Müdürümle başım dertte

Merhaba kızlar,1 ay önce bir işe başladım.işi tarif edeyim sabah 9 akşam 18:00 cumartesi saat 15:00 e kadar.maaş 15000.yol ve yemek yok. İşim boya mantolara fabrikasında on muhasebe.bunun yanında gelen herkese çay veriyorum .haliyle çay bulaşığını yıkıyorum.sabahları yerleri siliyorum.çöp atıyorum.para kasası da ben de bu arada.öncelikle bu işleri yapan arkadaşlarım ne kadar maaş alıyor.
2.sorum mudurumle olan sorum.patronum çok iyi sorun yok ters ukala kötü biri degıl.ama müdürüm aman allahım.10 tane bişey olsa 5 tanesinde rahat beni bozuyor.biraz örnek vereyim.senet borçlularını arıyorum bişey diyo borçlu mesela onlar seni kandırmışlar diyo ama hersey de böle seni kandırmışlar bilmem ne aynı laf.bi kere bişey sordum sadece 1 kelime söyleyecek bunun cevabını biliyorum ama kendin bul bu benim işim degıl dedi ve kaç saat bi şeyleri geç yaptım.ya bişey diyorum ters ters suratıma bakıyor.artık bişey demeye korkar oldum.mecbur kalmadıkça demiyorum.yapı olarak sessiz sakin bi insanım giyim tarzım falan çocuksu biraz.yaşım 35 aslında.patronun yanında hele aman allahım bişey desem hemen tersliyor iyice kendime güvenimi kaybettim.bugün 10 kişilik bi misafir çağırmış bana çayımız var mı dedi.ben de yok ama hemen demlerim dedim.ya da başka bişeylerde hazırlarım dedim.gayet güleryüzle.bana x hanım hiç mutfağa hakim degılsınız gelen misafirlerimize hep bişeyler ikram edelim dedi.ya sanki kimseye kimseye bişey vermiyoruz.artık dedim dayanamadım burası restoran degıl x bey dedim ayrıca her gelene ne istiyorlarsa ikram da bulunuyorum istediğiniz bişey varsa soyleyın hazırlarım dedim.biliyorum restoran olmadıgını hatırlatmanıza gerek yok bilmem ne dedi.sizce müdürüm kötü biri mi bana mı takık beni cahil salak mı görüyor çok iş tecrübem yok tecrübesi olanlar varsa yazabilirler mi
İş tecrüben olmadıgı için ne kadar ezdim o kar diyor
Şöyle 3-5 yılı devir bakalım kim kimi itin g.tüne sokup çıkarıyor

Bunları belirttiğimde zaten kaç kişi geliyor ki günde 5-10 kişi işte zaten çok fazla iş yok diye diye hersey üstüme kaldı.patronum iyi davranıyor bana onunla sorun yok ama müdürüm gerçekten çok sinirlendiriyor beni
Patron farketmiyor mu bu denyo müdürün hareketlerini?
Uygun bi dille durumu anlatsan nasıl olur?

Patron farketmiyor mu bu denyo müdürün hareketlerini?
Uygun bi dille durumu anlatsan nasıl olur?
Ya aslında sordu patronum alıştınız mı arkadaşlarınıza dedi ben de evet dedim .ne bilim koca adama ilk günden dedikodu yapmak bi değişik geldi diyemedim.bıde o kaç senelik elemanı beni savunmaz herhalde gerçi adamın haberi yok belki savunur

Giderseniz ordan bence yerinize iki isi yapacak 15bin tl alacak kmseyi bulamaz neden ne sebepden bu sartlarda calistiginizi bilmiyorum ama ben anlatdiklarinizdan cok becerikli oldugunuzu dusunuyorum üstelik sabirli da.on muhasebe ve servis bence hizmet de ediyorsaniz tatminkar bir maas vermeli bunu acikca konusun haddda zmaan gecmeden konusun

Ya aslında sordu patronum alıştınız mı arkadaşlarınıza dedi ben de evet dedim .ne bilim koca adama ilk günden dedikodu yapmak bi değişik geldi diyemedim.bıde o kaç senelik elemanı beni savunmaz herhalde gerçi adamın haberi yok belki savunur
Bence uygun bi zamanda, uygun bi dille bahsedilebilir gösterilen tavırların çirkinliğinden ve rahatsız olduğundan. Ben müdüre mesafe koyar, gereken yerde sakin ama keskin şekilde cevabını verir, patrona da anlatırdım, bilsin.

Muhasebe yapan kişi çay çorba işlerine girmemeli. İşverene çaycı almaması için iki işi yapmayın. Bırakın alsın. Hiç kimse kabul etmezse bunı zaten almak da zorunda kalacaktır.

