Montessori Anneleri ve Minikleri

15. aydan 18 aya kadar sağdan soldan topladığım ve bir deftere not aldığım ev montesorileri

1. kapıya yapıştırılan bantları sökmece (kağıt bant kullanıyorum ve aynı bantları 3-4 defa yapıştırabiliyorum. oyundan sıkılana kadar devam ediyorum)

2. halıya yapıştırdığım Çapraz (/) yada L şeklindeki kağıt bant üzerinde yürümece. (genellikle koşar adım gidiyor, oyun bitince bantı kökmeme yardım ediyor)

3. Balondan duyusal keseler oluşturma (Nohut, Mercimek, Tuz gibi şeyleri balonun içine konur ve şişirilir)

4. Kulak pamuğunu Petşişenin içine atmaca

5. Kurdanı tabaga saplama - Tuzluk deliklerinden atma - Çilingir deliklerinden geçirme

6. Damacana içine Pipet - Kalem - Mandal atmaca

7. Şişirilimiş 3 tane balonu birbirine bağlayıp ip yardımıyla boydan boya kapıya asmaca ve o balonlara vurmaca (bizim salon kapısı geniş olduğundan balonlara vururken kızım sağa sola çarpmıyor)

8. Torbadan nesne çokarmaca isimlerini söylemece (küçük peluş oyuncaklar kullanıyorum fil zurafa zebra aslan civciv gibi)

9. kapıya boyundan biraz alşşağıya bant yapıştırıp altından geçmesini istemece

10. yumurta kolisine Top-Kozalak yerleştirmece

11. ortası delinen petşişe kapaklarının içinden ayakkabı bağcıgı geçirmece, sonrada o kapabı bağcık boyunca geçirmece (bobinlede olur ama şuan için biraz zor)

12. bir kaptan diğer bir kaba nesne aktarma (fasülye nohur pirinç gibi..)er

13. ortası yuvarlak delinmiş bir kutudan nesne çıkartmaca ve ne işe yaradığını göstermesini sağlamaca (en temel nesneler Anahtar-Kaşık-Tarak-Top)

14. bulaşık makinasını boşaltmaya yardım etme (önceden kesici aletleri ve bardakları çıkartıyorum. geri kalanı için yardım alıyorum)

15. seledeki çamaşırlar makinaya doldurma, boşaltma ve asmada yardım alıyorum

Kısacası günlük olarak yaptığım herşeyde benim kontrolümde eşlik etmesini sağlıyorum (vila dayapmak, elektirik süpürgesi kullanmak, bi yeri bezle silmek gibi)

16. yastıkların üstünden yürütmek

17. merdiven inip çıkmak (apartmanda asonsör kullanamaz olduk :) )

18. bina ile kaldırım arasındaki yüksek duvardan yürütmece (evde hafif yüksek bir tahta üstündede yürüte bilirsiniz)

19. krem şanti ile parmak boyası yapmaca (bir tepsi yada cam kapı üstünde)

20. Bol fermuarlı bir çanta içine nesne saklmaca ve bulmasını istemece (biz balon saklıyoruz)

21. uçlarından tuttugumuz bir çarşafın içine topu koyup sağa sola yuvarlamaca

dahada eklenebilir.. oyun eğlence ve eğitim bi arada

Biz Montessoriye Bayıldık
$20130822_175026.jpg Duyu balonları
$20130826_181046.jpg Duyu şişeler (taş-boncuk-pul sim)
$20130828_165224.jpg
$20130828_165241.jpg
$20130828_165358.jpg balon sakladığımız çanta
$20130826_184129.jpg
$20130826_192628.jpg
$20130828_164955.jpg kutuda açtığımız ince uzun delikten cubuk ve geometrik şekiller atmaca
$20130828_165015.jpg kutudan nesne çıkarmaca (tarak anahtar kaşık top kozalak mandal..)
$20130828_165049.jpg
$20130828_165224.jpg
$20130828_164829.jpg renkler kutusu
$20130828_164854.jpg
$20130828_164905.jpg

