insanlar kendini tutamaz nasıl böyle kilolu kalırlar demişliğim vardır.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Dün toz zencefil zerdaçal yoğurda koyup yedim epey kesti ama kalıcı bir çözüm değil tabi

X