Mjde 2010 KPSS 2009'a alnd!!!

o kadar kişiye ihtiyacı var devletinde neden sadece 1 atama yapıldı lmaz:neden önceki senelerde 1 den fazla atama vardı da şimdi yok şu an yüksek alıp bekleyen binlerce kişi var lmazeki bu kişilerin puanları ne olacak amaç insanlardan tekrar para toplamak bir hesaplayın kaç tl eder umut kapısı insanlar ne yapsın yine girecekler peki bu aldatmaca nereye kadar devam edecekkötükedihüso ya torpilliler ne olucak alınacak torpilliler var dışarda demekki umarım bu haber resmiyete dökülmez Alah hakkımızda hayırlısını versin:Saruboceq:

Gerçekten Allah hakkımızda hayırlısını versin arkadaşlar... Ben lisans mezunuyum ve 2008 kpss ye girdim, şansımıza sadece bi atama oldu... Bir umut önümüzdeki ay açıklanacak denen kadrolara inşallah...
Bu haber bana da pek mantıklı gelmedi açıkçası ama olursa kendi adıma sevinirim. Çünkü nerdeyse 1 yıl önce girdik sınava ve artık kadrolardan oluşan bir atama hariç atama yapılmadı. en azından bir kaç ay çok sıkı çalışıp daha yüksek bir puan almaya çalışırım.

Ya kim inanır onlara kendi kendilerini kandırsınlar. Bahaneye bak puan yüksekliği içinmiş bunlar hep laga loga arkadaşlar. Tek dert para kayıt parası sayesinde maaşlarına zam yapılacak arkadaşlar. Inandınızmı sizde. Ben ve benim gibi iyi notlar alıpta atanamayanlar olmasa neyse doğrudur diyecem. Ya yeter artık bıktık dolandırılmaktan kim artık koruyacak bizim haklarımızı.

Başka forumların linklerini paylaşmak yasaktır..
Bilginize..

Son düzenleyen: Moderatör:

Lisans sınavına 3 senedir giren bir adaya olarak takdir edesiniz ki kaç senede bir yapıldığını biliyorum.

Bu tip haberler önemlidir kişilerin yorumlarına tabii olamaz.Bahsettiğiniz metinde üst düzey yönetici açığı görünüyor. Bu da şu anlama gelir A tipi kadro alımı yapılacaktır.Üstelik B tipi alım yapılsa dahi bu ösym takvimine girmeden sevinmek yersiz olur.Kpss umut bağlayan ben dahil milyonlarca insan var.Keyfimize göre sırf mutlu olacağız diye yorumlar yapamayız.

Bahsettiğiniz haber nedense günlerdir hala önemli gazetelerde ve trt'de yer almamıştır. Bence o güne kadar suskun kalmak daha hayırlı,amaç umut dağıtmak değilse yani..

bu haberin neresi iyi.
2008 de kpss sınavı yapıldı ve sadece 1 alım oldu.yeni bir alım 6 aydır yokki daha önce böyle bir şey olmamıştı.
ayrıca bakanın güya ,eleman bulamıyoruz ,aaa affedersiniz nitelikli eleman bulamıyoruz lafı da ayrı bir tartışma konusu..sen sınav yaptın da alım yaptın mı ki eleman bitsin.ayrıca yüksek puanla atanamamış bir sürü kişi var..
bu haber star gazetesinde verilmiş .başka bir yerde okumadım,tv de izlemedim.yoksa yayınlandımı da ben mi kaçırdım
2010 a hazırlanan birisi olarak hiçççççççççççççççç sevinmedim..çünkü 6 ay haırlanmak nerede 1 yıl hazırlanmak nerede.böyle birşey yapılacaksada bu şimdi denmez.insanlar hayatını buna bağlamış
hiçç de sevindirici bir haber değil
ben yalan haber olduğunu düşünüyorum