Eklentiler

• $20130826_192628.jpg
    $20130826_192628.jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 235
15. aydan 18 aya kadar sağdan soldan topladığım ve bir deftere not aldığım ev montesorileri

1. kapıya yapıştırılan bantları sökmece (kağıt bant kullanıyorum ve aynı bantları 3-4 defa yapıştırabiliyorum. oyundan sıkılana kadar devam ediyorum)

2. halıya yapıştırdığım Çapraz (/) yada L şeklindeki kağıt bant üzerinde yürümece. (genellikle koşar adım gidiyor, oyun bitince bantı kökmeme yardım ediyor)

3. Balondan duyusal keseler oluşturma (Nohut, Mercimek, Tuz gibi şeyleri balonun içine konur ve şişirilir)

4. Kulak pamuğunu Petşişenin içine atmaca

5. Kurdanı tabaga saplama - Tuzluk deliklerinden atma - Çilingir deliklerinden geçirme

6. Damacana içine Pipet - Kalem - Mandal atmaca

7. Şişirilimiş 3 tane balonu birbirine bağlayıp ip yardımıyla boydan boya kapıya asmaca ve o balonlara vurmaca (bizim salon kapısı geniş olduğundan balonlara vururken kızım sağa sola çarpmıyor)

8. Torbadan nesne çokarmaca isimlerini söylemece (küçük peluş oyuncaklar kullanıyorum fil zurafa zebra aslan civciv gibi)

9. kapıya boyundan biraz alşşağıya bant yapıştırıp altından geçmesini istemece

10. yumurta kolisine Top-Kozalak yerleştirmece

11. ortası delinen petşişe kapaklarının içinden ayakkabı bağcıgı geçirmece, sonrada o kapabı bağcık boyunca geçirmece (bobinlede olur ama şuan için biraz zor)

12. bir kaptan diğer bir kaba nesne aktarma (fasülye nohur pirinç gibi..)er

13. ortası yuvarlak delinmiş bir kutudan nesne çıkartmaca ve ne işe yaradığını göstermesini sağlamaca (en temel nesneler Anahtar-Kaşık-Tarak-Top)

14. bulaşık makinasını boşaltmaya yardım etme (önceden kesici aletleri ve bardakları çıkartıyorum. geri kalanı için yardım alıyorum)

15. seledeki çamaşırlar makinaya doldurma, boşaltma ve asmada yardım alıyorum

Kısacası günlük olarak yaptığım herşeyde benim kontrolümde eşlik etmesini sağlıyorum (vila dayapmak, elektirik süpürgesi kullanmak, bi yeri bezle silmek gibi)

16. yastıkların üstünden yürütmek

17. merdiven inip çıkmak (apartmanda asonsör kullanamaz olduk :) )

18. bina ile kaldırım arasındaki yüksek duvardan yürütmece (evde hafif yüksek bir tahta üstündede yürüte bilirsiniz)

19. krem şanti ile parmak boyası yapmaca (bir tepsi yada cam kapı üstünde)

20. Bol fermuarlı bir çanta içine nesne saklmaca ve bulmasını istemece (biz balon saklıyoruz)

21. uçlarından tuttugumuz bir çarşafın içine topu koyup sağa sola yuvarlamaca

dahada eklenebilir.. oyun eğlence ve eğitim bi arada

Biz Montessoriye Bayıldık
Eki Görüntüle 788267 Duyu balonları
Eki Görüntüle 788275 Duyu şişeler (taş-boncuk-pul sim)
Eki Görüntüle 788282
Eki Görüntüle 788283
Eki Görüntüle 788284 balon sakladığımız çanta
Eki Görüntüle 788276
Eki Görüntüle 788319
Eki Görüntüle 788320 kutuda açtığımız ince uzun delikten cubuk ve geometrik şekiller atmaca
Eki Görüntüle 788321 kutudan nesne çıkarmaca (tarak anahtar kaşık top kozalak mandal..)
Eki Görüntüle 788323
Eki Görüntüle 788324
Eki Görüntüle 788327 renkler kutusu
Eki Görüntüle 788278
Eki Görüntüle 788328

