Mikrochip gibi sperm secme yontemleriyle bebek sahibi olanlar

Serati

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2017
64
20
30
Merhabalar hanimlar oncelikler Allah evlat isteyen herkese nasip eylesin.
3 gun sonra 2. Tup bebek tedavime basliyorum esimde sperm sayisi az morfoloji bozuk ve dna hasari var sperm secme yontemlerinden mikrochip , imsi, pics, macs yontsmleri ile basariya ulasan var mi veya yaptiracak olan... Umut ariyorum herkes gibi ☺☺☺

Merhabalar hanimlar oncelikler Allah evlat isteyen herkese nasip eylesin.
3 gun sonra 2. Tup bebek tedavime basliyorum esimde sperm sayisi az morfoloji bozuk ve dna hasari var sperm secme yontemlerinden mikrochip , imsi, pics, macs yontsmleri ile basariya ulasan var mi veya yaptiracak olan... Umut ariyorum herkes gibi ☺☺☺

Tedaviye başladın mı canım. İnşallah pozitif sonuç gelir. Bizde de aynı sorun var. İki negatif deneme. Bu sefer farklı yöntemler denemek istiyorum. Size hangisi uygulanacak

Basladim canim pazartesi opu var ama dondurulup 1 ay sonra transfer yapilacak suam benim icin onemli olan 3. Gunden 4. Gune gecebilecek mi embriyolarim cunku digerinde gecemeyip doktorumuz sebebinin dna hasari olabilecrgini soylemisti ve dedigi gibi cikti

Hayırlı olsun inşallah her şey yolunda gider. Kaliteli sperm seçmek için hangi yöntem kullanıldı. Bizim de 3. günü gecemiyor. Eşimin doktoru TESE ile alınsın demişti ama şimdi gittiğim merkez ona gerek yok diyor. Sizin için neler yapıldı merak ediyorum

Hayırlı olsun inşallah her şey yolunda gider. Kaliteli sperm seçmek için hangi yöntem kullanıldı. Bizim de 3. günü gecemiyor. Eşimin doktoru TESE ile alınsın demişti ama şimdi gittiğim merkez ona gerek yok diyor. Sizin için neler yapıldı merak ediyorum
Merhaba canim benim opu oldu maalesef transferim 2 ay ertelendi cok falza yumurtam toplandi ve e2 de yuksek ciktigi icin rahim dinlenmis transfer yapilacak. Mikrochip yontemk ile spermler yumurtaya dollendirildi insallah 5. Gune gider diye bekliyorum bugun embriyolarimin 2. Gunuydu

Ben yurtdışında yaşıyorum... biz de icsi uygulayacAğız. Sorunumuz morgoloji, sperm sayısı ve hareketliliği.

Kızlar DNA hasarı sürekli değişen bir şey mi. Bizde bir kere yapıldı aynı şeyden mı bahsediyoruz bilmiyorum. Raporda İKİ YÖNLÜ FLORESAN DNA-DİZİ ANALİZİ yazıyor. Sorun yok. Geçen sene yapılmıştı tekrarlanması gerekiyor mu bilginiz var mı

Genetik test ve dna hasarı testi yapıldı. Bir problem olmadığı söylendi. Size yapıldı mı?
Daha önce bir tedavi denediniz mi?
evet ikisinide yaptik genetiklerde problem yoktu dna hasari cikti yuzde kirkbes mikrochiple denedik bu ay 2. tup bebek denememizi vr maalesef yine negatif sonucu aldik

evet ikisinide yaptik genetiklerde problem yoktu dna hasari cikti yuzde kirkbes mikrochiple denedik bu ay 2. tup bebek denememizi vr maalesef yine negatif sonucu aldik
Merhaba,
Benim yumurtalar az, esiminde sperm hizi sayisi ve morfoliji sorunu var.
MicroChip ile sperm secelim dedik.
Sağlıklı sperm var dna hasari da cikmadi bi kac aay önce yaptirdik.
7.95 cikti.
Doktor bugün bana yumurtan az spermi chiple secelim dedi.
Fakat ben doktordan once embriyologla gorustum ya chip ya imsi denemek istiyorum.
Kafama takilan dna hasarli sperm chipde yurur ve saglikli die secilir. Bunu doktora sordum hayir diyemedi.
Ben imsi kullanmak istiyorum, tüp bebekte hıza gerek yok embriyolog döllüyor zaten.
İmsi 6000 kat buyuterek spermi sectigi icin dna hasarsiz sperm secmek daha kolay gibi me geliyor.
Size doktor imsi önermişmiydi?

