minik giyim hileleri

crndgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2013
1.393
5
kızlar hepimizin zaman zaman vücudumuza göre uyguladığımız minik giyim hileleri vardır mutlaka,
mesela ben bunlardan birine az önce netten kot pantolon bakınırken denk geldim
sizlerden de buna örnek detaylar varsa paylaşalım:KK12:2956076466_10fe586366_o.jpg


:KK12::KK12:

2956076472_ab6139e8c7_o.jpg


:KK12::KK12:
2956076468_1f7191f03a_o.jpg

:KK12::KK12:

2956076474_7cd39c9a8b_o.jpg
 
jean farklı olunca böyle oluyormuş:KK14:
 
Son düzenleyen: Moderatör:
elma tipi vücudumuz varsa napıcaz?
 
Son düzenleyen: Moderatör:
JEAN PANTOLON İÇİNDE İYİ GÖRÜNMEK İÇİN ALTIN KURALLAR
Her zaman daha koyu renkli jean pantolonları almayı tercih edin. (indigo, siyah veya lacivert) Böylelikle daha ince görüntü verebilirsiniz.

 • Elastik modeller vücudunuzu saracak, karın kısmınızı düzgün gösterirken kalça kısmınızı da yukarı kaldıracaktır.
 • Düşük belli modellerden uzak durun. Yüksek belli modeller sizi olduğunuzdan daha düzgün hatlı gösterecek ve karnınızın fırlamasına sebep olmayacaktır.
 • Ne kadar ince olursanız olun üstünüzdeki bluzunuzu pantolonununuzun içine sokmayın. Bu hem vücudunuzu kısaltacak hem de soktuğunuz yerde oluşacak bluzun dökümü sizin daha kilolu görünmenize sebep olacaktır.
 • Jean pantolonunuzun boyunu yere değecek kadar uzun kullanıp yüksek topuklu veya dolgu topuklu botlarla kombinlediğinizde uzun bacaklı muhteşem bir görüntüye kavuşacaksınız. 
Armut Tipi: Eski moda korseler gibi tasarlanmış bu modellerin üst kısmı vücudun alt kısmını kaldıran, karın kısmını toparlayan ve kalçaları düzgün gösteren şekliyle armut tipli vücutlar için mükemmel bir seçim. Şık bir bluz veya blazer bir ceketle kombinlendiğinde de işe giderken bile giymek için iyi bir seçenek olacaktır.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
ben de tam bir elmayım ve kadınların iki farklı pantolonla ne kadar değiştiğine inanamıyorum :KK53::KK53:
ben çözüm olarak dar yüksek bellerimin üzerine bol kazak ve gömlekleri tercih ediyorum, buradakiler de çok iyi olmuş :KK16:
 
Kısa boylu olanlar için giyim tarzı nasıl olmalı:
 • Kol ve paça boylarınızı gerekiyorsa kısalttırın, ama sanki büyük beden giymiş gibi durmamasına özen gösterin.

 • Gereksiz cep, kemer, duble paça gibi enine çizgi yaratan detaylardan uzak durun.

 • Ayakkabıda sivri burun tercih edin ve dolgu topukları bir an önce unutun.

 • Etek boyunuzu diz hizasında tutun.

 • Mümkün olduğunca dikey detaylar kullanın (Bunlar dikey pensten, dikey çizgiye, pantolondaki ütü çizgisinden, kirpiğinizdeki maskaraya kadar her şey olabilir).

 • Dokusu fazla kalın, tüylü kumaşlardan kaçının.

 • Derin V yakalar kullanın.

 • Saçlarınızda yalın, düz kesimleri tercih edin.

 • Saçınızın üst kısmını hafifçe kabartın.

 • Dik oturun ve dik yürüyün.

 • Kıyafetinizde baştan aşağı, ayakkabı ve çorap dahil aynı rengi kullanın.

 • Düz ayakkabıdan kaçının, en azından 2-3 cm. topuklu giyin.

 • Aksesuarlarınızı boyunuzla orantılı seçin, fazla büyük parçalardan kaçının.
 Enine çizgiler: Özellikle vücudunun üst bölgesi geniş olanların bu tip bluzlardan uzak durması gerekiyor. Enine ve kalın çizgiler sizin olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olacaktır.
 
aynı kadın farklı kıyafetler, gizlenen göbek:KK12:
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Saçların kesimine dikkat Katlı kesilmiş saçlar, yanakları iki taraftan kısmen kapatarak toplu yüzlerin daha ince görünmesini sağlar.