Wuhuuuu supersin ya....tek kalemde bi suru ve degisik aktiviteyi hemde maddeleyerek super anlatmissin.bpaylasimina bayildimmm
Su duyu balonlari ve siseeleri ilgimi cekti.ne ise yariyo, ilgisini cekiyo mu kuzunun?
Delikli kutuyu da yapicam.delikli bi supriz kutusu cesitli materyellerle zenginlestirilmis...cok ilgi cekici olacagina eminim.hemen materyal toplamaya baslayim.
Bir de bebegimiz kac aylik ?
Veee son olarak cok cok tesekkurler bu zengin paylasim ve emek icin...

Wuhuuuu supersin ya....tek kalemde bi suru ve degisik aktiviteyi hemde maddeleyerek super anlatmissin.bpaylasimina bayildimmm
Su duyu balonlari ve siseeleri ilgimi cekti.ne ise yariyo, ilgisini cekiyo mu kuzunun?
Delikli kutuyu da yapicam.delikli bi supriz kutusu cesitli materyellerle zenginlestirilmis...cok ilgi cekici olacagina eminim.hemen materyal toplamaya baslayim.
Bir de bebegimiz kac aylik ?
Veee son olarak cok cok tesekkurler bu zengin paylasim ve emek icin...

duyu şişeleriyle arası pek yok onları oyuncak alışveriş arabasına koyup koltukların etrefında tur attırıyorum sanırım çalkalamak için ağır geliyor.
duyu balonları farklı sesler çıkarttığı için eline alıp sallıyor, bi çeşit müzik yapıyoruz.

bebegim 16. ayında 17 ye doğru gidiyoruz.

parmak oyunları için gülçin ögretmeni tavsiye ederim. bebeğinizi kucanıza oturtup hareketleri yaptırabilirsiniz

[video=youtube;sSsDy-PVm94]http://www.youtube.com/watch?v=sSsDy-PVm94[/video]

vur vur salla - Atlar parmak oyunu süper
haydi 123
ördek ailesi
beş minik arı kardeş

bunlar hergün söyledigimiz şarkılar, umarım işinize yarar..

duyu şişeleriyle arası pek yok onları oyuncak alışveriş arabasına koyup koltukların etrefında tur attırıyorum sanırım çalkalamak için ağır geliyor.
duyu balonları farklı sesler çıkarttığı için eline alıp sallıyor, bi çeşit müzik yapıyoruz.

bebegim 16. ayında 17 ye doğru gidiyoruz.

parmak oyunları için gülçin ögretmeni tavsiye ederim. bebeğinizi kucanıza oturtup hareketleri yaptırabilirsiniz

[video=youtube;sSsDy-PVm94]http://www.youtube.com/watch?v=sSsDy-PVm94[/video]

vur vur salla - Atlar parmak oyunu süper
haydi 123
ördek ailesi
beş minik arı kardeş

bunlar hergün söyledigimiz şarkılar, umarım işinize yarar..

Simdi izledık gülçin öğretmenı.atları o kadar ılgıyle ızledı kı hemen gogsune vurmaya basladı:)daha once hıç duymamıştım,cok hosuma gıttı benımde...cok faydalı oldunuz cok tesekkurler.bebeklerımız arasında 1 ay varmış zaten.bızım ıçın ıyı bı oncu olacagınızı duşunuyorum.aktıvıtelerınızı esırgemeyın bızden.umarım dığer bebeklerımızın de ilgisini ceker hoşlarına gıder...

