Onkoloji - Kanser ve Türevleri Mide Kanseri Ameliyatı Oluyorum..

mitokondris

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2010
40
5
Haftaya mide kanseri dolayısıyla ameliyat oluyorum arkadaşlar. Öyle endişeliyim, öyle kötü hissediyorumki o ameliyat masasına yattıktan sonra bir daha kalkamayacakmışım gibi geliyor. Kanser olduğumu öğrendiğimde dünyam başıma yıkılmıştı. Bu kadar genç yaşta hele de bu tip bi kanserle karşılaşıyor olmak bitirdi beni. Ama savaştım, hiç yılmadım, hasta değilmişim gibi davrandım hep, etrafıma neşe saçtım. Bayaı bi ilerleme kaydettik. Daha sonra geçen aylarda beni yıkan ikinci haberi aldım. Radyoterapi ve kemoterapi görecektim. En çok korktuğum neydi biliyor musunuz? Belime kadar uzamış, 6 yıldır kestirmediğim saçlarımı kaybetme korkusu. Ve bu da oldu. Saçlarımı kaybettim. Kazıtmak zorunda kaldım onları. Elimde bi ceset gibi kaldı onca saç, ölmeyi bile düşündüm ama yaşamak istedim nedense.

Ve işte en son darbeyi doktorun bana söylediği haberle aldım. Ameliyat olmalıydım. O kadar korkuyorumki ameliyat olmaktan, canımın yanmasından. En öenmlisi ölmekten. Ben ölmek istemiyorum. Daha yaşayacağım onca şey var, güldüreceğim onca insan var, bitmiş ama içimde yaşattığım bi aşk var. Ölmek istemiyorumki ben. Sabah uyansam,rüya olsa hepsi. Saçlarım aynı yerinde olsa, sevdiğim adam gitmemiş olsa, gülümsese bana. Saçlarımı okşasa, yeniden kestirme bunları dese bana. Birlikte kahkaha atsak. Ve ben ölmesem. Nolur dua edin bana yalvarıyorum size. Benim ölmemem için dua edin bana.

cok gecmis olsun..karamsar olma insallah iyi gececek ameliyatin..saclarini bosver onlar uzar..olumu de sil aklindan..guzel dusun ama hic tereddutsuz ki hersey guzel olsun.dualarim seninle.

Canım bu tür tedavilerde moral çok önemli bak mesafede katetmişsiniz.İnan tüm kalbimle dua ediyorum sana RABBİM inşallah sana ameliyat sonrasında sağlıklı huzurlu uzun bir ömür nasip etsin .Lütfen topla kendini herşey çok güzel olacak buna inan.Saç dediğin neki tekrar büyür uzar yine salına salına gezersin ama lütfen inan buna arkadaşım.Beynine ben iyi olaacağım sağlıklıyım sinyalleri ver.Ameliyat sonrası olumlu gelişmeler yazıp sevincini paylaşmak dileğiyle.:KK70::KK71:

Son düzenleme:
Öyle diyosunuzda neyin moralini sağlayayım ben artık. Yüzümün güzelliği gitti göz altlarım mosmor oldu. Saçlarım zaten yok. Kel kaldım. Ameliyattan kurtulabileceğimi hiç düşünmüyorum ama ben yaşamak istiyorum ben mücadeleci bi insanım. Sürekli gülen biriydim ben neden böyle oldu Allahım neden. Hasta olmak değil herkes gibi arkadaşlarımla gezmek istiyorum. Yetti artık boyumu aştı sıkıntım. Ona belli etme aman bu üzülmesin aman dikkat et. Kendimi paraladım durdum hep. Tek istediğim yaşamak. Mutlu yada mutsuz yaşamak istiyorum ben. Lütfen dualarınızda beni unutmayın yalvarıyorum size.

