Muhabbet Kuşumun Ayakları Şişti

dove

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
3.310
4
Herkese merhaba,
Benim bir muhabbet kuşum var. Dişi ve 9 yaşında. Adı Senem. 20 ye yakın sözcük biliyor ve çok sevimli, kıpır kıpır canlı bir kuş. Ya da kuştu demeliyim.
Bir hafta öncesinde elime alıyorum, hep parmağımda duran kuş duramıyor, her gece salıncağında uyuyan kuş artık tünekte duruyor, kafesindeyken üstteki tüneklerden düşüyor falan.. Merak ettim neyi var diye. Bu sabah bi baktım ayaklarına şişlikler var az da olsa. Aldım kuş satan bir yere götürdüm. (Manisada küçük bi ilçede yaşıyorum burda pek anlayan veteriner yok) Bu kuşcu da anlamadı. Vitaminli yem yedirin ama bişey yapamayız ölür dedi. :1shok: Hemen eve gelip internetten araştırdım. Kuşlarda olan bir hastalıkmış. AYAK ŞİŞLİĞİ adı. hem de çok ciddi bişey değilmiş! Terramycin diye eczanede 2 liraya satılan bi deri kremi var. onu çeyrek aspirini ezerek karışımı kuşumun ayağına sürdüm. 1 hafta kadar sürede iyileşme gözleniyormuş, araştırmalarıma göre.
Götürdüğümüz adama kalsa kuş ölüp gidicekti. Başınıza böyle bişey gelebilir, kuş sahiplerini bilgilendireyim dedim.

Gelişmeleri yazıcam...​

ayyyyyyy canım kıyamam sanaa...aman dikkat et benimde bi tane oğluşum var, o da 12 kelime falan konuşuyor ama yaşlı değil 7-8 aydan beri bende,dün yatarken böle bi durgundu,kafeste yere sinmişti........nasıl korktum var ya......ara ara gittim baktım....
sabah yine kendine gelmişti çok şükür eşşek oooluuuuuum diye bağırınca oh şükür Allahım dedim.....

iyiki kuşçuyu dinlememişsin canım,çok sevindim iyileştiğine senemin ...seninki kaç yaşında?

benim kuşum yaşlandı bayaa :) 9 yaşında ablası. sabah ve akşam kremi sürdüm şu anda biraz daha iyi. Umarım iyileşir... Ölürse falan dayanamam zaten :KK43:

]Imageshack - gshdjfoo2.jpg
1000778j.jpg

bu da Senem.

ayy biraz yaşlanmış ama canım yaa:sinifsinif:

çok tatlıymış maşallah,yanına eş falan alsana torun torbaya karış -tatlicadiarzu-

sanirim ayaklarında mantar cikmis yavrucagin. benimde kusum boyle olmustu. hatta onun ayakları cok sismisti. mantar oldugunu soylediler ve bir krem verdiler.onu gunde 2-3 kez ayaklarını temizledikten sonra surdum.bir kac gun sonra iyilesmisti. sonradan problemin ne oldugunu ogrendim. ayaklarını bastigi cubukların ikisi tahtaydi.kafesi temiz olsun diye sık sık yikardik ve bu arada tahtalar islanirdi.hemen kurumadigi icin mikrop uretiyormus.hemen cikarttim o cubukları ve plastik olanlardan aldim.bir daha boyle bir sorun olmadı.dilerim senin tatli kusunda iyilesmistir.

Arkadaşlar benim kuşum GUT hastalığına yakalanmış :KK43:
Protein fazlalığından oluyormuş...
Babam eline ne geçerse kuşumunn kafesine koyardı, yediği besinler yüzünden böbreklerinde sorun var şimdi.

ne yapacağımı bilmiyorum...

geçmiş olsun canım..
zaten 9 yaşına gelmiş ..kuşlar çok fazla yaşamıyo zaten.
bu yaşa gelmesi bile çok iyi..
kuşa herşeyi yedirmeyin bundan sonra
benimde kuşum var adı boncuk
yavru daha uçamıyo bile
ama konuşuyo kaç tür ıslık çalıyo
çok seviyorum boncumu..
sürekli üzerimde .

Arkadaşlar kuşum 4 gün önce öldü :'( çok çok üzgünüm...

Arkadaşlar benim kuşum GUT hastalığına yakalanmış :KK43:
Protein fazlalığından oluyormuş...
Babam eline ne geçerse kuşumunn kafesine koyardı, yediği besinler yüzünden böbreklerinde sorun var şimdi.

ne yapacağımı bilmiyorum...

Arkadaşlar kuşum 4 gün önce öldü :'( çok çok üzgünüm...

mafoldumben başın sağolsun :çok üzgünüm: :sinifsinif: benim de kuşum var daha 6 aylık demekki herşeyi vermemek lazım fisfisfis

basin sagolsun cnm :KK43:(
benimde vardi barisim ona cok benziyo:KK43: oda 9 yasinda ölduydu aklima geldi yine:KK43:((((((

başın sağolsun benim de kuşum öldüğünde 1 hafta kendime gelememiştim bi de gözlerimin önünde öldü o sahneyi hiç unutamıorum çok kötü oldum yazarken bile :gitme:

benimde kusum vardi 4 yasinda ..
gözlerimin önünde kafesteki cubugundan düstü, yerde öylece ölü duruyordu... bundan 4-5 sene önce, siirler yazmistim ona, bahcede mezar yapmistik... cok özlüyorum hala, agladim simdi :gitme:

X