Yarın ki aktıvıtemiz için calışmamı yaptım.seslerı eşlestırebılmek ıçın 3 ayrı ses kavanozu yaptım.ilerıkı aylarda bu kavanozların sayısını arttırıp cesıtlendırebılırım.bakalım Eylul eslestırebılıp sevecek mi....
İçlerinde;tuz-pirinç -fasulye

$image.jpg $image.jpg

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 243
  • $image.jpg
    $image.jpg
    47,9 KB · Görüntüleme: 258
Son düzenleme:
faydalı bir topic olmuş fikrinize sağlık. .Bende uzun zamandır araştırma içindeyim ve bir çok etkinlik bizi bekliyor yaptıkça ve resimledikce ekleyecegim. katılım az dahi olsa bence paylaşımlara devam edin takipteyim.

Yarın ki aktıvıtemiz için calışmamı yaptım.seslerı eşlestırebılmek ıçın 3 ayrı ses kavanozu yaptım.ilerıkı aylarda bu kavanozların sayısını arttırıp cesıtlendırebılırım.bakalım Eylul eslestırebılıp sevecek mi....
İçlerinde;tuz-pirinç -fasulye

Eki Görüntüle 788503 Eki Görüntüle 788506

eşleştirme için biraz erken diye düşünüyorum ama paylaşım süper, kaplar harika olmuş. şimdilik isterseniz ondan eşleştirmesini istemeyip siz eşleştirin oda sizi izlesin. bu arada iki kuzenimde pedagog. örnek veriyorum sarıya sarı demesi için önce onun kafasında sarı kavramını oluşturması gerekiyormuş. "bak bu sarı" demek yerine elinize aldığınız nesnenin renginin sarı olduğunu kendi kendinize söylemeniz ve onunda bunu sarı olduğunu kavramasına zaman vermeniz gerekiyormuş. uzun bi cümle oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

kapdan kaba elle yada kaşıkla nohut fasülye mercimek pirinç falan aktarabilir.

$6a0147e1d4f40f970b017c3542eb2f970b-800wi.jpg eşleme için çorap kullanabilirsin

$6a0147e1d4f40f970b017ee41e5d25970d-800wi.jpg
$6a0147e1d4f40f970b017615ed6418970c-800wi.jpg
$6a0147e1d4f40f970b0191042666f5970c-800wi.jpg
$20 03 2013 - 3.jpg bu kutudan bizdede var. köpuk derin bi kutubuldum. üstünde kapagıda var. altına yeşil fon kağıdı yapıştırdım, üstüne tuz döktüm. parmak kalem ve resim fırçasıyla çizip duruyor. bu arada tuzun tadınada baktı, sanatsal çizimler yapmak için kullanıyoruz :KK53:
$1044549_619424814734485_1620751339_n.jpg
$AHM_9787 kopya.jpg bi ara bende yapıcam bunu kaşık çatal bıcak bardak ve tabagın yerini eşleştirebilir :KK56:
$blogger-image--788648583.jpg
$Earthday-199.jpg
$su_tasima.jpg

Netten alıntı..

Chicco Chicco Hayvancık Şekilli Kulübem Eğitici Oyuncak | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler
anahtarlı oyuncağın linki.
kum havuzu için teşekkür ederim.dün kapıya bant yapıştırmayı denedim.oğlum bi iki kere kendi denedi sonra benim yapmamı istedi.sanırım monteserio için erken ama ara ara denemeye devam edicem.

freedom06 listen ve çiğdem öğretmen için çok teşekkürler bende elimden geldiği kadar araştırıp not alıyorum ama çiğdem öğretmeni hiç duymamıştım.oğlum müzik ve dans konusunda çok ilgili neredeyse kapı gıcırtısına dans edecek.ve benden sürekli doğaçlama şarkı istiyor.bana çok yardımcı olacak.

