Motivasyonumu korumak için diyet günlüğü

Cilekliekler7

Hakediyorum her milimini bu dik gülüşün..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2020
970
1.687
29 yaşındayım ve hayatım boyunca hep zayıf olup yese de kilo almayan gıcık tayfadandim. Ta ki kızımı emzirmeyi bırakana kadar . 69 kilo ile doğuma girip doğum sonrası 59 kilolara kadar düşen ben şuan 71 kilodan aşağıya inemiyorum. Boyum 174 bu arada . İdeal kilom 65. Defalarca diyet girişiminde bulunup hep çok çabuk sıkılıp pes ettim . Bu sefer pes etmek istemiyorum . O yüzden bu konuyu açıp motivasyonumu korumak istiyorum .
71.600 ile başladım. Bugün 4. Günüm sabah aç karnına 69.350 çıktım. Şu ana kadarki eksiyi ödem olarak kabul ediyorum . Bir daha ki tartı günüm bir haftayı tamamlayınca. Yediklerimi ve yaptıklarımı yazacağım. Bir nevi aralıklı oruç yapıyorum.

Saat 9.30 - bir bardak sade filtre kahve
Saat 11.00 - bir bardak bitki çayı
Saat 12 .00 - 2 adet labneli wasa gevreği, 2 adet çeri domates,1 salatalık, birkaç tane zeytin ve çeyrek muz .
Yeşil çay eşliğinde ...

13.30- şekersiz türk kahvesi
16.00- yarım yeşil elma (toz tarcın jle )
18.30 - yarım kase yayla çorbası, 1 porsiyon taze fasulye, 4 küçük parça dolgulu tavuk

Gün içinde 2 buçuk litre su içildi
20 dk egzersiz yapıldı.

Sabah : 9.30 -şekersiz bitki çayı
10.30- şekersiz filtre kahve , 5-6 adet badem ,1 adet kuru kayisi
12.30 - yogurtlu ,tavuklu salata

15.00 - şekersiz türk kahvesi ,1 kare bitter çikolata
18.00- bir porsiyon nohut yemeği, 5 adet etli kara lahana sarması, bir küçük kaşe yoğurt ,1 dilim tam buğday ekmeği.
2 buçuk litre su

Çayın yanında rafine şekersiz hurma toplarından yedim 2 adet . Regli döneminin yaklaşıyor oluşu bugün fazla kaçırmama sebep oldu . 🫣 yarın dengelemem gerek .

9.30 - şekersiz bitki çayı
10.30 - şekersiz türk kahvesi
11.40- çilekli ve chia tohumlu yulaf lapası
12.30 -küçük bir parça ekmek içine 2 adet köfte ( bunu yememeliydim günlük menümde yoktu )

18.30 - yarım tabak nohut yemeği ve 6 adet etli sarma .
Günü 1225 kalori ile kapattım. Yatana kadar su ve soda içeceğim .
30 dk leslie yaptım.
Regli oldum ve biraz şişkinlik hissediyorum. Yarın için detoks suyu hazırlayacağım.

Bugün tartı günümdü. 1 haftada giden -3.300 benim için çok iyi bir sonuç. Üstelik regli olmama rağmen . İlk giden kilolar ödem sayılır genelde . Bundan sonra vereceklerim daha kalıcı olacaktır. Motivasyonum daha da arttı bu sonucu görünce .
20230511_071342.jpg

9.30 -şekersiz bitki çayı ,5 adet badem
12.00- 1 adet fıstık ezmeli ve çilekli wasa gevreği + 1 tatlı kaşığı daha fıstık ezmesi . 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 adet salatalık .
13.00 - sade filtre kahve
Yarım avuç çekirdek ( yapmamam gereken bir şey daha )
13.00' e kadar 1 litre limonlu ve sodalı su içildi .

18.30 - bir tabak sulu köfte , yeşil salata ,yarım dilim tam buğday ekmeği
Yatana kadar hiçbir şey yememeyi başarırsam günü 1093 kalori ile kapatıyorum.