İnşallah bundan sonrakinde alırsınız pozitifi... bakalım bizimki ne olacak..

Merhaba,
Benim yumurtalar az, esiminde sperm hizi sayisi ve morfoliji sorunu var.
MicroChip ile sperm secelim dedik.
Sağlıklı sperm var dna hasari da cikmadi bi kac aay önce yaptirdik.
7.95 cikti.
Doktor bugün bana yumurtan az spermi chiple secelim dedi.
Fakat ben doktordan once embriyologla gorustum ya chip ya imsi denemek istiyorum.
Kafama takilan dna hasarli sperm chipde yurur ve saglikli die secilir. Bunu doktora sordum hayir diyemedi.
Ben imsi kullanmak istiyorum, tüp bebekte hıza gerek yok embriyolog döllüyor zaten.
İmsi 6000 kat buyuterek spermi sectigi icin dna hasarsiz sperm secmek daha kolay gibi me geliyor.
Size doktor imsi önermişmiydi?
hayir sadece mikrochip onerdi belki de kendi merkezlerinde imsi yapilmadigindandir cok bilemiyorum acikcasi ama arastirdigimda dna hasarinda mikrochip kullanilabilir yonundeydi kaan aydosa mail atmistim mikrochip denenebilir demisti.

hayir sadece mikrochip onerdi belki de kendi merkezlerinde imsi yapilmadigindandir cok bilemiyorum acikcasi ama arastirdigimda dna hasarinda mikrochip kullanilabilir yonundeydi kaan aydosa mail atmistim mikrochip denenebilir demisti.
Ben mikrochip i cok saglikli bulmuyorum.
Dna hasarli sperm mikrochip manyetik alanında yürür.
Birde spermi manyetik alanda yürütmek ne kadar saglikli.
İmsi de sperm 6000 kat büyütülüyor.
Dna hasarli tespiti daha kolay gibime geliyor.

Ben mikrochip i cok saglikli bulmuyorum.
Dna hasarli sperm mikrochip manyetik alanında yürür.
Birde spermi manyetik alanda yürütmek ne kadar saglikli.
İmsi de sperm 6000 kat büyütülüyor.
Dna hasarli tespiti daha kolay gibime geliyor.
dogrudur elbette canim kendin ne yapmak istiyorsan onu yapmalisin doktorun ne diyor peki

dogrudur elbette canim kendin ne yapmak istiyorsan onu yapmalisin doktorun ne diyor peki
Doktorum beni yolmaya calisiyor. Hem mikrochip hem imsi yapalim diyor.
Bende dedim ki mikrochip de dna hasarsız sperm yürüttülüyor mu dedim, sağlikli sperm yürütülüyorsa mikrochip yapayim dedim. Hic bir sey sey diyemedi.
Dna hasarsiz sperm yurumez diyemedi çünkü artik bende bi bi hekim gibi teknikleri biliyorum. Dna hasarli sperm hizli olur yurur alir onunla dollerler yumurtayi.
Hic bisey diyemedi ya iste o zaman ben imsi yapacagim dedim imsi daha mantikli dedim tup bebekte hiz zaten onemli degil dedim, onemli olan spermin saglikli secilmesi.
İmsi 6000 kat buyutuyor dedim saglikli spermi bulur. Döllenir dedim.
Bu sefer beni yolma kismina gecti. Hem mikrochip yapacakmis hem imsi.
700 tl +500 tl ekstra 1200 tl odeyecegim.
Ben bunun kararini verecegim dedim.
İmsi yaptırcam.
Ben simdi ilk tup bebek sonuçlarima baktim embriyo 4. Gun sadece bi hucre bolunmus, 8 hucre 2 kalite embriyo transfer edilmis ama resmen benim embriyo 4. Gun intiharini baslatmis.
Böyle bi tabloyla karsilasmak istemedigim icin dogru olani yapmaya calisiyorum.

X