Miyomlu Hatunlar Kulübü

canım gecelik al yanına sonda takılıyo çünkü gecelik daha rahat oluyo pijamalarında bol olsun eve geçtikten sonra pijama giymiştim ben yüksek belli çok dar olmayan çamaşır al yanına bu topikte tanti diye bi arkadaş vardır Allah razı olsun bana bu konuda çok yardımcı olmuştur.

bana drum çocuklu bi kadın olsaydın direkt rahimini alırdım dedi çünkü rahim kas yapım myom üretmeye çok elverişliymiş hatta gördüğümü aldım dedi dr ama genede tamamen temizlenmiyomuş buda bizim imtihanımız ne yapalım Rabbim beterinden korusun en son kontrolde 1 cm altı 2 myom çıktı bi tehdit oluşturmuyo ama genede baskı altına alalım deyip 6 kutu doğum kontrol hapı verdi drum

Yazdıklarınızı okuyunca hemen üye olup benmde yazasi geldi, benmde rahim içinde 3 cm lik miyomum gebeligin 10. Haftasinda anlaşıldı öncesinde yoktu çünkü sürekli kontrol oluyorum 14. Haftada suyim geldi ve doğum oldu .. çok Dr gezdim birçok Prof vs ameliyat olma 3 cm içn ameliyat yapılmaz bikere daha hamile kal dediler suan 7 haftalik hamileyim 5. Hafta
2 cm olan miyom suan 3 cm oldu fitil kullaniyorum düşük engelleyici ama çok korkuyorum böyle olan varmi

Hadi yaa ..Canm Allah şifalar versin umarım minik kalıp büyümezler..
Bu miyom olayını tam çözemedim ben de..Benim tüp bebek tedavisinde aldığım hormonlar sanırım dejenere olmasına sebebiyet verdi.
2 yıldır bebek sahibi olmak için çabalıyoruz.Rabbim hepimiz için hayırlısını versin..
Sakkncası yoksa doktorunun ismini verirmisin canım?

Canım sen içini ferah tut..
Ben hiç hamile kalmadım ama benim doktorumun bir hastası vardı rahim resmen miyom tarlası imiş ve sorunsuz hamilelik geçirmiş.
Rabbim hayırlısını versin sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın inşallah.

Anladım cnm.
Hayırlısı bakalım ekimde 3.tüp bebek denemesi yapıcaz olmazsa mecburen ameliyat olucam sanırım duruma göre.
kendi kendime hamile kalabilsem şimdiye kadar belli olurdu düşüp düşmeyeceği ama işte.Allah büyük bakalım zaman gösterecek.

Benim anlamadığım şimdi benim 3,5 cm olan miyomum tüp bebek tedavisinde aldığım hormon ilaçlarına bağlı olarak büyümeye başladı ancak damar bulamadığı için beslenmesi bozuldu ve dejenere olmaya başladı.Bunu internetten okuduğum bilgilere göre yorumladım kendimce.Şimdi bu miyom hala aynı boyutta 6 aydır bu şekilde dejenere olan miyom büyüyormuymuş?Onu anlamadım.
Bana doktorun dediği biz dejenere olmasını istemeyiz kanlanması bozulduğu için.Tüp bebek tedavisine başlayacağımız için sanırım beni korkutmak istemiyor bu yüZden fazla açıklama yapmıyor.

çok sağol canım sende bana yardımcı oldun senden de allah razı olsun

anladığım kadarıyla bi çok dra gitmişsiniz Allah drunda insaflısına düşürsün inşallah kafa karışıklığı çok zor ama ben 3 dra gittim üçüde aynı şeyi söledi
Evet çok fazla doktor gezdim.Araştırdım miyom üzerine makale yazı uzmanlığı olan doktor seçtim en son.Dejenere olduğunu o gördü ama işte yumurta rezerv düşüklüğü olduğundan ameliyat riskini alamayız dedi..
Rabbim hepimize acısın biran evvel evlat sahibi yapsın ne diimm

benimki dejenere olurken büyümeye devam etti canım bilemiyorum bende sorunun tam cevabını düşük önleyici hap ve iğne de sonuçta hormon veriliyor bende onlardan kullanıyordum mecburen çünkü kanamada yapıyordu lekelenme tarzında onlarla da sanki büyüme daha hızlandı gibi geldi bana çünkü ben 3.9 cm le başladım ve doğum yaptığımda 5 . ayda 8 cm olmuştu .. verilen ilaç iğne etklieyip büyütüyor bencede

senin erken doğuma sebep olan miyom değilmiş demekki canım yoksa alırlardı hiç üzülme moralini yüksek tut allah bağışlasın bebeğini

senin erken doğuma sebep olan miyom değilmiş demekki canım yoksa alırlardı hiç üzülme moralini yüksek tut allah bağışlasın bebeğini

Birçok neden olabilirmis rahim agzi yetmezligi, idrar yolu enfeksiyonu , bebeğin engelli oluşu ve vücudun kabul etmeyisi en son miyom dedi Prof ama yinede korkuyorum. . Simdi gittiğim Dr çok emin olamıyor büyüyor diye o bile kokuyor Dr aramaktan biktim

canım sen şu an hiçbirşey araştırma kafanı da takma miyomun büyük değil bir de tek bir tane diyorsun birşey olmaz allahın izniyle herkeste aynı şey aynı şekilde sonuçlanmaz olumsuz yazılardan uzak dur bebeğini düşün hamilesin moralin bozulmaması lazım ..

Büyümeye devam etmesi kötüymüş ya çünki rahim kasının içinde olan biraz daha büyüse bası yapmaya başlayacak ve ozaman almak istiycekler.8 cm de çok büyükmüş ya yerleşim yeri rahim kasıydı değilmi seninde

Katılıyorum bencede hiçbişey araştırıp aklını bulandırmasın.Herkesin yapısı rahmi farklı ve her gebelik farklı oluyor.

evet canım intramual sübseroz şu anda tekrar 4 cm e düştü hamilelik sonlandı 4 ay bekledik eski haline döndü ve diğerleri de küçüldü doktor o halde ameliyat etmedi dediği gibi bekledik ve çok şükür normale döndü herşey

hamilelik sonlandı derken normal doğum yaptım suyum geldi malesef kendiliğinden oldu demek istedim

Anladım canım gebelik nezaman düşünüyosun tekrardan?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…