Allah yar ve yardımcın olsun canım üzülme dilerim rabbim nasıl o bedenine o hastalığı koymuşsa öylece bir çırpıda alsın inşallah duam seninle üzülme herşey gelip geçecek yeterki sabır et inan sabır ve dua sayesinde herşeyin üstesinden geleceğine inanıyorum

mitokondris büyük bir ihtimalle yaşım senden küçüktür. bizim başımızdada aynı dertten war teyzem mide ca. hemde ileri düzeyde. 4.ewre mide ca. midesi alınamadı. karaciğerinde lezyonlar war. teyzem daha 37 yaşında. doktor bize artık herşeyin bittiğini bu ewreden sonra hiç bişeyin yapılamayacağını ve 3 4 aya karaciğerinde bu kanserli hücreyle dolcağını ve teyzemn ölüceğiini söyledi. biz hiç umudumuzu kesmedik başka doktorlara gittik tedawisi olmalı diye düşündük hep. kemoterapi radyoterapi ozon tedawisi hepsini yaptrmayı kafamıza koyduk. şuan kemoterapideyiz. 5. kemoterapisini alıor. ve ciğerindeki lezyonlar gitmiş. kemoterapi sayesnde. biz umudumuzu hiç yitirmedik. şimdi dua ediyoruz sürekli midedeki kanserli alan küçülsün ve mide alınsın die. sen ameliyat olmaktan korkuosun. keşke teyzemde senin gibi olsa ve ameliyatla bu ur ordan alınsa. diyeceğim senden daha kötü durumda olanlar hayata dört elle sarılırken sen neden kötü düşünüp hücrelerini kötüleştiriosun. hayat her şeye rağmen çok güzel. hastayım die düşünme. iyi şeyler düşünmelisin moralin yüksek olmalı sürekli gülmelisin. teyzem saçlarının olmayışıyla dalga geçer güler eğleniriz. ve inşallah herşey daha güzel olucak. durumun anlattığına göre iyi sen sevinenler arasında olmalısın ve bu ameliyatla tamamen kurtulcaksın. sen çok şanslısın unutma :) bide sakın neden ben ALLAH'ım deme sakın unutma bu dünya sadece sınaw yeri hepimiz bi şekilde imtihandayız. her durumda şükret. saçlaın geri gelicek çünkü ameliyattan sonra kaaççç bi 6 yıllar yaşıcaksın sen :)

allah tüm hastalara acil şifalar versin . herkesi kötü hastalıklardan korusun inş moralinizi yüksek tutun bu hastalık yüksek moralle düzelir canım

Haftaya mide kanseri dolayısıyla ameliyat oluyorum arkadaşlar. Öyle endişeliyim, öyle kötü hissediyorumki o ameliyat masasına yattıktan sonra bir daha kalkamayacakmışım gibi geliyor. Kanser olduğumu öğrendiğimde dünyam başıma yıkılmıştı. Bu kadar genç yaşta hele de bu tip bi kanserle karşılaşıyor olmak bitirdi beni. Ama savaştım, hiç yılmadım, hasta değilmişim gibi davrandım hep, etrafıma neşe saçtım. Bayaı bi ilerleme kaydettik. Daha sonra geçen aylarda beni yıkan ikinci haberi aldım. Radyoterapi ve kemoterapi görecektim. En çok korktuğum neydi biliyor musunuz? Belime kadar uzamış, 6 yıldır kestirmediğim saçlarımı kaybetme korkusu. Ve bu da oldu. Saçlarımı kaybettim. Kazıtmak zorunda kaldım onları. Elimde bi ceset gibi kaldı onca saç, ölmeyi bile düşündüm ama yaşamak istedim nedense.

Ve işte en son darbeyi doktorun bana söylediği haberle aldım. Ameliyat olmalıydım. O kadar korkuyorumki ameliyat olmaktan, canımın yanmasından. En öenmlisi ölmekten. Ben ölmek istemiyorum. Daha yaşayacağım onca şey var, güldüreceğim onca insan var, bitmiş ama içimde yaşattığım bi aşk var. Ölmek istemiyorumki ben. Sabah uyansam,rüya olsa hepsi. Saçlarım aynı yerinde olsa, sevdiğim adam gitmemiş olsa, gülümsese bana. Saçlarımı okşasa, yeniden kestirme bunları dese bana. Birlikte kahkaha atsak. Ve ben ölmesem. Nolur dua edin bana yalvarıyorum size. Benim ölmemem için dua edin bana.

