Migren atağı mı, kovid mi?

ferb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2014
2.426
4.059
Selam herkese. Bugün oruçluydum. Koşturmaca bir düzenim var. Bugün artık yorgun hissettim kendimi. Öğleden sonra uyumuşum. Kalktığımda bir baş ağrısı hissettim. Önemsemedim vakitsiz uyku ve oruç vurdu sanırım dedim. İftara bulgur pilavı yapacaktım. Mutfakta korkunç bir başağrısı saplandı. Baş ağrısı ile birlikte mide bulantısı. Tekrar yattım ama bulantı ve baş ağrısının şiddeti giderek arttı. Artık dayanamadım ve iftara 10 dakika kala istifra etmeye başladım. Eşim hastaneye gidelim dedi. O bulantı ve başağrısı ile arabaya dayanamacağımı düşündüm. Üstelik üç buçuk yaşında küçük çocuğum var. Onu yanımda götürecek güçte de değildim. Güçlü bir ağrı kesici ve mide bulantı ilacı içerek tekrar yattım. Bulantı ve ağrı yavaş yavaş geçerken uyayakalmışım. Uyandığımda yatsı okunuyordu. Şimdi daha iyiyim. Sadece yorgunluk var. Buna benzer atak daha önce birkaç kez geçirmiştim. Ama şimdi yanılıyor olabilir miyim? Bu yaşadığım migren atağı değilde kovid olabilir mi acaba diye düşüncelere daldım.
Ah kovid ah herşeyi sana bağlar olduk. Yarın kendimi dinleyeceğim. Olmazsa test yaptırırım artık.

Canım 2 hafta önce aynı şikayetlerle gittim sabahtan 8 de aşırı bir baş ağrısı işten çıkıp eve gittiğimde saat 4 olmuştu eve giderken öyle kötüydüm ki aracı durdurup kusup kusmamak arasında kaldım gözüm kararıyordu zar zor kendimi eve attım ama inanılmaz kusuyordum yani öğlen yediğim yemekten daha çok kustum diyebilirim sonrasında hastaneye gittik doktora söyledim genelde yaşıyorum bu durumu ama bugün çok ağırdı dedim film çekildi ve 2 serum takıldı migren başlangıcı olduğu söylendi hemşire covid için test alalım mı diye sorduğunda doktor gerek yok migren ağrısıyla birebir aynı anlattıkları dedi kusma ile gelen rahatlama vs bunlar migrenmiş yakın zamanda nörolojiye gitmem gerektiğini söyledi o kadar 🤷🏻‍♀️

zuzucuum zuzucuum çok geçmiş olsun. Benzer şeyler yaşamışız. Bence de migren atağı ama insan acaba diyor yinede. Bugün artık bulantım ve baş ağrım yok ama yaşadığım atağın yorgunluğu hala üzerimde. İçimi rahatlattın, teşekkür ederim 🙏

Dünde annemde aynısı oldu. Şiddetli baş ağrısı ve kusma. Covid olduğunda böyle olmuştu. Test yapıldı ama negatif. Bende migren atağı diye düşündüm. Çok zor bir durum ya

bugün iş yerimden birisi sadece baş ağrısıyla gittiği hastanede covid pozitif olduğunu öğrendi kendiside şaşkın başka hiçbir şeyide yokmuş şuanda. Artık en ufak belirti kovide çağrışım yapar oldu 🤦🏻‍♀️

Ben dün test yaptırdım. Çok şükür negatif çıktım ama inşallah o kalabalıkta virüsü kapmamışımdır 🤦

X