ferezya net çocuğun kitaplarını öneririm.oğlumun bayağı ilgisini çekti.ne varki erkek çocuk zulmünden onlarda nasibini aldılar

eşleştirme için biraz erken diye düşünüyorum ama paylaşım süper, kaplar harika olmuş. şimdilik isterseniz ondan eşleştirmesini istemeyip siz eşleştirin oda sizi izlesin. bu arada iki kuzenimde pedagog. örnek veriyorum sarıya sarı demesi için önce onun kafasında sarı kavramını oluşturması gerekiyormuş. "bak bu sarı" demek yerine elinize aldığınız nesnenin renginin sarı olduğunu kendi kendinize söylemeniz ve onunda bunu sarı olduğunu kavramasına zaman vermeniz gerekiyormuş. uzun bi cümle oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

kapdan kaba elle yada kaşıkla nohut fasülye mercimek pirinç falan aktarabilir.

Eki Görüntüle 788673 eşleme için çorap kullanabilirsin

Eki Görüntüle 788674
Eki Görüntüle 788675
Eki Görüntüle 788676
Eki Görüntüle 788678 bu kutudan bizdede var. köpuk derin bi kutubuldum. üstünde kapagıda var. altına yeşil fon kağıdı yapıştırdım, üstüne tuz döktüm. parmak kalem ve resim fırçasıyla çizip duruyor. bu arada tuzun tadınada baktı, sanatsal çizimler yapmak için kullanıyoruz :KK53:
Eki Görüntüle 788679
Eki Görüntüle 788680 bi ara bende yapıcam bunu kaşık çatal bıcak bardak ve tabagın yerini eşleştirebilir :KK56:
Eki Görüntüle 788681
Eki Görüntüle 788682
Eki Görüntüle 788683

Netten alıntı..

Evde bugun temizlige gelen kadinlarimiz var.oyuzdentek aktivitesi kadinlarin calustiklari odanin kapisina sandalye cekip izlemek ve minik viledasini alip onlara yardim etmek:KK1:
Sanatsal aktivite kutunuz cok guzelmis.ama Eylul sanirim o tuzlari dagitmakla mesgul olur.
Aktarma calismalarini sanirim her ay grubundaki cocuklar bayiliyo.onun icin cesitlendirilip ana oyunumuz sayabiliriz bu aktarmalari...
Bu arada sizin bebegi de gorelim tanisalim resimlerde:KK66:
Pedegog olmasi cevrenizde super,oyuzden yonlendirmeleriniz daha da dikkate alinmali.

oğlumun odasını elimden geldiğince ona uygun hale getirmeye çalışıyorum.şimdiki hedefim resimdeki şekilde kitaplık yapmak ve odasına boydan ayna almak.neshece adlı blogda görüp çok beğenmiştim.ayrıca oyun halısıda var. $images.jpg $untitled.png

Chicco Chicco Hayvancık Şekilli Kulübem Eğitici Oyuncak | Özelcan Bebe | Bebek ve Çocuk Malzemeleri, Chicco, Avent, Kraft ve diğer markalara ait ürünler
kum havuzu için teşekkür ederim.dün kapıya bant yapıştırmayı denedim.oğlum bi iki kere kendi denedi sonra benim yapmamı istedi.sanırım monteserio için erken ama ara ara denemeye devam edicem.

freedom06 listen ve çiğdem öğretmen için çok teşekkürler bende elimden geldiği kadar araştırıp not alıyorum ama çiğdem öğretmeni hiç duymamıştım.oğlum müzik ve dans konusunda çok ilgili neredeyse kapı gıcırtısına dans edecek.ve benden sürekli doğaçlama şarkı istiyor.bana çok yardımcı olacak.