çok geçmiş olsun.
hiç korkmayın lütfen. benim dedem 84 yaşında o hastalığa yakalandı.
yaşı çok ileri asla ameliyatı kaldıramaz dediler. narkozdan ayılamaz dediler. tam teşekküllü ameliyathane şart dediler.75 kilodan 50 kiloya düştü. biz heralde artık son günlerini yaşıyo gözüyle baktık.kaç yaşında olursa olsun insan sevdiğine konduramıyo. ameliyat oldu. doktoru alanında çok iyiydi..dedem açtı gözlerini, 1 yıl oldu ameliyatı atlatalı ve şu an turp gibi maşallah.
sizin yaşınız gençmiş daha. eminim ki üstesinden geleceksiniz. yeniden doğmuş gibi hayata yeniden başlayacaksınız. daha güçlü. daha duyarlı ve daha mutlu.
allah yardımcınız olsun.

Midenin o kısmını alıyorlar ve hayatınıza normal iekilde devam ediyorsunuz. hiç moralinizi bozmayın. Allah kolaylık versin.

çok geçmiş olsun.......şimdi hayata daha sıkı sarılma zamanı Allahın izniyle sağlığına kavuşacaksın buna inanıyorum canım tüm dualarım seninle .......saçların yeniden uzayacak bunu biliyorsun üzülme kökü sende nasılsa :KK70:biran önce sağlığına kavuş inşallah güzel günler senin olsun ........bol bol dua edicem :KK71:

cok gecmis olsun canim allah seni sevdiklerine bagislasin.
en kisa zamanda sagligina kavusman dilegiyle.dualarimiz seninle.hic moralini bozma. :KK71:

çok geçmiş olsun canım allah acil şifalar versin üzülme senin gibi ameliyat olup sağlığına kavuşan çok insan var . meralini yüksek tut yeter şimdi ameliyat olmuşsundur zannedrim inş güzel haberlerini verirsin.

Ve evet karşınızdayım :) Ameliyatımı oldum, kanserli hücrelerden kurtuldum, geçirdiğim iki ameliyat sonrası turp gibiyim :)

Bana dua edenlere yürekten teşekkür ederim, gerçekten dualar hissediliyormuş.

Saçlarım da şu an bir santim kadar uzadı herşey gayet güzel gidiyor çok güzel herşey kızlar çok sağolun desteğiniz için.

Şuan öyle yaşama sevinciyle doluyum ki o satırları nasıl yazdığımı hatırlamıyorum bile :)

cnım bu mübarek günlerde umarım iyileşirsin tekrar eski sağlığına kavuşursun sakın moralini bozma bu hastalıkta en önemli şey moral bunu biliyosun atlatıcam de kendi kendine umarım herşey isteğin gibi olur saçlarııda dert etme yine uzarlar kökü sende nasılsa:KK5:

Ve evet karşınızdayım :) Ameliyatımı oldum, kanserli hücrelerden kurtuldum, geçirdiğim iki ameliyat sonrası turp gibiyim :)

Bana dua edenlere yürekten teşekkür ederim, gerçekten dualar hissediliyormuş.

Saçlarım da şu an bir santim kadar uzadı herşey gayet güzel gidiyor çok güzel herşey kızlar çok sağolun desteğiniz için.

Şuan öyle yaşama sevinciyle doluyum ki o satırları nasıl yazdığımı hatırlamıyorum bile :)

ahh canım görmemişim bu yazdığını tüylerim diken diken oldu emin ol çok sevindimm iyileştiğine nasıl sevindim anlatamam seni tanımıyo olsamda umraım bi daha yaşamazsın aynı şeyleri:KK24:

Canım çok sevindim iyi olmana şu mübarek günlerde bol bol dua et. Geçmiş olsun. Hiç bir şeyin seni üzmesine izin verme.

ameliyatin iyi gecmesine cok sevindim. babam da 2004 yilinda midesinin tamamini, 2007 yilinda da barsaklarinin yarisini aldirdi. ama masallah su an sikintisi yok. sık sık kontrolden gececeksin. moral cok onemli. onunde uzun bi hayat var. kotu dusunerek kendini uzme. cok cok gecmis olsun

X