Bence işinizi değiştirin. Yemek vermeyen işvereni tercih etmeyin.
Birde bu çalışan hem çay hem muhasebe işine bakıyor diye minnet edeceklerine yaptığı çayı ettiği temizliği eleştiriyorlarmış🙄

Merhaba kızlar,1 ay önce bir işe başladım.işi tarif edeyim sabah 9 akşam 18:00 cumartesi saat 15:00 e kadar.maaş 15000.yol ve yemek yok. İşim boya mantolara fabrikasında on muhasebe.bunun yanında gelen herkese çay veriyorum .haliyle çay bulaşığını yıkıyorum.sabahları yerleri siliyorum.çöp atıyorum.para kasası da ben de bu arada.öncelikle bu işleri yapan arkadaşlarım ne kadar maaş alıyor.
2.sorum mudurumle olan sorum.patronum çok iyi sorun yok ters ukala kötü biri degıl.ama müdürüm aman allahım.10 tane bişey olsa 5 tanesinde rahat beni bozuyor.biraz örnek vereyim.senet borçlularını arıyorum bişey diyo borçlu mesela onlar seni kandırmışlar diyo ama hersey de böle seni kandırmışlar bilmem ne aynı laf.bi kere bişey sordum sadece 1 kelime söyleyecek bunun cevabını biliyorum ama kendin bul bu benim işim degıl dedi ve kaç saat bi şeyleri geç yaptım.ya bişey diyorum ters ters suratıma bakıyor.artık bişey demeye korkar oldum.mecbur kalmadıkça demiyorum.yapı olarak sessiz sakin bi insanım giyim tarzım falan çocuksu biraz.yaşım 35 aslında.patronun yanında hele aman allahım bişey desem hemen tersliyor iyice kendime güvenimi kaybettim.bugün 10 kişilik bi misafir çağırmış bana çayımız var mı dedi.ben de yok ama hemen demlerim dedim.ya da başka bişeylerde hazırlarım dedim.gayet güleryüzle.bana x hanım hiç mutfağa hakim degılsınız gelen misafirlerimize hep bişeyler ikram edelim dedi.ya sanki kimseye kimseye bişey vermiyoruz.artık dedim dayanamadım burası restoran degıl x bey dedim ayrıca her gelene ne istiyorlarsa ikram da bulunuyorum istediğiniz bişey varsa soyleyın hazırlarım dedim.biliyorum restoran olmadıgını hatırlatmanıza gerek yok bilmem ne dedi.sizce müdürüm kötü biri mi bana mı takık beni cahil salak mı görüyor çok iş tecrübem yok tecrübesi olanlar varsa yazabilirler mi
ofise girl olarak almışlar o ne öyle ya bende ön muhasebe turizm şirketinde bakıyorum. Asgari ücret , yemek, yol 17.500 bulıuyo sabah 9 akşam 17:30 ve kimse bana bi kez olsun çay ver demedi çok üzüldüm sessizsin diye yüklenmişler lütfen tepkini koy kendini ezdirme sen köle değilsin

Çok degıl akşama kadar 10 kişi geliyor anca dediler aman nolacak dedim bazen 10 bazen 20 kişi geliyor bide müdür gelmiş bana diyor ki bardaklarda leke var şaka
Gibi gerçekten leke dediği su lekesi işte
al. sen yıka diye kafasına atsaydıınnnn yapardım cidden

Maaş ve çalışma şartları çok kötü.
bence siz muhasebe olarak başka yerde çalışın.
mutfak işi olmasın .maaş ta en az 18000 olmalı+yemek

Birde ikide bir bana ne var ki senin yaptığın işten hiç bişey degıl tarzı konuşuyor kendi müdür diye beni güya sallamıyor
Özgüvensiz, kompleksli bir tip müdür.
İşten ayrılmayı düşünmüyorsanız sık sık uyarın, üslubunuz beni rahatsız ediyor diye. Laf sokmalarına sessiz kalmayın.
Devam ederse patronla konuşun. Yine olmadı başka iş arayışına girin.
3 kuruş para için elin manyağını çekmeye değmez, o paraya başka işler de bulabilirsiniz.
bol şans..

Çay, bulaşık ve temizlik için başka birini istihdam etmeleri gerekiyor. Ön muhasebe işine bakıp bir de bunlara yetişmek işleri bir noktada karıştırmaya neden olur.

çok saçma ama ilk zamanlar böyle şeyler olabiliyor maalesef
bende ilk iş deneyimimde patronumdan sürekli böyle sanki abi nasihati gibi ama laf sokmalı uyarılar duyuyordum
adam bildiğim şeyleri ısrarla söylüyordu falan
sonra firma değiştirdim oradakiler hiç böyle davranmamıştı
bambaşka bi sektördeyim bu arada sizinle, aynı işi yapmıyorum
kendimden örnek verdim sadece
bence iş imkanlarınız vazgeçilmez harika imkanlar değiller
yemek ücreti vermediği için ya mutfaktan yiyorsun ya da cebinden harcıyorsun
yol ücretini de her yer vermez zaten
istanbulda yaşıyorsan maaşın aşırı düşük oraya göre
her işi yaptırıyorlar ben olsam yerinde başka iş bakardım

X