Aslinda aktiviteler daha cok 18 ay iyibariyle basliyo.sende bi mayis annesisin sanirim.onun ivin tam aktif ve ilgiki olmamiza 2 ay var.tecrubeli anneler 18 aydan sonra cok sey degisecegini farkindaliklarinin cok cok artacagini soyluyo.o yuzden aceleye gerek yok:KK66: 2 ay boyunca tanusir kaynadiriz bizde:KK66:
Not aldiklarini da yaz buraya.herseyi hemen simdi yapicax die bisey yok zaten arsiv olarak kullaniriz.
Muzige yatkin olur boga burcu cocuklari.bu ses kutularim var ya.illa eslestirme gibi dusunme.3-5 kutuya ayri materyel koy salladikca sesleri degisik gelir ve kulaklari bunu ayirt eder.sevecegini dusunuyorum dene.kavanoz mama veriosan o kavanozlari biriktir bu faaliyet icin idesl kavanozlar:KK66:

oğlumun odasını elimden geldiğince ona uygun hale getirmeye çalışıyorum.şimdiki hedefim resimdeki şekilde kitaplık yapmak ve odasına boydan ayna almak.neshece adlı blogda görüp çok beğenmiştim.ayrıca oyun halısıda var.Eki Görüntüle 788824 Eki Görüntüle 788825

Bu tarz kitaplik cok iyi fikirmis...hem yer kaplamaz hem dikimi de kolay...dun ben de 2 yas icin kitap listesinin siralanip kitaplarin tanitildigi bi blog buldum.kisin da tek tek o kitaplari almaya baslarsak kitaplari koyucak yer olmadigindan bu kitaplik iyi olacaktir...hem dusup kafadini vurma riski yok:))

Son düzenleme:
Aslinda aktiviteler daha cok 18 ay iyibariyle basliyo.sende bi mayis annesisin sanirim.onun ivin tam aktif ve ilgiki olmamiza 2 ay var.tecrubeli anneler 18 aydan sonra cok sey degisecegini farkindaliklarinin cok cok artacagini soyluyo.o yuzden aceleye gerek yok:KK66: 2 ay boyunca tanusir kaynadiriz bizde:KK66:
Not aldiklarini da yaz buraya.herseyi hemen simdi yapicax die bisey yok zaten arsiv olarak kullaniriz.
Muzige yatkin olur boga burcu cocuklari.bu ses kutularim var ya.illa eslestirme gibi dusunme.3-5 kutuya ayri materyel koy salladikca sesleri degisik gelir ve kulaklari bunu ayirt eder.sevecegini dusunuyorum dene.kavanoz mama veriosan o kavanozlari biriktir bu faaliyet icin idesl kavanozlar:KK66:

evet haklısın.çok hızlı değişiyorlar kitaplarıyla daha ilgili.ben woldrof eğitim sistemiylede ilgileniyorum.oda sanat ağırlıklı.evimizde ahşap müzik aletleri var.birlikte çalıp dans ediyoruz.keçeden oyuncak yapıyorum.inş.bizde bol bol aktivite paylaşırız.

İşinize yaradıysa çok sevindim. bende sürekli netten araştırma yapıyorum. bu arada bizim kız 19 mayıs dogumlu yaş hesaplamasında 15 ay diyor. 15 ten 16. aya gidiyormuşuz :KK53: 18. aya kadar çok bişi beklemiyorum bende, biraz daha bilinçlenmesi lazım.

birde nesneyi mesala topu saklayın bulmasını isteyin "top nerde, hadi topu bul" falan deyin. topuda gözünün içine baka baka yastıgın altına koyup bulun diyin. 2-3 gün sonra topu bulup alıyor kendi saklıyor. bu benim çok hoşuma gitmişti. kendi belirlediği bi yer var, hep oraya koyuyor. evde saklambaçta oynuyoruz, sıra ona gelince bildiği tek bi kapı var onun arkasına saklanıp kapıyı kapatıyor. birşeylerin farkına varıp ögrendiğini görmek çok hoşuma gidiyor :)

evde oynadığınız oyunlar, şarkılar falan varsa paylaşırsanız bende çok sevinirim. birde seri halinde satılan mini hikaye kitapları var 10-12 serilik. gece yatmadan önce onu okuyorum, resimleri gösterip bildiği hayvanları bulmasını istiyorum. kitap okumakta çok çok önemli..