2010’da yapılacak KPSS sınavı 1 yıl öne çekiliyor. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın verdiği bilgiye göre sonbaharda yapılması planlanan sınavla 100 bin yeni personel alınacak.Hükümet, ekonomik kriz nedeniyle işsizliği azaltmak amacıyla 2010’da yapılması planan Kamu Personel Seçme Sınavı’nı (KPSS) bu yıl sonbaharda yapmayı kararlaştırdı. Sınavla 100 bine yakın personel alınması planlanıyor. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, soru üzerine, KPSS’nin 2010’da değil, bu yıl yapılacağını açıkladı. Yazıcı ‘Sınavı bu sonbaharda yapmayı planlıyoruz. Aslında 2010’da yapılacak. Ama bazı bakanlıkların talepleri var. Yetişmiş insan gücüne ihtiyaç var’ dedi. Her kamu idaresinin kendi planı ve programını yaptığını ifade eden Bakan Yazıcı şunları söyledi: ‘Devlet Personel Başkanlığı zaten kadroları dağıtıyor. Mesela 25 bin tane kadro verilmiş. Bunu kamu idarelerine dağıtır. Ama şimdi yeni bir KPSS sınavı yapılacak. Yeni sınav aslında 2010 yılında yapılacaktı. Ama bazı bakanlıkların talepleri doğrultusunda sınavı öne çektik. Bakanlar Kurulu da uygun ve gerekli görürse eylül veya ekim aylarında bir KPSS sınavı yaptırılmasını öngörüyoruz.’ Yeni mezunlar da KPSS’ye girebilecek.Sadece işsizliği azaltmak amacıyla değil, yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla sınavı yapmayı planladıklarını belirten Yazıcı şunları söyledi: ‘Ekonomik kriz veya işsizlik yüzünden sınav öne alınmıyor. Tabii personel alımı işsizliği de azaltacaktır. Sınavın amacı daha nitelikli elaman veya geçen sınavdan bu yana mezun olanlar var. Onlar da girebilsin diye yapılacak’.

Kaynak : Memurum.biz

Son düzenleme:

Kamu kurumlarının ihtiyaçları nedeniyle 2010'da yapılacak KPSS erkene alındı.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, KPSS'nin 2010'da yapılacak olmasına rağmen kamu kurumlarının ihtiyaçları nedeniyle bu yılın sonunda da sınav yapılacağını açıkladı.

Yeterli puana sahip eleman yok

KPSS'nin iki yılda bir yapıldığına dikkat çeken Yazıcı, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uzman, mühendis veya müfettiş gibi kadrolara nitelikli eleman bulamadıklarını söyledi. Yazıcı, "Geçen yıllarda yapılan sınavlarda yeterli puana sahip eleman olmadığı için alım yapamıyorlar. Bu nedenle bu yıl da sınav yapılabilir" dedi.

4 bin civarında yeni memur alınacak

2008'de yapılan sınavda başarılı olanların önümüzdeki ay ilan edileceğini belirten Yazıcı, "Kamudan talepleri alıyoruz. Muhtemelen 4 bin civarında yeni memur alımı yapacağız. Bu alımların hangi kurumlara yapılacağı önümüzdeki ay açıklanacak" diye konuştu.

Kaynak : Star Gazetesi

Son düzenleme:

Alıntı yaptığınız yerlerin ismini belirtirseniz, sitemizi zor durumda bırakmazsınız.
Bilginize...

http://www.kadinlarkulubu.com/kamu-...-al305nt305-yaz305lar-hakk305nda-uyar305.html

2009 KPSS sınavı yapılmadan sonuçları bilinmeden nasıl böyle bir demeç verilebiliyor? 2009 sınavına gireceklere moral bozucu bir haber değil mi bu? 2009 sınavına giremedim, 2010 için hazırlık yapacaktım ama bu haberle birlikte 2 ay kadar bir hazırlık süreci karşımıza çıkıyor. Şimdi ne olacak? Bu konulara "bakan":smiley-cool: alalade bir açıklamayı nasıl yapar?

2010 sınavı 2009 da yapılacak mı yapılmayacak mı bilemeden 2 ay sonrası için hazırlanılır mı?

Okuduklarıma göre eylül değil de aralık gibi olacakmış sınav. Bizden daha kötüleri 2008 sınavına girip de hala atama bekleyenler. Sanırım halimize şükretmeliyiz :roflol:

Yarın için herkese başarılar a.s.

evet sana katılıyorum.saçma sapan bir açıklamaydı o.memurluk için yapılacaksa al sana 2008 puanı.daha 1 defa atanma oldu.kpss a grubu için diyorsa al sana 2009 sınavı..
ben pek inanmıyorum bu açıklamaya ama yinede içime kurt düştü.aralıkta bile hazırlanılmaz

canım bu senenin sonunda derken tam olaraknezaman olucak
ben seneye tekrar girmeyi düşünyordum o yüzden bu sene girmedim geçen sene girdim ama bu sene tekrar oldu
şimdi 2010 un sınavı nezmaan olucak ben anlamadım yaa

arkadaşlar bu yapılacak olan sınav sadece lise ve önlisans mezunları için yapılabilir...
sabredip göreceğiz, daha kesin bir açıklama yok..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…