Merhaba birlikte zatyiflayalim mi 😊 konuyu aktif kullaniyosunuz bende aktif şekilde kullanmak istiyorum bana pes etmeyecek azimli yarı yolda birakmayacak gaza da getirecek bir diyet arkadaşına ihtiyacim var 😍 isterseniz diyet arkadaşı olalım elimizden gelene kadar bu zayıflama yolunda beraber yürüyelim ✋🙃

merhaba oncelikle -3 cok iyi bir sonuc, odem oluna ilk baslarda daha cabuk giidyor tabikide ideal kilonuza az kalmis. bende 10 gundur diyetteyim. Bir iki gruba katilidm hangi gruba katilsam 1-2 gun sonra gruptan cit cikmadi. Motivasyon olarak iyi oluyor.

Merhaba kızlar bende diyet günlüğü açtım burada bugün diyetin 3. Günü bu sefer kararlıyım ama benim durumum biraz vahim 30 kilo aldım hamileyken Doğuma 100 kilo ile girdim 😔 Sonra 85 e düştüm ama sütüm azdı ve sürekli süt yapan şeyler yiyeyim derken tekrar 90 ı gördüm artık aynaya dahi bakmak istemiyorum kilodan hareket etmekte bile güçlük çekiyorum artık oğlum 6 aylık oldu ek gıdaya başladık emzirmeye devam ediyorum ama artık bu kilodan kurtulmak istiyorum iyice psikolojim bozuldu hala hamileyken giydiğim pantolon ve tişörtleri giyiyorum üzerime olucak hiçbişe bulamıyorum bu beni çok üzüyor. Yemeye o kadar alışmışımki sürekli açım boğazıma dur diyemiyorum sürekli gidip gelip dolabı açıyorum ama artık kararlıyım herşeyi direk keserek değil ama azaltarak ekmeği tatlıyı şekeri tamamen keserek başladım 87 ile başladım diyete bugün 3. Günüm hayırlısıyla daha şimdiden hafiflemiş hissediyorum yada kendimi öyle inandırıyorum bilmiyorum 🤗 Burası belki beni motive eder diye bende günlük açtım buradanda sizi takip edicem inşallah veririz kiloları kızlar hedefim ilk etapta 80 i sonra 70 i ve 60 görmek 🙄 Haftaya pzrtsi tartılıcam ve 6 günde kaç kilo verdim yazıcam yada kaç gram verdim 🤣 Yani inşallah verebilirim hepimize kolay gelsin...
18.30 - bir tabak sulu köfte , yeşil salata ,yarım dilim tam buğday ekmeği
Yatana kadar hiçbir şey yememeyi başarırsam günü 1093 kalori ile kapatıyorum.
Merhaba birlikte zatyiflayalim mi 😊 konuyu aktif kullaniyosunuz bende aktif şekilde kullanmak istiyorum bana pes etmeyecek azimli yarı yolda birakmayacak gaza da getirecek bir diyet arkadaşına ihtiyacim var 😍 isterseniz diyet arkadaşı olalım elimizden gelene kadar bu zayıflama yolunda beraber yürüyelim ✋🙃
merhaba oncelikle -3 cok iyi bir sonuc, odem oluna ilk baslarda daha cabuk giidyor tabikide ideal kilonuza az kalmis. bende 10 gundur diyetteyim. Bir iki gruba katilidm hangi gruba katilsam 1-2 gun sonra gruptan cit cikmadi. Motivasyon olarak iyi oluyor.

Tabi ki ben ilk defa bu kadar motiveyim ,istediğim kiloya insem bile korumak için beslenme alışkanlıklarımı değiştirmeye karar verdim . Arada kaçamak yapsam bile bir sonraki öğün dengelemeye çalışıcam bundan sonra . Kalori saymak çok işe yarıyor bu arada size de fikir olsun 🥰 birlikte ilerlersek çok daha güzel olur.

Evet kesinlikle ,isteyince başarabildiğimi görmek aşırı motive ediyor bir de. Ben egzersiz konusunda biraz eksiğim maalesef. Onu da yapabilirsem harika olacak

Bu sabah yoğunluktan sadece bitki çayı içtim .( bu arada bu çay metabolizma hızlandırır iştah kesmeyi vaat eden çaylardan ama şuanlik isim veremicem reklam olacağı için)
12.30 - bir kepçe mercimek çorbası
Yarım tabak susuz etli patates yemeği
15.00- kızım yerken birazcık mısır gevreği yedim 🙄 ( regli dönemleri kapatılsın)
18.30 : 4 kaşık domatesli makarna, 2 yemek kaşığı yoğurt
25 dk leslie yapıldı.