Perçem şeklinde alına düşen kakül, yüzü boy olarak kısalttığı için daha toplu gözükmesine neden olur. Oysa ki kaküllerinizi iki yandan geriye doğru fönlediğinizde, yüzünüzü enlemesine
dar ve ince gösterirsiniz.

Unutmayın ki saç ne kadar kabarıksa etrafını sardığı yüz o kadar küçük görünecektir. İyisi mi dolgunlaştırıcı şampuanları yazın banyonuzdan eksik etmeyin.

Saçta değişik renk tonlarının yaratacağı hareket, yüzlerin yuvarlaklığını, yanakların tombulluğunu kamufle edecektir. Tatile çıkmadan önce iyi bir kuaföre uğrayıp, saçınızın açık tonlarından hareketli dokunuşlar kazandırın.
 
Kalçalara etek kamuflajı
Kıyafet seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk nokta güvendiğiniz yerinizi ön planda tutmaktır. İnce bacaklarınız varsa mini etek giyebilir, göğüs dekolteniz güzelse derin v yakalı üstler giyip dikkati oraya doğru çekebilirsiniz. Böylelikle kusurlu bölgeleriniz ister istemez göze batmayacaktır.


Geniş kalçaların gizli silahı eteklerdir. Kalkıp da mini etek giyin demiyoruz elbette ama uzun ya da diz hizasındaki etekler basenlerdeki fazlalıkları belirsizleştirip bilakis J.Lo. havasında seksi bir kalça görüntüsü yaratacaktır.


Basen problemi olup “yok ben pantolon rahatlığından vazgeçmem” diyorsanız da size uzun boru paça pantolonları tavsiye ediyoruz. Kalçayı sımsıkı saran pantolonlar yerine kalçanın şeklini ele vermeyen boru paçalar sizin için ideal olacaktır.


İri desenli, beyaz renk, jarse kumaş üst bölgesi kalın olanlar için gerçek birer düşman. Göbekli vücutlar koyu renk ve çok dar ve ince kumaşlı olmayan üstlerle kamufle edilmeli. Ama boyuna çizgili bir elbisenin sizi olduğunuzdandaha ince göstereceğinizden emin olabilirsiniz.


Yüksek belli pantolonlar göbekli vücutlarda göbeği daha da ortaya çıkartır. Düşük beller zaten göbeği kapatamaz bile. Bu durumda tercih etmeniz gereken ikisinin ortasında bir bel kesimi olacaktır. Bunu da pantolonun ağ dikişinden itibaren karışınızla ölçebilirsiniz. Ağdan belin bittiği yere kadar bir tam karış mesafesi varsa beli uygundur!


Etek olarak pilili değil kloş ya da dar etekleri seçmelisiniz. Pilili etekler olduğunuzdan kilolu gösterecektir.


Beliniz kalınsa kemerinizi belin çok az altında biraz da bol bir şekilde tutmanızda yarar var. Bu şekilde göbeğinizi kemerin üstünden ya da altından çıkartmak yerine tam altında gizleyecek şekilde kamufle etmiş olursunuz.


Dolgu topuklar çok moda olmasına rağmen tıknaz bir görüntüye neden oluyor. İnce topuklu ayakkabılar her zaman daha zarif ve ince bir duruşa sahip olmanızı sağlar.
 
Minyon ve zayıf mısınız?
1)
Uzun bir hırka vücudunuzu gözle görülür bir biçimde uzatacaktır.
2)İç dikişleri kısa olan pantolonları deneyin. 30 inçlik veya daha kısa iç dikişleri olan ya da ayak bileğine oturan pantolonları tercih edin.
3)Daha uzun görünmek için rengi solmuş ve koyu renk pantolonlar giyin.
4)Minyon görünümünüzü öne çıkaracak geniş paçalı pantolonlardan kaçının.
5)Boru paça pantolonlar bulmaya çalışın. Biraz parlaklık, küçük yapınıza kıvrımlar ekler ve daha uzun görünmenizi sağlar. Kalçalarınız düşük görünmeyecek ve sizi daha kısa göstermeyecektir.
6)Parlak desenli bir tunik sizi daha kıvrımlı gösterir.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış ayakkabı seçimi ile bütün kıyafetinizi mahvedebilirsiniz.