İşinize yaradıysa çok sevindim. bende sürekli netten araştırma yapıyorum. bu arada bizim kız 19 mayıs dogumlu yaş hesaplamasında 15 ay diyor. 15 ten 16. aya gidiyormuşuz :KK53: 18. aya kadar çok bişi beklemiyorum bende, biraz daha bilinçlenmesi lazım.

birde nesneyi mesala topu saklayın bulmasını isteyin "top nerde, hadi topu bul" falan deyin. topuda gözünün içine baka baka yastıgın altına koyup bulun diyin. 2-3 gün sonra topu bulup alıyor kendi saklıyor. bu benim çok hoşuma gitmişti. kendi belirlediği bi yer var, hep oraya koyuyor. evde saklambaçta oynuyoruz, sıra ona gelince bildiği tek bi kapı var onun arkasına saklanıp kapıyı kapatıyor. birşeylerin farkına varıp ögrendiğini görmek çok hoşuma gidiyor :)

evde oynadığınız oyunlar, şarkılar falan varsa paylaşırsanız bende çok sevinirim. birde seri halinde satılan mini hikaye kitapları var 10-12 serilik. gece yatmadan önce onu okuyorum, resimleri gösterip bildiği hayvanları bulmasını istiyorum. kitap okumakta çok çok önemli..

Saklambacta ebe olup kspiya duvara yumulmayi ogrendi bizimki.yslniz bi sorun var 1 e kadar sayip donuyo:KK1:
Buyuk diilmisiniz ki bizden, 5 mayis dogumlu Eylul de.
Kitap serisi hangisi? Bide bikac sayfa resimleyip payladirmisin? Cunku daha cok rsimli azcık yazililar iyi oluyo.

oğlumun odasını elimden geldiğince ona uygun hale getirmeye çalışıyorum.şimdiki hedefim resimdeki şekilde kitaplık yapmak ve odasına boydan ayna almak.neshece adlı blogda görüp çok beğenmiştim.ayrıca oyun halısıda var.Eki Görüntüle 788824 Eki Görüntüle 788825

Oyun oynadıgı alan da ayna cok ıyı oluyo.ben oyun alanına koydum ayna.oynarken arada kendıne bakıyo.yada dıbıne gırıp değişik mimikler yaparak kendını seyredıyo.

Saklambacta ebe olup kspiya duvara yumulmayi ogrendi bizimki.yslniz bi sorun var 1 e kadar sayip donuyo:KK1:
Buyuk diilmisiniz ki bizden, 5 mayis dogumlu Eylul de.
Kitap serisi hangisi? Bide bikac sayfa resimleyip payladirmisin? Cunku daha cok rsimli azcık yazililar iyi oluyo.

mırmır öykülü boyama kitabı ilk kitablarımızdan (12 li seri)
$mirmir-aylari-ogreniyor-oykulu-boyama-kitabi_avatar_orj.jpg
okul öncesi eğitimde yaşamı ögreniyorum (içinde Sağlığımız Hayvanlar/ Hayvanlar ve yararları,bitkiler, taşıtlar ve trafik, mevsimler, dünyamız ve gökyüzü konuları var. tek satırlık altta bi yazı var, gerikalan resim. içinden abiyi ablayı, kuşu köpeği topu parmağıyla göstermesini istiyorum. 3 TL bi kitap hedi geldi, baya işime yaradı. bu aralar öpücüğümüz bol maşşallah sayfadaki tüm hayvanları öpüyoruz :KK9:)
$3608226503_4d7f0ea027.jpg

Koray Avcı Çakmanın 4 kitabı (10 lu seri bende 4 tanesi var)
$1.jpg $1181452222.jpg $1181512222.jpg $1181542222.jpg

elimde 2 torba kitap var, sağolsun görümcem getirmişti :) bebeklerimizin yaşları çok yakın ne güzel. bol bol fikir alışverişi yapabiliriz :)

hem yazıyorum hemde şehirdışına çıkıcaz harıl harıl hazırlanıyorum..

X