Miyom

Tugbalim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
815
267
Merhaba arkadaslar hayirli ramazanlar...rahimde miyomu olan varmi ameliyat olan vede miyom durdukca kansere donusturuyor mu...rabbim herkese sifa versin

Merhaba arkadaslar hayirli ramazanlar...rahimde miyomu olan varmi ameliyat olan vede miyom durdukca kansere donusturuyor mu...rabbim herkese sifa versin
Merhaba öncelikle geçmiş olsun . Miyom herkesde aynı yerde oluşan tüm süreci aynı olan bir yapı değil .herkesde çok farklı ilerliyor . Ben hamileyim şuan ve gebelikte oluştu.
Herkese dejenerasyon olacak diye birşey yok ve dejenerasyonun da farklılıkları var iki üç çeşit dejenerasyon var .çok çok küçük bir kısmı agresif gelişiyor ve kansere dönüşüyor. Miyomun rahim içindeki yeri önemli ve bu bir süreç dr lar önce takip ediyor büyümesi nasıl dejenere oluyor mu yapı değiştiriyor mu vs vs . Bu takipler sonucu eğer büyüme agresifse dr lar kansere dönüşmeden operasyon kararı alıyor. O yüzden takip önemli

Tesekkur ederim bilgileri icin..bende submukoz miyom cikti 3 2 3 cm.kadar ...doktor acik.ameliyat dedi..ben ilk kez olacagim icin korkttum..acilde degil.dedi..doktorlara soruyorum...simdi bi doktor var kapali yapiyo onu bekliyorum canim...kotulesirim diye korkuyorum..insallah kurtulurum coluk.cocuga karisirim

Tesekkur ederim bilgileri icin..bende submukoz miyom cikti 3 2 3 cm.kadar ...doktor acik.ameliyat dedi..ben ilk kez olacagim icin korkttum..acilde degil.dedi..doktorlara soruyorum...simdi bi doktor var kapali yapiyo onu bekliyorum canim...kotulesirim diye korkuyorum..insallah kurtulurum coluk.cocuga karisirim
Tedirgin olmayın ben başıma gelince çok korktum çünkü hamileyim bebeğime zarar verir diye korktum. Süreç ilerledikçe araştırdıkça içim biraz daha rahatladı. Bi kaç dr a görünün açık kapalı konusunda fikir alın benim miyomum 8 cm o yüzden hamilelik sonrası kaybolmazsa ya da kuculmezse acik olmayı planlıyorum. Çünkü 8 cm ve üstü kapalı yapılamıyormuş.

Gittikce buyuyor nasil bir sey mis bu miyom hic bilmezdim basima gelene kadar..insallah kotu seyler olmaz😒.evet sordum sorusturdum..bi doktor var o da izinde bu ay ..adet zamanimda mav ediyo beni...artik acik mi kapali mi insallah sorunszuca kurtulurum canim...sizde saglicakla bebeginizi kucaginiza alirsiniz🌸

Gittikce buyuyor nasil bir sey mis bu miyom hic bilmezdim basima gelene kadar..insallah kotu seyler olmaz😒.evet sordum sorusturdum..bi doktor var o da izinde bu ay ..adet zamanimda mav ediyo beni...artik acik mi kapali mi insallah sorunszuca kurtulurum canim...sizde saglicakla bebeginizi kucaginiza alirsiniz🌸
Amin iyi dilekleriniz için teşekkür ederim
Bilmukabele 🙏🏻

Çok geçmiş olsun, miyom ablam da var 7cm.
Bir doktor ister açık ister kapalı dedi, başka bir doktor evli değilsin açık olmanı öneririm kapalı ameliyatta yumurtalıklara zarar gelme durumu olabilir dedi.
Cok araştırdı ameliyat için tam gününü aldı derken hacamat ve sülük tedavisinin iyi geldiğini duydu bir kaç kişiden.
Ameliyatı erteleyip denemek istiyorum ameliyat korkutuyor dedi.

Hacamat oldu 2.sülük seansını da gerçekleştirdi ramazandan sonra tekrar devam edecek umarım şifa olur. Kendisine etkileri gerçekten etkiliyor miyomun.
Rabbim tüm hastalara şifalar versin inşallah tez vakitte.