İşte size birkaç öneri:

1. Deneyin
Bir elbiseye uygun ayakkabı seçiminde en önemli ipucu, ayakkabıyı denemektir. Böylece dışarıdan nasıl göründüğünüz ve rahat olup olmadığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

2. Kullanım yeri
Doğru ayakkabı seçiminde, ayakkabıyı nerede giyeceğiniz de çok önemlidir. Örneğin, resmi davetler için topuklu ayakkabı şık bir seçim olacaktır. Düz tabanlı ayakkabılar, sandaletler ve spor ayakkabıları ise daha rahat ortamlarda tercih edin.

3. Topuk – Kıyafet boyu
Elbiseye uygun ayakkabı seçiminde, elbise boyunuzu dikkate alın. Çok kısa elbise ya da eteğin altına, yüksek topuk giymekten kaçının. Mini elbiselerle düz taban ya da alçak topuklu ayakkabılar tercih edin. Orta boy elbiselerde genellikle hem düz taban hem de topuklu giyilebilir. İşin püf noktası doğru dengeyi yakalamakta bu nedenle deneme yapmak çok önemlidir.


4. Farklı ayakkabılar
Farklı ayakkabıların, vücut şeklinize göre genel görüntünüz üzerinde farklı etkileri olabilir. Eğer bacaklarınız kısaysa, bileğinize kadar gelen ayakkabılardan uzak durmalısınız çünkü bu tarz ayakkabılar bacaklarınızı daha kısa gösterir.

5. Renk uyumu
Uygun bir kıyafetin temel anahtarı, renk uyumunu yakalamaktır. Bir elbise için ayakkabı seçimi yaparken, hangi renklerin, hatta hangi tonların en uygun seçim olacağına karar verin.

6. Nötr renkler
Ayakkabı seçerken, nötr renkler kullanmanız oldukça avantajlıdır. Her kadının dolabında düz siyah şık bir ayakkabı olmalıdır. Rengi ya da kumaşı ne olursa olsun hemen her kıyafete uygun olabilir.

7. Denge yaratma
Elbiseniz ne kadar karışık olursa, ayakkabınız da o kadar sade olmalıdır. Ağır kumaşlı ya da desenli elbiseler genellikle sade ayakkabılara uygunken, düz elbiseler ise daha gösterişli ayakkabılar kullanılabilir.

8. Malzeme uyumu
Kalın malzemeden yapılmış elbiselerin altına daha hafif görünümlü ayakkabılar tercih edilmelidir.

9. Ayakkabı şekli
Bir elbiseye uygun ayakkabı seçerken, ayakkabının şeklinin ve tasarımının, elbisenin genel görünümünü nasıl etkileyeceğini göz önünde bulundurun. Örneğin, sivri uçlu ayakkabılarla uzun etek güzel bir kombinasyon olabilir.
 
Hangi tarz ayakkabılar hangi karakterleri yansıtıyor?

 • Kısa ve zarif topuk tercihleri; ailesine ve arkadaşlarına önem veren kişiler ile çalışkan olanların kişiliğini yansıtmaktadır.
 • Babet veya diğer düz modeller, rahatlıklarına düşkün olanları simgelemektedir.
 • Spor ayakkabıları tercih eden kişiler ise, tek düze bir hayat tarzını asla benimsememiş olan ve aktif olduğunu belirten kişileri yansıtmaktadır.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
 • Platform topuklu ayakkabı modelleri; hem rahatlıklarına düşkün olan hem de şık olmaktan asla vaz geçemeyen kadınların seçimi olmaktadır.
 • Bilekten bağlı ve dolgu topuk modellerden yana tercihlerini kullananlar ise; hem masumiyetlerini hem de aynı zamanda gizliden gizliye seksapelliklerini göz önüne koymaktan hoşlananları yansıtmaktadır.
 • Heykel topuk ayakkabılar ise; hem moda avcısı olan hem de adından ayakkabıları aracılığı ile söz edilmesinden hoşlanan kadınların simgesi haline gelmiştir.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
X