Son düzenleme:

Merhaba kızlar bende diyet günlüğü açtım burada bugün diyetin 3. Günü bu sefer kararlıyım ama benim durumum biraz vahim 30 kilo aldım hamileyken Doğuma 100 kilo ile girdim 😔 Sonra 85 e düştüm ama sütüm azdı ve sürekli süt yapan şeyler yiyeyim derken tekrar 90 ı gördüm artık aynaya dahi bakmak istemiyorum kilodan hareket etmekte bile güçlük çekiyorum artık oğlum 6 aylık oldu ek gıdaya başladık emzirmeye devam ediyorum ama artık bu kilodan kurtulmak istiyorum iyice psikolojim bozuldu hala hamileyken giydiğim pantolon ve tişörtleri giyiyorum üzerime olucak hiçbişe bulamıyorum bu beni çok üzüyor. Yemeye o kadar alışmışımki sürekli açım boğazıma dur diyemiyorum sürekli gidip gelip dolabı açıyorum ama artık kararlıyım herşeyi direk keserek değil ama azaltarak ekmeği tatlıyı şekeri tamamen keserek başladım 87 ile başladım diyete bugün 3. Günüm hayırlısıyla daha şimdiden hafiflemiş hissediyorum yada kendimi öyle inandırıyorum bilmiyorum 🤗 Burası belki beni motive eder diye bende günlük açtım buradanda sizi takip edicem inşallah veririz kiloları kızlar hedefim ilk etapta 80 i sonra 70 i ve 60 görmek 🙄 Haftaya pzrtsi tartılıcam ve 6 günde kaç kilo verdim yazıcam yada kaç gram verdim 🤣 Yani inşallah verebilirim hepimize kolay gelsin...

Tabi ki ben ilk defa bu kadar motiveyim ,istediğim kiloya insem bile korumak için beslenme alışkanlıklarımı değiştirmeye karar verdim . Arada kaçamak yapsam bile bir sonraki öğün dengelemeye çalışıcam bundan sonra . Kalori saymak çok işe yarıyor bu arada size de fikir olsun 🥰 birlikte ilerlersek çok daha güzel olur.

Bu sabah yoğunluktan sadece bitki çayı içtim .( bu arada bu çay metabolizma hızlandırır iştah kesmeyi vaat eden çaylardan ama şuanlik isim veremicem reklam olacağı için)
12.30 - bir kepçe mercimek çorbası
Yarım tabak susuz etli patates yemeği
15.00- kızım yerken birazcık mısır gevreği yedim 🙄 ( regli dönemleri kapatılsın)
18.30 : 4 kaşık domatesli makarna, 2 yemek kaşığı yoğurt
25 dk leslie yapıldı.
Tamamdır kızlar tam motiveyiz o zaman bu çok iyi 👏😊 benim 2 buçuk yaşına giden küçük oglum var hala emziriyorum 😀 bugün onu sütten kesme operasyonuna başladım bakalım. Onu sütten kederden açlıkla daha iyi baş edeceğimi düşünüyorum. Emziren anneler şişe şunu tabdiye edebilirim bu emzirdigim ikinci çocuğum olduğu için tecrübeyle sabittir ki sağlıklı yiyecekler bebeklere süt yapiyor üç beyazin yasaklı yiyeceklerin bebeğe faydası yok süte faydası yok size zararı var bol su içerseniz yediklerinise dikkat ederseniz emzirirken de kilo verilebiliyor ama önemli olan üç beyazi mumkunce at tüketmelisiniz. Bana gelince ben aslında 1 mayıstan beri diyet yapıyorum iki küçük cocugum var yemek öğün saatleri sasabiliyor ama baya dikkat ediyorum aralıklı oruç yapıyorum. Geçtiğimiz çarşamba kilom 68.700 Gr filandi, önümüzdeki Çarşamba günü tartilcam ayrica bir uygulama buldum kısa egzersiz plates yapiyorum hepimize bol eksiler diliyorum 🙃 yazmisken menümü de soyliyim

Akşam menum
Kuru fasulye
Sebzeli bulgur pilavı (iki kaşık yicem)
Yoğurt doymazsam çok az yoğurda musli karıştırcam ve 2.5 litre suyu tamamlicam suyu bitirmeme az kaldı sonra yarın öğlene kadar su çay kahve vs ile devam günü böyle kapatcam

X