Merhaba, benimde 3×3cm submukoz miyomum vardi, hamile kaldim ve plasenta miyomun uzerine yapisikti, doguma girdigimde 9 cm olmustu. Dogumdan 7 ay sonra miyom kurtajla alindi !! Ne acik ne kapali ameliyat degil! Bence doktora iyice sor, submukozda vajinadan girip alabilirler bende yaptiklari gibi. Allah sifa versin, hayirli ramazanlar dilerim

Merhaba cok gecmis olsun..miyomla birlikte hamile kalmissiniz dogum sureciniz nasildi peki...submukoz miyom dusuk.yapiyor dedi doktor...bi kac doktora gorundum hep.acik ameliyatta olmak istemiyorum..kapali yapan doktor var o da izinde onu bekliylrum..bakalim o ne diyecek.belkide sizin gibi de olabilirim..cok dert ediyorum ne olup ne bitecek diye...com tesekkur ederim.ancak inn sifa versin rabbim.tum cumlemize insallah

Merhaba cok gecmis olsun..miyomla birlikte hamile kalmissiniz dogum sureciniz nasildi peki...submukoz miyom dusuk.yapiyor dedi doktor...bi kac doktora gorundum hep.acik ameliyatta olmak istemiyorum..kapali yapan doktor var o da izinde onu bekliylrum..bakalim o ne diyecek.belkide sizin gibi de olabilirim..cok dert ediyorum ne olup ne bitecek diye...com tesekkur ederim.ancak inn sifa versin rabbim.tum cumlemize insallah

Ben cok sukur dusuk yapmadim, submukoz miyomla hamile kaldim ve dogum yaptigimda 9 cm olmustu ama doktor dogumdan sonra kuculur aliriz dedi. Hamileligim gayet rahat gecti ama cok fazla hareket edemedim korktugum icin. Dogumdan 7 ay sonra kurtajla alindi miyom cunku kireclenmis dedi doktor ve 4 cmdan artik dahada kuculmez dedi, cok sukur atlattim darisi sizin basiniza

Ben cok sukur dusuk yapmadim, submukoz miyomla hamile kaldim ve dogum yaptigimda 9 cm olmustu ama doktor dogumdan sonra kuculur aliriz dedi. Hamileligim gayet rahat gecti ama cok fazla hareket edemedim korktugum icin. Dogumdan 7 ay sonra kurtajla alindi miyom cunku kireclenmis dedi doktor ve 4 cmdan artik dahada kuculmez dedi, cok sukur atlattim darisi sizin basiniza
Hangi ilde hangi dr aldı 🙏🏻 Rabbim tekrar yaşatmasın 🙏🏻

Hangi ilde hangi dr aldı 🙏🏻 Rabbim tekrar yaşatmasın 🙏🏻

Canim ben yurtdisinda oldum, Shaver teknigi* ile miyom vajinadan dogru alinmis. Doktor bana izletti, boyle sarimsak gibi biseymis icimde bembeyaz kireclenmis dedi doktor. Iyyy insan sasririyo ya, aminnn Allah bi daha yasatmasin, bu durumda olanada tez saate sifa versin. Doktorla iyice konusun, miyom (genelde) acele bir durum degil panik yapmayin, rahat olun ve cok detayli konusun doktorla

*shaver teknigi: rahimin duvarindan kaziyarak miyomu parcalayan bir alet, yani traş ediyormus doktora sorun belki turkiyede de vardir

Canim ben yurtdisinda oldum, Shaver teknigi* ile miyom vajinadan dogru alinmis. Doktor bana izletti, boyle sarimsak gibi biseymis icimde bembeyaz kireclenmis dedi doktor. Iyyy insan sasririyo ya, aminnn Allah bi daha yasatmasin, bu durumda olanada tez saate sifa versin. Doktorla iyice konusun, miyom (genelde) acele bir durum degil panik yapmayin, rahat olun ve cok detayli konusun doktorla

*shaver teknigi: rahimin duvarindan kaziyarak miyomu parcalayan bir alet, yani traş ediyormus doktora sorun belki turkiyede de vardir
Kürtaj gibi anlıyorum. Sorucam çok teşekkür ederim 🙏🏻

Merhaba hayirli sahurlar...cok sevindim bebeginize kavusmussunuz..kisiden kisiye miyomdan miyoma degisiyrmudur nedir...dusuk olur dedi doktor.gerci her sey nasip kismet...bende adet agri sanci kanama cok yapiyo vede ara kanama.suan oldugu gibi...sizin epey buyumus ama kurtulmussunuz..insallah bende kurtulurum canim sagolasin..

Çok geçmiş olsun, miyom ablam da var 7cm.
Bir doktor ister açık ister kapalı dedi, başka bir doktor evli değilsin açık olmanı öneririm kapalı ameliyatta yumurtalıklara zarar gelme durumu olabilir dedi.
Cok araştırdı ameliyat için tam gününü aldı derken hacamat ve sülük tedavisinin iyi geldiğini duydu bir kaç kişiden.
Ameliyatı erteleyip denemek istiyorum ameliyat korkutuyor dedi.

Hacamat oldu 2.sülük seansını da gerçekleştirdi ramazandan sonra tekrar devam edecek umarım şifa olur. Kendisine etkileri gerçekten etkiliyor miyomun.
Rabbim tüm hastalara şifalar versin inşallah tez vakitte.
Merhaba hayirli sahurlar.mesaji simdi gorebildim...rabbim.sifa versin..suan nasil.ablanizin durumu...bende arastiriyrm doktorlara gidiyrm acik mi kapalimi kafam karisik.bi doktr var onu bekliyrm...hacamat ve suluk tedavisi nereye uygulaniyr ki...

Merhaba hayirli sahurlar.mesaji simdi gorebildim...rabbim.sifa versin..suan nasil.ablanizin durumu...bende arastiriyrm doktorlara gidiyrm acik mi kapalimi kafam karisik.bi doktr var onu bekliyrm...hacamat ve suluk tedavisi nereye uygulaniyr ki...
Amin cümlesine tez vakitte şifa versin inşallah Rabbim.
Ablam 3 doktora gitti 2si bekar olduğu için açık önerdi yumurtalıklara zarar vermesinler diye ihtimali düşükte olsa...
Umarım hakikatli bir doktor bulursunuz işinin ehli iyi insanlarla karsilastirsin Rabbim inşallah.
Alt karın bölgesine uygulanıyor hacamat da sülük de.
Hacamat 1 kere oldu, sülük tedavisi 6 seansmış, ben ramazan da ara veriyor sanıyordum meğer devam ediyormuş 2. Tedavisini oldu inşallah şifa olur.

Internette ion ped'i araştırın..ben şifa buldum ameliyat olmaktan kurtuldum
Bu pedin detaylarından biraz bahseder misiniz? Yani kullanmadan önce nasılsınız şimdi nasıl oldu? Miyomunuz küçüldü mü ve bunun pede bağlı olduğuna nasıl karar verdiniz?
Kafamda deli sorular. Ne bileyim bir ped bu kadar etkili olabilir mi diye

Merhaba oncelikle geçmiş olsun ,ameliyattan sonra ikinci günüm laparoskopik myomektomi olsun yani kapalı myom ameliyati.iki hafta önce hiç bi şikayetim yokken doktora gittiğimde öğrendim.iki haftadır okumadigim yazı izlemediğim video kalmadı o yüzden buraya yazmak istedim .3 farklı doktora gittim yaklaşık 8 cm rahmin on duvarında rahme baskı yapan myom olduğunu, 4-5 aylık gebelikte yuksek ihtimal düşük veya bebekte gelişme geriliği olacağını aldırmanin mantıklı olduğunu söylediler. Bulunduğum şehirde sadce açık yapacaklarını kapalı ameliyatın mümkün olmadığını söylediler, kapalı olma şansımı denemeden ameliyat olmak istemedim.arastirmalarim sonucu ankara da dr.onder koc u buldum yorumlarini okuyunca icimde bi umut oldu ve hemen randevu aldım ve görüşmeye gittim ,7 cm lik myomum olduğunu kapalıya uygun olduğunu ve kapalı bi şekilde alıp konforlu bi ameliyat ve sonrasını yaşayacağımı bütün ameliyati detaylı bi şekilde anlattı.guven verdi ve aynı gün öğleden sonra ameliyat oldum akşam sadce 1 saat ağrı kesici aldım ondan başka hiç içmedim, tek sıkıntım gaz ve tuvalete gitmek oldu ve ameliyatın ertesi günü uçakla yolculuk yaptım agrım yok bu arada ameliyat ücreti biraz fazla ama değer mi sağlığımız için değer eğer şartlarınız kapalı ameliyata uygunsa kesinlikle kapalı ve onder koc a ameliyat olun

X